Sasin: szukamy wspólnego bezpiecznego i dobrego rozwiązania przeprowadzenia wyborów prezydenckich - zdjęcie
03.04.20, 09:41Jacek Sasin/YT/Telewizja Republika

Sasin: szukamy wspólnego bezpiecznego i dobrego rozwiązania przeprowadzenia wyborów prezydenckich

10

Partia Jarosława Gowina, jak poinformował rzecznik tego ugrupowania, zagłosuje przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu w wyborach prezydenckich 10.maja 2020.

W tej sprawie wypowiedział się na antenie TVN24 minister Jacek Sasin.

Powiedział:

- Dzisiaj skupiamy się na tym, żeby znaleźć takie rozwiązanie, które znajdzie powszechne uznanie w ramach Zjednoczonej Prawicy. Nie ma takich gróźb i stawiania sprawy w ten sposób. Te rozmowy, o ile wiem, bo przecież wczoraj również te rozmowy późnym wieczorem miały miejsce. One właśnie zmierzają w takim kierunku, żeby znaleźć wspólne rozwiązanie. I jest taka wola, żeby takiego rozwiązania szukać. My oczywiście formułujemy to w ten sposób, że ten projekt, który zaproponowaliśmy, głosowania korespondencyjnego jest takim projektem, który odpowiada właśnie na to zapotrzebowanie zapewnienia bezpieczeństwa, ale – jak mówię – jesteśmy gotowi również na to, żeby przyjmować inne rozwiązania, które będą realizowały ten cel, o którym mówiłem

Warto dodać, że odwołanie wyborów prezydenckich w ustalonym terminie wykluczył prezes PiS Jarosław Kaczyński, który powiedział:

- Ludzie, którzy powołują się nieustannie na konstytucję, jednocześnie tej konstytucji nie szanują. Te wybory powinny się odbyć, chyba że zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny. Ale tu muszą być spełnione pewne warunki, które teraz nie są spełnione. Nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich na za rok


mp/tvn24/polskie radio

Komentarze (10):

Prawda2020.04.8 19:57
Wiceminister Gawęda wyleciał, szef Poczty Polskiej wyleciał, szef ARM wyleciał, roszady w firmach państwowych ostatnio, a Lenin wiecznie żywy?
Dom z papieru 42020.04.3 12:42
Oglądaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel ) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl Zapraszam no nową wyszukiwarkę filmów i seriali! Nowości oraz stare filmy! ----------------------------------------- -------------------------------- ------------------ ------
KatoSzamboKleroKabaretPiSoPatologia2020.04.3 10:58
Jakie opłacanie?! Jestem tu stale dla beki, polewu, śmichu-chichu i kabaretu. Drażnienie kato-ciemnoty uważam za zbawcze dla niej. Nadęci religijnie popuszczają wulgarnie. Podpuszczeni - rwą kołtuna na łbie. Pienią się, plują katolickim jadem i brną w grzeszki. A redakcji rośnie ruch na stronie, czym zarabia na chleb. Z kawiorem. I ja jej tego kawiorku nie tylko nie zazdraszczam, ale wręcz napędzam wprost do ust. Tak trzymać, Redakcjo! Jesteście najpierwszym kato-szambo-kabaretem w polskojęzycznym internecie i jestem Waszym wiernym wiernym.
Sprytny ninja2020.04.3 10:34
Jest szansa na II nocną zmianę. Powstanie nowy rząd: Gowin+PO+Konfederacja
jozef2020.04.3 10:05
Jeżeli Gowin zrobi to co mówi to wielki szacun. Chciałbym zobaczyć minę prezesa po głosowaniu.
anonim2020.04.3 9:50
Nie możemy przesunąć wyborów, bo jak dokrecimy wam śrubę i zabierzemy socjal, to przegramy Nie chodzi przecież o nic więcej. A to ze koronawirus rozwali ten rząd jest pewne. Pójdą razem z Trumpem i innymi się ... Na spacer ;) Tak to bywa przy okazji głębokich kryzysów.
Bogo2020.04.3 9:50
Ja tu widzę niewidzialną rączkę WSI, Gowin czy twoje interesy są czyste? Jak nie to kup sobie blaszkę i p....lnij sobie w czaszkę, won.
Czytelnik Frondy2020.04.3 9:45
List do Administratora Frondy: Szanowni Państwo, od wielu miesięcy obserwuję z zażenowaniem i oburzeniem skrajnie wulgarne i bluźniercze komentarze pod praktycznie wszystkimi artykułami Frondy. Są one skierowane głównie w uczucia patriotyczne Polaków, w Kościół oraz w rząd. Stoi za tym niewielka grupa frustratów, zapewne nieźle opłacana przez wrogów Polski, która dyżuruje non stop. Dyskusja z nimi, wyrażanie oburzenia nie ma żadnego sensu, bo jedynie potęguje ich furię, szczególnie teraz, gdy zbliżają się wybory, notowania skompromitowanej opozycji są fatalne, a rząd robi wszystko, by zatrzymać epidemię wirusa. Podobna sytuacja jest nie do pomyślenia np. na stronie Gazety Wyborczej, gdzie praktycznie wszystkie, często wulgarne komentarze są nieprzychylne Polsce, a odmienne poglądy są skrupulatnie cenzurowane. Liczę na to, że administracja portalu Fronda podejmie stanowcze działania, by te działania ukrócić. 3 IV 2020 r.
Michał Jan2020.04.3 9:55
Najpierw niech zacznie coś robić z nagminnym naruszaniem par. 3, p. 3, pp. 3 własnego Regulaminu i wykopsa takich kopistów, jak Ty.
KatoSzamboKleroKabaretPiSoPatologia2020.04.3 10:56
Jaka furia? Jakie opłacanie?! Jestem tu stale dla beki, polewu, śmichu-chichu i kabaretu. Drażnienie kato-ciemnoty uważam za zbawcze dla niej. Nadęci religijnie popuszczają wulgarnie. Podpuszczeni - rwą kołtuna na łbie. Pienią się, plują katolickim jadem i brną w grzeszki. A redakcji rośnie ruch na stronie, czym zarabia na chleb. Z kawiorem. I ja jej tego kawiorku nie tylko nie zazdraszczam, ale wręcz napędzam wprost do ust. Tak trzymać, Redakcjo! Jesteście najpierwszym kato-szambo-kabaretem w polskojęzycznym internecie i jestem Waszym wiernym wiernym.