Są zarzuty dla zatrzymanych ws. Nowaka - zdjęcie
29.09.20, 18:38Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Są zarzuty dla zatrzymanych ws. Nowaka

5

Warszawska prokuratura przesłuchała i postawiła zarzuty dwóm dziś zatrzymanym osobom podejrzanym o wręczanie łapówek Sławomirowi Nowakowi. Grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności. Jeszcze dziś przesłuchany ma zostać trzeci zatrzymany.

Dziś rano na polecenie prokuratury Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Dariusza K., byłego członka zarządu PGE Wojciecha T. i związanego z koncernem paliwowym Leszka K., podejrzanych o wręczanie łapówek Sławomirowi Nowakowi. Do przestępstw miało dochodzić w okresie, gdy był on najpierw szefem gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska, a później ministrem transportu.

Sławomir Nowak miał otrzymać kilkaset tysięcy złotych w zamian za pomoc w objęciu stanowisk:

- „T e ostatnie działania korupcyjne miały mieć miejsce nie w czasie, kiedy pełnił ważne funkcje publiczne na Ukrainie, ale w tym momencie, w którym pracował w Polsce, był dyrektorem gabinetu politycznego premiera” – przekazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Sławomir Nowak został zatrzymany przez CBA w lipcu w związku z podejrzeniem kierowania grupą przestępczą czerpiącą zyski z korupcji na Ukrainie.

kak/IAR

Komentarze (5):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 20:26
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
Szybka Randka2020.09.29 19:08
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
B Nowacka2020.09.29 18:46
Nowak stał się znanym politykiem w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego.
POidiots2020.09.29 18:52
I Nowacka też.
Uważny2020.09.29 20:26
Powiedział co wiedział.