01.05.19, 09:50Zdj. CC BY SA 2.0, Flickr

(SONDAŻ): Czy PO ograniczy programy socjalne? ZOBACZ, co odpowiedzieli Polacy!

Ośrodek Social Changes przeprowadził dość nietypowe badanie. Sondażownia na zlecenie portalu wPolityce.pl zapytała Polaków nie o stosunek do partii politycznych czy ocenę konkretnych wydarzeń, ale o przyszłość programów socjalnych PiS, gdyby do władzy wróciła PO. 

Ankietowanych zapytano, czy ich zdaniem Platforma Obywatelska, po ewentualnej wygranej w wyborach, chciałaby ograniczyć programy socjalne PiS, takie jak sztandarowe już 500+ czy tzw. "jarkowe", czyli trzynasta emerytura.

37 proc. respondentów uważa, że partia Grzegorza Schetyny chce ograniczenia takich programów. 12 proc. badanych zgadza się z takim stwierdzeniem„zdecydowanie”, a 25 proc. „raczej” się zgadza.

33 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania. 18 proc. "zdecydowanie" nie zgadza się z tezą w pytaniu, natomiast 15 proc. "raczej" się nie zgadza. 30 proc. respondentów wskazało natomiast opcję "nie mam zdania". 

Mimo iż politycy Platformy Obywatelskiej przekonują, że nie zlikwidują programów socjalnych PiS, kilka spraw z przeszłości, jak wiek emerytalny czy częste zmiany stanowiska w różnych kwestiach, każą przypuszczać, że partii Grzegorza Schetyny nie powinno się ufać bezgranicznie...

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze

POLITYKIER2019.05.1 23:13
POwcy i niestety jej zwolennicy wygladaja na takich co to maja cos na sumieniu : korupcja, przekrety, wyludzanie Wat-u, problem z alimentami, jakies mniejsze lub wieksze kradzieze, a jak nic z tego to maja jakies obciazenia moralne : rozwody, aborcje, gejostwo itd. Po prostu - samo zlo. Latwo wiec na podstawie sondazy ocenic moralny stan naszego spoleczenstwa.
Prawak2019.05.1 16:21
Wszelkie państwowe programy socjalne to jest lewactwo i komunizm. Tak trzeba ograniczać lewactwo!
Urszula2019.05.1 16:36
Zgadza się. Ale to rozdawnictwo nie jest z powodu miłości do polskiego narodu. Tu chodzi o władzę. Żeby ją wygrać to trzeba ludzi przekupić. I ciemny, totalnie głupi naród daje sie na to nabrać. Chcę żeby PiS wygrał wybory i zobaczymy co zrobi z tym gigantycznym długiem, który zrobił. Zabierze te wszystkie plusy bo nie będzie miał innego wyjścia.
Gnostyk2019.05.1 19:03
Kaczyński każe dodrukować pieniądze. Ewentulanie pożyczy w żydowskich i/lub niemieckich banakch na bardzo wysoki procent!
Cogito ergo sum2019.05.1 11:16
Oczywiście, że ograniczą bo skąd PO wzięłaby kasę na opłacenie swoich. Oczywiście mówimy o sytuacji za jakieś 12 lat i to hipotetycznie jeżeli naród zatraci instynkt samozachowawczy jak w przypadku pokoju nauczycielskiego.
matis892019.05.1 11:09
Platforma Obcych Interesów jest wrogiem 500+ dla zwykłych ludzi bo oni wspierają przestępczość. Zniosą to, a prędzej dadzą 500+ sodomitom na ich związki z dziecmi które zbiorą polskim rodzinom bo sami nie mogą.
Prawak2019.05.1 16:28
500+ to jest lewacki pomysł! Precz z lewactwem!
Dick2019.05.1 11:05
Przeciez juz w nazwie platfusy maja zapisane że kradli teraz juz nie moga bo PIS ale jak wygraja wybory to będą dopiero krasć !!!!A społeczeństwo zawsze mieli tam gdzie słońce nie dochodzi
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.1 11:08
Nie piierdol fiutku, nikt tyle nie kradł co PiS. Najwięksi złodzieje od czasów komuny
anonim2019.05.1 12:38
Za komuny nie dało się kraść, bo nie było co. PIS wzniósł się na wyżyny złodziejstwa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.1 11:03
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Jestem w Kościele2019.05.1 14:37
GEJOWSKI ATAK NA KAPŁANA "Nawet tak wyjątkowy czas jak Święta Wielkiej Nocy jest dla środowisk LGBT okazją do odrażającej prowokacji! (...) Dziś piszę do Pana, aby powiedzieć o kolejnym wybryku zawodowych homoaktywistów. Właśnie w tak ważnym czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych postanowili znowu zaatakować. W Wielką Sobotę w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku miał miejsce zaplanowany z premedytacją incydent. Dwoje działaczy LGBT pojawiło się na święceniu pokarmów z umieszczoną w koszyku kolorową flagą - symbolem politycznego ruchu homoseksualnego. W kościele próbowali wetknąć flagi w Grobie Pańskim przygotowanym tradycyjnie na dni Triduum Paschalnego. Nie spodobało im się, że w dekoracji grobu wskazano homoseksualizm jako jeden z grzechów. Tamtejszy proboszcz ks. Tadeusz Łebkowski odważnie stanął w obronie wiary i wyprosił prowokatorów z kościoła. Zdążyli oni nagrać film, na którym widać, jak prowokują kapłana i awanturują się w świątyni. O sprawie szybko napisała "Gazeta Wyborcza", która rozpoczęła szczucie na 70-letniego kapłana za to, że odważnie stanął w obronie katolickiej nauki o homoseksualiźmie. Współdziałanie lewicowych dziennikarzy i prowokatorów w płockim kościele wygląda na przemyślane i świadomie zaplanowane. To nie pierwszy taki przypadek błyskawicznego ataku lewicowych mediów na ludzi broniących się przed agresją ruchu LGBT. Widać zależność i współdziałanie homoaktywistów i zideologizowanych dziennikarzy na rzecz niszczenia dobra, prawdy i piękna. Jak zawsze w takich sytuacjach trzeba reagować szybko i zdecydowanie. Uruchomiliśmy zatem petycję poparcia dla Księdza Łebkowskiego, która trafi do proboszcza, a jej kopia jest automatycznie kierowana do kurii płockiej.. Chcemy w ten sposób wesprzeć odważnego kapłana i dać sygnał biskupowi miejsca, że wierni są wdzięczni za obronę nauczania Kościoła Katolickiego" Petycja do podpisania tutaj: http://www.twojepetycje.pl/petycje/dziekuje-proboszczowi-parafii-sw-maksymiliana-kolbego-w-plocku-za-nieuleganie-homopropagandzie/
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.1 11:03
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11210zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.1 11:01
Nadchodzi wasz koniec 💥PiSiorki💥. Szykujcie się na armagedon, nigdzie nie uciekniecie dopadniemy was nawet w Brukseli! 😁
Jozin z Bazin2019.05.1 11:15
Właśnie wczoraj otrzymałem informacje od frondy, że zostałeś gościu zgłoszony do prokuratury, w końcu!!! yes yes yes :) jak nadajesz z Polski toś przepadł :) zwyrodnialcu :)
Jozin z Bazin2019.05.1 11:01
Pewnie że ograniczą przecież cała ta banda będzie musiała z czegoś żyć a jest ich dużo, jak utrzymać homoseksualistów, komunistów wszelkich ateistów i całą tę masę nierobów!!!