31.08.19, 09:30

,,Science'' obnaża LGBT: Homoseksualizm nie jest warunkowany genami

Gen homoseksualizmu nie istnieje. Skłonności do osób tej samej płci są uwarunkowane środowiskiem i kulturą. Wpływ genów jest tu marginalny - ustalił zespół badaczy z Broad Massachusetts Institute of Technology. Wyniki badań przedstawił magazyn "Science".

Na łamach prestiżowego magazynu naukowego "Science" przedstawiono wyniki badań zespołu uczonych z Borad Massachusetts Institute of Technology. Eksperci pochylili się nad problemem źródeł homoseksualizmu. Badania wspomagali naukowcy z Uniwersytetu Harvarda oraz Włoch Andrea Ganna. Jak ustalili, nie istnieje żaden gen homoseksualizmu, stąd homoseksualizm nie jest wrodzony. Skłonności do osób tej samej płci są efektem wpływów środowiska i kultury.

"Poprzednie badania sugerowały obecność silnych sygnałów genetycznych, które mogłyby uczynić przewidywalnymi postawy seksualne, przy czym jeden z najbardziej znanych takich sygnałów wskazywał na chromosom X. W naszych badaniach z próbką sto razy silniejszą, pokazaliśmy, że tak nie jest" - powiedział prof. Ganna w rozmowie z agencją prasową ANSA.

bsw/kai, fronda.pl

Komentarze

Włodek Anioł2019.12.18 21:09
Na szczęście autorzy nie doczytali do końca bo by im wyszło, ze nie ma jednego tylko jest 5 i w jakiej kombinacji działają jeszcze nie wiadomo. Ten „marginalny” wpływ to tylko 25% więc nie ma się co przejmować. Genu głupoty też nie znaleziono dlatego mamy na ziemi a przynajmniej w naszym kraju samych mądrych.
Dominik2019.09.4 14:53
Co za zakłamane gnidy z tej frondy. Wycięli jedno niepełne zdanie z wywiadu i umieścili własne wnioski SPRZECZNE z wynikami badań !!! Bardzo nieetyczne i nieuczciwe zachowanie. Oto co NA PRAWDĘ mówią badania : "... RESULTS In the discovery samples (UK Biobank and 23andMe), five autosomal loci were significantly associated with same-sex sexual behavior. …" "...CONCLUSION Same-sex sexual behavior is influenced by not one or a few genes but many.…" Czyli za zachowania homoseksualne odpowiada nie jeden nie kilka ale WIELE genów !!! Poniżej link do PRAWDZIWEGO ŹRÓDŁA czyli opublikowanych badań gdzie samemu można sprawdzić co jest prawdą : https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693
Rydzyk2019.09.2 19:18
Kłamlie Katole znowu w natarciu, durne to to i bez zrozumienia. podajcie źródło patafiany średniowieczne i każdy sam zweryfikuje jak łżecie.
Reytan2019.09.1 18:09
Ale sie szury denerwuja.Mozna ich uleczyc !!!
M.2019.09.1 10:17
Zerr0: Wzrost liczby osób LGBT (nie zboczeñców, knurze!)? Nic nie wzroslo- po prostu osoby te zyly i byly ZAWSZE, ale teraz w cywilizowanych krajach moze otwarcie o tym mówic i isc np. z partnerem po ulicy za reke. Wzrósl natoiast odsetek osób. które sie z tym nie ukrywaja i nie zakladaja tzw. rodzin wbrew swojej woli. Dzieki temu nie maja tak prze*ranego zycia, jak mieli kiedys dzieki radykalnym kato-pojePom i tak nedznego dzieciñstwa jak twoje.
leszczyna2019.09.1 10:47
Co to jest "tzw. rodzina"?
emeryt2019.09.1 11:26
"Tzw. rodzina" to odmiana Komuny, coś na kształt komuny hippisowskiej, zbiorowośc o neostrych granicach, bez istotnej ciągłości międzypokoleniowej. "Rodzina" u normalnych ludzi to podstawa rodu, o wyraźnych granicach, z bardzo mocną ciągłością międzypokoleniową.
M.2019.09.1 11:32
Wzialem w cudzyslów, bo osoba, która zaklada rodzine wbrew swej woli, na sile i tylko dlatego, ze takie jest spoleczne oczekiwanie, zaklada nie Rodzine, tylko "rodzine". Belkot ZerrA ponizej jak zwykle bez sensu...
emeryt2019.09.1 11:37
Jest oczywistym, że obecnie minimum 3/4 "osób LGBT" zostaje nimi tylko dlatego, że takie jest "społeczne", wyrażane przez media i szkołę oczekiwanie. W przypadku zmiennopłciowców, jak wykazują badania i dane ministerialne, nawet 96% zostało nimi wskutek brutalnej indoktrynacji i presji w okresie (wczesnego) dzieciństwa.
Sebastian Lorenc2019.09.1 12:53
Zerro, natury się nie przeskoczy. Nie pójdę do łóżka z kobietą choćby nie wiem jak było to modne, na topie, pożądane. Nie wymyślaj swoich teorii.
Janek2019.09.1 8:22
Skoro środowisko ma wplyw, to też wszystkie klasztory i seminaria duchowne, po przez brak zróżnicowania płciowego naturalnie wpływają na wzrost skłonności homoseksualnych swoich mieszkańców. Czyli idąc dalej tym tokiem rozumowania naukowcy udowodnili, że wszelkie organizacje skupiające w większości tylko jedną płeć są potencjalnym źródłem zmiany orientacji. Co na to Kościół, czy organizacje skrajmie narodowe?
emeryt2019.09.1 10:09
Empiria zaprzecza takiemu wpływowi. Separacja międzypłciowa wzmaga napięcie, a nie kieruje je na (z)boczne tory. Twoje wnioski sa na poziomie bezczelnego i/lub głupawego gimnazjalisty.
Janek2019.09.1 11:05
Napięcie zostanie wzmocnione w rezultacie musi być rozładowane, wyzywanie od nie dojrzałych dowodzi tylko słuszności mych tez i twojej bezradności w ich obaleniu, a używanie przez ciebie pary mądrych wyrazów nie czyni cię mądrzejszym, tylko dowodzi braku twej inteligencji, wszak toga nie czyni filozofa.
emeryt2019.09.1 11:16
Co taki sekciarz jak ty wie o napięciach i rozładowaniu? Tyle co ci partner opowiedział?
Janek2019.09.1 17:18
To przecież twój, partner podczas ostatnich rekolekcji mówił mi że żyję się wam coraz lepiej i myslicie o wspólnym ślubie w Holandii ^^
emeryt2019.09.1 0:29
To jest zupełnie nieważne, czy zboczenie jest pochodzenia genetycznego (czasem jest) czy nabyte, lub nabyte przez osoby z pewną wrodzoną skłonnością. To jest w istonie bez znaczenia, choć dowody w postaci drastycznego z roku na rok wzrostu liczby zboczeńców w państwach które uległy Sekcie LGBT wskazują, że obecnie zdecydowana większośc zboczeńców byłaby normalnymi ludźmi, gdyby nie pobłażanie dla zbrodniczej Sekty LGBT i masowe gwałcenie dzieci w szkołach podstawowych przez "gejów" i "zmiennopłciowców". Czy tak czy siak, osoby LGBT musza być dyskryminowane - ponieważ są na usługach zbrodniczego Międzynarodowego Kapitału. Seksedukacja czyli indoktrynacja w duchu Sekty LGBT służy: a) rozbiciu społeczeństwa poprzez zanegowanie roli nuklearnej rodziny b) likwidowaniu kultury, prymityzowaniu i ogłupianiu populacji c) hodowli bezwolnego ludzkiego bydła o obnizonym IQ ...tak jak to opisał Huxley w Nowym Wspaniałym Świecie. Wbrew bełkotliwej propagandzie Sekty LGBT nigdy nie istniały żadne kultury poważające zboczenia, poza wątpliwymi przekazami o bardzo prymitywnych i dzikich pre-kulturach. Jeśli zboczenia były tolerowane jak np w Grecji, to tylko dlatego, że były pomocne w utrzymywaniu systemu niewolniczego. Podobnie ma byc w planach Możnowładców i teraz - społeczeństwo, którego mężczyźni zostali gruntownie przecweleni w dzieciństwie jest niezdolne do buntu, nawet gdy zostanie poddane bestialskiemu wyzyskowi.
M.2019.09.1 10:17
Wzrost liczby osób LGBT (nie zboczeñców, knurze!)? Nic nie wzroslo- po prostu osoby te zyly i byly ZAWSZE, ale teraz w cywilizowanych krajach moze otwarcie o tym mówic i isc np. z partnerem po ulicy za reke. Wzrósl natoiast odsetek osób. które sie z tym nie ukrywaja i nie zakladaja tzw. rodzin wbrew swojej woli. Dzieki temu nie maja tak prze*ranego zycia, jak mieli kiedys dzieki radykalnym kato-pojePom i tak nedznego dzieciñstwa jak twoje.
emeryt2019.09.1 11:14
Nic z tego. 'Było' zawsze 1-1,5%, z czego połowa wskutek zgwałcenia w dzieciństwie. To wynika z badań. Reszta została wyprodukowana - z osób w jakims sensie podatniejszych, słabszych, bardziej plastycznych. I WY tych ludzi chcecie ZNISZCZYĆ. Jesteście tak podli, tak źli do szpiku kości, tak okrutni, ze słów brakuje. Tylko przygłup może twierdzić, że psychika ludzka jest sztywna, niezmienna i nie poddaje sie presji - jak kłamią Sekciarze LGBT. Ale kłamią TYLKO w krajach, gdzie jeszcze nie zdobyli WŁADZY. Tam gdzie zdobywają władze, tam natychmiast śpiewogra się zmienia - płeć/orientacja/gender staje się natychmiast kwestią wyboru. I wybór ten jest dzieciakom narzucany.
M.2019.09.1 11:33
Te "badania" cytujesz z tego zmanipulowanego czytadla, ze strony 512? Juz ci udowodnilem, ze to jest paszkwil.
emeryt2019.09.1 11:42
To nie jest paszkwil, tylko bardzo rzetelna wiedza. Jedyne czego można się czepiać, to do pewnego stopnia jednostronne naświetlenie tematu, ale oczywiście wy z waszym spojrzeniem wcale nie jsteście jednostronni XD Teraz musisz udowodnić, że podane tam liczne badania liczebności populacji "osób" LGBT są spreparowane. Baw sie dobrze.
Rydzyk2019.09.2 19:29
Zboczeniem jest zatem sytuacja gdy chłop baby nie ma. I jest to zupełnie nie istotne czy to zboczenie wśród katolickich księży ma podłoże genetyczne czy nie. Wszakże zboczenie to powoli zanika wraz ze wzrostem tępej świadomości plemion podbitych przez tą sektę.
Moly2019.09.1 0:28
Autor tego artykulu obnazyl albo swoj brak wiedzy albo brak moralnosci albo dwie te rzeczy. Badania na ktore sie powoluje autor mowia : POJEDYNCZY gen nie istnieje. Oraz ze: genetyczne uwarunkowania homesexualnych prefrencji sa w ogromnej mierze bardzo jeszcze niezbadane. Ten obled, OBLED w stosunku do calej grupu ludzi popierany albo aktywnie albo pasywnie przez KRK obnaza zepsucie i kompletny brak moralnosci tej organizacji.
emeryt2019.09.1 0:32
Sam widzisz, że z Sektą LGBT nie ma rozmowy. To extremalnie nienawistna i niebezpieczna banda głosząca koniecznośc masowego gwałcenia psychiki dzieci szkolnych pod pozorem 'seksedukacji'.
JONASIK2019.09.1 8:15
Autor artykułu nie rozumie wyników badań, a ty nie rozumiesz wpisu Moly. Moly przecież pisze, że to KRK jest zepsutą i niemoralną organizacją ....
emeryt2019.09.1 10:03
Lewactwo to precyzyjne zaprzeczenie wszystkich podstawowych pojęć normalnych cywilizacji, więc jeśli coś jest 'zepsute' w oczach lewactwa, to dla wszystkich ludzi niebędących lewakami, nie jest 'zepsute' tylko 'doskonałe'. Analogicznie, jeśli coś w oczach lewactwa jest 'doskonałe', to dla reszty świata musowo jest 'zepsute', niebezpieczne i wredne.
killpedryll2019.08.31 22:01
Widzicie pedałki, jesteście po prostu chorzy. Macie zaburzenia preferencji sexualnych, bo pakowanie chooja w odbyt to zboczenie. Boicie się kobiet i znajdujecie sobie zamiennik w postaci czyjejś doopy. Schizofrenia też jest chorobą i obecnie się ją leczy. Także pederastię i inne zaburzenia tożsamości powinno się leczyć ustawowo, bo stanowicie zagrożenie dla społeczeństwa. Roznosicie różne choroby, niektóre śmiertelne. Zatem marsz na elektrowstrząsy, a jak to nie pomoże to polecam kurację ołowiem metalicznym w dawce uderzeniowej. Na pewno poskutkuje.
anonim2019.08.31 20:27
pedały za dużo porno oglądali i się takimi stali słabi ludzie ulegli wpływom
anonim2019.08.31 20:18
zboczenie to opętanie co wywołuje chorobę psychiczną
Juhas spod samiuśkich Tater2019.08.31 19:02
- "wyrzygała ... zmanipulowanego bełta" - - "turbo-pisso-kato-debile" - -"Czyż to nie urocze? :)" - Z całą pewnością - jest. @Jonasik du ju szpik inglisz?
JONASIK2019.08.31 19:08
Hmm, chyba daję sobie jakoś radę. Skończyłem liceum z wykładowym angielskim. Na studiach ... był angielski, ale ... to była żenada. Potem mieszkałem i pracowałem w Londynie. Następnie przez 10 lat pracowałem w amerykańskim koncernie na "globalnym" stanowisku ( wszystko w 100% po angielsku) Teraz reprezentuję w Polsce firmę z UK. Więc, jakoś sobie daję radę z tym angielskim.
Juhas spod samiuśkich Teter2019.08.31 20:22
A co tym wycieraniem doop i zmiana pieluch? And another thing; sitting on this shitty blog 24/7 with shitty language of yours you’re projecting I’d assumed a shitty job representing shitty UK business on shitty Polish market. Tell me where am I wrong, just spare me your shitty Polish.
2019.08.31 18:51
Za co kocham frondę? :) Fronda wyrzygała jakiegoś ewidentnie nieprawdziwego i zmanipulowanego bełta. A turbo-pisso-kato-debile bronią go jak niepodległości. :) Czyż to nie urocze? :)
JONASIK2019.08.31 18:55
Miodzio :)) W momentach tak ewidentnych, jasno widać gdzie jest prawda, a gdzie stoi Ziobro.
Zyz2019.08.31 18:23
Zamiast czytać to, co powyżej, można zajrzeć do oryginału: https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693.editor-summary Z tego, co pisze w abstrakcie, chodzi o brak determinacji JEDNYM genem, a nie o brak jakiejkolwiek determinacji. Uwarunkowania są tutaj (ostatnie słowo abstraktu) poligenetyczne (a więc związane z wieloma genami) - dajmy na to tak, jak znaczenie słowa wynika z wielu liter, a nie z jednej. I nikogo, kto się zajmuje genetyką zachowania, to nie dziwi.
JONASIK2019.08.31 18:31
Jakby Bóg chciał genetycznej determinacji homoseksualizmu, to byłaby to determinacja jednogenowa. Wola boga jest jednoznaczna, nie poligenetyczna. A skoro NIE ma jednego genu, oznacza to, że NIE ma genetycznej determinacji w rozumieniu teologicznym. Ten wpis to oczywiście żart, ale mam czasem ochotę popracować dla 2 strony. Zapłacicie więcej?
Zyz2019.08.31 18:43
Ja nie mam ochoty pracować dla żadnej "strony", ale kiedy widzę powyższy artykuł i porównuję go (z ciekawości) z oryginałem, to jedyne co widzę, to: (a) totalne niezrozumienie i/lub (b) złą wolę (tj. intencję udowodnienia "swojego" za wszelką cenę). I, obawiam się, że oba te czynniki występują równocześnie (determinacja zatem byłaby policzynnikowa).
JONASIK2019.08.31 18:59
Z tym pracowaniem, to oczywiście żart. Masz w 100% rację. Tak właśnie pracują prawicowe media. Jak kiedyś "Science" opublikuje artykuł pt:" Bóg istnieje tylko w chorych umysłach wyznawców" Fronda napisze: "Naukowy dowód na istnienie Boga - "Science" napisało: Bóg ISTNIEJE!!!"
JONASIK2019.08.31 18:20
Nie wiem czy już ktoś wklejał, ale to link do pierwotnego źródła: https://www.broadinstitute.org/news/perspectives-complex-genetics-same-sex-sexual-behavior Polecam "THE FINDINGS" A szczególnie to: "The findings reinforce the idea that the diversity of sexual behaviors across humanity is a NATURAL part of our overall diversity as a species". I co frądel zaorany? ZAORANY :)) na Maxa :))
emeryt2019.09.1 10:14
Takie wstawki sa dzisiaj koniecznością, wymuszona przez terror intelektualny sekty LGBT i przez popierający Sektę Międzynarodowy Kapitał. Bardzo podobne wstawki znajdujemy w literaturze krypto-antysocjalistycznej okresu klasycznego marksizmu: "książka ta w oczywisty sposób jest zgodna z duchem dzieł K. Marksa".
leszczyna2019.09.1 10:44
Nie ciesz się zawczasu. "Naturalny" nie znaczy "prawidłowy". Można powiedzieć, że wszystko jest naturalne, są przypadki wielu chorób wrodzonych, więc "naturalnych", a i śmierć ma określenie "naturalna". Tylko czy można ją uznać za uzasadnienie zabójstwa, bo i kat człowiek kiedyś umrze? Karol Linneusz uznać mądrość, rozum, za cechę wyróżniającą człowieka w naturze, nie sprawy "naturalne".
anonim2019.08.31 17:23
BREDNIE I KŁAMSTWA O ORIENTACJACH - znałem homoseksualistę który stał się homo bo go systematycznie gwałcił drugi, trzeci itd, homo - potem się zestarzał nikt go już nie chciał i musiał płacić chłopakom żeby mu dobrze zrobili - PIĘKNA PRZYSZŁOŚĆ - TOTALNA TRAGEDIA ZNIEWOLONEGO CZŁOWIEKA - NIE MIAŁ ŻADNEJ ORIENTACJI A ZNIEWOLIŁ SIĘ I ZOSTAŁ HOMO, BO ZOSTAŁ WCIĄGNIĘTY W TAKĄ JUŻ ZNIEWOLONĄ SPOŁECZNOŚĆ !!!!!!!!!!!
NATALKA2019.08.31 17:22
...GENETYCZNIE TO PEDALY SA NIEDOROBIONE ....KWALIFIKUJA SIE DO EUTANAZJI....URODZIC MOGA TYLKO SMIERDZACEGO KLOCKA ...
Grizzly2019.08.31 17:02
Pedalstwo jak komunizm - są nabyte!
Maciek Arczyński2019.08.31 17:13
Zesrałem się w gacie.
anonim2019.08.31 23:25
No i czym się chwalisz ,że śmierdzisz.
Bolek elektryk2019.09.1 8:40
No dobrze,ale czy musisz zaraz o tym pisac
Grzegorz z Domaradza2019.08.31 17:01
Do tęczowego trola abrakadabra. Ale jesteś idiotą tęczowy stworze. Jeśli ty przyrównujesz człowieka do zwierzęcia to idiotą to mało powiedziane o tobie . Ale w sumie was sodomitów to można porównać do gromady psów też tak jak wy jak czują chuć to parzą się z czymkolwiek byle rozładować napięcie. Tak wy jesteście podobni najbardziej do wsiowych kundli parzących się między sobą.
abrakadabra2019.08.31 16:47
Przypadki homoseksualne notuje się również u zwierząt (1%). Czy u zwierząt również ma wpływ wychowanie i środowisko? To absurdalne.
Grzegorz z Domaradza2019.08.31 16:59
Ale jesteś idiotą tęczowy stworze. Jeśli ty przyrównujesz człowieka do zwierzęcia to idiotą to mało powiedziane o tobie . Ale w sumie was sodomitów to można porównać do gromady psów też tak jak wy jak czują chuć to parzą się z czymkolwiek byle rozładować napięcie. Tak wy jesteście podobni najbardziej do wsiowych kundli.
Darek2019.08.31 17:02
Czynnik środowiskowy jak najbardziej może mieć wpływ - ekspozycja hormonalna w okresie płodowym - przynajmniej u ssaków.
leszczyna2019.09.1 2:19
Czym jest uwarunkowana ekspozycja hormonalna w okresie płodowym tak, że ma powodować homoseksualizm?
Darek2019.08.31 16:13
W oryginalnym tekście jest tak: "zachowanie homoseksualne jest wynikiem wspólnych oddziaływań genów i środowiska, podobnie jak większość obserwowanych u ludzi cech", a w tym artykule mającym rzekomo być skrótem tego naukowego: "nie istnieje żaden gen homoseksualizmu, stąd homoseksualizm nie jest wrodzony". "Kiedy naukowcy połączyli wszystkie warianty, które zmierzyli w całym genomie, szacują, że genetyka może wyjaśnić od 8% do 25% zachowań nieheteroseksualnych . Resztę, jak twierdzą, tłumaczy wpływ czynników środowiskowych, który może obejmować ekspozycję hormonalną w macicy"
leszczyna2019.09.1 10:35
Bardzo dobrze, że napisałeś ten cytat, @Darku. On pokazuje, że gdzie toczy się walka ideologiczna, rzeczowe argumenty nie mają znaczenia. Zarówno fronda przegięła, jak i "zwolennicy teorii genowej" przesadzają. Jeśli dodać do tego zideologizowanie samych ośrodków badawczych, mamy panoramę współczesności, gdzie naukowcy pełnią rolę proroków, a gawiedź chłonie podawaną jej przez media "naukową strawę". Najgorzej, jak sprawę biorą w swoje ręce politycy.
Maciek Arczyński2019.08.31 15:49
Ponieważ ktoś zaczyna podszywać się pode mnie. Przestaję pisać i brać odpowiedzialność za wpisy. Szambo rozlało się bardziej niż oczekiwano.
JONASIK2019.08.31 18:53
Wyluzuj, to normalne na frądlu. Oczywiście możesz sobie założyć tu konto ... ale i tak ci Frądel zablokuje. Ale wiesz co? chyba dlatego jest tu tak zabawnie. Kłamstwa, manipulacje, podszywanie się, blokowanie kont, obelgi, straszenie, manipulacja ... kwintesencja państwa PiS :)) Creme de la creme. Tylko, że my to znamy, po nas to spływa, nie raz zostaliśmy spałowani, nie raz na dołku, bo my jesteśmy dziećmi Niezłomnych, nie boimy się i walczymy z uśmiechem do końca. Dlatego właśnie tyle generujemy prawicowej piany. A prawicowa piana smakuje jak szampan (tu pojechałem po bandzie :) Hasta la victoria siempre!
Bolek elektryk2019.09.1 8:38
Ty jestes synem zyda, "niezlomnego" ubeka
Max Fiend2019.08.31 15:28
Napisali prosto: po dogłębnych i naukowo metodycznych badaniach nie ma żadnych przesłanek by stwierdzić, że pojedynczy gen lub prosta kombinacja determinuje orientację seksualną i nie istnieje gay gene. Jeżeli się to komuś nie podoba, może zlecić własne badania i obalić naukowo ich tezę. Sami w tym artykule podrzucili spekulację, że podłoże homoseksualizmu może być uwarunkowane w bardziej skomplikowany sposób, ale to tylko zwykłe i niczym nie poparte przypuszczenie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:39
Zapomniałeś wspomnieć, że dodali, iż co prawda nie istnieje jeden gen warunkujący homo, ale istnieje ich wiele i że ksztaltowanie się orientacji ma jak najbardziej podłoże biologiczne. Fronda to zmanipulowała w taki sposób jakby na orientacje nie miały wpływu żaden geny, co jest kłamstwem. Kolejne kłamstwo to dopisanie bzdury o wpływie czynników "środowiskowo kulturowych" o czym naukowcy z rzeczonego badania w ogóle nie pisali, a wręcz zaprzeczyli stwierdzając podłoże genetyczne, biologiczne.
Max Fiend2019.08.31 18:48
To napisali jako przypuszczenie. "Być może" to bardzo wygodne stwierdzenie bo nie wyklucza, że "na pewno być nie może". Napisali tak, żeby oszczędzić homoseksualistom szoku egzystencjalnego przez zabranie im tak ważnego argumentu :-D :-D https://www.nytimes.com/2019/08/29/science/gay-gene-sex.html "nowe badanie - największe w historii do analizy genetyki zachowań seksualnych osób tej samej płci - wykazało, że genetyka odgrywa pewną rolę, odpowiedzialną za być może jedną trzecią wpływu na to, czy ktoś uprawia seks tej samej płci."
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 19:46
No i? Gdzie tam masz napisane, że nie ma wpływu genów na kształtowanie się homo? Sugerujesz badaczom, że sami sobie zaprzeczyli? Badanie pokazało, że nie ma jednego konkretnego genu odpowiedzialnego za homo, natomiast homo jest kształtowane przez wiele genów. To jest pewne, czego jeszcze nie rozumiesz? To oczywiste, że poza genami odgrywać rolę mogą inne czynniki, takie jak stwierdzony i udowodniony wpływ hormonalny w trakcie życia prenatalnego. Natomiast nigdzie nie ma mowy o czynnikach "środowiskowo kulturowych" - to już jest wesoła twórczość prawackich homofobicznych popaprańców. Bolszewicka frronda wcisnęła to w taki sposób, jakby to był częśc wniosków z badania...
Max Fiend2019.09.1 11:09
A gdzie jest napisane, że ma wpływ? Jest napisane "może". A może jednak nie ma? :-D
widziane z boku2019.08.31 14:53
W 2015 r. Chris Cuomo z CNN przeprowadził wywiad z dr. Ben Carson. Było to w 2015 r. kiedy jeszcze nikt nie przypuszczał, ze D. Trump zostanie wybranym prezydentem a rozmawiający Ben Carson szefem jednego z najważniejszych departamentów w jego administracji. Kim jest Ben Carson? Nie dość, że jest Murzynem i to o wyjątkowej inteligencji, na "dodatek" jednym z najlepszych chirurgów w USA, i to nie byle jakim - operujacym na mózgu. Jest więc autorytetem nie tylko "od mózgu i co w mózgu" ale i medycyny jako całość. Otóż dr. Ben Carson w bardzo prosty i komunikatywny sposób udowodnił, że homoseksualizm jest wyborem. Gdzieś na YT ten wywiad można znaleźć.
Palindrom2019.08.31 14:28
Zamiast czytać bełkot płynący z komentarzy proponuję TEKST ŹRÓDŁOWY: Science, 30 Aug 2019, Large-scale GWAS reveals insights into the genetic architecture of same-sex sexual behavior → https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:44
Tak jest czytaj uważnie tekst źródłowy, z którego jasno wynika, że badania wykazują powiązanie pomiędzy biologią człowieka i genami a orientacją seksualną -----> "Same-sex sexual behavior is influenced by not one or a few genes but many. Overlap with genetic influences on other traits provides insights into the underlying biology of same-sex sexual behavior" Zabawne typek bełkoczący o bełkocie cytuje źródło, które mu przeczy :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:50
Przepraszam, ale ze mnie zboczeniec. Pomocy, ratujcie mnie
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:57
^^^ psychopata słowiczek znów dziś nie wzięło leków i się podszywa pod cudze niki, z marnym jednak skutkiem i o znikomej żeby nie powiedzieć żadnej atencji otoczenia... no dobra zrobiłem dziś dzień dziecka i odpisałem łaskawie raz jeden, bo całkiem nam się nasze słoiwiczkowe attention whore rozklei :)
Palindrom2019.08.31 14:57
Widzę, że tak samo czytasz duże prace naukowe jak artykułu na Fronda – po łebkach i z tezą: "All measured common variants together explain only part of the genetic heritability at the population level and do not allow meaningful prediction of an individual’s sexual preference."
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:04
Próbujesz się chwytać czego popadnie, ale na próżno tam nic nie ma co mogłoby usprawiedliwić twoją hucpę antagonizowania cytatów przetłumaczonych i nieprzetłumaczonych podawanych przez rózne osoby w komentarzach. Z tego samego źródła zresztą, lub mediów się na nie powołujących. Fragment, który przytoczyłeś nijak nie przeczy temu, że na wykształcanie orientacji mają wpływ geny. Oraz nijak nie dowodzi twoich antagonizmów w komentarzach. Fronda bezczelnie skłamała, zresztą robią to nałogowo i seryjnie w każdej sprawie dotyczącej homo. Ludzie słusznie forndę zmieszali z błotem.
bicz na prawactwo2019.08.31 13:33
Nikt o zdrowym umyśle nie bierze na poważnie frondelkowej propagandy. Jak zwykle kłamstwo i homofobiczne rzygowiny.
Palindrom2019.08.31 14:41
Bredzisz. tu masz TEKST ŹRÓDŁOWY: Science, 30 Aug 2019, Large-scale GWAS reveals insights into the genetic architecture of same-sex sexual behavior → https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:46
Sam bredzisz, z wklejonego przez ciebie źródła: "Same-sex sexual behavior is influenced by not one or a few genes but many. Overlap with genetic influences on other traits provides insights into the underlying biology of same-sex sexual behavior"
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:05
Przeprasza za me wredne wpisy. Tak mają zboczency
ja2019.08.31 13:25
Homoseksualizm to choroba , tyle że nie genetyczna ale umysłowa.
eli2019.08.31 13:03
Tymbardziej,nalezy chronic dzieci w szkolach przed tymi pedofilami,precz lapy od dzieci
moher2019.08.31 12:57
Jaka ta fronda.pl durna.
Stachu2019.08.31 12:48
Gdyby okazało się, że jednak jest uwarunkowany wtedy wołalibyście, że to wrodzony defekt genetyczny?
Jan2019.08.31 12:44
Pióropusz tęczowy w pupie nie jest uwarunkowany genetycznie? Co teraz pocznie LGBTQ
Grzegorz z Domaradza2019.08.31 12:25
I co tęczową bando. Jesteście po prostu chorymi zboczeńcami którzy ciągle pojawiają się na świecie bo molestują osobniki tej samej płci i w niektórych utrwalają chore zachowania jakie były wobec nich stosowane. Wara wam od dzieci sodomici stosowania na punkcie sexu. Charakteryzuje was jeszcze narcyzm i bezbożnictwo bo drażni was religia która ukazuje prawdziwy cel człowieka tu na ziemi.
moher2019.08.31 17:10
Głupi palancie mam cię na aucie :P
marek2019.08.31 12:24
Mądrzy wiedzą to od dawna głupim trzeba przedstawiać dowody naukowe.
Natan2019.08.31 11:57
Łże-fronda w akcji! Katole nie potrafią pisać prawdy pod wpływem kulturowo-środowiskowym, czy genetycznie od urodzenia?
Palindrom2019.08.31 14:37
Bredzisz. Tu masz TEKST ŹRÓDŁOWY: Science, 30 Aug 2019, Large-scale GWAS reveals insights into the genetic architecture of same-sex sexual behavior → https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:48
Sam bredzisz, z wklejonego przez ciebie źródła: "Same-sex sexual behavior is influenced by not one or a few genes but many. Overlap with genetic influences on other traits provides insights into the underlying biology of same-sex sexual behavior"
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:03
Znowu mi się coś pie,,,,,,, Li. Przepraszam za moje zboczenie
Anna 2019.08.31 11:56
Kanon 1035 kto umiera w grzechu ciężkim idzie na potępienie
Stachu2019.08.31 12:47
Na wieczność, czy tylko do czasu śmierci cieplnej Wszechświata?
Grzegorz2019.08.31 16:19
Nie drwij pajacu
Anna 2019.08.31 11:51
Siła Sprawcza wszelkiego ruchu np strzał oddany do naszego papieża Jana Pawła II kula omijala wszystkie ważne narządy. Drugi przykład samoloty SS chciały zbombardowac Częstochowe znalazły się na kartoflisku w Czechach. A w Hieroszimie dom nienaruszonym trawka i kot na płocie wniosek jak warto przywolywac Ducha Świętego i modlić się na Rozancu pamiętajmy na słowo Bóg Ojciec On jest przy nas
abcd2019.08.31 11:47
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" http://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 11:50
A katopropaganda homofobicznie zaczadzonych dalej swoje... Oczywiście, że mają własne biologiczne dzieci. Wg. badania socjologa prof. Izdebskiego w Polsce wg. ostrożnych szacunków funkcjonuje 50 tys rodzin jednopłciowych https://dziecisawazne.pl/teczowe-rodziny-w-polsce/ https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/50-tysiecy-par-homoseksualnych-w-polsce-wychowuje-dzieci,473171.html
abcd2019.08.31 12:30
(do "Polak Ateista Dumny Gej"): Nie ograniczaj się w swojej homopropagandzie. Śmiało napisz, że pary jednopłciowe wychowują WŁASNE dzieci.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 12:52
Oczywiście, że własne, bo przecież nie cudze. Jak komuś ktoś ukradł dziecko to zgłoś to do prokuratury.
abcd2019.08.31 17:16
Proponuję, żebyś zgłosił się do lekarza.
Anna 2019.08.31 11:39
Katolicyzm jest zainfekowany mnóstwem obcych myśli i tradycji.... To Duch Święty oczyścić świat i Kościół. Czasy obecne to Jego czas. Oczyszczenie świata już się zaczęło, a mypo swojej stronie mamy Boga Jego jest ziemia i wszystkie rzeczy na niej dopiero teraz się zacznie łaski otrzymujemy przez cierpienie duchowe lub fizyczne a grzesznemu przeszkadza pobożność nic od nas nie zależy
bicz na prawactwo2019.08.31 11:47
Po swojej stronie masz jedynie własne urojenie, a nie żadnego boga. Pisz na temat.
chłop to nie baba, i odwrotnie2019.08.31 11:28
Matki wychowują chłopców na cioty, a popkultura dziewczynki na k***. Mam w sąsiedztwie matkę samotnie wychowująca syna, ojciec(?) czasem wpada, ale nie wnikam, i po tym dziecku widać, że ta durna baba robi z niego kalekę. Chłopak jest owszem pięknie ubrany i zadbany, ale on nigdy nie wychodzi z domu, nie jeździ rowerem nie chodzi po drzewach, a na wycieczki szkolne nie jeździ bo infekcje może złapać. Wiem że w dobie neta dzieci mniej grają w piłkę, czy nawet po drzewach łażą, ale u mnie jest dyscyplina, szkoła, nauka, tyle i tyle czasu dzieci przeznaczają na sport, tyle na zabawę na dworze, a wieczorem kąpiel, kolacja i paciorek. Córki to nie mam, ale widzę, że niektóre dziewczynki w wieku 10-15 lat wyglądają jak tirówki, o starszych nie wspomnę, bo te wyglądają jakby z kryminału wyszły, tatuaże na całym ciele, kolczyki w nosie, języku i pewnie obowiązkowo w c*pie. Później się dziwić, że jest tylu samotnych ludzi, jak chłop - wychowany przez durną matke na bojącą się własnego cienia pięknie ubraną ciote, zobaczy taką wytatuowaną zołzę, która miała więcej ch... w d.... niz klusek w gębie, to on się jej przecież boi i zamyka się gdzieś na górze w pokoiku i czesze pornole, jak tu pisał jakiś jeden biedak.
Sebastian Lorenc2019.08.31 11:34
Oj nie lubisz Ty ludzi, nie lubisz. W dodatku stwarzasz sobie swoje dziwne teorie, uogólniasz,z jakąś dziwną niechęcią piszesz o dziewczynach i kobietach. Ty się kwalifikujesz do wizyty u psychologa. Może coś pomoże.
chłop to nie baba, i odwrotnie2019.08.31 12:00
Nie wiem co wg ciebie chłop oczekuje myśląc o kobiecie, ale na pewno nie cech męskich. Kobieta upodabniająca się do chłopa w zachowaniu, wyglądzie i osiągnięciach, staje się tylko jego gorszą imitacją. Tak samo odwrotnie. Ludzi kocham, a swoją zone i dzieci w szczególności, na swój sposób, zgodnie z wyznawaną wiarą, kocham także Ciebie, choć pewnie bez wzajemnści. Nie potępiam ludzi, tylko ich zachowania i trendy kóre są przemijające i najczęściej zgubne
Sebastian Lorenc2019.08.31 12:13
To nie chodzi o to, czego oczekuje mężczyzna,czy kobieta, bo pewnie każdy czego innego, tylko o to, że generalizując,szufladkując, bardzo krzywdzisz na przykład samotne matki. Gdyby Twoja teoria była prawdziwa, to powojenne pokolenie byłoby pełne zniewieściałych chłopców,bo wtedy z wiadomych powodów bardzo dużo było samotnych kobiet z dziećmi.
chłop....2019.08.31 13:21
Moja droga, ja nie twierdzę że samotna matka nie potrafi wychować syna, czego najlepszym przykadem jest syn mojej kuzynki, który jest zawodowym oficerem w wojsku, ale twierdzę że niektóre matki, rpzzieszczając synów, zakazując im grać w pilke bo się przewrócą lub wyjść na drzewo że spadną, lub nie wyjść na dwór bez szalika bo się przeziębią, robią z nich kaleki, które nie radzą sobie w pózniejszym życiu. Stal hartuje się w piecu, chłopa nie tylko pod kiecką mamusi ale także w sytuacjach stresu bo jak przyjdzie godzina próby to da dyla, wiadomoo że nie w ieku niemowlęcym, czy 2-3 latków ale zabranianie dziecku w wieku 8-9 lat na dwór i pogranie w pikę z rówieśnikami, gdyz obedrze sobie kolano, jest tak samo chore, jak przebieranie chłopaków w damskie fatałaszki
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 13:28
Bzdury piierdolisz nie ma jednej właściwej metody wychowania, bo zarówno rodzice są różni jak i różne są dzieci. Kreujesz się tutaj na wzorowego rodzica, tymczasem od bzdur które wygadujesz włos się jeży na skórze.
ch\\305\\202op...2019.08.31 14:45
co, zabolało? dopiero będą cie kiedyś boleć przetoki odbytu, zboku od Zandberga jak nie skończysz z tym syfem
Sebastian Lorenc2019.08.31 13:54
Mam dwóch synów, jeden to domator, samotnik, introwertyk. Drugi to wulkan energii, bryluje na podwórku wśród rówieśników, trzeba go na siłę zaganiac do domu. Inaczej ich traktuję, inaczej z nimi rozmawiam, czego innego oczekuje. Życie to nie matematyka. Tu nie ma gotowych wzorów.
chłop...2019.08.31 14:26
według potrzeb, jak mowa o feministakch jesteś feministką, jak o małożeństwie jesteś przykładną żoną, jak o macierzyństwie matką, jak dyskutują o lesbach jesteś lesbą itd. jak dziwczyny wychowa się na zólzy, a chłopaków na cioty, to nie będą dobrymi rodziacami i nawet jak będą mieć dzieci, to wychowają ich na podobnych sobie, wariatów chodzących na terapie do psychiatrów z zaburzeniami osbowości i myślami samobójczymi. Jak ja chodziłem do podstawówki dzieci nie chodziły do psychiatry i nie popelniały samobójstw (peadłów było tyle samo co dziś) a teraz ? psychiatrzy mówią o dzieciach uzależnionych od przyjemności, hedonistach nie zdolnych do współżycia z innymi, tylko z tego powodu, że matki/ojcówie zrobiły z nich odbicia własnych niespełnionych marzeń
Sebastian Lorenc2019.08.31 14:33
Nigdy nie pisałam,że jestem feministką, chociaż w wielu punktach się z nimi zgadzam, lesbijką też nie jestem, jestem kobietą jednego mężczyzny i matką. Żoną nie jestem. Byłam 12 lat.. Samobójstwa dzieci i młodzieży zawsze były,zaburzenia osobowości też. Jednak nie lubisz ludzi,nie myliłam się.
ch\\\\305\\\\202op...2019.08.31 23:33
twój komiliton nienawidzi księży, kościoła, Polski, mnie i jakoś mu uwagi nie zwracasz, że nienawidzi ludzi. Ale wiem, jest 'gejem' to wg tolerancji represywnej jemu można więcej... O tym, czy ja ludzi kocham czy nienawidzę, na pewno ty nie będziesz decydować. Chodziłem do słynnej "2" i w ciągu 9 lat, jak tam się uczyłem (rok w zerówce) było jedno(!) samobójstwo, chłopak zjadł wiadro jakiś prochów po ponoć był nieuleczalnie chory. A w ciągu ostatnich 9 lat, wśrod młodzieży u mnie na dzielnicy było samobójstw chyba kilkanaście, jedno z nich było stosunkowo niedawno - dziewczyna odebrało sobie życie, bo się z niej śmiali na fejsie. Za moich czasów 12 letnie dzieciaki nie kopulowały i nie popełniały samobójstw z powodów opini innych, dziś to norma
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 11:46
Powyższy wpis jest równie durny co komiczny. Typ wychowuje swoje dzieci wg. ubzduranej "jedynie słusznej" wizji, a wszystkich wkoło, którzy mają inny przepis na wychowanie, miesza z błotem. W dodatku typ żyje w błogiej nieświadomości, że orientacja zależy od wychowania. Po drzewach łaziłem, w piłkę kopałem nawet do drużyny klubowej należałem, na podwórku spędzałem czas po szkole i całe weekendy, super ciuchów nie miałem. Jakoś heterykiem nie zostałem, a ponoć wg. typa jest to przepis na heteryctwo :)
chłop to nie baba, i odwrotnie2019.08.31 12:12
Każdy gatunek żywy ma dwa podstawowe cele (u ludzi bez względu czy chodzi o wiarę w Boga czy jako warunek ewolucji, u zwierząt to instynkt) tymi celami jest przeżycie indywidualne i prokreacja - podtrzymanie gatunku. Wyzbycie się jednej z tych cech, celów czy jak kto woli aspektów człowieczeństwa i istnienia gatunku, jest patologią, czyms nieunormowanym - chorym. Możesz sobie tłumaczyć że to co robisz jest normalne, ale nie narzucaj tego komuś, bo twoje subiektywne i WHO odczucia niczego nie zmienią. Moje dzieci będą miały dzieci, ty dzieci mieć nie będziesz i to jest "ubzdurana jedynie słuszna wizja"? normalni ludzie zostają przy niej, ty tkwij dalej w chorej iluzji i wmawiaj sobie że, używając metafory - jedzenie wpycha sie do d... a nie do gęby
Justyna S2019.08.31 12:31
Jest szereg róznych problemów medycznych powodujących brak potomstwa. Gwarancji nigdy nie ma, zresztą nie rozumiem posiadanie genetyczne potomstwa jest tak wazne dla niektórych ludzi. Wiadomo jest to coś pożądanego ale nie jest to dla mnie obligatoryjne. Ja niestety nigdy nie będę mieć genetycznego potomstwa. Coż w twoim rozumowaniu jestem patologią i chorą, takie całkiem miłe epitety by usłyszeć.
ch\305\202op....2019.08.31 13:23
aha, czyli adopcja przez osoby "nieheteronormatywne" w skrócie przez pedałów ? no i tu jest pies pogrzebany, o to wam chodzi
leszczyna2019.09.1 10:22
Posiadanie potomstwa dla nikogo nie jest obligatoryjne. Jeśli z przyczyn medycznych nie będziesz mogła mieć dzieci, to nie jesteś jednostką patologiczną i nikt Cię tak nie określił, sama przypisałaś @chłop to nie baba taki wniosek. Bezpłodność niemniej do oznak zdrowia nie należy. W przypadku homoseksualizmu rzecz się ma inaczej: człowiek jest zdrowy na ciele, ale zaburzony na umyśle i nie podejmuje zachowań, które skutkują płodnością pary ludzkiej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.1 13:16
Oczywiście, że podejmuje o czym świadczy chociażby 50 tys rodzin jednopłciowych wychowujących dzieci wg. badania znanego socjologa prof. Izdebskiego. Homoseksualność to nie bezpłodność, tylko zdrowa prawidłowa orientacja psychoseksualna.
leszczyna2019.09.1 15:09
Zdrowie wynikające z tej Twoim zdaniem zdrowej orientacji psychoseksualnej byłoby wtedy, gdyby owa orientacja prowadziła do płodności. A ta istnieje tylko między kobietą i mężczyzną.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 12:49
Skaczesz tematyką z jednego kwiatka na drugi. Przypominam, że ubzdurałeś sobie, że zadbany wygląd syna sąsiadki ma twoim zdaniem rzekomo świadczyć o jego orientacji oczywiście homo. Zgasiliśmy cię, a teraz przyłazisz i zmieniasz temat. I znów wciskasz, że ktoś ci chce cokolwiek narzucić. Orientacja homo jest normalna prawidłowa, ewolucyjnie gatunki mają o wiele więcej celów niż tylko prokreacja. Ewolucja nie zakłada konieczności rozmnażania się wszystkich przedstawicieli gatunku. Homoseksualność to nie jest bezpłodność (wiele LGBT ma swoje biologiczne dzieci). Mam gdzieś, czy się z tym zgadzasz, odniosłem się do twoich bzdur wychowawczych.
ch\\305\\202op....2019.08.31 13:29
i masz racje, ja też to co robisz mam gdzieś, więc nie wychodź mi z kumplami na ulice i nie afiszuj się ze swą 'normalnością' bo dla mnie jesteś zboczeńcem, tak samo jak zoofil, pedofill czy kazirodca, którzy prędzej czy pózniej, jak na to przymkniemy oczy, dołączą do 'fajnie' brzmiącego akronimu lgbt
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 13:37
Dla mnie jesteś po prostu skretyniały ewentualnie niepełnosprawny umysłowo, który nie rozumie podstawowych rzeczy. Wychodzić na ulice zabronić możesz co najwyżej sobie oraz klechom, a nie wolnym ludziom w demokratycznym kraju z konstytucyjną wolnością zgromadzeń.
ch\305\202op...2019.08.31 14:32
ty jesteś wolny? jesteś niewolnikiem chorej chuci, per*** w pusty łeb zboku pie***ny, twój horyzont myślowy to kakaowy odbyt "partnera" których macie średnio 30 w roku . Kończę bo szkoda mi klawiatury na rozważania na temat pozytywnych skutków koprofilli wśród niszowej populacji zwyrodnialców
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:19
Ppotwierdzają się obawy o twoją kondycję psychiczną. Urojenia paranoidalne leczy się w gabinecie u lekarza, nie przez internet. Jak widać większość homofobów to osobniki zaburzone psychicznie.
leszczyna2019.09.1 2:08
"Homoseksualność to nie jest bezpłodność" - słusznie, homoseksualiści są zdrowi na ciele, a chorzy na umyśle. Jeśli mają dzieci, to dlatego, że porzucili "homoseksualność", a zastosowali "nie homoseksualność", i tyle w temacie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:00
Znowu mi się coś pie,,,,,,,,,,,,, Li, przepraszam normalnych ludzi. Ja pedał tak mam
Anna 2019.08.31 11:28
Pobożność to nie jest chodzenie do KK. Pobożność to zjednoczenie z Bogiem tozjednoczenie z Duchem Świętym bo On jest Siła Sprawcza wszelkiego ruchu i wszelkich zdarzeń. Tam, gdzie nie jest wzywany pojawia się inny duch zniszczenia i rozpaczy.
Pokręć2019.08.31 12:03
Jakoś na Mszy Św. nie czuję tego ducha zniszczenia i rozpaczy. W ogóle w kościele jak jestem, to nie czuję żadnej rozpaczy. Czuję tylko nadzieję i miłość. Pan Bóg jest jeden w trzech osobach, kto się modli do jednej z nich, modli się do Trójcy Przenajświętszej. Trójca Przenajświętsza jest jedna i niepodzielna.
Jacek Placek2019.08.31 13:45
Ja w kościele zawsze czułem nudę i chciałem jak najszybciej wyjść. Niestety rodzice zmuszali mnie do siedzenia tam ale jak tylko podrosłem to wypisałem się z tej instytucji.
ratuj się kto może2019.08.31 11:19
Czy wrodzony czy nabyty nie ma znaczenia, homo to jest defekt, który powinien być leczony, ma to jakieś podłoże psychiczne. Utwierdzanie chorego w przekonaniu że jest zdrowy i stwarzanie warunków do pogłębiania, rozwoju defektu jest wyrządzaniem krzywdy choremu. Homo seks jest zwyczajnie niezdrowy i tylko ten powód mógłby wystarczyć ale jest też obrzydliwy, urąga godności człowieka i jest ciężkim grzechem, ostatecznie prowadzi do zguby. Za promowaniem tego stoi sam diabeł, samo zło którego jedynym celem jest człowieka uwieść i zniszczyć.
JONASIK2019.08.31 18:45
Tak jak mańkuctwo .... prezydenta Adriana?
leszczyna2019.09.1 1:56
Analogia rozpowszechniona, ale nieprawidłowa. Tak jak kolor włosów czy tęczówki - to dalszy ciąg tej analogii Mańkuctwo nie znosi czynności właściwych ręce, natomiast zachowania homoseksualne niweczą celowość dymorfizmu płciowego człowieka.
Anna 2019.08.31 11:19
@@@ odp Do KK przedostala się masoneria.... Czytać książkę anty apostoł 1035,
Anna 2019.08.31 11:03
W rodzina katolickich bardzo pobożnych nie ma czegoś takiego
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 11:06
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:48
Przepraszam, ale mi się pie,,,,,,,li
Seba2019.08.31 11:07
Tylko z bardzo pobożnych rodzin chłopcy idą do seminarium, później okazuje się że są homo. A jeśli okaże się że homosiem jest Tymoteusz Szydło, co wtedy powiesz o jego rodzinie?
Justyna S2019.08.31 11:07
Pewnie, że są. Tylko tam poczucie wstydu jest największe, więc albo rodzina porzuca takie dziecko albo psychiczną opresją zmusza do ukrywania.
Anna 2019.08.31 11:01
Przed chwilą przeczytałam w zbiorze przysłów Salomona. Salomon to pobozny Żyd.... Przewrotni, gdy giną mnożą się prawi. Czyli Żydzi mieli rację niszcząc bezboznych ludzi, czyli dając dewiantom, rozpustnikom, złodzieja itdbilet w jedną stronę to mamy rację, wniosek Żydzi nawracajcie się i kupujcie bilety bezboznikom w jedną stronę
JONASIK2019.08.31 10:45
Polecam dokształcenie, tym którzy poszukują "genów odpowiedzialnych za coś" Przeważnie za jakąś cechę odpowiada ich kombinacja, relacja. Zresztą same geny też już zostały zdetronizowane. Okazało się, że ponad genami i poza nimi działają jeszcze inne ważne "instancje kontrolne". W wyniku odkryć z ostatnich lat geny musiały się np. podzielić swoim wpływem z tak zwanymi niekodującymi częściami DNA i z odmiennym od DNA kwasem nukleinowym, określanym w skrócie jako RNA (rybonukleinowy). Zresztą z ponad 3 miliardów zasad tworzących ludzkie DNA tylko półtora procent całości stanowią geny...
M.2019.08.31 10:39
Albo szczurki z redakcji frondzi sa wtórnymi analfabetami i nie umieja czytac ze rozumieniem, albo celowo manipuluja wynikami badañ naukowych.
Palindrom2019.08.31 14:32
Ty, szczęśliwie, niczym nie manipulujesz, bo w ogóle nie czytałeś tej pracy, a gęgasz…
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:21
M. przeczytał co ważne ze zrozumieniem. Natomiast ty nie przeczytałeś, a co gorsza powołujesz się na źródło, które przeczy twoim fantasmagoriom. "Same-sex sexual behavior is influenced by not one or a few genes but many. Overlap with genetic influences on other traits provides insights into the underlying biology of same-sex sexual behavior"
Max Fiend2019.08.31 15:19
Nie ma czym manipulować. Artykuły naukowe są wyselekcjonowane i logicznie jasne: https://www.economist.com/science-and-technology/2019/08/31/a-scientific-study-has-established-that-there-is-no-gay-gene https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 15:22
Cytacik ze źródła: "Same-sex sexual behavior is influenced by not one or a few genes but many. Overlap with genetic influences on other traits provides insights into the underlying biology of same-sex sexual behavior" Wskazuje na to, że na kształtowanie się orientacji mają wpływ nie jeden, a wiele genów i że ma ona podłoże biologiczne. Mamy więc totalne zaprzeczenie propagandzie frondy :)
M.2019.08.31 16:19
Odpowiadajac powyzszym niedoinformowanym (nie nazwe ich nieukami, bo nie kazdy musi byc specjalista z dziedzin nauk biologicznych): ogromna wiekszosc cech (fenotyp) jest uwarunkowana wielogenowo. Nie ma jednego genu wylacznie odpowiedzialnego za np. kolor wlosów czy orientacje seksualna. Tylko tyle i az tyle.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 10:13
Science podaje, że istnieje wiele genów wpływających na kształtowanie się orientacji wszelakich. Fronda na to, że wg. Science nie istnieje gen homo, a dodatkowo dokłada stare wyświechtane kłamstwo o rzekomym wpływie "środowiska i kultury", na temat czego Science słowem się nie zająknęło. Dzień bez zaklinania rzeczywistości i fałszowania faktów byłby dla bolszewickiej frondy dniem straconym :)
rhe2019.08.31 10:21
A dumny z czego? że spytam.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 10:26
mamy się zapytaj
Stachu2019.08.31 11:09
Zdanie rozpoczynamy dużą literą. Na szczęście od pojutrza znowu szkoła. A dzisiaj w Kauflandzie promocja na zeszyty.
Palindrom2019.08.31 13:51
A gdzie link do tego artykułu w Science? Nie czytałeś, a wiesz co w nim jest napisane?
Patriota 2019.08.31 14:35
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje śmierdząco - brązolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie pompują ci od tylca dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język,którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
M.2019.08.31 17:13
O jezu, ale sie katolicko wyraziles, pat-ryj-oto. Ilu miales kandydatów na ojca? Ustalono, czyj plemnik dotarl do komórki jajowej? Na bank pech chcial, ze to byl plemnik najglupszy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:46
Zobaczcie co się dzieje ze mną jak przeleci mnie inny pedał przepraszam was normalni. Ja zboczeniec tak nieraz się zachowuje. Pomuszcie,, jak to leczyć
anonim2019.08.31 10:12
Patrzcie państwo, BBC zamieszane w spisek antygejowski, który węszą na Frondzi bezbożnicy. "This study clearly shows that there is no such thing as a 'gay gene'. "There is no genetic variant in the population which has any substantial effect on sexual orientation. https://www.bbc.com/news/health-49484490
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 10:17
Po co cytować coś, czego się nie rozumie? Najpierw trzeba języka obcego się nauczyć, a dopiero potem cytować. Ze źródła jasno wynika, że badania wykazują powiązanie pomiędzy genami a orientacją seksualną, ale nie ma pojedynczego genu warunkującego hetero, homo- i biseksualność. ...a Bepko już się podnieciła, że zaraz stwierdzą, że orientacja to choroba, leczenie wypracują, napiszą o "wpływach środowiskowo kulturowych" itp marzenia homofobicznie zaczadzonych
anonim2019.08.31 10:19
Pan naprwdę myśli, że jest pan jedynym człowiekiem w Polsce, który zna angielski? :D
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 10:25
Myślę, że jesteś jedną z wielu tutejszych katoideologów, która tegoż języka nie zna, a w najlepszym przypadku jest to poziom elementary.
Natan2019.08.31 12:06
Kłamałaś kłamiesz i kłamać będziesz. Pytanie, czy to u ciebie jest wskutek uwarunkowań środowiskowo kulturowych, czy genetycznie?
moher2019.08.31 17:09
Kłamofila :-D
Lewak2019.08.31 10:11
TAK SAMO JAK NIE MA GENU BOGA, ANI GENU KATOLICYZMU. Z KATOLICYZMU BARDZO ŁATWO SIĘ WYLECZYĆ. Z BYCIA GEJEM PRAKTYCZNIE SIĘ NIE DA.
anonim2019.08.31 10:16
No właśnie praktycznie się da. Tylko trzeba chcieć. http://www.ncregister.com/daily-news/former-homosexual-activist-helps-others-with-same-sex-attraction https://www.freedomtomarch.com/
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 10:27
Przy czym tam nie ma żadnego dowodu na możliwość zmiany orientacji, a zatem nic po chceniu. #smuteczek
bicz na prawactwo2019.08.31 10:57
Pewnie, że się da: https://wolnoscodreligii.pl/
Natan2019.08.31 12:08
Zaświadczam ci, że da się wyjść z katoideologii. Powodzenia!
Maciek Arczyński2019.08.31 12:37
Ależ z Ciebie odkrywca... No, no, no... To może zapiszesz się do jakiego klubu odkrywcy? Co to tam ostatnio Margaret (celebrytka) mówiła na cało Polske a może i dalij? Że ponieważ nie może się dowolnie obmacywać, to się wypisuje. No, jaka bohatyrska decyzja... No cała droga przez mękę... Co prawda po śmierci to już może nie być tak fantastycznie, ale przecież - jak wiadomo w całym cywilizowanym i postępowym świecie zwłaszcza zgrupowanym w Sodomie i Gomorze - to mity...
sylwe2019.08.31 10:09
dlaczego w ostatnich dziesięcioleciach, przestało się mówić o tzw. "prawie pierwszych połączeń" , kto postawił szlaban na to określenie, dlaczego seksuolodzy o tym milczą, choć kiedyś opisywali te zjawisko w książkach np. prof. Starowicz i inni, a dziś milczą
JONASIK2019.08.31 10:28
Z takiego samego powodu zrezygnowano całkiem niedawno z np. antykoncepcji opartej na środkach dopochwowych opartych na bazie rtęci, albo nie myślimy już, że choroby powodują złe duchy... Ten magiczny powód to ... rozwój nauki.
leszczyna2019.09.1 1:45
Tacy seksuolodzy jak Lew-Starowicz to papugi, co jest na topie za granicą, to oni powtarzają. Kiedyś, jak za granicą, Lew-Starowicz zalecał leczenie homoseksualizmu elektrowstrząsami, teraz, jak za granicą, głosi, że homoseksualizm jest normalny. To przywara Polaków od wieków, pisał o tym Juliusz Słowacki.
JONASIK2019.08.31 10:05
KŁAMSTWO jak zwykle zresztą. W artykule (celowo zresztą frądel nie podaje źeódła/linka jest taki wniosek: "A vast new study has quashed the idea that a single “gay gene” exists, scientists say, instead finding homosexual behaviour is influenced by a multitude of genetic variants which each have a tiny effect." Czyli: "Ogromne nowe badanie podważyło tezę, że istnieje jeden „gen gejowski”, jak twierdzą naukowcy, zamiast tego na homoseksualne zachowania wpływa wiele wariantów genetycznych, z których każdy ma niewielki wpływ" Czyli istnieje wiele genów odpowiedzialnych za homoseksualizm. I ci na to frądel przeprosi??? https://www.theguardian.com/science/2019/aug/29/scientists-quash-idea-of-single-gay-gene https://www.livescience.com/no-single-gene-makes-someone-gay.html
anonim2019.08.31 10:22
A po co przepraszać za prawdę? "This study clearly shows that there is no such thing as a 'gay gene'. "There is no genetic variant in the population which has any substantial effect on sexual orientation. https://www.bbc.com/news/health-49484490
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 10:31
"No SINGLE gene associated with being gay" i dalej: "FIVE specific genetic variants were found to be particularly associated with same-sex behaviour, including one linked to the biological pathway for smell, and others to those for sex hormones." Ciekawe, że Bepko nawet do pięciu liczyć nie umie :)
JONASIK2019.08.31 10:31
a dalsza część tego samego zdania: instead finding homosexual behaviour is influenced by a multitude of genetic variant... Zresztą WIEKSZOŚĆ tego co jest uwarunkowane genetycznie jest uwarunkowane przez wiele genów i ich wzajemny wpływ, a nie przez pojedynczy gen. Zalecam powrót na studia, bo pewnie dawno skończone.
M.2019.08.31 17:36
Skoñczone studia? Oni jesli byli kiedys na uczelni, to po drodze wstapili, bo WC w okolicy nie bylo.
Palindrom2019.08.31 13:48
Widzę, że powołujesz się na zagraniczne frądelki… A gdzie link do tej pracy opublikowanej w Science? Niewygodny?
JONASIK2019.08.31 17:14
Wygodny: https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693 Uznałem, że trochę z trudny dla frądelków, więc wstawiłem linki do wersji popularnonaukowych. Tak czy inaczej Fradel KŁAMIE jak zwykle zresztą.
Moly2019.09.1 0:33
Nigdy. Te osbnoki nie "robia" watpliwosci
Justyna S2019.08.31 10:02
Te badania wykazały że genetyka może mieć od 8 do 25% wpływu na homoseksualizm. Też czytałam o tych badaniach. Kolejna sprawa to że genetyka nie koniecznie wpływa to też nie znaczy że nie jest wrodzone. Bardzo duży wpływ ma tutaj informacja hormonalna w życiu płodowym, zaburzenie takiego procesu może wpłynać na rozwój homoseksualizmu, poczucie tożsamości płciowej czy też zróżnicowany rozwój narządów płciowych i co ciekawe te osoby najczesciej przeżywają siebie zupełnie orzeciwnie do swojej genetyki a o swojej kondycji dowiadują się przez przypadek podczas różnych badań. Tyle pytań a tak wiele trudnych i skomplikowanych odpowiedzi, dlatego nie rozumiem jak ludzie tak szybko wydają wyroki na innych.
Palindrom2019.08.31 13:41
Wpłynąć może wszystko, ale czy wpływa? Nie wiem czy wiesz, ale słowo MOŻE niewiele ma wspólnego z nauką, za to zawsze pojawia się w pseudonaukowym bełkocie.
Justyna S2019.08.31 14:45
Tak w nauce zawsze jest może, bo nauka nie jest ograniczona i zawsze mogą pojawić się nowe badania. Natomiast w religijnym fundamentalizmie nie ma może, tam zawsze jest pseudonaukowy bełkot, podyktowany lękiem przed karą bożą. Im mniej się wie i mniej docieka tym lepiej, bo nauka to zagrożenie.
Sebastian Lorenc2019.08.31 10:00
Niepokojące staje się to, że w imię jedynie słusznej racji, a raczej żeby udowodnić innym, że są "źli i zepsuci" z wyboru,neguje się osiągnięcia nauki, wieloletnie badania, o których już od dawna wie świat nauki. Z badań wynika, że najbardziej prawdopodobną, bezpośrednią przyczyną wykształcenia się orientacji homoseksualnej u mężczyzn, jest immunologiczna interakcja matki w czasie ciąży z płodem płci męskiej, zwłaszcza drugim, trzecim i kolejnym. Nie ma to związku z genami, ale jednak jest wrodzone.
dzielnicowy2019.08.31 10:02
Powiedz mi Agnieszko czy to zdjecie na którym wygladasz jak kopnieta w czoło to ty???
Seba2019.08.31 10:46
Stan twojego umysłu i zasób słów pozwala ci jedynie taki komentarz. Żenada. Szacunku do kobiet uczyli cie na kursach w Moskwie.
dzielnicowy2019.08.31 12:25
szacunku do kobiet uczyli mnie na paradach zboczeńców
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:54
Ona to Q urwa i suka
Sebastian Lorenc2019.08.31 15:00
I już Ci lepiej? Robisz sobie dobrze pisząc takie słowa?
Stachu2019.08.31 10:53
Ciasteczko sprzed tygodnia przestało już działać, "obrońco naszych kobiet" ?
Palindrom2019.08.31 13:34
Z jakich-że to badań wynika? Trofima Łysenki?
leszczyna2019.09.1 1:36
Agnieszko, teoria wymieniona przez Ciebie została dokładnie opisana na blogu "to tylko teoria", Łukasz Sakowski - "Ewolucja homoseksualizmu". Ewolucja homoseksualizmu | To tylko teoria https://www.totylkoteoria.pl/2016/02/przyczyny-homoseksualizmu.html Jeśli masz życzenie, zapoznaj się z tym materiałem. Jest tam dużo naukowych terminów, ale - moim zdaniem - również sporo braków logicznych. Chętnie poznam Twoje uwagi i przedstawię Ci swoje. Pozdrawiam.
ateusz2019.08.31 9:53
KŁAMSTWO! Frądelek niech nie kłamie! Artykuł z Science mówi o podłożu genetycznym. Jeśli nie potraficie czytać takich artykułów to się na nie nie powołujcie!
Maciek Arczyński2019.08.31 9:57
Ale o co chodzi? "Gen homoseksualizmu nie istnieje." To geny są "podłożem genetycznym" czy nie są?
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 10:20
Chodzi o to, że katole homofoby kłamiecie jak psy
Maciek Arczyński2019.08.31 12:31
Dumna bido, a powiedz co to ma do tych uwag, które dałem? Co, warszawskie g... miesza w główce? Wiadomo, stolyca to efekt mocnieszy...
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 12:42
Ma się tak jak twój do ateusza katolska miernoto zakłamana
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 14:53
Przepraszam wszystkich tak mi się pie,,,,,,,, Li, po sexsie z innym pedałem
Grzegorz2019.08.31 16:18
Kało żerca
Darek2019.08.31 15:16
W oryginale jest "zachowanie homoseksualne jest wynikiem wspólnych oddziaływań genów i środowiska, podobnie jak większość obserwowanych u ludzi cech", a w tym artykule mającym rzekomo być skrótem tego naukowego: "nie istnieje żaden gen homoseksualizmu, stąd homoseksualizm nie jest wrodzony"
Marcin2019.08.31 10:28
Kopernik była kobietą!
Palindrom2019.08.31 14:50
W podłożu genetycznym jest również głupota…
Max Fiend2019.08.31 15:29
Mówi dokładnie, że z ich badań wynika, że nie ma gay gene. Gdzie tu kłamstwo?
wujek dobra rada2019.08.31 9:51
Jednego genu nie znaleziono, ale wiele innych moze wspoldzialac tak, ze wywoluje to orientacje homoseksualna. Manipulujecie wynikami badan, by potwierdzily wasza ideologie. I tak nie osiagniecie swojego celu. Blokujecie i hamujecie rozwoj ludzkiej spolecznosci, ale tylko do czasu. Wasz koniec juz sie zbliza i czuja to wasi pasterze i przez to latwo ulegaja histerii.
Maciek Arczyński2019.08.31 9:55
Dobrze rozumiem: te wyniki badań są zmanipulowane a Sodoma i Gomora to przyszłość "ludzkiej społeczności"?
Dionizy2019.08.31 12:39
Co Ty pier ...
Palindrom2019.08.31 13:30
Opublikuj to w Science…
Max Fiend2019.08.31 15:12
Nie znaleziono też żadnego innego podłoża genetycznego i zaznaczono, że podobne mechanizmy są na razie czystą spekulacją.
Pokręć2019.08.31 9:50
Dziwne, pedały jeszcze nie zhejtowały "Science" ani Broad MIT...
Wiesław Kaloryfer2019.08.31 13:01
Czemu mają hejtować Science, skoro opublikowane w tym czasopiśmie badania wskazują na coś innego, niż pisze Fronda?
Palindrom2019.08.31 14:48
kolejny, który "przeczytał ze zrozumieniem" a nie podaje linku…
Wiesław Kaloryfer2019.08.31 16:33
https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693 Skoro sam nie potrafisz.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.31 16:38
Natomiast palindrom podaje link, tyle, że nie ma w nim tego co chciałby palindrom :)
moher2019.08.31 17:05
Pokręć, wyszedłeś na idiotę.
Moly2019.09.1 0:31
Nie pedaly tylko homeseksualisci. I nie, nie shejtowaly bo byli zapraszeni do wypowiedzenia swoich opinii te temat tych badan i knosultowanao sie z ta grupa. Przypominam : te badania nie byly robione w Polsce
Cogito ergo sum2019.08.31 9:47
Cała ta „naukowość homoseksualizmu”, to gięte meble.
jan lesiak2019.08.31 9:43
?
dzielnicowy 2019.08.31 14:39
Pedały i zboki będą tu pisać swe farmazony, lecz te dewiacje należy leczyć. Chory człowiek do szpitala, a nie polityka
Maciek Arczyński2019.08.31 9:40
Dotyczy wszystkich z wyjątkiem durnej bidy. To jest przypadek specjalnej troski.