Sędzia, która okazała się człowiekiem ZOBACZ WIDEO - zdjęcie
10.08.16, 16:15

Sędzia, która okazała się człowiekiem ZOBACZ WIDEO

Co zrobić, by zostać bohaterem internetu? Cóż, czasem wystarczy po prostu być człowiekiem.

Udowodniła to amerykańska sędzia Amber Wolf z Louisville. Filmy dokumentujące jej zachowania stały się prawdziwymi hitami internetu, a wszystko za sprawą faktu, że sędzia traktowała oskarżonych... jak ludzi. 

Głośne były jej dwa "dokonania". Jedno dotyczyło młodej kobiety oskarżonej o drobną kradzież. Oskarżona przybyła do sądu ubrana wyjątkowo skąpo, a to dlatego, że w areszcie nie dano jej żadnych spodni, a co więcej odmówiono możliwości skorzystania ze środków higienicznych. Gdy sędzia Wolf spostrzegła w jakim stanie jest oskarżona, a także że do tej pory nie była wcale karana, od razu wykonała telefon do dyrektora aresztu i udzieliła mu stosownej reprymendy. 

Ostatecznie Wolf zamieniła też dziewczynie proponowaną karę 75 dni pozbawienia wolności na mandat w wysokości 100 dolarów. 

Innym przypadkiem była sprawa oskarżonego, któremu Wolf pozwoliła na chwilę zobaczyć i potrzymać miesięczne dziecko, którego jeszcze nie miał okazji zobaczyć. Sędzia uczyniła to w drodze wyjątku, a jej zachowanie spotkało się z wielką pochwałą internautów, którzy doceniają fakt, że przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości może mieć na uwadze również dobro ludzi. 

ds/Youtube