Sąd nie ma litości: śmierć dla Asii Bibi - zdjęcie
17.10.14, 11:26Asia Bibi (fot. media)

Sąd nie ma litości: śmierć dla Asii Bibi

4

Asia Bibi, właść. Asija Norin, miała wyrażać się w sposób nieprzychylny o islamskim proroku Mahomecie podczas rozmowy z muzułmankami. Natura jej rzekomej zbrodni w sposób oczywisty wyklucza rzetelne zbadanie, czy popełniła zarzucany jej czyn. Niestety, sąd w Lahaurze nie ma dla chrześcijanki litości i podtrzymał wcześniejszy wyrok o skazaniu jej na śmierć.

Ostatnią deską ratunku jest apelacja do pakistańskiego Sądu Najwyższego, co zapowiadają już prawnicy.

Wyrok, który zapadł w 2010 roku w sprawie Asii Bibi, wywołał oburzenie zarówno na świecie jak i w samym Pakistanie. W wyniku nawoływań do zmiany prawa o bluźnierstwie zostało od tego czasu zamordowanych już dwóch prominentnych pakistańskich polityków – gubernator prowincji Pundżab oraz minister mniejszości.

Asia Bibi twierdzi, że jest niewinna. Oskarżenia o bluźnierstwo mają być efektem kłótni z grupą muzułmanek o garnek wody. Jest więc bardzo prawdopodobne, ze Bibi została fałszywie oskarżona przez muzułmańskie kobiety o bluźnierstwo w celu wywarcia na niej zemsty. 

pac/bbc

Komentarze (4):

anonim2014.10.17 11:37
Ale Mahommet naprawdę był złodziejem, pijakiem, gwałcicielem, pedofilem i mordercą!!! Całkowicie opętany przez lucyfera! Teraz mnie też mogą islamiści w du.. pocałować :-(/)
anonim2014.10.17 15:17
a ja wierzę że będzie żyła nadal
anonim2014.10.17 21:39
Myslacyinaczej Poruszasz kilka ważnych kwestii. 1. Istota obrazy uczuć religijnych. Formułowanie definicji zawsze jest trudne. Możemy jednak łatwo stwierdzić czym obraza jest, a czym nie. Wpis Fefasa - jest. W państwie muzułmańskim nie protestowałbym przeciwko karze więzienia, czy chłosty za to, choć prawdopodobnie Kefas nie mija się z prawdą. Mówienie koleżankom kim jest Jezus wg mojej religii i moich przekonań - nie jest. A to jest cała przewina Asii. Wyrażenie zdania przez muzułmanina w Polsce, że według niego Jezus był prorokiem, a przez ateistę, że był filozofem - też nie jest! Może i przykre, ale dla chrześcijanina to raczej okazja do dania świadectwa, kim Jezus jest na prawdę! Twierdzenie, zaś że Jego uczniowie byli napruci winem - jest. Więzienie, czy chłosta - jak najbardziej OK. 2. Posłuszeństwo wobec prawa Tak chrześcijanie, jak i społeczność międzynarodowa są zgodne, że jeśli prawo jest złe, mamy OBOWIĄZEK się mu przeciwstawić. Patrz przykład Procesów Norymberskich, czy Mahatmy Gandiego. 3. Stosy w Europie Stosy nie były powszechną praktyką w Europie. Były raczej domeną niemieckich protestantów. Mam jednak podejrzenia, że to nie protestantyzm miał tu kluczową rolę, a niemieckość. Historia pokazała, że lubią mordować innych za bycie kimś o odmiennych poglądach. 4. Po co nam poczucie winy. Popełniamy grzechy - to jest fakt. Jeśli nie uznamy, że to co uczyniliśmy było złe, stajemy się sługami i niewolnikami naszego grzechu. Nie możemy wówczas przyjąć łaski Krzyża. Tzn. nie oddajemy naszego grzechu Jezusowi i ten grzech nie idzie z Nim na Krzyż. Musimy wówczas sami ponieść konsekwencje naszego wyboru, czyli na zawsze zostać oddzielonym od Boga. Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłem.
anonim2014.10.17 22:39
Niestety Pakistan to kraj muzułmański, dlatego częściowo wprowadził szariat. W islamie karą za bluźnierstwo jest śmierć. Nie wierzę, że Bibi je popełniła. Muzułmanki mogą kłamać wg szariatu w swojej obronie i dla dobra islamu, i wygląda na to, że to zrobiły. W Pakistanie Bibi jest niewierną, chrześcijanką i kafirem, a więc podczłowiekiem. Muzułmanie wg koranu to rasa panów. Wzmianka o kłótni przy wodzie wyjaśnia wszystko. To tak, jakby w Polsce podczas II Wojny Św. Niemki - żony ss-manów i Polki czerpały wodę z jednego ujęcia. Wyobrażacie to sobie???