Saryusz-Wolski: Unia powinna wypłacić Polsce odsetki  - zdjęcie
26.10.21, 21:28Fot. screenshot - TVP Info

Saryusz-Wolski: Unia powinna wypłacić Polsce odsetki

32

Goszcząc w programie „Dziennikarski poker” na antenie Telewizji Republika europoseł Jacek Saryusz-Wolski przypomniał, że pieniądze z Funduszu Odbudowy powinny być wypłacone dwa miesiące po złożeniu projektu. Polityk podkreślił, że wstrzymując ich wypłatę Komisje Europejska łamie zasady, które sama ustaliła. Dodał też, że ze względu na zwłokę, Polsce powinny zostać wypłacone odsetki.

Gospodarz programu, Tomasz Sakiewicz ocenił, że najpewniej wkrótce Polska otrzyma środki z Funduszu Odbudowy. Wskazał na zapewnienia Donalda Tuska, który przekonuje, że załatwił to w Brukseli. Zaznaczając, że sam Tusk nic nie załatwił, Sakiewicz zwrócił uwagę, że najpewniej Tusk wie o planach odblokowania polskiego KPO.

- „Jeżeli chodzi o Donalda Tuska, to najlepiej spuścić zasłonę milczenia litościwie nad tą osobą. Zwróćmy uwagę, że on mówi, że załatwia pieniądze, a jego ludzie tu w Parlamencie Europejskim głosują za tym, żeby odebrać pieniądze. To jest groteska, to jest kpina”

- wskazał europoseł Saryusz-Wolski.

Przypomniał też, że na gruncie prawa Polska powinna otrzymać pieniądze dwa miesiące po złożeniu projektu.

- „Komisja Europejska de facto łamie swój własny regulamin, swoje własne zasady. Powiem więcej, ona idzie dalej niż to, czym mogło być to rozporządzenie pieniądze za praworządność, ponieważ tam jednak jakaś - wprawdzie fałszywa, ułomna, sprzeczna z traktatami - podstawa prawna jest. A tutaj, żeby wymóc na Polsce wycofanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego i zmusić do uległości polski Trybunał Konstytucyjny, co już samo w sobie wołało o pomstę do nieba, powiedziano, że całkiem bezprawnie zablokowane zostaną fundusze”

- mówił gość Tomasza Sakiewicza.

Zaznaczył przy tym, że jeśli Unia Europejska nie wypłaci Polsce tych środków, Polska doskonale sobie poradzi, pożyczając te same pieniądze na lepszych warunkach na rynkach finansowych.

Saryusz-Wolski wskazał też, że teraz Polsce powinny zostać wypłacone środki wraz z odsetkami, „ponieważ w tym czasie oni upośledzili konkurencyjność polskiej gospodarki na jednolitym rynku względem innych podmiotów, co samo w sobie już jest naruszeniem zasad traktatowych, tym razem dotyczących jednolitego rynku”.

kak/Telewizja Republika, Niezależna.pl

Komentarze (32):

mamy szkodnikow w Polsce2021.10.27 17:03
Niestety dopoki duda bedzie prezydentem nie ma szans na poprawe sytuacji Polakow, to glowny szkodnik Polski wydajacy polecenia z tylnego siedzenia.
SZOK!!! PILNE!!! TYLKO U NAS!!!2021.10.27 8:06
Dworczyk w ogniu krytyki za cytat ze sztyletów Waffen-SS. Upubliczniono kolejne maile wykradzione ze skrzynki Michała Dworczyka. Szef KPRM 27 września 2020 roku, czyli tuż przed rekonstrukcją rządu, wymienił kilka wiadomości z Izabelą Antos, dyrektor departamentu instrumentów rozwojowych w Kancelarii Premiera, na temat zaufania poszczególnych wiceministrów. Antos przesłała Michałowi Dworczykowi listę 80 wiceministrów, z których część została zaznaczona kolorem zielonym. „Nie wiem, jaki był dobór osób zaznaczonych na zielono, ale jeżeli mielibyśmy kierować się starą sprawdzoną zasadą wygrawerowaną na sztyletach waffenSS - «Meine Ehre heißt Treue» (moim honorem jest wierność) - to poddałbym pogłębionej analizie i namysłowi numery: 1, 31, 33, 50 - nie mam pojęcia, 67,76. Oczywiście to wszystko bardzo fajni i porządni ludzie, natomiast za mało ich znam, aby wypowiedzieć się ze 100 proc. pewnością...” – odpisał Dworczyk. Nic dziwnego, że finansują neofaszystów
absolwent2021.10.27 8:02
Przecież ten Sarjusz Wolski to czystej krwi po-wiec i to z czasów jeszcze unii wolności. Nie mieszajcie go z PiSem, bo to tylko jego kamuflaż, żeby nie wypaść z obiegu.
Ada2021.10.27 7:14
Pan wolski był głównym negocjatorem traktatu ue, i największych euroeutuzjatą jacy byli, ciekawe co się zmieniło.
AAAtomek2021.10.27 7:30
PiS mu nie dał teki premiera. O to jest cały ambaras i złość na cały świat.
Anonim2021.10.27 11:34
Unia się zmieniła
Anonim2021.10.27 6:21
w twoj tepy piski ryj wyplaca ci, smieciu tepy!
Mateusza dni już są policzone....2021.10.27 6:33
Anonim - proszę wziąć głęboki oddech, zrobić kilka kroków w tył i uprzejmie pier*dolnąć łbem w mur. Jeśli głupie pomysły nadal będą bo głowie krążyć, powtarzać do skutku, aż szanowny pan rozumu nabierze.
Adeptus2021.10.27 8:51
A teraz jeszcze napisz, jak to niby pisowcy szerzą mowę nienawiści, jątrzą i dzielą Polaków. adeptusrpg.wordpress.com
Mateusza dni już policzone...2021.10.27 5:49
Morawiecki upokarzająco przegrał głosowanie w PE 502 do 153. Europejscy podatnicy jednoznacznie odmówili finansowania reżimu Kaczyńskiego. Fochy kłamstwa i wrzaski nic nie dały. Koniec kropka.
Po 11 ... HERTRICH-WOLEŃSKI ...ax-les-thermes2021.10.27 4:57
"Umieranie za tzw ojczyzne to najwieksza glupota jaka mozna sobie zaserwowac. P I E R D O L sie katowolsko parszywa!" ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Oko2021.10.27 4:48
Spełni się marzenie Kaczyńskiego, wywalą nas UE szybciej niż Andrzej zdąży pojechać na narty.
Po 11 ... JERZY URBAN ...precz_z_komunia2021.10.27 4:29
"Syf kiła i Wojtyła :-)." --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Po 11 ... JAN HARTMAN ...precz_z_komunia2021.10.27 4:27
"Świętym od razu go zrobić. Będzie duet: Wojtyla - patron pedofili i Wyszyński - patron kolaborantow nazistowskich." --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Po 11 ... HERTRICH-WOLENSKI ...precz_z_komunia2021.10.27 4:24
"Pytanie nie brzmi czy Bestia z Wadowic kryła pedofilów :-) Pytanie brzmi kiedy wycieknie skala jego ofiar :-)" --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Po 11 ... DANIEL PASSENT ...precz_z_komunia2021.10.27 4:22
"Bestia z Wadowic nie wiedział że gwałcenie dzieci to pedofilia :-) ...Zapewne pan Zaleski tak samo będzie się tłumaczył jak go złapią :-)" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Anonim2021.10.27 2:51
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych ...
AAAtomek2021.10.27 7:32
Tęsknota za Putinem, Targowicą i Azją, u qatoprawaków pisowskich jak ty, jest zrozumiała.
Werner2021.10.27 0:55
Stala antypolska swolocz dala glos, nic innego nie potrafia ,unijne pacholki, szwabskobolszewicka swolocz.
JPIII2021.10.27 0:31
Ja bym wcale pis-dzielcom nie dał
Anonim2021.10.26 23:38
Jak Unia będzie chciała naszego głosu za Zielonym Ładem, to stanowisko powinno być takie samo: jeśli nie dostaniemy pieniędzy na KPO, to weto, a jeśli dostaniemy, to zgodę wyrazimy z podobnym poślizgiem w stosunku do terminów.
odsetek debilizmu w pisie coraz większy2021.10.26 23:15
niestety
max2021.10.26 23:17
I durnowatości komentująych!
kefas2021.10.26 22:35
tego już się nawet komentować nie da.
abcd2021.10.26 22:30
Czy europejskich szulerów martwi stan praworządności w Polsce? A może myślisz, że martwi ich los pracowników delegowanych? Co najwyżej o tyle, na ile przeszkadza w eksploatacji kolonialnej PRL-bis. Nie miejcie złudzeń. Swobodny przepływ ludzi, towarów i usług. Pamiętacie? Tak, o ile jest korzystny dla potęg starej unii. Teraz już wiecie do jakiego towarzystwa się zapisaliście? Można grać, jak się ma same blotki, ale nie z szulerami. Szulerzy zmieniają reguły gry w czasie gry i nigdy z szulerami nie wygracie. Gdy szulerzy załatwiali swoje interesy za poklepanie po plecach, to wszystko było OK.
Anonim2021.10.26 22:19
Im dłużej Srariusz zadaje się z PiSdzielcami, tym większym idiotyzmem się wykazuje. 😀😀😀Kto z kim przestaje, takim się staje.
gorka2021.10.26 22:10
Smoleńsk. Zreformujemy sądownictwo i pewnych jegomościów, Donalda, Bronka, Radka i Waldka weźmiemy za cztery litery. To był mord polityczny, gdzie w tle mamy próbę zablokowania przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wyjątkowo niekorzystną dla nas umowę z Gazpromem. Mamy tu i korupcję.
polski komornik powinien2021.10.26 21:52
zająć siedzibę PE i zlicytować
Filip2021.10.26 21:49
Trybunał mgr Julii Przyłębskiej dokonał deliktu konstytucyjnego wydając wyrok w sprawie relacji prawa krajowego do unijnego, gdyż nie ma uprawnień do badania kompetencji TSUE. Ponadto wyrok ten został wydany przy udziale osób nie uprawnionych czyli tzw. dublerów. TSUE ma prawo wymagać przestrzegania określonych w Konstytucji RP trójpodziału władzy i niezawisłości sądów. Pomiędzy Konstytucją RP i prawem unijnym nie ma rozbieżności. Wyrok ten jednak jest zapowiedzią nie przestrzegania wyroków TSUE w przyszłości, co w konsekwencji musi doprowadzić do polexitu.
Filip2021.10.26 21:52
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
Po 11 ... czyli żydowska ratyzacja Polski2021.10.26 21:46
Nazywam się Hertrich-Woleński i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
Po 11 ...2021.10.26 21:35
Tak. Odsetki się nam należą. Od niemieckich reparacji też. Od nieopublikowanego raportu smoleńskiego też.