Schetyna grozi PiS: Każdy, kto naruszył prawo, będzie osądzony - zdjęcie
14.12.19, 10:54

Schetyna grozi PiS: Każdy, kto naruszył prawo, będzie osądzony

20

"Wprowadzana pod osłoną nocy w rocznicę stanu wojennego ustawa specjalna łamiąca kręgosłupy sędziom to hańba. Każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie potępiony i rozliczony" - grozi Grzegorz Schetyna Prawu i Sprawiedliwości.

 

Na sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej, podczas której partia wybiera kandydata w wyborach prezydenckich, Schetyna zapewniał, że wszyscy "którzy łamią prawo i konstytucję zostaną osądzeni".

"Dzisiaj w Polsce mamy pazerność na szczytach władzy, chciwość tych ludzi i coraz wyższe podatki dla obywateli, którzy codziennie podejmują pracę. Chciwość i brak szacunku dla pracy innych to najbardziej charakterystyczne cechy władzy PiS" - mówił Schetyna.
"Mówili „dobra zmiana” okazało się, że mamy „republikę Banasiową” z niemoralnymi i zepsutymi politykami" - dodawał.

"Osoby związane z rządem uwikłały najważniejsze urzędy RP w ciemne interesy. Wszystko podszyte jest kłamstwem, TVP ukrywa przed obywatelami prawdę. Mała grupa urządza się kosztem społeczeństwa; najlepiej pokazują to niechlubne dzieje PFN. Pieniądze, które miały służyć promocji kraju, są przeznaczane na zagraniczne wycieczki partyjnych dygnitarzy" - przekonywał.

" Stoimy przed pytaniem, czy Polska jest własnością jednej partii, jednej sitwy? Ta sprawa najbardziej nas różni. Oni są za władzą pazernej grupy, my jesteśmy za państwem dla wszystkich Polaków, za dobrem wspólnym" - wskazywał.

"Ktoś mnie zapytał: jaka będzie Polska „po PiSie”? To będzie Polska, w której dla każdego jest miejsce, to będzie Polska równych szans. Każdy kto naruszył prawo, złamał Konstytucję będzie osądzony. Ale nie będzie zbiorowej odpowiedzialności" - mówił Schetyna.

bsw/dorzeczy.pl, twitter

Komentarze (20):

retro2019.12.16 9:56
widzicie, oni, oni traktuja nas jak strado głupców ! gdyby nie ład okrągłego stołu i gwarancje BEZKARNOŚCI TO NIE BYŁO BY TAK zuchwałego okradania Polski ! Polskę okradziono lekko licząc na ok 500 miliardów zł. no tak pod rządami lewactwa i liberałów. Gdzie bylibyśmy teraz gdyby te pieniądze zostały w gospodarce ? Walka z sądami to walka o przywrócenie sprawiedliwości i osądzenie tych co przez te lata okradali nas i pozwalali okradać.
JANOSIK2019.12.14 21:21
Grzesiu ,zamelduj koniowi on ma duza leb to cie wyslucha
poPO=kurw...i złodzieje=SLD2019.12.14 19:24
schetyna osrańcu oderwany zywcem od pługa !!! dobrze wiesz mizerny przegrany prostaku, ze zaraz nastapi koniec kasty i zacznie sie Twoja odsiadka i piesków z poPO!!!
Laura2019.12.14 19:16
Miedlara ABW przesłuchało a opozycja jest bezkarna??24 godziny na dobe nawołuja wrecz do likwidacji wyborców PIS jak i rzadu nie mozna pozwolic na taka bezkarność bandziorów z peło i reszty tej hołoty bo to jest demoralizujace
katolik2019.12.14 16:13
skoro treści smiercionośne sa zakazane , to jak prokuratura może nie reagować na hasła wyborcze śmierci -aborcji i eutanazji dna popslsldwiosnanowoczesna. To nawoływanie jest przestępstwem dokonywanym przez grupe ludzi
poPO=kurw...i z\305\202odzieje=SLD2019.12.14 19:26
nie obrażajmy świń , one o wiele częściej spogladają w niebo niż ten śmierdzący trup polityczny !!!
katolik2019.12.15 6:50
tak to trup mor- społ-polit
Trutka2019.12.14 15:28
Za sprzyjanie wrogom Polski , dewiantom i oszustom będziecie - członki PO - , rozliczeni szybciej niż się wam wydaje .
Toni 2019.12.14 15:18
Ty się Schetyna znasz na prawie jak świnia na gwiazdozbiorze. Z wykształcenia jesteś historykiem, a nie prawnikiem. My ufamy Kaczyńskiemu bo on ma aż w jednym zwoju mózgowym więcej rozumu niż ty w całej pustej głowie.To Jarosław Kaczyński ukończył UW jako prawnik. a ty tylko UW POniemiecki.
OZ2019.12.14 14:36
A już z tytułu pomyślałam Grzesiu, że masz na myśli afery cmentarno-hazardowe.
Źródło: Władek2019.12.14 12:25
„Je.ać pisiora! I się nie bać!”
Wojtek Polak2019.12.14 13:23
władziu krzyczy je..ać a sam kuca na rozporku obozu zdrady i zaprzaństwa. ale jaja ale jaja.
Toni 2019.12.14 15:12
Władziu Grzyb juz nie ma czym, bo mu tylko sznurek ostał się między nogami. Nie POmoże woda z Wisły kiedy jaja mu obwisły. Dlatego krzykiem nadrabiał, by inni myśleli,że on jeszcze może.
ed2019.12.14 11:46
Osądzone i umorzone
anonim2019.12.14 11:27
Chyba, że należy do PO, znamy wersję sprawiedliwości według Neumanna.
alcapone2019.12.14 11:22
Ja tam PiS nie popieram. Ale … ta cała PO z otoczeniem, to cała kasta zdziczała, zdegenerowana, hitlerowsko, nazistowska, zbrodnicza, antypolska. Oni niczym innym nie zajmują się jak mordowaniem Polski i Polaków, to zbrodnicza dzicz nazistowska. Gdyby mogli to by oficjalnie mordowali Polaków milionami, cyklonem by posypywali. Nie da się tak robić na obecnym etapie, ale można … choćby ( bo oni mają mnóstwo innych metod zabijania Polaków ) zbrodniczymi sądami, które niszczą ludzi, niszczą ich życie, ich rodziny, ich nadzieje. Tak działa ten zbrodniczy nazistowski system zaprowadzony przez hitlerowską V kolumnę w Polsce, której czołowym eksponenetem jest w Polsce Platforma Obywatelska. Ktoś powie że nie wszystkie wyroki sądów w Polsce są zbrodniczo niesprawiedliwe. Wystarczy że 10% jest takich. W okresie przed 89 rokiem rodziło się od 600 do 800 tysięcy Polaków rocznie. W wyniku tej genialnej, znakomitej reformy Balcerowicza ( forsownej uporczywie przez obecną PO pod wieloma różnymi nazwami i maskami ) ten wskaźnik spadł w latach 90tych do poziomu 300 do 400 tysięcy. Nastąpiła gigantyczna CELOWO WYWOŁANA katastrofa demograficzna, tacy głupi to oni nie są, takie rzeczy nie dzieją się przypadkowo. To są straty idące w miliony Polaków, straty porównywalne z tymi z II WŚ. A jakby kto miał wątpliwości że jest to z gruntu świadoma realizacja testamentu Hitlera, to ich reakcja na 500+. Ci z PO i okolic wpadli w jakiś obłędny szał wściekłości, ziali nienawiścią, strzykali jadem, straszyli, obrażali, wykwit dziczy nienawidzącej Polaków. Jakby nie rozumieli że mamy katastrofę demograficzną. Ależ doskonale rozumieli, sami ją celowo wywołali, doskonale wiedzieli co robią i o co w tym wszystkim chodzi. Już pomijając taki nie drobny fakt jak ogromna ilość samobójstw jak też ludzi bezdomnych którzy pomarli po kanałach czy krzakach, ponieważ z sadystyczną satysfakcją kasta degeneratów z PO i okolic pozbawiła ich wszelkich podstaw egzystencji. Świadomie i z dziką satysfakcją sadystów, bo tacy właśnie oni są.
JS2019.12.14 11:19
Najpierw to wy, wasza Unia Wolności powinny zostać poddani Sądowi. Chcecie sądzić innych ale sami uniknąć sądzenia. Tu na ziemi może to wam sie udać ale jak powoła was Bóg na Swój Sąd, wtedy ujrzycie całe zło, które innych dotknęło i w swojej rozpaczy już nic nie będziecie mogli zrobić. NIEODWOŁALNY SĄD BOGA nad wami zapadnie na wieczność. Módlmy się za naszych nieprzyjaciół, bo nie wiedzą co czynią. Oni sami nie są w stanie już za siebie się modlić, a modlitwy kard. Nycza za swoimi sympatykami nie przynoszą żadnych owoców. Króluj nam Chryste Pozdrawiam, bo nikomu źle nie życzę
smyk2019.12.14 11:19
i myślisz schetyna ,że ktoś uwierzy w te bajki.Wyborcy są mądrzejsi od ciebie .
realista2019.12.14 11:17
Co ty łykasz Schetyna, taki jesteś nabuzowany że bredzisz od rana do wieczora, ględzisz o tym jaki ty jesteś i cała ta zdeformowana "opozycja" targowiczan, komunistów, wszelkich zboczeńców z LGBTQ, przestępców POlitycznych którzy rozsprzedawali i okradali Polskę. Chcesz osłaniać przestępczą kastę sędziowską o której Neuman mówił na taśmach w Tczewie, ze żaden "sędzia" nie ruszy nikogo z PO i wspólników podtrzymując upadająca anarchię, m.in. ty powinieneś być osadzony i skazany.
jula2019.12.14 10:57
Zacznij rozliczenia od swojego podwórka.Entuzjasto soku pomarańczowego i licówek