Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla „Super Expressu”, aż 60 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości „nie wyobraża sobie, żeby Jarosław Kaczyński po raz kolejny nie ubiegał się o fotel prezesa PiS” - czytamy na portalu tvp info.

- „Dla wyborców PiS lider jest tylko jeden! Zwolennicy partii rządzącej nie wyobrażają sobie, żeby Kaczyński nie wystartował w najbliższych wyborach na prezesa partii. Kongres Prawa i Sprawiedliwości zbliża się wielkimi krokami i dla elektoratu partii rządzącej jest jasne, kto powinien stać na czele PiS” – pisze „Super Express”.

Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS już nieprzerwanie od 18 lat i nic nie wskazuje na zmiany w najbliższym czasie, pomimo że w ostatnim czasie zapowiadał on możliwość przejścia na polityczną emeryturę.

Wyniki sondażu wskazują, że za kolejną kadencją Jarosława Kaczyńskiego jest aż 60 proc. wyborców tego ugrupowania, a 22 proc. uważa, że na tym stanowisku powinien pojawić się inny polityk. Z kolei 18 proc. nie miało zdania na ten temat.

 

mp/pap/se.pl/portal tvp info