Skandal! Posłowie kneblowani podczas dyskusji ws. konwencji przemocowej - zdjęcie
22.10.14, 09:47Skandaliczna debata nad konwencją przemocową (fot. Wikipedia)

Skandal! Posłowie kneblowani podczas dyskusji ws. konwencji przemocowej

29

We wtorek wieczorem odbyło się posiedzenie połączonych Komisji Spraw Zagranicznych oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka, któremu przewodniczył poseł Robert Tyszkiewicz (PO). Przewodniczący w pewnym momencie zarządził, że prawo do głosu będzie miała tylko jedna osoba, która przedstawi stanowisko przeciw konwencji i jedna, opowiadająca się za ratyfikacją dokumentu.

Oburzyło to posłów PiS i członków organizacji pro-life, którzy licznie pojawili się wczoraj w Sejmie. Część uczestników posiedzenia uznała decyzje Tyszkiewicza za próby kneblowania parlamentarzystów, przeciwnych przyjęciu konwencji.

Posłowie PiS zgłosili wniosek o zmianę trybu prowadzenia obrad, jednak głosami PO i lewicy wniosek przepadł.

Relację z burzliwego posiedzenia wraz z komentarzami Kai Godek i Mariusza Dzierżawskiego przygotowała Razem.tv. Materiał można obejrzeć TUTAJ

MaR/Razem.tv

Komentarze (29):

anonim2014.10.22 10:06
Na tym etapie chyba jednak ta konwencja jeszcze u nas nie przejdzie.Co nie oznacza,że de facto nie będzie stopniowego jej wdrażania,co już się dzieje.Przy takiej metodzie po jakimś czasie z Konstytucji zostanie ładna okładka i szereg paragrafów,które mogą być interpretowane w dowolny sposób.Zresztą,jest ona tak traktowana także w innych sprawach.Często wyjmuje się z jej nazwy pierwsze 3 litery zastępując je trzema innymi.
anonim2014.10.22 10:30
No właśnie, właśnie- też chciałabym, żeby ktoś mi wytłumaczył gdzie dokładnie czai się to ZŁO w konwencji.
anonim2014.10.22 10:56
@myslacyinaczej, ajawole macie rację, ci cholerni wąsaci Janushe niczego nie rozumieją. Jak czytałem na studiach Marksa to też nie mogłem zrozumieć dlaczego takie piękne idee nie znajdują zrozumienia w ciemnogrodzie.
anonim2014.10.22 10:57
Jak ktoś nie rozumie "ideologicznego bełkotu" to może czytać konwencję ile razy chce i tak nie zobaczy w niej nic innego poza tym na co mu pozwalają lewackie poglądy.
anonim2014.10.22 11:01
@tnn @Neri W ten sposób pokazujecie, że nie macie żadnych merytorycznych argumentów, nie tłumacząc o co chodzi.
anonim2014.10.22 11:03
@ tnn i Neri A gdzie odpowiedź na pytanie?
anonim2014.10.22 11:12
Wiecie co ...wpiszcie sobie w google hasło i artykułów na ten temat wyskoczy cała plaga, na Frondzie też było pełno tekstów o tej konwencji i jej zagrożeniach dla rodziny...ale jak pisałem jak ktoś ma klapki poprawności politycznej na oczach to i tak nie przyjmie tych argumentów więc cała dysputa jest bezsensowna.
anonim2014.10.22 11:15
Czyli nie znasz odpowiedzi, a po prostu powtarzasz ogólniki, które pojawiają się na Frondzie tak?
anonim2014.10.22 11:17
@Neri "jak ktoś ma klapki poprawności politycznej na oczach to i tak nie przyjmie tych argumentów" No właśnie sęk w tym, że to jest argument obosieczny i tak samo można powiedzieć, że "jak ktoś ma klapki niezgadzania się ze wszystkim" na oczach to zawsze znajdzie dziurę w całym.
anonim2014.10.22 11:22
Ehhh..nie będę pisał całych elaboratów i przepisywać teksów...ale takie definicje jak: płeć jako twór społeczno-kulturowy czy też określenie rodziny w skrócie jako związek osób mieszkających razem....dziękuję za takie furtki...jeden odczyta to jako nic takiego, a ja to odczytuję inaczej ...po co takie furtki? A teraz możesz pisać o moim zacofaniu, ciemnogrodzie i w ogóle, pozdrawiam
anonim2014.10.22 11:30
Nawet Edrogan uchwalił konwencję.
anonim2014.10.22 11:31
Przede wszystkim wspomniana konwencja jako źródło przemocy wobec kobiet wskazuje religię,tradycję i kulturę(bardzo ogólnikowe twierdzenie,pozwalające na ideologiczną interpretację).Samo pojęcie płci definiowane jest w niej kulturowo,a pomijany jest jej aspekt naturalny,biologiczny.Wreszcie nakłada zobowiązanie promowania tzw."niestereotypowych ról płci",co jak pokazuje praktyka sprowadza się często do propagowania dewiacji seksualnych.Zatem mimo ładnej nazwy wygląda na to,że w konwencji tej nie chodzi przede wszystkim o zapobieganie przemocy wobec kobiet,lecz jest ona nośnikiem pewnych treści ideologicznych,które mają zostać wszczepione do polskiego prawodawstwa.Ale to nie jest szczepionka przeciw przemocy,tylko zarazek groźnej choroby cywilizacyjnej uderzającej w płciowość człowieka,małżeństwo i rodzinę.
anonim2014.10.22 11:32
„przemoc domowa” oznacza wszelkie akty fizycznej, seksualnej, psychologicznej lub ekonomicznej przemocy występujące w rodzinie lub g ospodarstwie domowym lub pomiędzy byłymi lub obecnymi małżonkami lub partnerami, niezależnie od tego, czy sprawca i ofiara dzielą miejsce zamieszkania, czy też nie Czy to jest to określenie rodziny o którym piszesz? Bo nie doszukałam się innego fragmentu.
anonim2014.10.22 11:35
Zadam proste pytanie zwolennikom tej konwencji, czy obecnie obowiązujące prawo dopuszcza stosowanie przemocy wobec kobiet ?? Jeżeli nie, to po co zaśmiecać system prawny kolejnymi uregulowaniami, okraszonymi dodatkowo ideologią ??
anonim2014.10.22 11:38
konsul a więc o to jest cały konflikt w skrócie?
anonim2014.10.22 11:40
To ja ci odpowiem jednak pytaniem na pytanie- czy nasz państwo wprowadziło w ostatnich latach jakiekolwiek skuteczne narzędzia, które chociaż w małym stopniu eliminowałyby przemoc wobec kobiet?
anonim2014.10.22 11:41
A więc DZIAŁAJMY. M.in podpisując petycję przeciw genderowej ratyfikacji: http://www.citizengo.org/pl/stop-genderowej-konwencji-rady-europy Już prawie 100 000 ludzi ją podpisało!
anonim2014.10.22 11:44
Myslacy inaczej poczytaj troche o zalozeniach gender, tutaj jest kwestia całkowitej interpretacji płci kulturowej jako tej, ktora nie ma wspołpracowac z płcia biologiczna i tworzyc harmonijna jednosc, tylko ma nad biolologiczna gorowac, co jest naturalnym belkotem i ideologią.
anonim2014.10.22 12:17
@ existenZ To tak można?! Muszę staremu powiedzieć :)
anonim2014.10.22 12:20
konwencja o przemocy nie ma nic wspólnego z walką z przemocą wręcz przeciwnie ma na celu promowanie zboczeń
anonim2014.10.22 12:33
ajawoledyskutowac: Równie dobrze mógłbym zapytać, a co zrobiono żeby weliminować kradzieże, jazdę po pijanemu, rozboje, przemoc wobec mężczyzn, rudowłosych, wąsatych, wyciąganie grzybów wraz z grzybnią, i co tam jeszcze chcesz. To są jakieś bzdury. Jeżeli ktoś myśli, że wprowadzi konwencję i tym samym wyeliminuje pewien rodzaj przestępczości, to ja jestem załamany poziomem naiwności. Sebinus: Z mojego punktu widzenia, zaśmiecanie sobie prawa tego typu konwencjami niczemu nie służy. I choćby dlatego nie powinniśmy tego podpisywać. Co nie znaczy, że nie istnieją inne powody.
anonim2014.10.22 12:43
@ konsul A ty rozumiesz na czym polega taka konwencja? "Równie dobrze mógłbym zapytać, a co zrobiono żeby weliminować kradzieże, jazdę po pijanemu, rozboje, przemoc wobec mężczyzn (...)" No niewiele zrobiono i gdyby powstała np. konwencja dotycząca eliminacji zjawiska jazdy po pijaku tak samo bym ją popierała. Chodzi właśnie o to, że skoro państwo nasze niewiele robi w tym kierunku to trzeba je do tego zmobilizować. Bo co z tego, że jazda po pijaku jest u nas zakazana jak i tak jeżdżą, a państwo ma niewiele pomysłów w tym zakresie? "rudowłosych, wąsatych, wyciąganie grzybów wraz z grzybnią, i co tam jeszcze chcesz. " Hmm, czyli w ten sposób bagatelizujesz problem przemocy wobec kobiet tak? Uważasz, że to problem wymyślony i nieistotny? Bo jeśli tak to nie mam więcej pytań.
anonim2014.10.22 13:02
Do pobrania http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. W większości ustawa jest do zaakceptowania, prócz wprowadzeniu polityki płci społeczno-kulturowej. Ma ona się nijak do przemocy wobec kobiet. Jest to próba oszustwa narodów i wprowadzenie ideologii gender bocznymi drzwiami. Artykuł 4 Podstawowe prawa, równouprawnienie i niedyskryminacja 3. Wdrożenie przepisów niniejszej konwencji przez Strony, w szczególności środków chroniących prawa ofiar, zostanie zagwarantowane bez dyskryminacji ze względu na: płeć biologiczną, >>>płeć kulturowo-społeczną,<<< rasę, kolor skóry, język, religię, poglądy polityczne i inne, pochodzenie narodowe lub społeczne, przynależność do mniejszości narodowej, własność, urodzenie, orientację seksualną, tożsamość płciową, wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność, stan cywilny, status uchodźcy lub migranta lub inny. Artykuł 6 Polityka uwzględniająca kwestie płci społeczno-kulturowej >>>Strony podejmują się uwzględnienia perspektywy płci społeczno-kulturowej we wdrażaniu i ocenie wpływu zapisów niniejszej konwencji oraz promowania i skutecznego wdrażania polityki równouprawnienia pomiędzy kobietami a mężczyznami oraz wzmocnienia pozycji kobiet.<<< http://amnesty.org.pl/uploads/media/konwencja_przemoc_wobec_kobiet.pdf
anonim2014.10.22 13:36
Myslacyinaczej: Konwencję czytałem, i poza straconym czasem nie znalazłem powodu żeby ją popierać. ajawoledyskutowac: A przepraszam, w czym kobiety są lepsze od rudowłosych, wąsatych, jednookich etc. ?? Może też jakaś konwencyjka by się przydała, nie sądzisz ?? Powtarzam raz jeszcze, konwencje niczego nie załatwiają i niczemu nie służą, poza zaśmiecaniem prawa. Bicie żony, męża, dzieci i w ogóle ludzi jest w Polsce zabronione, i naprawdę nie wiem po co wywarzać otwarte drzwi.
anonim2014.10.22 14:32
Myslacyinaczej: Ależ przecież roi się od kampanii społecznych, antyprzemocowych, antykorupcyjnych, antyalkoholowych, etc. I co ?? Gówno, za przeproszeniem. Chyba, że naprawdę wierzysz, że teraz już musi się udać. Jak Unia wymyśliła konwencję to tym razem wszyscy posłuchają.
anonim2014.10.22 14:50
To najlepiej niech jest jak jest tak?:)
anonim2014.10.22 15:52
Chcą ograniczyć prawa rodziców do wychowania swoich dzieci wg własnych wartości, a nawet dyskusji na temat tego ograniczenia. Przemoc gender-marksizmu w działaniu. Skandal.
anonim2014.10.22 17:24
@Myslacyinaczej - nic dziwnego, że jesteś nie myślący (sam się zresztą do tego przyznajesz), skoro nie pojmujesz prostych słów. "Lewak", to określenie na osobnika zezwierzęconego, który wyzbył się ze swojej świadomości takich pojęć, jak: wolność, sprawiedliwość, honor, odpowiedzialność, wiara, moralność itd. Lewak ceni rozwiązłość, "bezpieczeństwo" (jak krowa musi być na uwięzi, aby sobie lub innym szkody nie narobiła), kradzież (łupienie bogatszych od niego podatkami, akcyzami, domiarami itp), uprzywilejowanie nielicznych (w imię "sprawiedliwości społecznej"), donosicielstwo, nienawiść do religii, brak odpowiedzialności za cokolwiek (urzędnicy wiedzą lepiej czego powinien się uczyć, jak i czym ma się leczyć, jak być oznakowany, czy wolno mu wychowywać własne dzieci i jak ma to czynić itd.
anonim2014.10.27 9:18
Zwolennicy konwencji, niezależnie od jej zawartości, nie chcą przyjąć do wiadomości, że w temacie "przemocy domowej" nic ona nie zmieni, bo jest kolejnym aktem na poziomie prawa pisanego. Rzecz w tym, że aby wyeliminować przemoc wobec najbliższych w praktyce, potrzebna jest większa skuteczność organów ścigania i wymiaru sprawiedliowści, które już są, a nie kolejny akt prawny wątpliwej wartości, przemycający takie określenia, jak płeć "społeczna" (to chyba jego główne zadanie). Kpiną jest też wieczne "wzmacnianie roli kobiet", zwiększanie ich "udziału" tu i tam (durne parytety), jakby to można było zadekretować. Owszem można, ale czy to ma sens? Kobiety na traktory czy do kopalń już przerabialiśmy za poprzedniego ustroju. Widać, że UE niewiele się o niego różni, a w jednym go nawet prześcignęla - w promowaniu wszelkich zboczeń. Z Bogiem.