Skandal! Niemiec w Gdańsku: Czy dalej chcecie zwierzchności Warszawy? - zdjęcie
26.10.20, 12:03

Skandal! Niemiec w Gdańsku: Czy dalej chcecie zwierzchności Warszawy?

132

Przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku Roland Hau wprost nawołuje do oderwania Gdańska od Polski. Działacz opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym pyta gdańszczan, czy dalej chcą „zwierzchności Warszawy”.

- „To pytanie pobędzie tylko 24 godziny na moim profilu. Patrząc na to, co się właśnie teraz na naszym przykładzie dzieje, mam pytanie: Czy naprawdę, w swoim bezkrytycznym patriotyzmie, cały czas chcecie zwierzchności Warszawy, a dokładnie jej żoliborskiej dzielnicy, nad naszym wspólnym Gdańskiem?” – napisał na Facebooku Roland Hau.

W sprawie zainterweniował już poseł PiS Kacper Płażyński, który poinformował, że zawiadomił o sprawie odpowiednie służby i domaga się reakcji prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz:

- „Roland Hau, przew. Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku, pyta publicznie, czy mieszkańcy miasta nadal chcą zwierzchności Warszawy nad naszym wspólnym Gdańskiem. Trudno odebrać to inaczej, niż wykorzystywanie napięć społecznych i nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski” – napisał polityk.

- „Zawiadomiłem służby czuwające nad bezpieczeństwem i integralnością państwa polskiego, wierząc, że szybko podejmą one odpowiednie działania. Domagam się też natychmiastowego ustąpienia Haua oraz pilnej reakcji @Dulkiewicz_A, która sprawuje nadzór nad Związkiem” – dodał w kolejnym wpisie.

kak/Facebook, Twitter

Komentarze (132):

Lech2020.10.26 22:03
Przypominam ,że Berlin był pierwotnie zachodniosłowiańskim Bralinem. Obecny Berlin jest bardzo rozległym miastem ,które wchłonęło w swoje granice również i inne zachodniosłowiańskie osady. Berlińska dzielnica Kopenick znajduje się w miejscu zachodniosłowiańskiego grodu Kopnik księcia Jaksy władcy lechickiego plemienia Stodoran ,który uznał się wasalem i lennikiem księcia zwierzchniego Polski (dzielnicowej) Bolesława Kędzierzawego. Jaksa prowadził długotrwałe i zacięte walki z Niemcami o zachodniosłowiańską twierdzę Brenna (obecnie Brandenburg na zachód od Berlina) i odbił ją z rąk Niemców dzięki polskiemu wsparciu. Dzielnica Neu-Kolln wyrosła z zachodniosłowiańskiej osady Kolno ,natomiast berlińska dzielnica Spandau to wcześniejszy zachodniosłowiański gród Spandawa o kilka wieków starszy od samego Berlina. PS Nazwa berlińskiej dzielnicy Pankow również brzmi dosyć swojsko...
REKOMPENSATA2020.10.26 21:39
Przypominam ,że w wyniku II Wojny Światowej rozpętanej i przegranej przez Niemcy terytorium Polski zostało zmniejszone z przedwojennych 388 000 km2 do obecnych 312 000 km2 ,czyli Niemcy winne są jeszcze Polsce 76 000 km2 terytorium nie licząc wszelkich innych odszkodowań za straty materialne i ludzkie poniesione przez Polskę w latach niemieckiej okupacji. Tak więc większość terytorium byłej NRD (na wschód od Łaby i Soławy) ,czyli rdzennych ziem Słowian Połabskich powinno być niemiecką terytorialną rekompensatą dla Polski (nie licząc innych finansowych rekompensat ). PS Trzeba pamiętać ,że Niemcy na wschód od Łaby i Soławy nie są u siebie lecz na brutalnie podbitych i zagarniętych przez nich w Średniowieczu rdzennych ziemiach Słowiańszczyzny Zachodniej ,której integralną częścią i historyczną spadkobierczynią jej dziedzictwa jest również zachodniosłowiańska Polska.
thiudaland2020.10.27 9:08
Pobiłeś rekord bezczelności <3
Alexandra aus Danzig2020.10.26 21:10
Danzig zawsze wierny Niemcom !
Jan Radziszewski2020.10.26 18:52
/ Dlatego nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .
Grizzly2020.10.26 17:09
Przydałyby się polskie słupy graniczne na Łabie! Jak za Chrobrego!
Lech2020.10.26 21:14
Jak zapisał dziejopis Chrobry kazał swym wojom wbijać żelazne słupy graniczne na Łabie i Soławie ...
thiudaland2020.10.26 21:18
A nie granice na bugu, jak za króla Beriga?(prawdziwy król rdzennie germańskich ziem na wisłą i odrą w czasach gdy przodkowie Słowian taplali się w bagnach prypeci) Jak cofacie się o 1000 lat i chcecie ziem swoich kuzynów, to czemu nie cofnąć się o 1500 lat i oddać Niemcom ziemie należące do ich kuzynów?(Gotów)
Dawid2020.10.28 2:04
Lechici byli tu od zawsze, niemcy zakłamali historię wykreślając z niej Słowian i Lechistan. Zarówno badania genetyczne jak i architektoniczne wskazują na to, że Słowianie są autochtonami na swojej ziemi. Słowo 'german' w starożytnym Rzymie oznaczało tyle co obcy, zarówno słowianie jak i dzisiejsi 'germanowie' byli nazywani germanami. Ułatwiło to niemcom fałszowanie historii w XVIII i XIX wieku kiedy to Polska państwowość nie istniała lub była bardzo słaba, toteż nie realizowano polityki historycznej. Niemcy robili to wówczas już na całego.
Dorosły2020.10.26 17:00
Skoro nawołuje do zdrady państwa to trza go też tak potraktować, jako zdrajcę należy powiesić
Foster2020.10.26 16:55
Nie dziwię się - Niemcy mają papieża Benedykta o aborcję na życzenie do 12 tygodnia życia płodu, a ograniczenia dopiero po tym okresie. Tak jest w całej UE. Tylko Polska PIS chce żeby było tak jak w Nikaragui.
Repolonizacja Połabia2020.10.26 16:47
Nasze plemiona niegdyś sięgały daleko na zachód od Odry. Obodryci, Słowianie w szczytowym momencie pojawiali se nawet nad Morzem Północnym. Na ziemiach połabskich ciągle tli się nasz słowiański duch, w żyłach ludzi płynie nasza krew. Odzyskamy to, jeśli nie po dobroci, to mieczem.
Sujvid2020.10.26 17:06
Nie ma czego (re)polonizować, bo tereny za zachód od Odry nigdy polskie nie były! Zamieszkiwały tam (i dalej zamieszkują) grupy Słowian zachodnich. Jednak to nie są Polacy i nigdy nimi nie byli! Nawet nie możesz się powołać na fakt, iż przez (dość krótki) czas państwo wczesnych Piastów kontrolowało wąski pas na zachód od Odry i Nysy Łużyckiej. Jest tak dlatego, że wtedy, gdy to się działo nie było jeszcze narodu polskiego, a sama kontrola miała charakter lenny i dość wrogi.
Jan Radziszewski2020.10.26 18:58
i gdzie są ci gieroje germańscy podbijający tereny słowiańskie - w PIEKLE germanofilu.
Sujvid2020.10.26 19:17
Ja nie jestem żadnym germanofilem. Stoję po stronie prawdy historycznej. Tylko tyle i aż tyle.
Lech2020.10.26 21:57
Jesteś w tzw. "mylnym błędzie" gdyż ziemie północnego Połabia to historyczne etniczne ziemie plemion lechickich (Obodrytów i Wieletów) a Polska to obecnie jedyne istniejące państwo o rodowodzie lechickim dlatego jest moralnie prawowitym spadkobiercą i historycznym dziedzicem tych prastarych lechickich ziem północnego Połabia brutalnie podbitych ,skolonizowanych i zgermanizowanych w Średniowieczu przez niemiecką Rzeszę.
Ada2020.10.26 16:46
Jak to szwab - tylko hau, hau, hau. Wypad, gnido.
katolicka detatyzacja Polski2020.10.26 16:35
Najwyzszy czas wyjsc z inicjatywa Rozbioru Niemiec miedzy wszystkich ich sasiadow. WSZYSCY bez wyjatku maja dosc tego narodu mordercow i podzegaczy wojennych,i zwiekszy to powazanie i prestiz Polski.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:36
Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie.
thiudaland2020.10.26 21:23
Wszyscy sąsiedzi Polski też mają jej serdecznie dość, to co robimy? Rozbiory? w sumie ostatnie rozbiory wyszły wam na dobre, bo pod koniec istnienia 1 RP rozwój społeczno-kulturalny Polski był na poziomie bliższym jakiś karakałpaków(taki naród turecki w południowym kazachstanie) niż normalnych, europejskich państw
Oczyścimy Polskę z germańskiego ścierwa2020.10.26 16:33
Niestety na Górnym Śląsku też proniemieckie oszołomstwo się panoszy. Demonstrację RAŚ-iu powinno się rozpędzać cegłówkami.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:43
Niemcy otwarcie daza do Trzeciej Wojny Swiatowqej w sojuszu z Rosja i przeciwko Stanom Zjednoczonym. Jesli uda im sie ta wojne wywolac,to po Niemcach zostanie tylko jeden duzy dymiacy krater,chociaz bardzo smierdzacy.
Anonim2020.10.26 16:17
To żaden skandal. Szczecinianie też rozważają, co by było gdyby było…
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:21
Komunisci nie naleza ani do polskiego,ani do zadnego innego narodu. Natomiast wiadomo,ze szczegolnie nienawidza Polski,a zawsze uwielbiali Niemcy.
Anonim2020.10.26 16:54
Komunisci …uwielbiali Niemcy ? Ty idź się przespać, bo jest, było i będzie wręcz przeciwnie. Co, lekcje z historii były nudne? Putin się tym nie martwi, a Jarek i jego ludzie słowo w słowo kopiują przemówienia Józefa Cyrankiewicza a ty tego pewnie nie łapiesz. Polska rasa, szkoda gadać.
verizanus2020.10.26 17:00
Do 1941 r. żyli w zgodzie a i od o1945 r. nie mieli lepszego sojusznika. Jawnego w NRD i skrycie antyamerykańskiego dalej na Zachód ;)
Anonim2020.10.26 17:36
Sojusz tak, ale nie ideologia. Sojusz zawsze istniał, i istnieć będzie. A jak trzeba będzie to i małą wojenkę się z nimi zrobi, ale po wojence, interesik musi iść. Natomiast Polak od zawsze (od Polan Mieszka I) nadąsany (zdradza skłonności nadąsanego niewolnika). Polak jak się z sąsiadami pobije, to do siódmego pokolenia się dąsa. No, i dlatego ropa płynie pod Bałtykiem.
verizanus2020.10.26 19:58
Wiadomo że liczą się INTERESY narodowe a ideologia oficjalna to tam...;)
abc2020.10.26 16:29
od Szczecina to odwal się folks dojczu
Anonim2020.10.26 16:39
Ja nie jestem folks dojcz. Ja jestem czystej rasy ᛋᛋ Niemiec (Master race - die Herrenrasse, das Herrenvolk).
Brudny niemiec, gnida germańska2020.10.26 16:49
Żryj kupę Araba w Berlinie, Niemiaszku.
Anonim2020.10.26 17:03
Ty Arabami tak nie poniewieraj. Oni się jeszcze przydadzą – ktoś stare piece w Oświęcimiu w niedalekiej przyszłości musi odkurzyć i uruchomić.
thiudaland2020.10.27 10:00
Nie jestem polską modelką by robić takie rzeczy ;)
Afroamerykanin Jayvon Hatchett2020.10.26 23:56
Żuj jaja się SS-wska-bolszewicka-hitlerowska dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów z PO. 🤣🤣
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:14
Gdansk i duza czesc Prus Wschodnich by przed wojna nalezala normalnie do Polski,gdyby nie antypolskie intrygi Anglii w czasie narad wokol Traktatu Wersalskiego,oraz pozniej w czasie referendow..
thiudaland2020.10.26 21:25
W sumie Kraków był podobnie Ukraiński jak Gdańsk był Polski, wyciągnij wnioski sam ;)
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:08
Berlin bleibt Polnisch !!!
thiudaland2020.10.26 21:26
Chyba nie xD
Sujvid2020.10.26 16:07
Polska zajmuje teren WMG wyłącznie dzięki woli Stalina! Nie istnieje żaden tytuł prawny, żadna umowa międzynarodowa, żaden traktat, który by dawał Polsce prawo do legalnej władzy nad terenem WMG.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:10
Uklad w Poczdamie,wczesniej w Jalcie. Ostatno Traktat z Niemcami w 1989 roku.
Sujvud2020.10.26 16:13
Żaden z tych układów nie dotyczył terenu WMG...dlatego, że ten teren nie był ani częścią III Rzeszy, ani RFN, ani tym bardziej NRD!!
katolicka deratyzacja Polski.2020.10.26 16:17
Komunisci ZAWSZE klamia. Czescia tych wszystkich traktatow byla miedzy innymi likwidacja WMG i przylaczenie go do panstwa polskiego. Jestes zarowno idiota ,nieukiem,jak i prowokatorem.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:19
Decyzje w tej sprawie poza Stalinem podejmowal rowniez Churchill oraz Roosevelt i Truman.
Sujvid2020.10.26 16:21
Przeczytaj sobie każdy z tych traktatów! Dotyczą one granicy na Odrze i Nysie i terenu Prus Wschodnich. Nie dotyczą WMG, który był/jest odrębnym podmiotem prawa międzynarodowego. Polska dostała ziemie WMG dlatego, że tak chciał Stalin!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:29
Jestes niemieckim folksdojczem,NIEUKIEM i zwyczajnym idiota. NIEMCY ZAWSZE KLAMIA. Wszedzie tam byla mowa o oficjalnej likwidacji WMG,bo to nie bylo to nawet terytorium quasi-panstwowym.lecz powiernictwem Ligi Narodow,du deutsche schweine reine.
Sujvid2020.10.26 16:33
Nigdzie tam nic takiego nie było. Widać, że tych traktatów nie znasz. Jedynymi podmiotami, które mogły/mogłyby legalnie "zlikwidować" WMG są Niemcy, Polska, Liga Narodów (teraz ONZ) oraz władze WMG działające razem i w porozumieniu oczywiście.
katollcka deratyzacja Polski2020.10.26 16:38
Jestes swinio niemiecka idiota ,i typowym klamca. W zyciu kretynku zadnej ksiazki nie przeczytales ,alkoholiku.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:40
NIEMCY zawsze klamia,podobnie komunisci,stad takie sympatie miedzy mordercami.
Sujvid2020.10.26 16:45
Zabrakło argumentów to obraża...typowe dla pieniaczy! Teren WMG od czasu wejścia w życie Traktatu Wersalskiego przestał być częścią Niemiec. Oczywiście wszystkie hitlerowskie akty wcielające WMG do III Rzeszy były nielegalne, czyli w świetle prawa międzynarodowego nieważne. Wobec tego żadne z państw niemieckich nie miało prawa rozporządzać tym terenem. I faktycznie żadne rozporządzenia nie zostały dokonane. Dla reszty granic obecnej Polski są umowy i traktaty, a dla terenu WMG nie ma...proste!
verizanus2020.10.26 17:02
Gdańsk dość długo faktycznie przez Niemcy był okupowany podobnie jak teren zaboru pruskiego. No i co z tego??? To znaczy, że zaborcy się należy?? ;)
Sujvid2020.10.26 17:15
Czemu uważasz, że zabory były nielegalne? (przypominam, że zdradziecka szlachta podpisała z państwami zaborczymi traktaty, które były prawnie bez zarzutu) Jednak zdaję sobie sprawę, że to jest bardzo kontrowersyjna opinia. Wobec tego założmy, że Gdańsk podczas podpisywania Traktatu Wersalskiego należał do Polski. Wobec tego Polska sama zrzekła się władzy nad tym terenem i został powołany byt międzynarodowy pod nazwa WMG.
verizanus2020.10.26 20:02
Takie założenia są różne. Niemcy mają swoje Polacy swoje. To że np rózni zdrajcy i ich mocodawcy kazali Polakom wierzyć, że w 1815 r. i w 1945 mają swoje państwo to nie znaczy, że wszyscy uwierzyli ;)
verizanus2020.10.26 15:35
Trza pamiętać aby odzyskać Meklemburgię po wymordowanych Połabianach (Słowianach- Lechitach) no i słowiańskie (JESZCZE) Łużyce ;)
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:24
Granica Chrobrego na Labie to tylko kwestia czasu i cierpliwosci. A w Meklemburgii juz zaczynano uczyc sie polskiego po Pierwszej Wojnie Swiatowej,bo myslano,ze kraina ta bedzie z powrotem polska,i ze trzeba wrocic do jezyka przodkow.
thiudaland2020.10.27 6:51
lepiej pilnuj zakerzonia ;)
Moja 80-letnia odbytnica2020.10.26 15:31
po wczorajszym jest Total Mayhem.
Total Mayhem2020.10.26 15:19
Stolicą Polski jest Żoliborz? Jeśli nie, to o co chodzi?
Saki Faki2020.10.26 23:57
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Beno2020.10.26 15:15
No cóż polscy politycy opozycyjnie skarżą się w Niemczech, to Niemcy proponują: przyłączcie się do nas: Gdańsk, może Sląsk, może Kaszuby. Warszawa.... Na tym tle dopiero widać jeszcze wyraźniej zdradę i niebezpieczeństwo w jakie wypychają nas niektórzy politycy z opozycji, a przede wszystkim z PO. Czy to są jeszcze Polacy? A Haua to powinno się na taczkach za Ordę wywieźć z zakazem powrotu do Polski.
abc2020.10.26 16:07
to są już folksdojcze
Marian2020.10.26 14:43
A kiedy Marian ze schodów spadł, całkiem mu się pozmieniał świat.
Marian2020.10.26 14:39
Trzeba ponownie wyzwolić Gdańsk. To tylko niewielka mniejszość niemiecka i volksdeutsche w samorządzie. W kilka godzin można ich wyłapać i osadzić w KL Stutthof.
All we are saying give us Free Town of Gdansk2020.10.26 14:19
Freistadt Danzig
Try this way:2020.10.26 14:30
"All we are saying give us THE Free Town of Gdansk". . . .And now, ask your nurse to change a diaper! It stinks!
Get up! Stand up!2020.10.26 14:34
The Free City of Danzig
It still stinks!2020.10.26 14:39
I said diaper, NOT a newspaper.
Karnovskienė2020.10.26 14:44
Ispurite aonos!
Tej, kaczyński nie bądź taki japa2020.10.26 14:36
U!
w tytułach pomijamy rodzajniki2020.10.26 14:37
Okej?
KRZYSIEK2020.10.26 14:19
NO PROSZĘ NAZISTA WZYWA DO WOJNY SZKOPY CHCĄ ZAJĄĆ GDAŃSK
Fr2020.10.26 14:17
przynajmniej ma adekwatne nazwisko
kasikas2020.10.26 14:16
to jest ohydne.....jak mogło do tego dojść?,,,ten świat przewraca się do góry nogami,,,,Policja w Katowicach za wandalkami i wulgarnymi babami,,,zamiast armatki wodne i rozgonić,,,,do domu dzieci bawić,,,bo pewnie same siedzą,,
mieszkam na Pomorzu2020.10.26 14:15
tutaj jest wielu takich, którzy wierzą, że Niemcy zostali bardzo skrzywdzenie w czasie wojny. To Polacy o poglądach około lewicowych i nacjonaliści ukraińscy (Łemkowie), którzy sentyment do Niemców przejęli od swoich rodziców kolaborantów. Oni wiodą prym w urzędach, w uczelniach wyższych
marian kędzior2020.10.26 14:13
anonim z 14.04 z zasłoniętą twarzą toś odważny.kim jesteś moralny śmieciu, jeśli szwab to nie dziwno,że się z ciebie szambo leje.
marian kędzior2020.10.26 14:11
jeśli to nie nie jest zdrada stanu,to czym ona jest ?
Anonim2020.10.26 14:15
Powiem ci, co nią jest. Podpisanie Konkordatu - to była zdrada stanu.
Anonim2020.10.26 15:14
Naczytałeś się głupot online i teraz powtarzasz zamiast wyrobic sobie opinie.
Grizzly2020.10.26 14:05
Pozbawić mniejszości reprezentacji w Sejmie! Natychmiast!
Anonim2020.10.26 14:04
Hehe, Polacken bluzgają na Niemca i odgrażają się, co też oni tym Szkopom nie zrobią. I jak zwykle Polacken dostaną wpiedrol...
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:33
Deutsche Schweinen zawsze z Komuna. To naprawde zbrodniczy narod,i trzeba wreszcie przeprowadzic Rozbiotr Niemiec miedzy ich wszystkich sasiadow.
Słowiańska lojalność2020.10.26 14:04
pocieszające jest to, że rosyjskie rakiety w Kaliningradzie są blisko Gdańska i skierowane na Gdańsk! oby, oby jak najprędzej!
żydo - bolszewickie marzenia2020.10.26 14:13
zdychającego parcha. Tak wychodzą nam bokiem zaniedbania i skrupuły szmalcowników.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.26 13:52
Polacy z apelem do umiłowanego "prezydenta" Andrzeja D. https://twitter.com/michal_maks/status/1320425909099417600
Grizzly2020.10.26 14:04
Won k. bolszewicka!
wara od Polaków!2020.10.26 14:06
ty zboczku! NIE wycieraj tej swojej koszernej, plugawej gęby Polakami!!
MaxFiend2020.10.26 13:49
A co w tym dziwnego? PiS od wielu lat ciężko pracuje nad federalizacją Polski dzieląc ją na tereny "swoje" i wrogie. Niedługo doprowadzi do społecznego buntu w dzielnicach i żądania autonomii od władz centralnych.
"Foster" du wasserpolnischer schweine2020.10.26 14:14
Küss meinen haarigen Polnischer Arsch, aber wäsche dich zuerst.
Pat2020.10.26 13:42
Syn hitlerowca w Warszawie pracuje juz na pełnych obrotach
ech, te Q-syny!2020.10.26 13:54
a wnuczek hitlerowca, wyhodowany na polskim chlebie, zwiał z Gdańska do Brukseli, żeby tam pracować(?) pełną parą przeciw Polsce i Polakom!!
Anonim2020.10.26 14:04
O kim mówisz?
checheche2020.10.26 14:10
"Anonim" błądzisz, czy o drogę pytasz ?!
PiS to taka samam niem bandyterka jak PO2020.10.26 13:32
https://www.youtube.com/watch?v=1B9gx5nkYOg
PiS, to "bandyterka"???2020.10.26 13:58
no to się wys ałeś się konfederasto, a teraz spuść wodę bo cuchnie!
Aaron2020.10.26 13:26
Kraj jest w przededniu wony domowej. Chyba jest normalnym, że poszczególne regiony historycznie niepolskie będą się odłączać albo będą przeciągane na swoją stronę przez sąsiadów.
"niepolskie"??2020.10.26 13:48
ty POtłuczony konfidencie! ziemie, jak je nazywasz "niepolskie", od zarania były, są i będą Polskimi Ziemiami Piastowskimi!!! Po latach niemieckiego zaboru i okupacji, Polskie Ziemie Piastowskie wróciły do Polskiej Macierzy!
thiudaland2020.10.27 6:49
jak chcecie do macierzy to won na bagna prypeci
no to se POszczekał Roland2020.10.26 13:23
.... Hau, Hau, Hau ......... Hauuuuu! u bauera Roland wyje! na śniadanie zjadł pomyje, a na obiad kawał flaka, żeby szczekał ba Polaka.
eryk2020.10.26 13:20
Pewnie wielu "gdańszczan" odpisało mu: hau! hau hau! hau hau hau!!
Maciej Płatov2020.10.26 13:06
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
?2020.10.26 14:08
życzę dużo zdrowia, bo na rozum już za późno chyba, że ciężką swoją pracą możesz wszystko zmienić. Podejmij to wyzwanie, a Pan Bóg dopomoże Tobie
UWAGA!2020.10.26 12:58
Minister Obrony wysłał właśnie F-16 z rakietami JASSM, które zniszczą 13 elektrowni atomowych w Niemczech. Za kilkanaście godzin nasz zachodni sąsiad przestanie istnieć. Za Odrą będziemy mieli za sąsiada puste pole. Kupcie dobry program tv aby widzieć wszystko dokładnie - Polsat wykupił transmisje ze śmierci Niemiec.
A teraz do lekcji!2020.10.26 13:04
Librus już działa.
Osoba prywatna2020.10.26 12:58
Krzysztof Zaremba, działacz PiS i były parlamentarzysta tej partii (renegat z Platformy, potem związany z antyunijnym ugrupowaniem Libertas), a obecnie prezes stoczni remontowej „Gryfia”, ostro krytykowany m.in. przez związki zawodowe za niekompetencję, również postanowił wydać stanowisko w sprawie sporu o zakaz aborcji. W poniedziałek rano rozesłał je, m.in. za pomocą SMS, podpisując jako „osoba prywatna”. Przytaczamy oświadczenie Zaremby w całości (w oryginale): „Jako syn Kościoła w całości popieram orzeczenie TK w sprawie zakazu zabijania dzieci nienarodzonych. Jednocześnie uważam, że lewacka marksistowska hołota, która atakuje Świątynie, powinna być z całą mocą prawa i państwa karana. Katolicy powinni i będą bronić swoich kapłanów i Świątyń. Ja na pewno będę tak robić. Osoba prywatna, wierząca w Jezusa Chrystusa – Krzysztof Zaremba”.
hahahahaha2020.10.26 12:40
Lubię tę prezentację i mam nadzieję, ze do niej dojdzie....... https://www.cda.pl/video/447713398
Guzzikowy2020.10.26 12:45
Popieram, mogę pierwszy nacisnąć guzik :)))) klik i nie ma niemców, pod co światu niemcy?
Katolik2020.10.26 12:49
Super. Poprawić bombardowaniem oczyszczalni ścieków i szatan zwany Niemcy przestaje istnieć. Idzie do piekła.
Niemcy?2020.10.26 12:39
A teraz czasem nie mówi sie na nich NAZIŚCI?
Maciej Płatov2020.10.26 12:38
GDZIE JEST RZĄD ,GDZIE Premier ,GDZIE SB,GDZIE POLICJA ,PROKURATURA,GDZIE SŁUŻBY PREWENCJI.ZDELEGALIZOWAĆ ZWIĄZEK Niemieckiej Mniejszości.
Wojtek2020.10.26 12:36
Moim zdaniem powinien dostać od Państwa Polskiego cenny prezent - bilet kolejowy w jedną stronę do Niemiec.
Patriota2020.10.26 12:35
Niech zaczną. Zabijemy szwabów ostatecznie ---->>>> https://www.cda.pl/video/447713398
A co z Dekalogiem?2020.10.26 12:37
Obowiązuje tylko Żydów i feministki, ciebie nie?
Lubiący klaunów2020.10.26 12:38
Każdy ma prawo do obrony, daje to PŚ.
Maciej Płatov2020.10.26 12:41
Jak Wy LEWACTWO się PRZYZWYCZAILI : WIERZĄCY NASTAWIA DRUGI POLICZEK.A MOŻE TAK JAK TY MNIE ,TO JA TOBIE !!! RAZY WIĘCEJ WYPŁACĘ.
a co z Pismem Świętym??2020.10.26 13:13
Oko za oko, ząb za ząb !!!
Piąte NIE ZABIJAJ!!2020.10.26 13:18
z głupim się macałeś? żydzi nie przestrzegają Dekalogu, o czym świadczy fakt, że bestialsko zabili Pana Jezusa, tak też i tzw. feministki, które domagają się zabijania dzieci !
Olej2020.10.26 12:34
Gdzie są działania polskich służb kontrwywiadu i innych ???
szubienica przy okazji2020.10.26 12:34
Kolejna klęska niemców niebawem spokojnie, https://www.cda.pl/video/447713398
Lennon2020.10.26 12:34
Nie robić napięć społecznych to nie będzie problemu.
Olej2020.10.26 12:34
Maj 1926 pilna potrzeba powtórki !
jula2020.10.26 12:33
Co tu się do krzywej nędzy dzieje, zgniłe ziarno słów głupca i nieuka Grzelaka wydaje plon?
NaziBarbi2020.10.26 12:30
Niemcy to najwięksi mordercy dzieci, zaraz po aborcjonistkach.
Anonim2020.10.26 12:34
Ale widzę, że mimo wszystko ich podziwiasz, patrząc na twój nick.
NaziBarbi2020.10.26 12:37
Pseudonim to nie podziw, niekapujący matołku.
Jacek i Placek2020.10.26 12:30
Ja w Poznaniu też nie chce zwierzchności Warszawy więc jak już Niemcy Gdańsk wezmą to i Poznań z Wielkopolską mogliby przytulić jednocześnie. Fajnie by było Niemcy mają zazwyczaj rozsądne rządy i do tego kupę kasy może w końcu coś by się na lepsze zmieniło bo na razie jest tylko coraz gorzej.
Kinol2020.10.26 12:32
zdechną twoi niemcy, niemiecka małpo razem z tobą - tu dowód - https://www.cda.pl/video/447713398
jula2020.10.26 12:34
Pociot Grzelaka jak nic. No chyba, że to sarkastyczny sarkazm.
Anonim2020.10.26 15:11
Przeciez mogłeś wyjechać czemu tego jeszcze nie zrobiłeś
Ale to już było2020.10.26 12:22
"Karawana jedzie, psy szczekają."
Anonim2020.10.26 12:17
Wyp....aj szkopie.
ala2020.10.26 12:15
Szwaby zawsze zostaną Szwabami. A Dulkiewicz nie POwinna pełnić funkcji prezydenta Gdańska, bo to szKODnik Polski i Polaków!
Anonim2020.10.26 12:17
Ej, zapomniałeś dać dwóch wielkich liter w "POlski i POlaków".
Gość2020.10.26 12:13
Jak byście się mieli odłączać, to zabierzcie też Grójec, pliiis.