Solidarna Polska nie poprze nowej ustawy covidowej? - zdjęcie
16.09.20, 16:48Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Solidarna Polska nie poprze nowej ustawy covidowej?

11

W Sejmie trwa dziś debata nad nową nowelizacją tzw. ustawy covidowej, w której zawarto m.in. przepisy dot. odpowiedzialności za naruszenie obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania i zwalczania COVID-19. To właśnie wobec tych przepisów politycy Solidarnej Polski mają być „sceptyczni”.

Trwa drugie czytanie projektu noweli tzw. ustawy covidowej, mającej wprowadzić rozwiązania wyłączające przestępczość czynów, w których w celu zwalczania COVID-19 naruszono obowiązki służbowe bądź inne przepisy. Opozycja przekonuje, że zapis ten ma zapewnić bezkarność władzy.

Wcześniej o nowelizację był pytany wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w TVN24. Przekonywał on, że politycy jego ugrupowania są „sceptyczni” wobec zaproponowanych rozwiązań:

- „W przypadku tego przepisu jesteśmy raczej zdecydowanie sceptyczni” – powiedział, zaznaczając, że ma na myśli brzmienie zapisów, a nie samą propozycję kierunkową.

- „Zawsze w takich sytuacjach, kiedy były konkretne przepisy, które budzą wewnątrz naszego obozu wątpliwości, dochodziliśmy do kompromisu i mam nadzieję, że tak będzie też tym razem” – podkreślił polityk.

- „Uważamy, że przepis dotyczący buforu bezpieczeństwa dla osób podejmujących ważne decyzje powinien być i od miesiąca rozmawiamy w ramach koalicji o poprawie tego przepisu” – dodał.

kak/PAP

Komentarze (11):

j23żyje2020.09.18 0:33
Ja też tego nie rozumiem. Epidemia była kilka miesięcy wcześniej w Chinach. Minister wtedy był taki sam jak w okresie, w którym ona do nas dotarła. Żeby przez te kilka miesięcy absolutnie nic nie robić, a później, kiedy było za późno, przepłacać olbrzymie pieniądze za materiały sanitarne, które wcześniej były kilkakrotnie tańsze....? Żebyśmy do wojny nie zaczęli przygotowywać, kiedy Rosjanie zaczną oblegać Pałac Kultury i szukać wtedy amunicji i sprzętu... Prezes w tym czasie będzie zajęty tematem, czy kura znosząc jajko cierpi czy nie i czy w związku z tym nie zakazać chowu niosek.
Halina Stopa2020.09.17 8:34
złe działanie Solidarnej Polski.
Foster2020.09.16 19:57
Czyli chcecie, żeby kiedyś ścigali Morawieckiego i Sasina za zdefraudowanie 70 mln. zł. za złamamie prawa przy przygotowywaniu wyborów korespondencyjnych ?
Mirek2020.09.17 23:11
Ale najpierw PiS powinno ścigać Tuska i PO za zdefraudowanie 600 miliardów złotych !!! .
Randka juz teraz, teraz ...2020.09.16 18:33
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.09.16 18:27
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: https://bit.ly/2E6raDB ======================================================================= Darmowe konto demo dzięki któremu postawisz pierwsze kroki! Zyskaj więcej... Wpłać pierwszy depozyt! A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie!
Anonim2020.09.16 18:01
ot i novum? >>>buforu bezpieczeństwa dla osób podejmujących ważne decyzje<<<- a co to jest ważna decyzja? jeżeli taka jest, to wprowadźcie "bufor bezpieczeństwa" dla indywidualnych ludzi podejmujących ważne decyzje? dla przedsiębiorców płacących podatki podejmujących ważne decyzje? dla złodziei podejmujących ważne decyzje? dlaczego jedynie tylko inteligentny urzędas ma się schować za ważną decyzję?
Anonim2020.09.16 17:54
Brawo Solidarna Polska? Brawo min. Ziobro?
Anonim2020.09.16 17:09
Szumowski powinien siedzieć za lock down by nigdy więcej nie przyszło komukolwiek powtarzanie tej zbrodni na milionach ludzi. Kazał siedzieć innym więc bedzie to oko za oko.
Anonim2020.09.16 17:10
a PO PSL SLD oskarżyć o podżeganie do zbrodni, wyroki również powinny zapaść choć o wiele niższe bo nie spoczywała na nich żadna większa odpowiedzialność
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.16 17:07
przez oderwanego od rzeczywistości zaszczanego prezesinę już niedługo zobaczymy skürwienie się PiSdzielców, w postaci wspólnego głosowania ze wszystkimi LGBTami, Nitrasami i Jachirą, nad ustawą futerkową!