Skandal! Tak poseł Konfederacji kpi z Powstania Warszawskiego! - zdjęcie
02.08.20, 19:59fot. yt/konfederacja

Skandal! Tak poseł Konfederacji kpi z Powstania Warszawskiego!

198

Na swoim profilu na Twitterze posłem Konfederacji Jacek Wilk umieścił w wpis, w którym w sposób skandaliczny obraża bohaterów i żołnierzy Powstania Warszawskiego.

Wilk napisał:

- 200 000 zabitych niewinnych cywilów
- dorobek życia stracony przez ponad milion ludzi
- kompletne zniszczenie stolicy
- 0 szans na sukces.
Czcimy dziś żołnierzy-bohaterów - za ich poświęcenie.

A kiedy wreszcie osądzimy zbrodniarzy, którzy wydali rozkaz "Samobójstwo Warszawy"?

PO takim wpisie POjawia więc pytanie, czy KOmpletnie wykształcony poseł prawnik, który z założenia POwinien znać historię, przespał ten zakres tematyczny?

Czy może idąc za jego niedoścignionym idolem JKM próbuje zaszokować i na tym poprzestać?

Poniżej kilka odpowiedzi na wpis posła Konfederacji.

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze (198):

Anonim2020.08.14 20:54
Przecież Jacek Wilk ma rację i w którym miejscu zakpił z Powstania. Zaś pytanie, kiedy osądzimy zbrodniarzy z Rządu londyńskiego, którzy wydali rozkaz "Samobójstwo Warszawy", jest bardzo zasadne. Takie prowadzenie gierek ludzkim życiem jest karygodne. Oj PiSuary, PiSuary......
Anonim2020.08.3 20:28
Tak z fizjonowii to 100% dekownik, a z intelektu to przygłup, znaną od lat opinię sprzedaje jako swoją. Niech pogrzebie trochę w historii to dowie sie jak ludzie potrafią być oddani wielkim sprawom, a czy powstanie żydowskie w Gettcie warszawskim było do wygrania ???
Michał Jan2020.08.4 13:40
Znowu zapomniałeś się podpisać µ-mózgu, ale fajnie, że udowodniłeś (na podstawie powstania w Getcie), że wywołanie Powstania Warszawskiego było, żeby zginąć, a nie cokolwiek wygrać. Takie piękne samobójstwo.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:07
Prostytutki rozyjskie z Konfederacji tro najbardziej zaklamana i podla partia,.\ Przebili w tym nawet komuchow ,bo glosowali przeciwko srodkom zapobiegajacym rozprzestrzenianoie sie smiertelnej epidemii,bo daza do eksterminacji Narodu Polskiego na zlecenie Putina. Pluja na Marszalka Pilsudskiegioi i byli zawsze za kolaboracja,byle za pieniadze,ktore byly dla endecji jedyna wartoscia. Wrogowie Polski i Kosciola,sa zaklamanymi wszarzami,bo twierdza,ze tylko oni sa Polakami i katolikami. Tak jak oni bezczelnie i po zydowsku,nie klamia nawet komuchy z KOD-u.
Michał Jan2020.08.4 13:37
Na szczęście głupota jest bezdenna, więc nie będziesz musiał niczego przebijać.
Max2020.08.6 12:51
Michaił iwan paszoł ty moskalskij sw...
Gregory2020.08.3 16:04
co kolwiek krytycznego by nie wpisac na temat powstania to z miejsca jest atakowanie i wyzywanie od ruskich,w najlepszym wypadku zarzucanie komus ze nie jest patriota. Ja jak i miliony innych patriotow oplakuje tych wspanialych mlodych ludzi ktorzy oddali swoje zycie za wolna Polske.Jednak pamietajmy rowniez o cywilach o malutkich niemowlakach o kobietach w ciazy o starcach, oni nie mieli wplywu na decyzje ktore podjelo dowodztwo ktore zdawalo sobie doskonale sprawe ze zadna pomoc nie nadejdzie. Zakladajac ze bysmy wygrali bitwe o warszawe i wtedy co ?? ruscy by weszli i poglaskali by nas po glowkach? otoz nie, znajac ruskich dorzneli by tych z powstancow co przezyli. I te cale gadanie ze "uratowalismy europe zachodnia od komunizmu" to prawdziwy debilizm, wiedzac jak europa spieszyla nam z pomca w 1939 r. . Dajmy se spokoj z tymi sporami kto ma racje a kto nie, historii sie nie da odwrocic. Jedynie co mozemy zrobic to pomodlic sie za dusze mieszkancow warszawy co zgineli w powstaniu i przez powstanie. Pozdrawiam.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:19
Antypolskie swinie endeckie to darwinizm spoleczny i moralnosc zydowsko-protestancka. Zawsze zachwalali kolaboracje ,a Dmowski byl poslem kolaborantow polskojezycznych w parlamencie rosyjskim,i dostawal za to nagrode w rublach. Polacy wiedza,ze Niepodleglosc kosztuje krew i pieniadze,endecy wola zyski z kolaboracji i z tepienia patriotow walczacych czynnie. Te pluskwy pija polska krew i podle odmawiaja innym prawa do polskosci i patriotyzmu. To typowa mentalnosc niemiecka i pruska. Powiadamy tym podlym i perfidnym zdrajcom,ze Polacy sa nadal gotowi na smierc w obronie swojej Ojczyzny,bo narod ,ktory nie jest na to gotowy nie jest JEJ warty,i zwykle szybko JA traci. I dlatego Konfederacja jest gorszym wrogiem Polski nawet od Komuchow,bo jest bardziej zaklamana i tylko udaje Polakow.
Łukasz 14,312020.08.3 15:53
" Albo jaki król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestu tysiącami nadciąga przeciw niemu? "
Jack Wolf2020.08.3 15:47
Nie wszczyna się bitwy, której nie da się wygrać. To żadne bohaterstwo - to zbrodnia wojenna na własnym narodzie.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:23
II RP nIgdy nie miala szansy przeciweko III Rzeszy ,a dzisiaj przeciwko Rosji. Zdrajcy endeccy z Konfederacji glosza wiec kapitulacje i kolaboracje. Ta organizacje antypolskich agentow rosyjskich nalezy zdelegalizowac natychmiast.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:44
Male kraje baltyckie zbieraja sie do obrony swojej Wolnosci,czy tez bedziesz z nich drwil i wyszydzal ?
Czesław2020.08.3 14:14
To proszę potępić też Żydów co zginęli w Holokauście i Polaków co zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych albo wskazać kto tozrobił, czy to nie ci sami co mordowali ludność cywilną Woli?
Kolon2020.08.3 20:05
Ale Wilk nie potępia powstańców, ani tym bardziej, cywilnych mieszkańców Warszawy tylko dowódców, którzy wydali rozkaz rozpoczęcia powstania. Więc to porównanie jest nieadekwatne.
stan2020.08.3 13:50
Ten pan przelicza wszystko na kasę ?Nie wie co to honor i godność? Jakim prawem my mamy oceniać Powstańców? To była ich decyzja i wielu z nich mówiło, że jedynie słuszna, bo na to czekali wszyscy. Ludność cywilna na Pradze, widząc pędzonych przez Niemców Powstańców starała się w cokolwiek ich zaopatrzyć, błogosławiła i płakała . Nikt im nie ubliżał. Jakim - zatem - prawem po latach, na wygodnych kanapach, stołkach i przy internecie tak paskudnie oceniacie zryw niepodległościowy młodych ludzi? Nikt słowem się nie zająknie, że szczekaczka tzw. Związku Patriotów Polskich na usługach sowieckich wzywała do wybuchu powstania, sugerując zwycięstwo? Może ktoś wreszcie napisze o perfidiach sowieciarzy w Polsce, co odczuwamy do dzisiaj (ich potomkowie idą drogą ojców i dziadów).
Salamandra2020.08.3 14:02
To jednak jest prawda, że 25-30% narodu Polskiego wywalczyło wolność dla tzw. "czerni" która dzisiaj mówi tylko w języku Polskim a po za tym jest im wszystko jedno czy będą czyścić buty ruskiemu czy niemieckiemu panu. Obrzydzenie bierze na taką myśl.
Portofino2020.08.3 14:13
Zawsze tak było.
Jagienka2020.08.3 13:31
Czy redaktor Fronda.pl jest głupi? Primo: Jacek Wilk nie jest posłem. Secundo: Każdy kto kieruje się rozumem, a nie emocjami przyzna, że napisał prawdę. Najwyższa pora zerwać z szaloną romantyczo-insurekcyjną tradycją, która nie przynosi niczego, poza wykrwawieniem narodu i utratą jego najlepszych synów i córek. Generałowie Pełczyński i Okulicki za swoje decyzje dot. wybuchu powstania powinni stanąć przed sądem wojennym.
stan2020.08.3 13:37
Chcesz sądzić Okulickiego?
Salamandra2020.08.3 13:46
Tak Jagienka masz rację. Gdyby tych powstań nie było tobyś była Tamarą i cyrylicą na Sputniku pisała. A co ci mówi PROCES 16 w Moskwie. Tam już osądziliście Okulickiego. I dalej chcecie go sądzić. A paszoł won ruska bladź za Ural. Masz braki w nauce historii.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:27
Endecy zawsze odrzucali moralnosc katolicka i polskosc,gloszac ,ze to wlasnie jest rozum. Dmowski byl masonem i nie byl katolikiem az do smierci,co wyjasnia icvh niemiecki i protestancko-zydowski profil antypolski.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:35
Najwyzszy czas na pomniki dla generalow Pelczynskiego,Okulickiego,Bora Komorowskiego i dla Wodzow Naczelnych Rydza-Smiglego i Sosnkowskiego.
Jan Radziszewski2020.08.3 13:28
za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników w tym potępionych ludzi
Martin2020.08.3 13:17
Bardzo dobry wpis Pana Wilka i oczywista manipulacja frondy. Śmieszni jesteście ;)
Salamandra2020.08.3 13:35
Tak dla SOWIECIARZY to jest super wpis. Z pustego dzbana nie zrobisz pana. Towarzysz WILK to albo pustak albo perfidna SPUTNIKOWA PROPAGANDA która od końca wojny płynie z KREMLA na temat powstania. Były ZAPLUTE KARŁY REAKCJI ale też i było PROLETARIUSZE wszystkich krajów łączcie się i naród z partią i partia z narodem. I QURWIN z MICHALKIEWICZEM w tym proletariacie działali i tam ich nauczyli jak wodę z mózgu robić ludziom.
ubeck2020.08.3 13:15
Gdy owieczki w panice to takie Wilki gryzą, nawet kąsają i plugawią matkę Polskę. Tu już nie chodzi o inne zdanie na dot. powstania ale Tacy ludzie za swoje debilne wypowiedzi może powinna spotkać sprawiedliwa kara.....
Anonim2020.08.3 13:12
Można powiedzieć, że skutki wymordowania 200 tys i wypędzenia na poniewierkę pozostałych mieszkańców Warszawy w zasadzie bez możliwości powrotu (no bo niby gdzie ? do kupy gruzów), trwają po dziś dzień. Warszawę zamieszkuje w przygniatającej większości oderwany od wartości patriotycznych motłoch, który głosuje za Trzaskowskim.
Jan Radziszewski2020.08.3 13:34
dodaj z importu z wschodu chazarskie żydy które uciekały spod tzw dobrej opieki swojego żydka Brata B'nai B'rith Jude Stalina
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:41
Kanalie z Konfederacji zbrodnie niemieckie i rosyjskie zarzucaja wladzom Polski i Armii Krajowej,czyli Wojska Polskiego. Te wszy antypolskie nie zasluguja na miano Polaka !
Klapaucjusz2020.08.3 13:04
Najbardziej podoba mi się wpis Karola.K.: "historyczna" mowa Williama Wallace'a zaczerpnięta żywcem z mocno ahistorycznego filmu "Braveheart". Przydałby się też jakiś cytat z "Avengers: Endgame" - Tony Stark, pseudonim "Konserwa" (w wolnym tłumaczeniu) wygłaszał tam piękne mowy typu "sursum corda".
P2020.08.3 12:51
Ruskie, śmierdzące onuce
Władysław2020.08.3 12:25
Tow. Wilk nie był łaskaw zauważyć, że 1 sierpnia czcimy pamięć właśnie tych 200 tys. poległych w walce i zamordowanych przez Niemców. I na tym mógłbym skończyć, ale... Gdyby Powstanie nie wybuchło, Niemcy zatrudniliby ok. 100 tys. Warszawian do budowy umocnień przed Rosjanami. Wstrzymując na ponad 2 miesiące front, Powstanie uratowało Europę Zachodnią przed komunizmem. Kto wie, ilu Warszawian zginęłoby w wyniku bitwy o Warszawę pomiędzy Rosją a Niemcami? Powstanie Styczniowe było jednym z koronnych argumentów w proklamowaniu niepodległości Polski po 123 latach zaborów, Powstanie Warszawskie ma podobne znaczenie historyczne - z Polską nie wygrasz, zawsze się odrodzi! Najważniejsze na koniec - przemożna chęć wygnania znienawidzonych Niemców z Warszawy. A teraz możemy porozmawiać o politycznych przesłankach z panem, któremu wilkiem nawet z oczu patrzy.
Salmandra2020.08.3 13:08
Dla Polaków to co piszesz jest jasne. Dla SOWIECIARZY z KONFEDERACJI nie. W ostatnich wyborach ich postawa była jasna jakiej Polski chcą. Założyli RUSKIE ŚMIERDZĄCE ONUCE i sieją sowiecką propagandę gdzie się tylko da. POLITYKIERZY typu BOSAK, WINNICKI, WILK namącili ludziom w głowach jadąc na upośledzonym szkolnictwie III RP BANANOWEJ KULCZYKOWEJ.
Jan2020.08.3 12:23
Niestety, ale napisał prawdę. Dzisiaj za wyjątkiem starej Pragi nie ma już dawnej patriotycznej Warszawy, za to jest zbiorowisko czerwonej hołoty. Po 1945 roku aż do roku 1989 aby zamieszkać w Warszawie potrzebna była odgórna administracyjna zgoda.
Elektor2020.08.3 12:58
Oczywiście. Zginęli najbardziej patriotyczni młodzi ludzie. Przez to komuchy miały ułatwione zadanie w przejmowaniu Polski a nie utrudnione. Logika pisowców to jest jakiś fenomen dla badaczy.
stan2020.08.3 13:34
Zginęli z honorem, w obronie wolności i godności. Gdyby nie PW zginęliby w ubeckich katowniach, a ich ciał rodziny szukałyby do dnia dzisiejszego. Czy wiesz, że po upadku PW, po zainstalowaniu władzy sowieckiej w Warszawie, sowieci poprzez UB szukali K. K. Baczyńskiego? Co im złego zrobił ten młody człowiek? Dobitnym przykładem jest też drugi mlody, którego wyrzucili przez okno na przesłuchaniu. Polacy, pomimo braku telefonów komórkowych i internetu (zupełnie odwrotnie niż obecnie) dokładnie wiedzieli, co dzieje się na zajętej przez sowietów Lubelszczyźnie, co wyprawia władza sowiecka z patriotami. Doprawdy, nie uczyli was historii, nie znacie prawdy historycznej? Podlasie, Lubelszczyzna, Rzeszowszczyzna i Świętokrzyskie znalazły się najwcześniej pod nową okupacją sowiecką w 1944r. i ludność przeszła przez straszny terror. Na tych terenach działały oddziały niepodległościowe AK. Może dlatego te obszary są najbardziej patriotyczne i zawsze wiedzą jakich należy dokonywać wyborów.
Katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:44
Widac dzisiaj wyraznie,ze Konfederacja to Krypto-Komuna,to V Kolumna antypolska.
Jan Paweł II2020.08.3 12:05
Jedna z najmądrzejszych wypowiedzi polityka Konfederacji od lat.
katolicka deratyzacja Polski.2020.08.3 17:45
Konfederacja Rosyjska nie zasluguje na swiete miano Polaka.
Henryka2020.08.3 11:55
Dowódcy powstania nie prosili o pomoc Boga, lud nie czynił pokuty, utajniono objawienia MB w Siekierkach na temat straszliwej klęski powstańców. To były przyczyny pogromu. Włosi postawili na narodową modlitwę w zakończeniu wojny i stał się cud...
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:47
Wrogowie Polski i Kosciola,darwinisci z moralnoscia zydowska,udaja lajdacy Polakow i katolikow.
Gorzka prawda2020.08.3 11:29
Wyzywacie Konfederację od Ruskich, a tymi co najbardziej skorzystali na powstaniu byli właśnie Ruscy.
Jan Paweł2020.08.3 12:06
Komychy z frondelka zawsze mieli słabość do bolszewików.
konrad2020.08.3 12:13
Gdyby nie Powstanie nie byłoby Polski. Bez niego zakwalifikowano by Polskę do państw jawnie faszystowskich, a tym samym skompromitowano by odzyskanie niepodległości w 1918 r. Bo niepodległość Polski oznacza rządy faszystów. Przywrócono by stan sprzed 1918 r., czyli przynależność do Imperium Rosyjskiego. Już nie mówiąc o tym, że PW zahamowało rosyjska ekspansję na Zachód i ocaliło Niemcy Zachodnie dla demokracji. Jeśli chodzi o straty, to ważniejsze od strat ludzkich, były potworne straty kulturalne - celowe spalenie przez germańców dwóch największych polskich archiwów, zniszczenie domowych zbiorów dzieł sztuki w tym polskiej arystokracji, domowych archiwaliów, spalenie Biblioteki Narodowej z jej zbiorem rękopisów i pamiętników nigdzie wcześniej nie publikowanych itd., itp. Niestety konfederacyjny Wilk rozumem nie grzeszy. To jakiś mutant z hienami.
Elektor2020.08.3 12:45
Bułgarzy Rumuni Węgrzy Słowacy wszyscy oni zaatakowali Sowiety w 1941. Ktoś ich zakwalifikował jako państwa faszystowskie i wciągnął do Sowietów? Powstanie to była zbrodnia na Polakach i tak jak piszesz na bezcennych archiwach! Co zyskaliśmy? Ano kolejną tragedię do kompletu pereł tragedii polskich. Kolejna datę w kalendarzu kiedy możemy z duma mówić że Polacy zawsze chętnie nadstawią grzbietu za innych. (Tym razem również za demokrację w Niemczech Zachodnich:) No piękny cel:) Może dla Ciebie wart życia 200 tys. Polaków. Dla mnie nie.
Portofino2020.08.3 13:34
Wszystkie te 4 kraje które wymieniłeś miały dla Stalina mniejsze znaczenie jak jedna Polska. Mało tego, gdy Żukow meldował Stalinowi jakie korzyści będzie miał ZSSR z niemieckiej strefy okupacyjnej sugerując ze to największa sowiecka zdobycz tej wojny. Stalin przerwał jego wywód. "Mylicie się towarzyszu, naszą największą zdobyczą jest Polska" odpowiedział Stalin.
konrad2020.08.3 14:43
Nie mam czasu na pisaninę, ale tak prawdę mówiąc z powodu morza ignorancji i bezrefleksyjności na forach internetowych, spodziewałem sie argumentu, że "Bułgarzy Rumuni Węgrzy Słowacy". Powiem Ci tylko tyle, że różnica między Polską a tymi krajami była taka, że wielu towarzyszy z PPR, z ZPP marzyło o tym, żeby Polska była częścią Kraju Rad. Natomiast towarzysze z tamtych ww państw nawet nie śmieli marzyć o tym, żeby być częścią Kraju Rad, bo ich kraje nie były na kierunku strategicznym, nie mieli na to szans. Poza tym uniknięcie Powstania, nie oznaczało dla Polski bezbolesnego końca II wojny św i bezbolesnej obecności frontów rosyjskich na ziemiach polskich. Polska faszystowska, zakwalifikowana tak chociażby z racji wojny z bolszewikami w 1920 r. i taktyki stania z bronią u nogi, tak czy owak zostałaby jak najsurowiej ukarana. Trudno powiedzieć, czy AK nie reagowałaby na sowieckie represje. Na pewno wywózki na Syberię polskich elit byłyby co najmniej na miarę wywózek z Łotwy, Estonii i Litwy. Do tego oczywiste masowe egzekucje. Nie rozumiem dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tych "reedukacyjnych" działań. Ilość ofiar mogla przewyższyć te z Powstania. A co do strat kultury, trzeba trochę dorosnąć, żeby zrozumieć co to znaczy spalenie Głównego Archiwum Akt Dawnych, Archiwum Akt Nowych, co to znaczy spalenie zbiorów polskiej magnaterii (np. zbiorów Zamoyskich), zbiorów takiego Boya Żeleńskiego i mnóstwa innych twórców, spalenie zbiorów Rapperswil (Wielka Emigracja), spalenie zbiorów Biblioteki Narodowej itd., itp.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:50
Konfederacja ,jak to ludzie z moralnoscia zydowsko-protestancka nie popieraja niczego,na czym nie moga zarobic.Tymczasdem dlas Polski czesto trzeba oddawac swoje zycie,a to nie dla nich,kolaborantow.
antoni.s2020.08.3 11:14
Powstaniu zawdzięczamy również dekret bieruta,jedyną możliwą wtedy decyzję,gdy każda kupka gruzu miała swojego właściciela,a właściciele ci w większości nie żyli,bez tej decyzji niemożliwa by była odbudowa warszawy,do tej pory trwały by spory który gruz jest czyj,chaos reprywatyzacyjny w stolicy to pokłosie powstania.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:53
Antypolskie swinie z Konfederacji jeszcze dzisiaj walcza z Powstaniem,i jeszcze dzisiaj przylaczaja sie kolaboranci do Niemcow i do Rosji.
Dariusz2020.08.3 11:05
Cała ta Konfederacja powoli staje się jedną wielką kpiną , a szkoda.
Natalja Siwiec2020.08.3 10:55
Pełna zgoda z p. Wilkiem. Niestety to było bezsensowny akt.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:54
Komuna Konfedracja JEDNA Ruska Racja.
Donald2020.08.3 10:53
ten poseł to typowa ruska morda
Anonim2020.08.3 10:47
Wyborcy P. Wilka pewnie mają takie samo zapatrywanie na ten temat i na inne przez niego głoszone skoro na niego głosowali.. Brawo !!! I wot wsio jasne.
To zdjęcie putlera psuje b. do piswoców2020.08.3 10:35
co kupuja u niego wegiel i lansuja jego agenturę czyli lewicę...
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:55
Konfederacja zawsze z Komuna przeciwko Wolnej Polsce.
Olo2020.08.3 10:32
Wilk przyjaciel i obrońca pedofila tymochowicza jest największym obciążeniem dla Konfederacji ,to antypolska łajza !
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.08.3 10:03
ta ulana na gebie poślina, jakby wyżerał dziennie wiadro jkartofli niech sobie te wypociny poBosakowsko-Korwinowskie zachowa dla siebie!!! taki spasiony knur w czasie powstania mógłby chwycic sie tylko koryta a nie broni!!!
Sprzedajny Sakiewicz się nie odważy ale2020.08.3 9:39
Ziemkiewicz tez na garnuszku pisowskim to samo mowi.
POPiS masoneria2020.08.3 9:38
to masoneria wysłala kwiat narodu polskiego na pewną smierć - karabiny bez naboi !!!! Sami siedząc w gabinetach dokonali przyspieszonej depopulacji tak jak po ''89 precz z Polski..A bezmózgi beton skorumpowany przez PiS plusami i ogłupiony przez kontyunuację komunistycznego nauczaniaw szkołach wszystkich etapow sie nadyma.
Salamandra2020.08.3 10:01
A ty do tego kwiatu narodu niestety nie należysz. Zostałeś RUSKĄ ONUCĄ powtarzającą ruską propagandę.
Q2020.08.3 10:36
Ruska propaganda prowokowała Warszawę do rozpoczęcia powstania, a potem faktycznie wykorzystywała tę klęskę jak się da, żeby nas zdeptać. Nie wypierajmy się rzeczywistości, bo będziemy w nieskończoność powtarzać te same błędy.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:57
Konfederacja Rosyjska dalej w slady zdrady narodowej i kolaboracji Dmowskiego.
Elektor2020.08.3 9:31
Co nieprawdziwego niby napisał p. Wilk?
Salamandra2020.08.3 10:06
SOWIECIARZ Wilk powtórzył SOWIECKĄ propagandę która obowiązywała w PRL_u.
Elektor2020.08.3 10:40
Konkretnie co w tym wpisie jest nieprawdziwego? Konkret proszę.
Salamandra2020.08.3 11:31
TO:............................................................................................................................................. "A kiedy wreszcie osądzimy zbrodniarzy, którzy wydali rozkaz "Samobójstwo Warszawy"? NKWD za sądzenie powstańców zabrała się już we 09 1944. Później UB to kontynuowała. Dzisiaj SOWIECIARZ Wilk nazywa Polskich patriotów ZBRODNIARZAMI i chce ich sądzić>< HAŃBA
Polak2020.08.3 12:04
Biorąc pod uwagę że dowództwo AK doskonale wiedziało zarówno o całkowitej bezużyteczności akcji Burza i znało stanowisko aliantów zachodnich w tej sprawie decyzji o rozpoczęciu powstania nie da się oceniać inaczej niż jako zbrodni na narodzie polskim.
konrad2020.08.3 12:20
Prostaczku, naiwniutki prosiaczku. Po prostu według ciebie Komenda Główna AK wezwała do Powstania dla zabawy, dla wojennej rozrywki? Przeczytaj mój wcześniejszy komentarz na ten temat
Salamadra2020.08.3 12:32
Kto i gdzie uczył cię historii Polski. Po prostu plujesz Polakom w twarz tym wszystkim którzy w różnych powstaniach walczyli abyś dzisiaj mógł po polsku wypisywać takie głupoty. To po co były powstania: listopadowe, kościuszkowskie, styczniowe, 3 powstania śląskie, wielkopolskie, warszawskie, poznańskie w 1956 roku, rok 1970 na wybrzeżu i solidarność 1980 roku. Twój umysł to ogarnia. PO CO TO WSZYSTKO BYŁO? JAKIE POZYTYWNE SKUTKI przyniosły one dla Polski?
mateusz jegliński2020.08.3 16:33
Wszystko p. elektor jest nieprawdziwe. Niech Wołk gadający swoje brednie dowiedzie ich prawdziwość, przecież jest prawnikiem i wie, że oskarżający musi dowieść winy. Na początek 200 000 zabitych, to nie zabili powstańcy a zwyrole niemieccy i ruscy, bo idąc tokiem myślenia wołka to Polacy są winni miliona unicestwionych istnień w Auschwitz, bo ten obóz budowali.
Matka Polka2020.08.3 11:06
Niewolnik nigdy nie zrozumie WOLNEGO.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 17:59
Konfederacja razem z bratnimi komuchami musi byc zdelegalizowana.
prawy2020.08.3 9:28
to tęczowy POsąg coż on może wiedzieć!!! tacy na pewno nie bonili by POLSKI I POLAKÓW gdyby była wojna to tchórze którzy POtrafią walczyć ideologią ze Światem za parę marnych srebrników komunistycznych I żydokomuny bossow chcących zagłady ludzkości POd pięknymi hasłami w jej obronie!!!
Rychu2020.08.3 9:23
Zadaje pytanie gudłajowi wilkowi .Załozmy ze powstanie nie wybucha,sowieci opanowuja Polske jakie byłyby szanse na przezycie zolnierzy powstania sowieckiego terroru ?Lezeli by w ziemi i nie znalibysmy miejs ich pochowku
Grzesiek2020.08.3 10:03
Ciekwa logika. Nie dajmy się zabić NKWD poprzez wystawienie się na strzały GESTAPO zanim ono przyjdzie.
Elektor2020.08.3 10:45
Być może takie jak Węgrów, Rumunów, Bułgarów, Czechów, Słowaków?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:01
Konfederacja chce zabil ducha Polakow ,tak jak Komuna,i wprowadzic na to miejsce moralnosc zydowsko-protestancka,praktryczna i utylitarna,tyle ze nie POLSKA !!!
bogdanus2020.08.3 9:12
Dziwicie się Konfederacja jest prorosyjska a powstańcy chcieli wyzwolić Warszawę. Sowieci nie pomogli a napawali się zniszczeniem.
Grzesiek2020.08.3 10:40
Na powstaniu skorzystali wyłącznie sowieci, więc kto tu jest prorosyjski?
Anonim2020.08.3 11:57
Powstanie miało trwać około trzech dni, po drugie stroni Wisły stały wojska sowieckie i AL niektórzy polscy żołnierze chcieli przepłynąć Wisłę żeby walczyć to sowieci strzelali do nich, nie pozwalali żeby pomóc. Dziwi tylko ile podłych ludzi było w AL że po wojnie dalej sowietom służyli i Bohaterów Polski niszczyli.
Polak2020.08.3 12:05
Doucz się czegokolwiek o historii zanim zaczniesz pisać od rzeczy. Sprawdź sobie np. co to był tzw przyczółek czerniakowski.
Grizzly2020.08.3 9:05
Ruska Konfederacja!
Leonn2020.08.3 8:46
Komentarze polityków Konfederacji są co raz ciekawsze. Tutaj mamy przykład wpisów Wilka, wczoraj Dziambor w TV przekonywał, że nie ma co zajmować się prowokacjami bo przecież są ważniejsze sprawy . I oni stratowali pod hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna"? Czy mają racje ci którzy twierdzą, że Konfederacja jest opłacana przez służby "zaprzyjaźnionych krajów"?
Portofino2020.08.3 8:40
W pierwotnych planach AK powstanie w Warszawie miało być tylko częścią ogólnopolskiego powstania i nie planowano w Warszawie żadnych walk. Wybuch PW 1 VIII *44 wynikał z rozwoju sytuacji w tamtym czasie. Lato *44 to pasmo klęsk wojsk niemieckich i bardzo szybkie zbliżanie się bolszewików do Warszawy. Dodać jeszcze trzeba że w tym czasie doszło do do zamachu na Hitlera. Trudno chyba znaleźć bardziej sprzyjający moment do wybuchu powstania. A jednak decyzji nie podjęto, pomimo że ludność Warszawy aż rwała się do walki i do wybuchu mogło dojść nawet bez decyzji.O wybuchu przesądziły bieżące wydarzenia a więc wezwanie 100 tys. młodych mężczyzn pod groźbą kary śmierci do prac fortyfikacyjnych do których nie zgłosił się nikt. Było juz chyba kwestią godzin że Niemcy rozpoczną masowe mordy mieszkańców. W tym samym czasie nieliczne bojówki komunistyczne i wspierająca je sowiecka radiostacja "Kościuszko" rozpuszczały plotkę jakoby dowództwo AK już opuściło Warszawę i wyzywały do walki. Jest oczywiste że nie można było dopuścić by powstanie wybuchło z inspiracji zdrajców i potwierdziło by to tezę Stalina że AK to faszyści. Ludzie którzy podjęli decyzje o wybuchu innego wyjścia nie mieli.Zrobić to musieli dla dobra Polski!
Grzegorz2020.08.3 9:57
Co za bzdury. Żeby nie dać się sprowokować ruskim do powstania, które było wyłącznie w ich interesie trzeba było wywołać je samemu?
Portofino2020.08.3 13:11
Stalin przy każdym spotkaniu z prezydentem USA i premierem W. Brytanii apelował by wstrzymać pomoc dla AK bo to sojusznicy Hitlera. Wywołanie powstania przez sowieckich agentów potwierdziłoby jego tezę co mogło skutkować natychmiastowym cofnięciem uznania rządu londyńskiego. Ludzie którzy podjęli decyzję o wybuchu liczyli na wsparcie powstania przez ten rząd. Planowano przecież przerzut do Polski co najmniej Brygady Spadochronowej i dużą pomoc lotniczą. Decyzja Stalina o nie udzieleniu pomocy powstaniu była wrogim aktem nie tylko wobec Polski ale także zachodnich aliantów Stalina. Byli historycy i politycy którzy twierdzili że ta decyzja Stalina była tak naprawdę początkiem zimnej wojny.
katolicka deratyzacja Polsaki2020.08.3 18:07
Endecka zakl;amana Konfederacja chce zniszczyc ducha polskiego i moralnosc katolicka,aby podle,pod ta sama etykietka,wprowadzic ducha zydowskiego pruskiego protestantyzmu,pragmatyzm,utylitaryzm,darwinizm, rasizm biologiczny,i witalizm.
KOSTEK2020.08.3 8:16
W którym miejscu jest ten skandal, bo jakoś trudno sie dopatrzyć? Prowodyrów Powstania Warszawskiego chcieli stawiać pod sąd już niektórzy ówcześni politycy i wojskowi, więc pan poseł Wilk ma licznych i wybitnych poprzedników.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:10
Endecja to tradycyjny wrog Niepodleglosci i Walki czynnej o Polske. Pomniki zdrajcy i kolaboranta Dmowskiego nalezy usunac razem z pomnikami Armii Czerwonej.
Waldi2020.08.3 8:15
Chyba nie jest samodzielny ?!
moherek2020.08.3 8:09
Szanowni Państwo: wydaje mi się, że stek wyzwisk pod adresem pana, który przywołał tragiczne fakty o klęsce powstania jest zupełnie nie potrzebny - takie są fakty, powstanie było wielką tragedią Narodu Polskiego, zginęła najwartościowsza młodzież i dzieci, takie są fakty. Czcimy ich wielkie bohaterstwo i cierpienie. Przypominamy sobie wspaniałą atmosferę, śpiewamy piosenki, ale pamiętajmy, że cierpieli i ginęli niewinni.
Apel2020.08.3 9:41
To jest fakt, ale czy to było potrzebne? To jest pytanie, na które trzeba znaleźć odpowiedź. Prawdziwą.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:14
Ci zdrajcy z Kolaboracji chca tylko wedlug Korwina autonomii wewnatrz Rosji. Endecji zawsze popierali kolaboracje i zdrade ,i zwalczali walke czynna o Niepodleglosc. Trzeba sie wyszorowac ze smrodu po Dmowskim.
Portofino2020.08.3 7:41
Każdy kto bliżej zetknął się z Korwinem i jego "naukami" jest dla Polski stracony. Ten mlody poseł to jego kolejna ofiara.
ryszard2020.08.3 8:12
Taki rozum, taki historyk, taki polak i taki prawnik. Takich nikt nie sieje, sami się biorą.
ryszard2020.08.3 8:20
I jeszcze jedno dla porządku rzeczy - to nie w czasie powstania miało miejsce "kompletne zniszczenie stolicy", choć takie brednie powtarza ciemniactwo, "kształcone" na UW po 1980. 'kompletne zniszczenie stolicy
Jan Radziszewski2020.08.3 7:38
A tak nawiasem tj mówiąc wprost Matka Boża w Siekierkach ostrzegała Warszawiaków, że spodka ich kara z powodu bezbożnego życia + Kto bowiem czci szatana i nie chce się nawrócić podobną karę doświadczy - bo obecnie jeszcze gorsza niż Powstanie Boża kara Warszawę czeka z powodu szerzącego się w NIEJ SATANIZMU także wśród Pasterzy !!! tzn zniszczenie totalne - co może nie widać w Warszawie czarnych marszy morderczyń nienarodzonych dzieci Satanistów Sodomitów i innych zboczeńców panoszenia się w niej żydowstwa i judaszy jej przybudówek Masonerii Bolszewików ect. ect. "
antoni.s2020.08.3 11:19
Rozmawiamy tu o poważnych tematach,daruj sobie matkę bożą.
Jan Radziszewski2020.08.3 7:28
za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św "Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników w tym potępionych ludzi
Mexx2020.08.3 7:23
Od dawna mówiłem, ze ta cała Konfederacja to ruska śmierdząca onuca. To poplecznicy Putina i nie daj Boże im kiedyś rządzić, bo znowu zapanuje tu ruski stalinizm sprzed 1956 roku.
Michał Jan2020.08.3 7:39
Od dawna przekazujesz wytyczne partyjne, co najwyżej.
katollcka deratyzacja Polski2020.08.3 18:18
Michal Jan to wsciekly wrog Polski,chce zabic JEJ tysiacletnia kulture i wartosci,bo jest inna od protestantyzmu i nazizmu niemieckiego. Wartoscia Polski,ty kundlu niemiecki jest duch i Pan Bog,Jezus i Maryja,a nie pieniadze ,unikanie wysilku i ofiary krwi,jak to jest w wykladni antykatolickiej i antypolskiej Konfederacji Rosyjskiej.
czyżnie?2020.08.3 6:46
Kwestia jest sporna, pytanie czy było wiadomo że ruscy nam nie pomogą. Sam pomysł był dobry, z drugiej strony był to prezent dla Stalina, gdyby nie powstanie warszawskie może udało by się zrobić skuteczne powstanie w 1946 r. i nasze poświęcenie nie zostało by niezauważone w Europie...
Polak2020.08.3 8:49
Już sam przebieg "Burzy" na terenach Białorusi, Ukrainy i Litwy pokazywał jak bezsensowna i bezcelowa jest to akcja.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:27
Polglowki niedouczone ,to byla ostatnia szansa obudzenia opinii publicznej Stanow i Anglii,i to sie udalo,i by to wystarczylo do inicjatywy amerykanskiej,i gdyby nie Roosevelt ,ktory chyba byl agentem rosyjskim,a w kazdym razie byl otoczony przez doradcow agenturalnych. Na calym swiecie narody sa gotowe na wszystko w obronie niepodleglosci,np.panstwa nuklearne sa nawet gotowe do zniszczenia zycia na ziemi,tylko zeby obronic niepodleglosci. A te gnidy endecko-komunistyczne wypominaja Polakom ofiare krwi za Wolnosc Swojej Swietej Ojczyzny Konfederacja wiec to nie POLACY,bo tego miana niegodni..
Polak2020.08.3 6:41
Kpiną z powstania był marsz propisowskich neofaszystów. A tu macie celne pytania które natychmiast zatykają apologetów tego bezsensownego powstania.
Anonim2020.08.3 18:29
Komunisci niczym sie jednak nie roznia od Konfederacji. TA SAMA bezdenna glupota i nienawisc do Wolnej Polski.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:30
To ja,zapomnialem sie podpisac,przepraszam.
hrabia Potocki2020.08.3 1:08
Ze takie cos bylo kiedys w PIS ,poprostu wstyd panie Wilk, cos z glowa nie tak i Kaczor mial racje ze wywalil pana z PIS, w tym przypadku mial racje , kompromituje sie pan ktorys raz z kolei, totalne dno ten Wilk
joanna2020.08.3 0:36
No niestety, to kolejny przykład na to, jak "patriotyczna' jest Konfederacja. W wyborach prezydenckich - słuchając swoich liderów - konfederaci oddali głos na R.T-ego, albo głosy nieważne, chociaż były to wybory o BYĆ ALBO NIE BYĆ POLSKI. Jedynie Marsz Niepodległości, mając niekiedy krytyczne zdanie w różnych sprawach od ZP-cy, jednak zachował się patriotycznie. Liderzy Konferederacji, występując w mediach, są nadęci, zarozumiali, "najmądrzejsi z całej wsi". Musicie się jeszcze wiele nauczyć, zanim będziecie mogli na poważnie zaistnieć w polityce.
czekista2020.08.3 0:03
Ucz sie historii czlowieku. Wyzwalanie Polski, ktore zaczelo sie w sierpniu 1914 roku z malym oddzalkiem kompanii kadrowej, tez nie mialo szans. Cztery lata pozniej sie dokonalo a juz dwa lata pozniej pokonalismy ogromna armie komunistow radzieckich. Gdyby nie wiara, nie mielibysmy dzisiaj zadnej Polski. Wiara jest tworca zwyciestw. Ludzie bez wiary zawsze ostatecznie przegrywaja.
Polak2020.08.3 8:51
Ucz się historii zamiast bredzić - Piłsudski był w '18 i '19 jak żaba podstawiająca łapę do kucia gdy poważni politycy załatwiali niepodległość Polski.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:33
Dmowski za pieniadze rosyjskie zwalczal walke czynna z okupantem. Ta masonska swinia nie byla nawet katolikiem,bo on sie ,jakie to wygodne i typowo endeckie,nawrocil sie dopiero przed smiercia.
sl_ko2020.08.2 23:59
Nie może przeboleć, że nie dostał się do sejmu, i na siłę próbuje zaistnieć, szokując od czasu do czasu, swymi kulawymi koncepcjami. - Panie Wilk, czy nie było by prościej wskoczyć na parapet i drapać się po jajach, tak jak to zrobił Pański ideowy kolega ?
Po2020.08.2 23:13
Jeszcze jeden zajob się odezwał ! Temu już całkiem odbiło. Totalna degeneracja myślenia, albo totalne beztalęcie ! Po prostu obłąkany cham ! Śmiejmy się z nich, bo oni tego nie znoszą !!!
Anonim2020.08.2 23:08
Wilk reprezentuje rosyjski punkt widzenia. Przecież jeszcze niedawno agitował za głosowaniem na Trzaskowskiego. Widać taka jego rola, a rubelki non olet. Niezależnie od tego w ocenie Powstania Warszawskiego nie można ograniczać się do wniosków wg zasady czarne-białe. Nie można np. lekceważyć bardzo krytycznych ocen Powstania takich autorytetów jak gen Sosnkowski. Nie można również pomijać tego, że za Powstaniem pod koniec lipca 1944 r. mocno agitowała komunistyczna rozgłośnia z Lublina, po to by po jego wybuchu i klęsce określać Powstanie jako nieodpowiedzialną rebelię prowadzącą do rzezi ludności cywilnej. To wszystko jest warte refleksji.
Elektor2020.08.3 9:34
Jeżeli za powstaniem agitowała komunistyczna rozgłośnia to chyba wnioski są jasne komu najbardziej na nim zależało i że nie było ono w polskim interesie?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:37
Elektor to typowy idiota genetyczny,czy jak komunisci podaja dokladny czas,to ty pozbywasz sie zegarka,ty idioto ?
Kamil2020.08.2 22:46
Osądzić zbrodniarzy, którzy posłali dzieci bez broni na śmierć! To nie kpina z powstańców. Im należy się cześć, lecz nie tym ,którzy powstanie wzniesili.
kiatolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:40
Konfederaci mowia dokladnie to samo co komunisci. Jest to tak podle i tak obce duchowi polskosci,ze eliminuje tych lajdakow i kabotynow z narodu polskiego na zawsze.
Władimir2020.08.2 22:40
Brawo TW Wolf !
diagnoza2020.08.2 22:39
Ruska onuca !
Olej2020.08.2 22:36
Jedno słowo - CYMBAŁ !!!!!!!
LULEK2020.08.2 22:19
Jacek hiena
polacke2020.08.2 22:19
Muszę jeszcze raz zabrać głos, bo ten pan ośmiesza wykształcenie prawnicze. Panie Wilk, gdyby nie było Powstania Warszawskiego, Polska byłaby ruską republiką. Bierność Polaków zdrajca Roosevelt uznałby za zgodę na taki scenariusz. Im szybciej Konfederacja pozbędzie się tego pana tym lepiej, dla niej. Ktoś tak myślący chciał być prezydentem naszego kraju. Koszmar.
Q2020.08.3 10:00
Na pewno... Stalin się wzruszył, że Niemcy wybili kwiat polskiej inteligencji i w to miejsce przysłał nam swoich komisarzy.... bo przecież znany jest z ckliwości, sentymentalizmu i dobrego serduszka.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:44
Encecy zawsze z Komuna przeciw Narodowi i Kosciolowi. Endecka Konfederacja Rosyjska to duch zydowsko-protestancki,wszystko musi sie materialnie i fiinansowo oplacac,a tymczasem rzeczywistosc jest taka ,ze Niepodleglosc sie nie oplaca finansowo,i ponadto wymaga daniny krwi.
Glaudiusman2020.08.2 22:06
Wyrzucić tych masonów łącznie z jego patronem i guru JKM poza nasze granice.
Michał Jan2020.08.2 22:43
Już dawno są - poza Waszymi granicami myślenia.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:46
Michal Jan to ideologiczny wrog katolickiej i konkretnej Polski,jak wszyscy endecy z Konfederacji Rosyjskiej.
polacke2020.08.2 22:01
Przeczytałem poniżej komentarze utrzymane w podobnym tonie. Ci ludzie, którzy podnieśli się z kolan sami chcieli walczyć. Rozumiem, że W naszym kraju jest wielu, którzy pragmatycznie daliby się walić Niemcom i Ruskim po pyskach. Są jednak tacy, którzy wolność i dumę mają za wszystko. Powstańcy warszawscy są podziwiani za odwagę na całym świecie, szkoda, że mali i miałcy intelektualnie ludzie tego nigdy nie zrozumieją.
Apel2020.08.3 10:01
Oprócz dumy i honoru trzeba mieć też rozum. Czasem się przydaje.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:47
Konfederacja wolalaby zarobic na kolaboracji.
polacke2020.08.2 21:54
Po co tłumaczyć cokolwiek takiemu tchórzowi, dla którego honor i godność to abstrakcja. To nie jest mężczyzna, on nigdy tego nie zrozumie. To frajer w granatowym garniturku, mądry w pysku.
man.of.Stagira2020.08.2 21:39
Największym zwolennikiem rozpoczęcia powstania był -zamordowany przez Rosjan z NKWD w Butyrkach w 1946r. po uprowadzeniu z Polski- Leopold Okulicki, ps. „Niedźwiadek”, „Biedronka”, „Bronka”, „Jan”, „Jan Mrówka”, „Jan Ogór”, „Kobra”, „Konrad”, „Kula”, „Miller”, „Mrówka”, „Stary Boba”, „Osa”, „Pan Jan”, „Sęp”, „Termit” (ur. 12 listopada 1898 w Bratucicach, zm. 24 grudnia 1946 w Moskwie) – generał brygady Wojska Polskiego, współtwórca SZP-ZWZ-AK, ostatni komendant główny Armii Krajowej, komendant główny NIE, komendant Okręgu Łódź ZWZ, cichociemny. Więziony przez NKWD m.in. w Brygidkach (1941), na Łubiance (1941 i 1945), w Lefortowie (1941 i 1945) oraz na Butyrkach (1945–1946). Cześć i Chwała Bohaterom walki o Niepodległą Polskę!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:49
Domagamy sie pomnikow dla dowodcow Powstania i dla Bora Komorowskiego,i dla Wodzow Naczelnych.
antoni.s2020.08.2 21:38
Ciekawe czy czesi lub francuzi tak samo czcili by swoich dowódców gdyby ci skazali na zagładę pragę lub paryż i setki tysięcy cywili,hę...,jak myślicie?.
Michał Jan2020.08.2 23:00
Francuzi myślą, jak Talleyrand - to gorzej niż zbrodnia, to błąd.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:51
Francuzi nie mieli ochoty walczyc za Francje,bo tam duch katolicki juz opuscil cialo,tak jak w Konfederacji i wsrod antypolskich komunistow.
Michał Jan2020.08.2 21:26
Najbardziej bolesną lekturą w sprawie powstania była dla mnie książka Hannsa von Krannhalsa. Point de reveries. Niemcy do tłumienia Powstania użyli jednostek policyjnych, bez odciągania liniowych. Dowódca garnizonu gen. Stahel był wprawdzie na otoczonej placówce, ale nie napierał na szybkie odblokowanie. Chyba najbardziej docenił męstwo Powstańców zbrodniczy von dem Bach.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:53
Nie jestes Polakiem,wiec nie udawaj nawet chamie, ludzkiej istoty z moralnoscia.
Michał Jan2020.08.4 13:34
Ej, trampkarzyno z okręgowej ligi intelektualnej, licz się ze słowami, bo grozi Ci spadek do jeszcze niższej klasy rozgrywkowej.
Sara Miriam2020.08.2 21:04
Czekamy ciebie, czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci, byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci, była zbawieniem witanym z odrazą.
man.of.Stagira2020.08.2 21:01
„Wartość walki tkwi nie w szansach zwycięstwa sprawy, w imię której się ją podjęło, ale w wartości tej sprawy” prof. Henryk Elzenberg
Michał Jan2020.08.2 21:27
I gen. Bór walczył, czy robili to za niego jego podkomendni?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 18:56
Od kiedy generalowie walcza w pierwszej linii,ty antykatolicki szczurze io endecki zdrajco z Konfederacji Rosyjskiej ? Dla BORA pominiki !!!
Jahu2020.08.2 21:00
Baranie, jakbyśmy mieli walczyć tylko wtedy gdy mamy 100% pewność na wygraną to Polski by dziś nie było na mapie świata. Jakie szanse na wygraną mieliśmy np. w bitwie warszawskiej? Są setki takich przykładów w historii Polski.
Michał Jan2020.08.2 21:17
Owieczko, a co, gdy szanse są zerowe, bo się wcześniej wywiozło broń z Warszawy?
Sara Miriam2020.08.2 22:33
A jakie szanse mieli w 1920 z bolszewikami?
Michał Jan2020.08.2 22:42
Uważasz, że też zerowe? Z zestawienia liczebności wojsk i karabinów maszynowych - 50/50. Ale co tam Bitwa Warszawska - nawet na 100-lecie rządzącym "patriotom" nie chciało się sprężyć.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:00
Dmowszczyzna to byla zawsze zdrada za pieniadze i pochwala kolaboracji,i cyniczne antykatolickie wyrachowanie materialistyczne,czysto zydowskie i protestanckie.
tulipan2020.08.2 20:52
Ma troche racje.Bo czcicie bohaterow a sami boicie jednego pedala stracic z balkonu.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:00
Jestes idfiota i prowokatorem.
Michał Jan2020.08.2 20:45
A jak szacowni kamieniujący słownie p. Wilka oceniają decyzję tego samego dowództwa o ewakuowaniu magazynów broni z Warszawy?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:03
Konfederacja ZAWSZE klamie i mataczy,identycznie jak Komuna. Pomijasz lajdaku ,zaleznosc AK od Anglikow w trakcie wojny,podczas gdy rzad byl przeciez w Londynie
Ryszard2020.08.2 20:42
Obudził się ruski śpioch. Albo: został wybudzony ruski śpioch — poznajemy ich po ich owocach. Osoba ta jest zwykłą, nastajaszczą anuczioj. Starzec, erotoman bez dykcji, działa w tym charakterze — wybudzonej anuczi — od ponad 30 lat. Ogromna szkoda, że tumanią i zwodzą setki tysięcy młodych, POLSKICH PATRIOTÓW i cóż mam więcej o nich napisać? Tylko szewc Kiliński miał skuteczną receptę..
Michał Jan2020.08.2 20:55
Doprawdy? Korzyść z Powstania odniósł wyłącznie Stalin, więc co zatem sądzić o tych dowódcach. Najbardziej podżegający do wywołania "Niedźwiadek" trochę wcześniej posiedział na Łubiance...
antoni.s2020.08.2 21:45
Dlaczego ipn nie drąży bardzo prawdopodobnej agenturalności generała okulickiego,przypadek?
katollcka deratyzacja Polski2020.08.3 19:11
Powstanie bylo takze przeciewko komunistom i przeciwko endecji,bylo manifestacja woli Niepodleglosci Niesmiertelnej Polski i Ducha Polski,ktory jest tak znienawidzony przez prusko-protestancka tak naprawde Konfederacje. Bez Powstania Rosjanie by interweniowaliby w 1956,tak jak na Wegrzech,i ponownie w 1981.
Anonim2020.08.3 19:06
Korzysci z Powstania odnosimy do dzisiaj. Powstanie wybuchlo tez przeciw komunistom i endekom za DUCHA Niesmiertelnej Polski. Gdyby nie Powstanie Rosjanie wkroczyliby w 1956 ,tak jak na Wegrzech,i ponownie rowniez takze w 1981.
man.of.Stagira2020.08.2 20:31
ALE, tak właściwie, to się Pan, Panie Wilk, ZES....AŁ w miejscu publicznym. Z ROZMACHEM. Czyli w sumie, dobrze to o Panu świadczy -a właściwie o stanie jelita grubego, u mężczyzny w Pana wieku. TAK trzymać! Brawo Konfederato!
man.of.Stagira2020.08.2 20:27
Naprawdę szkoda, Panie Wilk, że nie stanął Pan na poręczy swojego balkonu wypisując te słowa i nie PODRAPAŁ się Pan tam gdzie 'ruch ośmiu gwiazdek' ma swoje miejsce. EFEKT byłby jeszcze większy. PS albo ewentualnie gdyby się Pan zes....ał na TIK TOKu! Jeszcze lepiej ...
Michał Jan2020.08.2 20:29
Napisz to jeszcze 3. raz. Będziesz po trzykroć głupce.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:13
Michal Jan,jak przystalo na Konderate ,jest wybitnym patriota rosyjskim.
Szybka Randka2020.08.2 20:25
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Ninel2020.08.2 20:23
W Powstaniu zginęła masa ludzi, i to tych ideowych. To dlatego teraz o mały włos nie wygrał Trzaszkowski. Bo nie ma potomków tych, co zginęli.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:14
I to oczywiscie nie Niemcy ich zabili,ty konfederacka swinio rosyjska,tylko AK i Rzad Polski,prawda,ty lajdaku ?
Michał Jan2020.08.2 20:23
Ciekawe, co sądzą krytykujący p. Jacka Wilka o gen. Douglasie Haigu, mistrzu zdobywania 10 km za cenę kilkuset tysięcy zabitych i rannych. Zasadniczo, powinni, dla konsekwencji, uznać go za bohatera Wielkiej Wojny.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:16
Jestes jednak idiota genetycznym,kabotynem w duchu Korwina i Brauna.
man.of.Stagira2020.08.2 20:19
Dobrze, Panie Wilk, że nie stanął Pan na poręczy swojego balkony wypisując te słowa i nie PODRAPAŁ się Pan tam gdzie 'ruch ośmiu gwiazdek' ma swoje miejsce. EFEKT byłby jeszcze większy. PS albo ewentualnie gdyby się Pan zes....ał na TIK TOKu! Jeszcze lepiej ...
AAAtomek2020.08.2 20:19
Dowódcy odpowiedzialni za klęskę Powstania Warszawskiego powinni zostać postawieni przed sądami wojskowymi!
Michał Jan2020.08.2 20:24
Na zgubę następnych pokoleń, nadaje im się ulice. A sąd należał im się chociażby za złamanie rozkazu niewywoływania powstania w Warszawie.
kaolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:18
Atomek ,komunista,i Michal Jan,konfederata,i obydwaj nie do odroznienia w nienawisci i wscieklosci do Wolnej i Niepodleglej !!!
Michał Jan2020.08.2 20:17
Proponuję sobie w końcu uświadomić, że Średniowiecze skończyło się w XV wieku. W Polsce - w 1944 bohaterską walką w stylu francuskich rycerzy z Wojny Stuletniej np. pod Crecy. Niestety, podobnie, jak prawie 6 wieków wcześniej, dowódcom honor przesłonił rozsądek.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:20
Endecka Konfederacja zawsze przeciwko 1000-letniej katolickiej kulturze polskiej. Hanba zdrajcom.
Pani Marysia czytała "Obłęd '44" ?2020.08.2 20:15
Jeśli jeszcze nie, to polecam.
Michał Jan2020.08.2 21:31
Marysia Patysia nawet nie zrozumiała tego, co napisał p. Wilk, a Ty wymagasz od niej zrozumienia poważnej lektury? Jej wystarczy pisanie "dla dobra Sprawy", nawet jak są to kompletne bzdury, a treść jest całkowitym zaprzeczeniem tytułu.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:23
Konfederacja to farbowane lisy,bo udaja Polakow i katolikow,a sa przeciwko POLSKIEMU patriotyzmowi,i wszystkiemu,co on reprezentuje.
Ja2020.08.2 20:15
Czas umierać- po raz pierwszy muszę przyznać rację klientowi z Konfederacji.
AAAtomek2020.08.2 20:14
Ale o co chodzi? Gdzie kłamie? To była klęska! Powstanie Warszawskie - straty: ok. 10 tys. zabitych żołnierzy, ok. 150–200 tys. zabitych cywilów, ok. 6 tys. zaginionych żołnierzy, ok. 20 tys. rannych żołnierzy, ok. 15 tys. wziętych do niewoli żołnierzy, ok. 600–650 tys. cywilów wypędzonych z Warszawy i okolic (z czego ok. 150 tys. wywiezionych na roboty przymusowe lub do obozów koncentracyjnych) Wikipedia
Anonim2020.08.3 19:24
Komuch mowi to samo,co Konfederacja,a Konfederacja to samo co Kocmoluchy. Wszyscy wrogowie Wolnej Polski,nie do rozroznienia.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:25
To ja,znowu zapomnialem sie podpisac,przepraszam.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.2 20:14
Dowódca , który swych podkomendnych wysyła na niepotrzebną śmierć powinien stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Życie żołnierza jest zbyt cenne aby nim tak lekko szafować . Wiedzieli o tym już Rzymianie 2000 lat temu... ale jak pokazała już nie raz historia polaczki to debile którzy wierzą że wszystko im się uda! wystarczy przypomnieć samobójczy lot do smoleńska: "śmiało zmieścisz się..."
Eustachy2020.08.2 20:25
Jak widać po twoich wpisach kretynizm nie ma końca.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:28
Komunisci powolujacy sie na Rzymian ,to cos co warto zapamietac. A dlaczego zapomnieli o Termopilach i o Sparcie,dziewne, co,bo za Polske nie warto Komuchom i Konfederacji umierac,prawda ?
Zatroskany2020.08.2 20:13
Jaki wstyd. Poseł, jaki wstyd... Polak ?
astm.2020.08.2 20:09
Chłopie ty pojęcia nie masz , poczytaj spotkaj sie z powstańcami puki żyją.....
Chłopie chyba nie masz pojęcia że "puki"2020.08.2 20:16
piszemy nieco inaczej.
Katolik2020.08.2 20:21
Pisowskiemu durniowi pomyliło się chyba z PUKiem do karty bankomatowej
astm,2020.08.2 20:36
Dziękuje za uwagę. A jeszcze ..póki.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:29
Komuna Konfederacja Wspolna Ruska Sprawa
Putin2020.08.2 20:04
Haroszo no da
Katolik2020.08.2 20:03
Konfederaci to nie katolicy. Wierzą w kupe psa.
Michał Jan2020.08.2 20:25
Daj spokój, kto chciałby czcić coś takiego, jak ty?
Jan Radziszewski2020.08.3 13:28
żydzie nie dalej jak za 3 lata i 2 mc-e diabły cezara żydów /j 19,15) zabiorą cię w ogniu piekielnym do jego diabelskich włości tam dopiero będziesz radośnie rajcował Ha ha ha!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:31
Konfederaci to polskojezyczni Zydzi,lub protestanci,obliczaja zyski,i nie wierza w moralnosc, uczciwosc,ani w polskosc.