Sienkiewicz atakuje Zalewską. Zapomniał, co zrobił Tusk? - zdjęcie
01.04.19, 18:34Zdj. MSW RP, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Sienkiewicz atakuje Zalewską. Zapomniał, co zrobił Tusk?

7

"Wysłanie przez PiS minister Zalewskiej do PE i zostawienie tego burdelu, bo przepraszam bardzo – to jedyne adekwatne słowo – w polskiej szkole jest po prostu plunięciem Polakom w twarz"-stwierdził w programie "Tłit WP" były szef MSWiA, Bartłomiej Sienkiewicz. Przypomnijmy, że powiedział to człowiek, który był ministrem w rządzie Donalda Tuska. 

W rządzie Donalda Tuska, który... zrezygnował z urzędu premiera przed upływem kadencji, na swoją następczynię wyznaczył Ewę Kopacz, po czym... wyjechał do Brukseli, gdzie czekała nań intratna posadka. 

Sienkiewicz we wspomnianym tu wywiadzie w ogóle zresztą nie szczędził ostrych słów pod adresem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Odnosząc się do kompromitującej Platformę Obywatelską sprawy tzw. ACTA2, były szef MSWiA stwierdził, że... prezes PiS zawłaszcza język opozycji, aby skompromitować i zniszczyć pojęcie "wolność". 

"Wolność” łączy całą opozycję przeciwko PiS. Kaczyński, mówiąc, że PiS będzie partią wolności, kompromituje to pojęcie. To próba rozbrojenia opozycji, z punktu widzenia wiarygodności absurdalna"-atakował gość Wp.pl. Zdaniem Bartłomieja Sienkiewicza, PiS chce "wspiąć się na falę emocjonalną", która powstała, kiedy Parlament Europejski pracował nad dyrektywą ACTA2. 

"PiS walczy dramatycznie o elektorat, bo ma wszelkie szanse przegrać wybory do PE. Tonący chwyta się wszystkiego"- stwierdził. Były polityk ostro krytykował również minister edukacji narodowej, Annę Zalewską. 

"Wysłanie przez PiS minister Zalewskiej do PE i zostawienie tego burdelu, bo przepraszam bardzo – to jedyne adekwatne słowo – w polskiej szkole jest po prostu plunięciem Polakom w twarz. To jest niedopuszczalne. Cena, jaką PiS będzie płacił za chamskie działanie w sferze publicznej, będzie olbrzymia"-stwierdził Sienkiewicz, którego zdaniem Zalewska może ostatecznie nie wystartować w eurowyborach. 

"Zalewska nie pojawiła się na konwencji, której miała być liderem listy. Nagle zniknęła, odwołała spotkania. Co to znaczy w języku polityki? Powolutku zaczynamy ten zgniły kartofel chować za siebie i udawać, że tak na chwilę była kandydatką, ale już nie będzie. Jestem przekonany, że powolutku w PiS dojrzewają do decyzji, że minister Zalewska nie będzie kandydowała do PE, ponieważ wzburzenie Polaków w tej sprawie przekracza wszelkie granice normalnego działania emocjonalnego w Polsce"-powiedział były szef MSWiA.

yenn/Wp.pl, Fronda.pl

Komentarze (7):

donald2019.04.3 4:31
a budkę pod rosyjską ambasadą kto kazał spalić PIS czy sienkiewicz....?
JR2019.04.2 8:22
Ja się pytam tego zmanierowanego człowieka. Co ty wyprawiałeś jak byłeś przy korycie? Jak masz jeszcze jakieś odruchy człowieczeństwa to nie pokazuj swojego ryja publicznie! Tylko kogo ja pytam? Raczej do chlewa.
EWA2019.04.1 20:51
Ale w Pols e burdelu nie było !Paychopata nam go zmajstrował
anonim2019.04.1 20:23
"chooy i doopa i kamieni kupa".....cytując klasyka.
Damian N.2019.04.1 20:14
Sienkiewicz? Chamskie zero.
sry2019.04.2 7:09
Zero to jest chodzący szeroko Zbysiu.
Maciej2019.04.1 20:02
nie wiem po co w ogóle podawać info na temat co powiedział OBLECH z poPO !!!???