Senat. Burza w sprawie dodatków dla medyków przy kolejnej nowelizacji ustawy covidowej - zdjęcie
26.11.20, 17:39fot. yt/onet

Senat. Burza w sprawie dodatków dla medyków przy kolejnej nowelizacji ustawy covidowej

5

- Procedowanie kolejnej nowelizacji ustawy covidowej o dodatkach dla medyków to łamanie konstytucji – powiedziała senator KO Beata Małecka-Libera.

Dodała też:

- To jest rzecz niewyobrażalna, aby przeprowadzać proces nowelizacyjny do ustawy, która przeszła proces legislacyjny, ma podpis prezydenta, a nie jest realizowana 

Oraz:

- Nie może być tak, że osoba delegowana przez wojewodę otrzymuje inne wynagrodzenie niż ta, która jest na umowie o pracę, a wykonuje dokładnie te same czynności 

Z kolei poseł PiS Jacek Żalek zaznaczył, że nowela ta umożliwi przekazanie środków do tych pracowników medycznych, którzy najbardziej na to zasługują.

 

Z kolei marszałek Grodzki zapytał o skutki finansowe zmian w ustawie, która czeka na opublikowanie.


mp/pap

Komentarze (5):

prawy2020.11.27 8:43
no ten pan jest skory do "rozdawania pieniedzy jak nie rzadzi znamy "obroncy" POLAKOW a wasze intencje sa wiadome nawet dzieciom zniszczyc przeciwnikow,osmieszyc silnych i madrych POLAKOW,klamac .......,dla wlasnych korzysci gotowi na bestialskie,dziczy zachowania!!!!!!
Dam2020.11.27 7:55
To ta sama ustawa, która byłą tak pilna, że 1 dzień przetrzymywania jej przez senat był skandalem, ale brak jej publikacji przez PIS (mimo że PAD podpisał ją 3 tygodnie temu) do tej pory jest ok?
Pytanie2020.11.27 2:47
Czy to prawda, że marszałek Senatu ma zmienić nazwisko na Bęgowka?
cam2020.11.26 19:10
I to jest właśnie między innymi PRAWORZĄDNOŚĆ zakłamani Frondziarze! W praworządnym państwie publikuje się wyroki TK czy PODPISANE ustawy NIEZWŁOCZNIE - a nie według widzimisię rządu (a tak naprawdę gnoma żoliborskiego) - jak onegdaj zrobiła Becia, czy jak dzieje się obecnie! Zatkało kakao?
O tym nie dowiesz się od Marysi2020.11.26 17:48
Użytkownicy smartfonów są bezlitośni. Jeśli aplikacja nie działa albo ma ograniczone możliwości, to nie można spodziewać się przychylnych ocen. Tak jest właśnie z działającym od kwietnia 2020 r. STOP COVID - ProteGO Safe. Jak wynika z niedawnego raportu, rodzima aplikacja do walki z koronawirusem została oceniona najgorzej w całej Unii Europejskiej. https://www.dobreprogramy.pl/Stop-COVID-ProteGO-Safe-ma-fatalna-reputacje.-Najgorzej-oceniana-aplikacja-w-UE,News,112035.html