Siemoniak nie ma argumentów, więc atakuje: Minister Macierewicz jak Herkules - zdjęcie
12.05.16, 06:35

Siemoniak nie ma argumentów, więc atakuje: Minister Macierewicz jak Herkules

“Odniesiemy się do każdego nieprawdziwego zarzutu, bo każdy z nich zawiera półprawdy (…) Każdą z tych rzeczy punkt po punkcie obalimy” - mówił były szef MON Tomasz Siemoniak. Ciekawe, czekamy... Choć ma się wrażenie, że z tą "obietnicą" polityka PO będzie jak z każdymi obietnicami polityków tej formacji, czyli w tym życiu się nie doczekamy jej realizacji.

– Absolutnie nie podcięto nam skrzydeł. Zobaczyliśmy twarz PiS-u i to też bardzo cenne doświadczenie z wczorajszego dnia, jaki rząd i jacy ministrowie nami rządzą – mówił Tomasz Siemoniak w rozmowie z Konradem Piaseckim w Kontrwywiadzie RMF.

Były szef MON przyznał, że marsz 7 maja był sukcesem Grzegorza Schetyny. Mówił też o Włodzimierzu Czarzastym:

– Zachowuje się okropnie. Jego wypowiedzi naprawdę nie skłaniają do współpracy z nim. On czasami mówi gorzej niż PiS.

– Donald Tusk ma swoje miejsce, swoją rolę. Ma bardzo precyzyjny ogląd rzeczywistości, jego wczorajszy tweet był bardzo celny, trafny, pokazujący, co to jest tzw. audyt. Natomiast wydaje mi się, że jest mocno skupiony na swych europejskich zadaniach, które wykonuje bardzo dobrze – dodał Siemoniak.

Tomasz Siemoniak odniósł się także do audytu przeprowadzonego przez rząd Beaty Szydło

“Ten tzw. audyt to w ogóle było dziwne zdarzenie. Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie, a wczoraj nic na piśmie nie było. Były popisy różnych ministrów. Niestety in minus zapisał się ze swoim wystąpieniem minister Macierewicz, który zrobił show z obrony i bezpieczeństwa, zupełnie nieprzystające ministrowi” - twierdził Siemoniak

– Minister Macierewicz jak Herkules w ciągu kilku miesięcy odbudował armię i teraz jest w świetnym stanie – ironizował. Jak dodał, dużo insynuacji, półprawd i niekompetencji tylko po to, żeby pokazać, że poprzednicy nie zrobili niczego dobrego.

“Odniesiemy się do każdego nieprawdziwego zarzutu, bo każdy z nich zawiera półprawdy (…) Każdą z tych rzeczy punkt po punkcie obalimy” - mówił

"Co takiego wam Polska zrobiła, że tak ją pozostawiliście bezbronną? Co takiego (…) musiało się zdarzyć w waszych głowach, że wtedy, gdy wszystko wskazywało na to, iż zbliża się (...) największe zagrożenie dla naszego kraju, to wy głosiliście bezpieczeństwo ze strony rosyjskiej (...)?" - pytał szef MON Antoni Macierewicz.

"Systematycznie łamaliście prawo, systematycznie narażaliście bezpieczeństwo państwa polskiego" - mówił.

bg/RMF FM/300polityka.pl