12.07.19, 17:44Zdj. Arno Mikkor, (EU2017), CC BY 2,0, Flickr

Socjaliści: Poprzemy von der Leyen, jeżeli...

Socjaliści poprą kandydaturę Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej, jednak pod pewnymi warunkami. Frakcja domaga się m.in. sankcji dla krajów członkowskich UE za "łamanie praworządności".

Pod sześciostronicowym listem podpisała się liderka frakcji, Hiszpanka Iratxe Garcia. Socjaliści postawili niemieckiej polityk kilka warunków, takich jak gwarancja, że Komisja Europejska pod jej przewodnictwem wprowadzi nowe środki wspierania rządów prawa, praw podstawowych, równości i różnorodności.

"Wśród pierwszych kroków musi znaleźć się propozycja nowego kompleksowego mechanizmu na rzecz praworządności z sankcjami powiązanymi z funduszami UE, strategia równości i różnorodności, przyjęcie regulacji o przeciwdziałaniu dyskryminacji i realizowanie Konwencji Stambulskiej w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej"-podkreślono w liście. 

Socjaliści chcą również, aby w przyszłym składzie Komisji "co najmniej 50 proc. komisarzy było kobietami". Frakcja domaga się ponadto "zakończenia reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego opartego na solidarności, wzmocnienia i zwiększenia finansowania na rzecz poszukiwań i ratownictwa, zaproponowania nowych przepisów dotyczących wiz humanitarnych oraz wydania wytycznych w sprawie pomocy humanitarnej". Ich zdaniem nowa Komisja "musi opracować nowe bezpieczne i legalne kanały migracji".

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Isaura2019.07.12 19:29
I o to chodzi starej unii coraz bardziej brak kasy daje się we znaki wiec nalezy wprowadzic jakieś nie wiadomo jakie standardy żeby móc zawsze zarzucic nowym krajom unii łamanie praworzadności i nie dac kasy!!!TU CHODZI TYLKO O KASE KASE KASE
Piotr ( imi\\304\\231 z bierzmowania)2019.07.12 21:22
Niestety nie, tu nie tyle chodzi o kasę, ile o władzę. Starzy Europejczycy wiedzą do czego prowadzą rządy socjalistów. Elektorat europejski tradycyjny gwałtownie się kurczy, socjaliści zjeżdżają w dół od wielu kadencji. A tam, gdzie są znani z czasów, gdy jako komuniści byli u władzy, często są poza parlamentem. Szukają nowego elektoratu tj. migrantów, kobiet, odmieńców itp Kto wie, kogo komuniści w Polsce po wojnie przyswajali do urzędów , milicji, na uczelnie itp ten nie ma złudzeń. To jest w istocie ta sama taktyka. Socjalizm nie był nigdy normalnym ustrojem, bo nigdy nie wyszedł z fazy dyktatury. Zawsze był metodą na przejęcie cudzej własności. Najpierw upaństwowienie, dysponowanie własnością bez odpowiedzialności za nią, upadek zamierzony, doprowadzenie do ruiny i przejęcie z a bezcen. Zawsze chodzi o wykreowanie nowych właścicieli. Najgorsze,że nowi właściciele również muszą sięgnąć po dyktaturę, bo nie są w stanie konkurować w relacjach międzynarodowych. Żeby to zagrożenie upadku lokalnego usunąć, tworą struktury gospodarcze i polityczne a nawet prawne, które ich zabezpieczą na "zawsze", tak, jak na zawsze miał być socjalizm, potem liberalizm. Wot i wsio.
Stanislaw2019.07.13 8:16
Nie o pieniądze chodzi, im chodzi tylko o realizację socjalistycznej markso-leninowskiej ideologii: likwidację naturalnego rozwoju na rzecz betonem wywalcowanej rzeczywistości.
edi2019.07.12 18:53
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
tomasz2019.07.13 16:02
Edi a niedługo Polska uratuje świat Arabami pobratymcami Merkel . Ta pusta kobieta uczyniła w swoim kraju komórkę terroryzmu . I dlatego Polska nie powinna zagłosować na PO czyli wielbicieli ww. pani. Głosując na nich tworzymy w Polsce piekło czyli ulubiony teren Islamu oraz doprowadzimy do tego że PO sprowadzi terrorystów. Dlatego precz z PO i z ich przybudówkami. Mam nadzieję Edi że przeczytasz i dojdziesz do tego samego wniosku.
bea2019.07.16 8:42
tomasz osiol jestes a beczysz jak koza