27.07.16, 08:23

Skandaliczne słowa Szostkiewicza! Kto komu spojrzy w oczy

"Obłudnicy witają Franciszka Premier Szydło, minister Błaszczak, poseł Pawłowicz, strasząca Polaków uchodźcami – czy odważą się spojrzeć w oczy papieżowi?” – napisał dziennikarz „Polityki” Adam Szostkiewicz.

Dodajmy – po fali ataków terrorystycznych, które zdarzają się każdego dnia. Rzeczywiście kuriozalne, że obłudnikami nazywa ten, którego obóz polityczny wykazywał się powyższym nieprzerwanie.

Gdyby PO wpuściła wszystkich po kolei w Polsce lałaby się krew jak w Niemczech czy we Francji. PO jednak tego nie zrobiła z jednego powodu – niemożliwa była właściwa identyfikacja osób, które miały wjechać do naszego kraju. Faktycznie więc wina za brak zamachów w naszym kraju leży częściowo po stronie poprzedniego rządu.

Czy obecny gabinet zamyka się na uchodźców? Nie, premier mówi wyraźnie, że nie chcemy importować do Polski terrorystów, bojowników Państwa Islamskiego. Przecież od lat przyjmujemy z otwartymi rękami migrantów z Czeczeni, Ukrainy czy Azji.

Niedawno jedna z posłanek Nowoczesnej rzuciła pomysł rozwiązania problemu migracyjnego, aby każda parafia przyjęła choć jednego przybysza. Mam inny pomysł, niech to zrobi każdy poseł, posłanka i sympatyk PO/Nowoczesnej/KOD, w imię prezentowanego entuzjazmu wobec przybyszów z Afryki Północnej.

Pokażcie w końcu tym wszystkim pisowcom kto jest naprawdę hipokrytą i kto powinien witać się w pierwszej kolejności z papieżem.

Tomasz Teluk