Skandal! Banner ,,Obywateli RP'' na Sądzie Najwyższym. Wygląda na to, że mieli zgodę... Na konferencji Kasprzak i Frasyniuk! - zdjęcie
08.10.18, 12:20screenshot Facebook

Skandal! Banner ,,Obywateli RP'' na Sądzie Najwyższym. Wygląda na to, że mieli zgodę... Na konferencji Kasprzak i Frasyniuk!

Obywatele RP” chwalą się na twitterze, że na gmachu Sądu Najwyższego wywiesili baner z napisem „KONSTYTUCJA”, zaprojektowany w niemal identyczny sposób jak słynne koszulki. Co gorsza – zgodę na zawieszenie go miał wyrazić sam Sąd Najwyższy.

Oto właśnie najlepszy dowód na to, jak wygląda owa „apolityczność” sędziów. Krzysztof Michałowski z biura prasowego Sądu Najwyższego odpowiedział portalowi niezalezna.pl, że według jego wiedzy kierownictwo sądu wyraziło zgodę na akcję „Obywateli RP”.

Portal dodaje, że nie chciano udzielać dalszych informacji i odsyłano do rzecznika SN, sędziego Michała Laskowskiego. Policja również nie chce interweniować – informuje, ze tylko administracja budynku może podjąć w tej kwestii decyzję.

Przed chwilą też odbyła się przed Sądem Najwyższym konferencja prasowa „Obywateli RP”, na czele z Pawłem Kasprzakiem i… Władysławem Frasyniukiem. Czy tak według „obrońców demokracji” wyglądają wolne sądy?!

dam/niezalezna.pl,twitter