,,Solidarność’’: Koronawirusa najłatwiej złapać w markecie - zdjęcie
08.04.21, 14:56Fot. screenshot - YouTube (Wiadomości Handlowe)/Pixabay (kc0uvb)

,,Solidarność’’: Koronawirusa najłatwiej złapać w markecie

9

Szef sekcji handlu NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara wskazał w programie „Money. To się liczy” na brytyjskie badania, z których wynika, że koronawirusem najłatwiej zakazić się w markecie. W tym kontekście powinniśmy bardziej docenić pracę handlowców, którzy codziennie narażają się na kontakt z patogenem.

W towarzyszącej nam od ponad roku pandemii koronawirusa bardziej dostrzegamy poświęcenie pracowników służby zdrowia, którzy stają na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Pandemia pozwala nam docenić jednak też inne grupy zawodowe, bez których nasza codzienność wyglądałaby zupełnie inaczej, a które są szczególnie narażone na zakażenie. To m.in. pracownicy sklepów. Alfred Bujara z „Solidarności” zwrócił uwagę na brytyjskie badania, które udowadniają, że o zakażenie koronawirusem najłatwiej właśnie w markecie.

- „Handlowcy to nie są pracownicy z żelaza, pracują w kontakcie z tysiącem klientów codziennie. Jedna kasjerka w ciągu 8 godzin musi obsłużyć minimum 300 klientów, a dziś one pracują nawet po 10 godzin”

- mówił szef sekcji handlu NSZZ w programie „Money. To się liczy”.

- „To jest kontakt średnio z 500 osobami, bo oprócz klienta, który dokonuje transakcji, są osoby towarzyszące. Dziś pracowników handlu się nie dostrzega, są pomijani w rozwiązaniach rządowych”

- podkreślił.

kak/moeny.pl

Komentarze (9):

Spectre2021.04.8 20:56
Za to na zawał najłatwiej zejść po ujrzeniu cen w osiedlowym sklepie uczciwej rodzimej byznesmenki pani Marysi i jej męża Janusza
Anonim2021.04.8 19:43
Korona wirusa najlatwiej ZLAPAC w supermakiecie? Mamo czy mozna ZLAPAC syfilisa w toalecie ? alez mozna! lecz znam inne przyjemniejsze miejsca.!!
Co to jest "moeny" kaku?2021.04.8 18:21
j.w.
gumowa kaczka2021.04.8 18:01
Solidarność to teraz najbardziej zbędny związek zawodowy,jest by rodziny związkowców zawodowych miały za co żyć .Losem pracowników W PRYWATNYCH FIREMKACH to się już nie zajmujecie ,zamykać markety w weekend to każdy potrafi
T2021.04.8 16:55
Polska to chyba jedyny kraj gdzie trzeba nosić te śliniaki na gębie na zewnątrz. I to jest dowód na to, że Kaczyński jego junta znęca się nad Narodem Polskim!
Foster2021.04.8 16:27
Wirusa nie można złapać, ale można się nim zarazić i to dosłownie wszędzie, chociaż najszybciej w pomieszczeniach zamkniętych (nieważne jak to pomieszczenie się nazywa).
Palindrom2021.04.8 16:07
…nie w marketach, a w domu i w pracy (inne "atrakcyjne" dla wirusa miejsca są chwilowo pozamykane)
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 15:29
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!
R2021.04.8 19:26
Pewnie cierpisz na demencję ,impotencję i indolencję , jak ten twój idol , Adolf.