Skandal w TVN. ,,Pracodawca nas inwigiluje’’ - zdjęcie
25.01.21, 17:21Fot. via: snappygoat.com (domena publiczna)

Skandal w TVN. ,,Pracodawca nas inwigiluje’’

5

Pracownicy TVN Discovery Polska są oburzeni po tym, jak w firmie przeprowadzono ankietę, mającą „ujawnić konflikty interesów”. W ankiecie pytano m.in. o współpracę z innymi podmiotami oraz zatrudnienie członków rodziny.

Portal Wirtualne Media informuje, że reporterzy, dziennikarze i operatorzy TVN zostali poddani ankiecie mającej ujawnić konflikty interesów. Byli pytani między innymi o zatrudnienie w innych firmach, prowadzenie własnej działalności gospodarczej czy zatrudnienie bliskich.

- „W firmie, gdzie większość ludzi pracuje na śmieciówkach, niektórzy zarabiają połowę tego, co kasjerka w Biedronce, podwyżek od dawna nie było, właściwie nie ma żadnego systemu motywacyjnego, pracodawca zabiera się za inwigilację i ograniczanie możliwości zarabiania pracowników poza firmą. Chyba coś tu się komuś pomyliło” – mówi portalowi jeden z pracowników stacji.

Inny pracownik stwierdził natomiast, że w ten sposób zarząd przygotowuje się „pod sprzedaż, by pokazać jak mało kosztuje firma w Polsce”.

Kilka dni temu plotkarski portal Pudelek.pl pisał o planach sprzedaży stacji, którą ma przejąć Disney. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: TVN idzie na sprzedaż? Sensacyjne doniesienia mediów.

kak/Wirtualne Media, DoRzeczy.pl

Komentarze (5):

Anonim2021.01.31 19:36
A czego sie spodziewacie po czerwonych kapuchach
ala2021.01.26 16:07
TVN do repolonizacji! Jak można pozwalać na 90% obcych i wrogich Polsce wpływów. Kiedy wreszcie prawo o dekoncentracji mediów i zakazie obcego kapitału w udziale na rynku powyżej 20%? Ciekawy jestem, co by powiedział Niemiec, gdyby rano się obudził i ktoś mu powiedział, że 90% mediów jest w rękach Polaków?
Obajtek to lubi!!!2021.01.25 18:40
chyba bym się upił, gdyby Orlen wykupił TVN
a w TVP, GW, Der Onet2021.01.25 17:37
miejsc niet- nein- no
Yep2021.01.25 17:33
O, dobry pomysł. Niech sprzedają. Orlen kupi ;)