Senat jeszcze dziś zagłosuje nad ustawą o wyborach? - zdjęcie
01.06.20, 15:51Fot. screenschot: Youtube - Senat

Senat jeszcze dziś zagłosuje nad ustawą o wyborach?

4

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że najprawdopodobniej jeszcze dziś wieczorem lub jutro rano w Senacie odbędzie się głosowanie nad ustawą ws. wyborów prezydenckich. Wcześniej spekulowano, że głosowanie to odbędzie się dopiero w środę.

W ub. wtorek wicemarszałkowie Gabriela Morawska-Stanecka oraz Michał Kamiński zgłosili poprawkę, wedle której ustawa miałaby wejść w życie dopiero po zakończeniu kadencji urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Pomysł ten jednak nie uzyskał poparcia senackiej większości.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że Senat zagłosuje nad ustawą o wyborach dziś wieczorem albo jutro rano:

-„Spodziewam się, że głosowanie nad ustawą ws. wyborów odbędzie się jeszcze dziś wieczorem albo jutro rano” – powiedział.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dziś uchwałę, w której stwierdza, że w wyborach prezydenckich 10. maja nie było możliwości głosowania. Teraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma 14 dni, aby ogłosić termin nowych wyborów.

kak/DoRzeczy.pl, Polsat News

Komentarze (4):

JONASZ KORAN-MEKKA(Allahu Akbarr)2020.06.2 10:01
Xenna Extra pomogła obstrukcja minęła XD
daisy2020.06.1 20:54
Ale po co ten pośpiech trzeba procedować z niezwykłą starannością no chyba żeby pod tyłkiem się zapaliło
Agnie2020.06.1 18:03
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Iza2020.06.1 16:47
Rozumiem dokładność ale żeby tyle czasu zastanawiać się nad jedną prostą rzeczą, gdy czas pili, przecież zmienia się tylko to, że można głosować korespondencyjnie, jeśli ktoś ma życzenie, reszta bez zmian. Trzecia osoba w państwie pewnie znowu orędzie wygłosi, musi powiadomić lud że koperta już nie zabija, pod warunkiem że nie głosujesz na pisiora, czary mary ucha cha