Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Jacek Ozdoba poinformował dziś, że zawiadamia prokuraturę w sprawie działalności „Soku z Buraka”.

W trakcie briefingu radny PiS powiedział:

Na okoliczność działalności "Soku z Buraka" w płockim ratuszu, zawiadamiam prokuraturę, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa w zakresie nadużycia zaufania oraz nielegalnego finansowania i wspierania kampanii wyborczej przez prezydenta Nowakowskiego”.

O aferze związanej z profilem poinformował jako pierwszy tygodnik „Sieci” pisząc o tym, że stoi za nim piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda. Według informacji tygodnika jest on powiązany z Platformą Obywatelską oraz zatrudniony w warszawskim urzędzie miasta, w biurze marketingu.

Nie wiemy, co dokładnie robi dla stołecznego ratusza Kozak-Zagozda. Ale wiemy, ile zarabia. Przez ostatnie pięć miesięcy (od kwietnia) otrzymał co najmniej 25 tys. zł”

- czytamy w tygodniku.

Dziś w trakcie konferencji prasowej Jacek Ozdoba poinformował, że w sprawie „SokuzBuraka” zawiadomi prokuraturę, co więcej – przekazał nowe ustalenia. Jak podkreślił kandydat PiS w wyborach do Sejmu – konferencję zwołał z powodu „niebywałego skandalu”.

Jak wynika, z informacji do których dotarłem, nie tylko prezydent Trzaskowski, ale też i prezydent Nowakowski wspiera osoby związane z "Sokiem z buraka", z najbardziej hejterskim i obrzydliwym profilem z jakim mamy do czynienia szczególnie w kampanii wyborczej”

- mówił radny PiS.

Dodał:

W ratuszu w Płocku 20 września pan prezydent Nowakowski swoim zarządzeniem dał lokal Wolnemu Miastu Płock, stowarzyszeniu na którego czele stoi pan Andrzej Szuliński, oficjalnie właściciel <<Soku z buraka>>”.

Lokal ów dostał w trybie bezprzetargowym w okresie kampanii wyborczej, na preferencyjnych zasadach – dodawał Jacek Ozdoba.

dam/twitter,dorzeczy.pl