Rzeź chrześcijan w Etiopii! Islamiści zamordowali 500 osób, w tym dzieci i kobiety w ciąży - zdjęcie
15.09.20, 11:30Fot. via Pixabay - MIH83 / OpenClipart-Vectors

Rzeź chrześcijan w Etiopii! Islamiści zamordowali 500 osób, w tym dzieci i kobiety w ciąży

103

Od końca czerwca muzułmańscy ekstremiści wymordowali ponad 500 chrześcijan w Etiopii, dokonując systematycznej rzezi zarówno kobiet w ciąży, dzieci, jak i całych rodzin w regionie Oromia, którego stolicą jest Addis Abeba. Mimo, że organizacja Barnabas Fund informowała o sytuacji rejonie, wiadomości z Etiopii były lekceważone przez media głównego nurtu.

Jak podaje raport zamieszczony na Christianpersecution.com, Etiopski Kościół Ortodoksyjny Tewahedo zwrócił się do rządu Etiopii o podjęcie zdecydowanych działań w celu powstrzymania mordowania chrześcijan i niszczenia kościołów. Sprawcami mordów są bojówkarze z islamskiego ruchu o nazwie Qeerroo, co oznacza „kawalerowie”. Dokonali oni systematycznej „czystki” podróżując po rejonie samochodami, „uzbrojeni w karabiny, maczety, szable i dzidy” i wyszukując chrześcijan.

Pretekstem do mordowania chrześcijan stała się śmierć popularnego piosenkarza Hachallu Hundessy, który według doniesień został zastrzelony 29 czerwca na obrzeżach Addis Abeby. Bojówkarze działali bezkarnie, gdyż w pobliżu nie było żadnych sił rządowych, które powstrzymałyby mordowanie lub mu zapobiegły. Ataki na chrześcijan zostały potwierdzone w licznych miastach i wioskach regionu Oromia.

Jak informuje portal „Breitbart”, „niektórzy z islamistów mieli listy z imionami chrześcijan, szczególnie prominentnych członków Kościoła i tropili ich, często z pomocą miejscowych urzędników w regionie Oromia”.

Portal przytacza też przykłady wstrząsającego okrucieństwa napastników: „Atakujący złapali jednego z miejscowych chrześcijan i kazali mu usunąć nitkę z szyi, którą wielu etiopskich chrześcijan nosi jako znak swojego chrztu. Kiedy mężczyzna odmówił, jego porywacze ścieli mu głowę”. Według zeznań wdowy bojówkarze zmuszali chrześcijan do padania na twarz przed Allachem dla odmówienia modlitwy.

Lokalni świadkowie także opowiadali, że zabójcy bezcześcili zwłoki tańcząc i śpiewając, nosząc odcięte czy odrąbane części tych, których masakry dokonali. Napastnicy także ciągnęli porąbane ciała starszej chrześcijańskiej pary po ulicach Gedeb Asasa” – informuje „Breitbart”.

Niektórzy porównują falę dokonanych morderstw, którym towarzyszyło też palenie domów, chrześcijańskich biznesów i inne akty wandalizmu, do podobnej fali zabójstw przed ludobójstwem w Rwandzie.

jjf/breitbart.com

Komentarze (103):

Jan Radziszewski2020.09.16 7:48
Oportuniści dla których Bóg do niczego jest niepotrzebny - ale nadejdzie dzień nieuniknionej śmierci tj bezwarunkowego zdechnięcia + Bo tak naprawdę umierają tylko żyjący w Panu tj odchodzą do Boga - a wy wpadacie bezbożnicy w otchłań tzw NIEBYTU istnienia z Bogiem Miłością Nieskończoną i jedyną nagrodą za bezbożne życie jest wieczność z Diabłem Lucyferem tym pierwszym duchem - który nie chciał być z Bogiem tylko stworzyć niezależne królestwo od Chrystusa /Iz 14,12-19) +Odpowiedź Boga na ten podobny waszemu BUNT _ został wykopany z NIEBA do PIEKŁA - Na wieczną mękę w jeziorze ognia i siarki. /Ap 20,15) w ciemności zewnętrzne /Ap 22,15)
Dam2020.09.16 5:57
A teraz niech wypowiedzą się ci, co twierdzą, że Katolicy są prześladowani w Polsce, bo nie wolno im przezywać innych. Uwłaczacie prawdziwym ofiarom prześladowań.
Jan Radziszewski2020.09.16 7:56
ty żydzie Dam nie wymądrzaj się bo was czas jest krótki najwyżej 3 lata a potem diabły waszego cezara w ogniu Piekielnym - zabiorą was żydów do jeziora ognia i siarki tj królestwa waszego cezara.
Dam2020.09.16 9:14
Modlisz się do Żydówki i jej syna, także Żyda (przechodzi po kądzieli), ale pewnie o tym nigdy nie pomyślałeś. Nie różnisz się od lewactwa na zachodzie niczym poza wyznawaną ideologią. Tak samo jak oni nie jesteś w stanie przyjąć żadnej krytyki.
Wojtek Polak2020.09.16 9:50
pewnie ty jako głowo-odwłok(dewiant myślący doopą) nie możesz latać po parkach i rozsiewać swoich chorych zboczeń i to robi z ciebie ową "prawdziwą ofiarę prześladowań". weź ty zboczona kreaturo wleź pod ten sam kamień z pod którego wylazłaś i nie wyłaź.
Dam2020.09.16 13:04
Jeżeli za dewiację uważasz związek mężczyzny z kobietą (bo w takim jestem), to już świadczy o tobie. Przenieś się na bliski wschód, tam mieszkają ludzie myślący podobnie do ciebie, bo z Chrześcijaństwem nie masz wiele wspólnego.
edik2020.09.15 20:49
a ateiści się ostali?....nie warto trzymać z żadnym Bogiem...umrzesz nagle z bagnem grzechów to Ci śmierć pseudo męczeńska nie pomoże...Rzymianie, Grecy, Majowie, Aztekowie..wszyscy użerali się na darmo z bogami
Anonim2020.09.15 18:52
Dobrze byłoby by KK policzył swoje ofiary od swego zarania . Biskup Cyryl , teraz święty pod koniec IV w. kazał spalić Bibliotekę Aleksandryjską . Mało , że mordował ten " prześwięty " KK , to jeszcze wpędził świat w epokę ciemności niszcząc każdą światlejszą myśl . A b. Dziwisz wiedział o dramatach gwałconych chłopców i w Rzymie i w Małopolsce . Milczał ten człowiek o plugawym wyrazie twarzy . Totumfacki i najbliższy przyjaciel Wojtyły . " Na rodzinę jesteśmy skazani , lecz przyjaciół dobieramy sobie sami " .Byli siebie warci .Pomódlcie się za parę lat też do św. Dziwisza . .
***2020.09.15 18:55
Ty nie jesteś żaden autorytet, tylko anonim.....................i niech tak zostanie!
poważnie???2020.09.15 20:02
zajmij się lepiej czymś pożytecznym, posprzątaj na przykład koło kolektora
rebeliant2020.09.15 18:33
A przez skur....li marksistowskich i innych dobroduchów nie jesteśmy w stanie wysłać tam naszych sił - a trzeba by było tam wysłać ostre komando bo z islamistami nie idzie inaczej walczyć jak na brutalnie. Przez lewackie szmaty i inne im podobne szumowiny Polska oraz inne ludzkie cywilizacje nie mają wydolności, aby wysłać tam poważnego kontyngentu tępiącego bandziorów.
tymczasem w Polsce2020.09.15 16:06
jakiś imbecyl, sytuacje sodomitów lgbt w Polsce, porównuje do sytuacji żydów za niemieckiej okupacji... Zginęło 500 Katolików? a co tam, najtragiczniejsze wg tych zboków jest jak jakiś zwyrol popełnia samobójstwo "bo jest wykluczony"
Anonim2020.09.15 16:29
Oczywiście kreaturo sodomicka, że nie powinno się zrównywać prześladowania chrześcijan z prześladowaniem LGBT. Orientacji seksualnej podobnie jak przynależności etnicznej wszak nikt nie wybiera, religia zaś w dużej mierze jest kwestią dobrowolnej decyzji i można wyznanie zmienić, w odróżnieniu od płci czy orientacji. Dlatego prześladowanie Żydów czy LGBT jest znacznie poważniejszym problemem niż walki między sektami neożydowskimi.
tymczasem w Polsce2020.09.15 18:20
chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, lub nie wiesz co to sarkazm....
Anonim2020.09.15 20:05
orientacja jest jedna - chłop/baba, inne konfiguracje to zboczeńcy
Sex kamerki2020.09.15 15:59
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I slowo od naszego sponsora: Nasza spółka państwowa GM ma poprawiony znakomity produkt: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Randka juz dzis2020.09.15 15:08
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Darek2020.09.15 15:15
Miły i kulturalny i do tego facet.... No będzie ciężko, to portal katolicki, tu tacy raczej nie bywają, czasem tylko żeby się pośmiać ktoś wpadnie, ale tym bardziej nie skorzysta z oferty. Proponuję zmienić ofertę, rezygnując z miłych i kulturalnych skierować do typowych katolików i przypomnieć, że zawsze można się wyspowiadać, a na promocji to od razu sprzedawać usługę z rozgrzeszeniem. Odpust i prostytucja to w sumie i tak prawie to samo. Powodzenia!
Anonim2020.09.15 19:07
Ty, coś często tu wpadasz? Czyżby uzależnienie,a może praca? Czyżby ta twoja firma splajtowała i na chleb zarabiasz w łajdacki sposób? Zaraz napiszesz, że to rozrywka, bo pośmiać się lubisz,stara wasza śpiewka. Normalni ludzie czas wolny spędzają z przyjaciółm,z rodziną ,chodzą na spaceryi robią mnóstwo ciekawych rzeczy,a ty biedaku jedyna rozrywka to Fronda .
Wojtek Polak2020.09.15 14:22
a papież Franciszek teraz piszę encyklikę o rzekomym braterstwie wszystkich ludzi to może parę cytatów czy naprawdę wszyscy jesteśmy braćmi? 14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo5. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:6 Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. 17 Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę 18 i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.czy bracmi nie jesteśmy w Chrystusie z Chrystusem i przez Chrystusa to czemu nie którzy z duchownych twierdzą ze jesteśmy wszyscy braćmi ?i w końcu może skończymy z tą dziwną gimnastyka jaką jest dialog po między religiami bo to nic pozytywnego nie przynosi a tylko rozmywa nauczanie Pana naszego Jezusa Chrystusa. wróćmy do nauczania Jezusa i KKK a nie do widzi mi się jakiegoś księdza biskupa czy nawet papieża.zacznijmy walczyć o prawa chrześcijan a nie o jakobińsko- bolszewicką wolność-równość -braterstwo i nie zapominajmy o ostatnim członie albo śmierć.
Kezit2020.09.15 13:12
Nic takiego się nie dzieje. Ta informacja to jest typowy tzw. fake news. Chrześcijanie w Etiopii mają się dobrze. A islamistów nie ma prawie wcale, oprócz nielicznych alshababów, ktorzy przenikaja z Somalii.
paryzanka2020.09.15 13:34
chyba malo jestes doinformowany ...mam tam znajomych i na codzien zyja w strachu o swoje zycie porywaja i zabijaja katolikow caly czas ..tylko swiat i lewacy nie reaguja na to
Janka2020.09.15 13:48
Oj tam, oj tam. Niech się po prostu nie obnoszą ze swoją innością i tyle. Nie może przecież być tak, aby mniejszość chrześcijan terroryzowała muzułmańską większość i oczekiwała jakiś praw. Tak jak LGBT w Polsce, też są w takiej samej sytuacji a jakoś sobie radzą więc w czym problem?
dla Janki2020.09.15 14:01
Po pierwsze gdzie ty slyszalas zemniejszość chrześcijańską terroryzuje większość muzułmańską..a pod drugie Twój podtekst o biednej prześladowanel Lgtb jest poprostu smieszne nie mieszaj w to religie bo nawet Islam potępia Lgtb Homoseksualne akty są zabronione w tradycyjnym orzecznictwie islamskiej i są podatne na różne kary, łącznie z karą śmierci , w zależności od sytuacji i szkoły prawnej . Takze sie ciesz ze nie ma Islamu w Polsce bo szybko by zrobił porzadek
Janka2020.09.15 14:14
Homoseksualizm był i jest normalny wszędzie prócz społeczeństw otumanionych jedyną tylko RELIGIJNĄ właśnie ideologią - judaizmem, z judaizmu zaś wywodzi się chrześcijaństwo i islam, który początkowo zresztą stanowił odłam chrześcijaństwa. Prócz tej ideologii żydowskich prymitywnych pasterzy nikt nigdy nie słyszał o czymś takim jak potępianie osób za ich preferencje seksualne. Islam podobnie traktuje chrześcijan co homoseksualistów, podobnie jak niektórzy fundamentaliści katoliccy traktują homoseksualistów zresztą, a jedynym imperatywem tych wszystkich prześladowań są przesłanki religijne i starożytne księgi pochodnych judaizmu przedrabinicznego, nic więcej. Nie ma żadnej różnicy czy ofiarami są mniejszości religijne, czy wyznaniowe, powód i sposobność są identyczne. Drobne różnice kulturowe nie wiele tu zmieniają, tym bardziej że Islam jest o klika stuleci do tyłu w stosunku do chrześcijaństwa. Ale jednak więcej jest dziś tęczowych meczetów dedykowanych LGBT niż takich samych kościołów katolickich, więc chyba mimo wszystko islam nie jest wcale mniej tolerancyjny, jest tak samo jak reszta ideologii z tej zatrutej gałęzi wrogi człowiekowi.
Anonim2020.09.15 14:25
Jedż do kraju islamskiego i obnoś się się ze swoją homoseksualnością ,przekonasz się jak muzułmanie traktują takie osoby. Miłej podróży, ale w jedną stronę,bo raczej żywa nie wrócisz.
Janka2020.09.15 14:35
Ja akurat jestem hetero, ale przez sam fakt swojej płci raczej się do krajów islamskich nie wybieram. Polecam jednak szczerze bierz Biblię pod pachę, krzyż na szyję i jedź pokazać swoje bohaterstwo do Etiopii. Skoro innym polecasz to daj dobry przykład.
122020.09.15 15:14
wystarzcy pokazac swoje bohaterstwo w Polsce i nie pluc jadem jak robicie !! oto jest czyn nie lada
Anonim2020.09.15 15:16
Bardzo rozsądna rada dla Jędraszewskiego i jego apologetów - brawo! Niestety są raczej niereformowalni - katotaliban w pełnej krasie.
Anonim2020.09.15 15:37
zajmij sie naprzod swoim jadem niz bedziesz ocenial innych
Anonim2020.09.15 19:15
Oj tam ,oj tam czegoJanko się boisz ,spróbuj tam jechać i pośmiać się z muzułmanów ,taka tu odważna jesteś i śmiejesz się z katolików,pokaż jaka odważna jesteś. Nie musisz brać Biblii.
dla Janki2020.09.15 15:12
gdyby tak jak mówisz homoseksualizm był tylko opium dla religii i naiwnych ludzi to ci przypominam ze nie byłoby ciebie na tym swiecie .. Natura tak nas zaprogramowała ze i nawet zwierzęta żyją i kopulują sie miedzy dwoma różnymi płciami. także twoje uwagi są poprostu bezsensu
Darek2020.09.15 15:21
Gdyby nie homoseksualizm to nie byłoby na tym świecie ani mnie ani Ciebie zapewne. To naturalny mechanizm chroniący przed uszkodzeniem genów w skutek tzw. chowu wsobnego. Jeśli w danej linii ze strony matki była wyjątkowo wysoka płodność w kolejnych ciążach matek z tej linii zachodzi mutacja na chromosomach ósmym i chromosomie X, aktywująca homoseksualne skłonności celem zmniejszenia płodności danej linii genetycznej i ochrony różnorodności puli genów w danej populacji. Gdyby nie tego typu mechanizmy prawdopodobnie dawno byśmy wyginęli jako gatunek, bo homo-sapiens jest wyjątkowo nieodporny na negatywne mutacje chowu wsobnego.
***2020.09.15 19:01
.......ech ty!!!!............naukowiec się znalazł.
Anonim2020.09.15 21:54
Ze zwierzętami to różnie bardzo bywa, niektóre się rozmnażają bez podziału na płeć, śluzowce mają płci kilkanaście, a niektóre gatunki nawet 720 płci. Wiele gatunków ptaków swoje przetrwanie zawdzięcza właśnie istnieniu par homoseksualnych. Rzeczywistość jest nieco bardziej złożona niż prymitywne teorie sukienkowych zboczeńców spod krzyża.
Jan Radziszewski2020.09.15 13:44
pewnie podobnie waś Budiet głosić+ gdy Ukraincy w Polsce będą mordowali Polaków, ale zapamiętaj żydzie was żydów aszkenazi tj Chazarów również kara nie ominie!! tzn żaden z nich ponad 3 lat nie przeżyje
Anonim2020.09.15 12:36
Jakie piękne i wspaniałe świadectwo wiary. Brawo islamiści!!!
lol2020.09.15 13:36
ciesz sie ze masz ciemnogrôd w Polsce bys z allachami poszedl pod noz i nawet bys sie nie skapnal
Jan Radziszewski2020.09.15 13:52
nie ciesz się przewrotny żydzie za bardzo + bo wasza elitę diabły cezara do PIEKŁA tj carstwa Lucyfera zabiorą na zawsze tj na całą nigdy niekończącą się wieczność wezmą gdzie Budiet tacy jak buntownik Korach i jego poplecznicy nie wyłączając z tego wybraństwa "Annasz z Kajfaszem i elitą Wysokiej Rady z czasów Chrystusa i ich potomkami do dnia dzisiejszego!!
Dla Anonima2020.09.15 14:05
Sura druga, ajat 191: „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili. (...) Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciwko wam, zabijajcie ich – taka jest odpłata niewiernym!”. Sura czwarta, ajaty 89 i 91: „Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi (...), a jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie”. „A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju (...), chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie”. Takze gosciu Anonimowy szybko byś poszedł pod nóz .....a ty sie głupio cieszysz
A Biblia na to2020.09.15 14:19
Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli (ŁK 19,27) Żony, bądźcie uległe mężom swoim jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak Chrystus Głową Kościoła, ciała, którego jest Zbawicielem. Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim. List do Efezjan (5, 22-24) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie. Księga Powtórzonego Prawa (13:7-12)
Anonim2020.09.15 14:37
* Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach
Anonim2020.09.15 21:26
Mała uwaga na wstępie, jak się coś cytuje to podaje się żródło. Ten cytat to przypowieść z Ewangelii św. Łukasza, Jezus często nauczał w przypowieściach,przypowieści nie interpretuje się dosłownie. Podanie przez ciebie tego cytatu świadczy o twojej ignorancji. Zachęcam do zgłębienia wiedzy o Biblii.
Anonim2020.09.15 22:03
No przecież podał wyraźnie w poście wyżej: (ŁK 19,27), odpisałeś na erratę, bo coś mu widać ucięło. No jak inaczej chciałbyś interpretować ścinanie ludzi mieczem? Że niby chciał zagrać z nimi w siatkówkę czy jak. No na prawdę czytać nie potrafisz nawet tak prostego tekstu. Historii też nie znasz, sugerując że przemoc to kwestia epoki wykazujesz się kompletną ignorancją. jakoś w tej samej epoce inne kultury znały już moralność i przemoc była powszechnie uważana za ostateczność, co nie znaczy że na świecie panował pokuj a tylko Izraelici mordowali - ale czystki etniczne to jednak specjalność ich i ich Boga. Sąsiedni Egipcjanie mieli już bardzo precyzyjny kodeks prowadzenia wojen, oszczędzano nie tylko kobiety i dzieci ale generalnie ludność cywilną.
Natalja Siwiec2020.09.16 8:00
Tylko dlaczego sukienkowi mają decydować co im wygodniej brać dosłownie, a co jako alegorię?
hahaha2020.09.15 15:17
Wielu, broniąc islamu, zwraca uwagę, że również w Piśmie Świętym można znaleźć nawoływanie do przemocy i wojen Otóż wezwania do walki takowej jak piszesz pojawiają się wyłącznie w Starym Testamencie Opisy wojen prowadzonych przez starożytnych Izraelitów pokazują epokę, w której przemoc była powszechnie akceptowana, i Bóg powoli, krok za krokiem, kształtował naród żydowski, wyprowadzając go z pierwotnego barbarzyństwa Z kolei Ewangelia jednoznacznie odcina się od przemocy i nienawiści, mówiąc, że Bóg jest miłością.
Darek2020.09.15 15:26
Zestawienie ze sobą zbrodniczych systemów nie stanowi w żadnym wypadku formy obrony któregokolwiek z nich, wręcz przeciwnie. Poza tym cytat z Ewangelii to Nowy, a nie Stary Testament, więc nie łżyj, no i poza tym to cały czas ten sam Bóg i Stary Testament nie pochodzi z jakiegoś innego kultu.
Wawiak2020.09.15 12:20
W czym problem? Przecież chrześcijanie mają tam dokładnie takie same prawa co muzułmanie. Muzułmanie jakby się obwiesili krzyżami i głosili ewangelie też by ponieśli dokładnie taka samą karę. Piękny przykład równych praw dla wszystkich - czego si.e czepiacie. Tak jak w Polsce heteroseksualiści też nie mogą się formalnie wiązać z osobami tej samej płci, przecież sami mówicie że tak właśnie wyglada równość obywateli to czego się teraz czepiacie jak te same zasady stosują inne kraje?
122020.09.15 13:37
az starch czytac take komentarze polakow zyjacych w bezpiecznym karju jak Polska nie wiedza cos sie dzieje tak naprawde i o co chodzi islamowi az przezaza albo glupota albo nie wiedza
Wawiak2020.09.15 13:56
Przecież w Etiopii też jest bezpiecznie dokładnie jak w Polsce, co ty pierd**isz? Ich władza podobnie jak PiS nie pozwala terroryzować większości jakimś mniejszością "i to sie mi podoba sie", czyż nie? W Polsce tak samo, tylko u nas są inne mniejszości. Nic się przecież ani tu ani tam złego nie dzieje tak długo jak mniejszości nie obnoszą się ze swoja innością i nie żądają afirmacji czy akceptacji swojej inności. W czym problem. Przestał ci podobać się bolszewizm jak tylko nie ty stanowisz bolszinstwo tylko inna grupa? No nieładnie tak stosować podwójne standardy przecież.
122020.09.15 14:11
wawiak ty jestes albo tak doinformowany albo tak zaciemniony ze takie wypociny tu piszesz od rzeczy porownujac Pis do Isalamu..chlopie nie byles w Etiopi ze takie bzdury piszesz..ja mam tam znajmych co kazdy dzien dla nich jest zwyciestwem jak unikna gniemu islamistom a ty jak widze Pis do niczego cie nie zmusza i mozesz chodzic wolnym na ulicach Polski jak Kwasniewski wygral nie bylam zadowolona ale takim jadem i chamstwem nie jechalam jak ty!!!! macie za duzo nienawisci w sobie i to was kiedys zabije !!! nie kaczuch albo klecha!!!!! ale wasz jeban......jad
Wawiak2020.09.15 14:33
Lecz się na głowę, albo kup sobie słownik i może jakąś encyklopedię. Nauczysz się może czym jest słowo "chamstwo" i co znaczy zionąć jadem, bo to właśnie idealnie opisuje Twoją osobę. Popełniasz też stary błąd poznawczy ignorując różnice prawne i kulturowe w zestawieniu zdarzeń w zupełnie innym otoczeniu, choć podyktowanych identycznymi pobudkami. Taka ślepota i nieumiejętność dostrzegania przyczyn zdarzeń niestety nie jest niczym niespotykanym i dlatego mamy to co mamy. Wyobraź sobie że mam całkiem sporo doświadczeń z muzułmanami jak i katolikami i nie mam najmniejszej wątpliwości, że gdyby w dzisiejszej Polsce wprowadzono prawo podobne jak w Etiopii to mielibyśmy rzeź nieporównywalnie większą niż tam. Realnie sytuacja chrześcijan w Etiopii jest tak na prawdę lepsza niż LGBT w Polsce, wydaje Ci się że jest inaczej jedynie przez ignorancję. W Etiopii za zabicie niewiernego nie tylko nie ma kary w prawie, ale nawet można liczyć na benefity, mimo to większość chrześcijan wciąż tam żyje, w strachu ale jednak. Gdyby takie prawo dotyczyło w Polsce gejów i lesbijek mało kto miałby szansę ujść z życiem w przeciągu kilku dni, w Etiopii chrześcijanie żyją od stuleci, przez większość czasu otoczeni muzułmańską większością - ot faktyczny obraz sytuacji.
Anonim2020.09.15 15:35
Wawiak wystarczy jak sobie przeczytasz jeszcze raz twoje komentarze przepełnione jadem to zrozumiesz.. wyobraz sobie że żyjąc w Paryżu i mając w dodatku szefa araba praktykującego Islam to jestem w stanie odrożnic te dwie religie w swojej kulturze i wierze Na niektórych terenach Etiopi chrześcijanom odmawia się dostępu do zasobów lokalnych lub są wykluczani ze społeczności. W niektórych miejscach, jak np. Ogaden, islamskie tłumy atakują lokalne kościoły. dokonują napadów na chrześcijańskie wioski, zabijając i okradając ich mieszkańców. a z tego co wiem to Lgtb nie jest religią i nie są prześladowani jak dajesz do zrozumienia... to niestety Lgtb coraz wiecej jest wrogo nastawione na katoli obrażając i ośmieszając ich symbole także nim coś takiego napiszesz ...przemyśl to jeszcze raz
Wawiak2020.09.15 17:18
Chyba jednak nie czytałeś moich komentarzy. W Paryżu nie odważyłbym się żyć więc podziwiam, choć znajomi którzy tam wyemigrowali sobie chwalą, co więcej ci LGBT również. Wdzięczny jestem francuzom za zdobycze rewolucji ale i tak uważam że to chory kraj. Podobnie z islamem - też wdzięczny jestem arabom i potem, muzułmanom za uratowanie resztek cywilizacji europejskiej i naszej wiedzy przed zarazą chrześcijańską, ale uważam że to chory kult. MIałem kiedyś szefa muzułmanina i to dość egzotycznego bo jeszcze był hindusem z pochodzenia i w sumie jeden z najbardziej światłych i kulturalnych ludzi z jakimi przyszło mi kiedykolwiek pracować, ale nie warto tak generalizować, bo ludzie są różni - znam nawet porządnego i dobrego katolika, ale takiego ultra-ortodoksa. W pracy podczas przerwy obiadowej się modli przed posiłkiem i te sprawy. W dodatku angażuje się charytatywnie, jest honorowym dawcą krwi i to wszystko na prawdę nie na pokaz ale szczerze z realnej potrzeby serca. Jest to jedyny katolik z wykształceniem technicznym jakiego w życiu spotkałem, nawet nie wiedziałem że tacy też są, w każdym względzie. Także stereotypy są czasem zabawne a czasem po prostu krzywdzące. Nie każdy muzułmanin to dżihadysta, nie każdy czarny to bandyta i nie każdy katolik to egoistyczna kanalia. Znam nawet parę lesbijek które są dla swojego dziecka najlepszymi rodzicami jakich tylko można sobie wyobrazić - ludzie są różni. A odnośnie LGBT wrogo nastawionych do katoli - no trochę tak jakbym czytał wypowiedzi z nazistowskich Niemiec przed 39, ze jest coraz więcej żydów negatywnie nastawionych do nazistów - a cóż w tym dziwnego? Prawie połowa LGBT w Polsce to w dodatku katole, Ci mają najtrudniej, ale jak katole prześladują ich od tak dawna to Ci którzy się za katolicyzmem nie utożsamiają wiedząc że katolicy nie są już większością, a stanowią po prostu liczniejszą od LGBT ale również mniejszość poczuli że są w stanie się bronić przed agresją. W sumie i tak jest ich bardzo mało, większość albo ma poważny dysonans poznawczy, bo sami są katolikami z drugiej strony to katolicy ich prześladują, więc często zostają krypto-gejami jak wierchuszka PiS czy SP, albo innych fiksacji, bo to poważny problem tożsamościowy, trochę jak Żyd w NSDAP.
Wawiak2020.09.15 17:19
Ja się tym niekatolickim LGBT w sumie dziwię, że są tak spokojni, ja bym chyba na ich miejscu działał bardziej radykalnie, bo to co ich spotyka jest nie do opisania. Balkon mam na Al. Niepodległości, jeszcze nie tak dawno jeździły tu te słynne homofobusy i to po kilka razy dziennie wykrzykując przez megafon że homoseksualiści to pedofile i że chcą gwałcić nasze dzieci. Nie raz interweniowałem na ulicy jak kogoś kopali czy obrażali - najczęściej obrywa się chyba lesbijką, bo są łatwym celem. Jak takie rzeczy się dzieją w stolicy, tej niby najbardziej tolerancyjnej i spokojnej, to ciężko sobie wyobrazić sytuację np geja w małej wsi na Podlasiu, nawet nie chce myśleć co ci ludzie przechodzą. Na prawdę podziwiam spokój z jakim walczą oni o swoje prawa, ale obawiam się że pokojowe pochody i manifestacje raczej nie wiele wskurają, tak długo jak źródło opresji wobec tych ludzi w postaci neo-judaizmu (islam, chrześcijaństwo i judaizm rabiniczny) kształtuje nadal postawy społeczne. Gdybym ja był gejem i mnie dotyczyła ta cała nagonka to katolicy w Polsce mieliby całkiem sporo nowych "męczenników", bo strzelam całkiem celnie, choć przez pandemię sobie w tym roku strzelnicę odpuściłem. Dziwię się że oni to wszystko potrafią brać na klatę i nie skończyło się to jeszcze żadnymi masowymi zamachami na agresorów. W sumie nie wiem czy podziwiać LGBT za cierpliwość i opanowanie czy raczej potępić brak zdecydowanych działań. na prawdę jestem niesamowitym szczęściarzem że urodziłem się białym heteroseksualnym facetem i mnie to nie dotyczy, ale i tak świadomość ogromu cierpienia jakie ma miejsce wkurvia mnie niemiłosiernie.
Jan Radziszewski2020.09.15 13:55
Nie udawaj Polaka przewrotny żydzie - bo nie BUDIET tzw. Polinu bo pełną władzę w Polsce ma "Słowo Wcielone" Jezus Chrystus król Polski i całego świata
katolik2020.09.15 12:16
Jadę do Abisynii jəbać islamistów.
anonim2020.09.15 12:20
...nie powiedział nigdy żaden katolik
Anonim2020.09.15 12:16
A nie można by tak ich zaprosić do Polski, u nas jest tylu katolików z którymi islamiści mogli by porozmawiać o Bogu i w ogóle. Piękny ten dialog między monoteistycznymi religiami - taka kwintesencja tej ideologii.
niezależny2020.09.15 12:54
Drogi Anonimie ateistów też uznają za niewierzacych i mordują
Anonim2020.09.15 13:04
No i? A w Ameryce murzynów biją. Co w związku z tym?
ala2020.09.15 13:38
no wlasnie !! a co to ma wspolnego z murzynami w Usa?!!!
gogogo2020.09.15 14:12
Błąd, to przysłowie już nie aktualne! W Ameryce nie ma murzynów. Sa natomiast afroamerykanie, którzy sami mówią o sobie "black".
?2020.09.15 12:16
Ilu chrześcijan zabili Żołnierze Wyklęci?
Anonim2020.09.15 12:21
Kilkadziesiąt razy więcej niż islamiści w Etiopii. Myślę że wkrótce PiS postawi islamistom wyklętym jakiś wspaniały pomnik.
Marek2020.09.15 12:07
O Boże gdzie jesteś? Czy islamiści to ludzie?
Darek2020.09.15 12:14
Oni po prostu posłuchali swoich kapłanów i dzielnie walczą z ideologią katolicką. Należy ich wspierać w walce z wrogimi ideologiami chyba nie?
Anonim2020.09.15 12:44
Chrześcijanie buraku to nie tylko katolicy.
Anonim2020.09.15 12:51
Może i nie wszyscy chrześcijanie to katolicy, ale wszyscy katolicy to chrześcijanie.
Anonim2020.09.15 14:28
I co z tego?
niewiedza zabija2020.09.15 13:41
Muzułmanin musi walczyć ze wszystkimi niewiernym tak długo, aż wszyscy ludzie na świecie wyznają, że nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem21. Kto tak powie, ocali swoje życie i pieniądze. Koran mówi, że Allah kocha tylko tych, którzy walczą w dżihadzie, nie kocha zaś tych muzułmanów, którzy nie walczą w świętej wojnie
Jan Radziszewski2020.09.15 14:00
zmartwię cię bardzo bo prorok Mahomet w swoim Raju tj PIEKLE BUDIET ! +++ + Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os
Anonim2020.09.15 13:49
Z katolicką ,to ty chyba nie wiesz z kim oni walczą i tobie ,,niewierny ''Darku łep utną ,no chyba ,że przejdziesz na islam .
B-ba2020.09.15 12:20
Myślę, że Bóg ich już przyjął do siebie i cieszą się wieczna radością. Bóg na pewno był z nimi, gdy umierali i cierpiał razem z nimi. A dopuszcza takie straszne zbrodnie, bo dał człowiekowi wolną wolę, co człowiek wykorzystuje dobrze lub źle.
Darek2020.09.15 12:24
Zaraz zaraz, wolną wolę to akurat dał człowiekowi Szatan, a nie Bóg. Bóg zabronił człowiekowi moralności, a zatem i wolnej woli, dopiero Szatan namówił człowieka do zjedzenia z drzewa poznania, dzięki czemu nauczył się odróżniać dobro od zła i stał się istotą moralną. Bez odróżnienia dobra od zła nie istnieje przecież wolna wola.
Anonim2020.09.15 12:46
Jak by ci Bóg czegoś zabronił to byś musiał w niego wierzyć ,pozwolił ci nie wierzyć .
Anonim2020.09.15 12:54
Szatan człowiekowi nic nie dał, wolą wolę masz głupcze od Boga i z niej korzystasz ,inaczej musiał byś wierzyć ,Bóg ciebie do tego nie zmusza .
Anonim2020.09.15 13:00
Wiara nie ma nic do wolnej woli przecież. Nawet Kościół twierdzi że wiara to dar od Boga i boża łaska, nie wynika ona w żaden sposób z wolnej woli, wręcz stoi w sprzeczności z wolą a tym bardziej wolną. Jeżeli w podręczniku przeczytam że Pi wynosi 3,14 i uwierzę że tyle właśnie wynosi, nie wiedząc że to wartość przybliżona, to nie był to w żadnym wypadku akt woli z mojej strony tylko wyraz niedoinformowania. Wiara to po prostu brak wiedzy, tak jak ciemność jest brakiem światła, a suchość brakiem wody.
Anonim2020.09.15 13:56
Oczywiście,że tak wiara jest łaską ,ale na łaskę można się otworzyć poszukując Boga i to wymaga wolej woli ,bo Bóg do niczego nie przymusza.
Darek2020.09.15 12:56
Jaką niby Adam miał możliwość nie wierzyć, albo wierzyć w Boga, skoro z nim rozmawiał i go widział? Wierzyc lub nie to dopiero mogli potomkowie, ale to po zesłaniu przez Szatana moralności i wolnej woli, czyli de facto po stworzeniu człowieka przez Szatana właśnie. To wszystko co odróżnia nas od zwierząt dostaliśmy od Szatana przecież, nie od Boga, który człowiekiem gardzi i nim pomiata. Nic dziwnego że Szatan nigdy nikogo nie skrzywdził, a Bóg dopuszczał się najstraszliwszych zbrodni wobec rodzaju ludzkiego od czasu stworzenia przez Szatana pierwszych ludzi.
Anonim2020.09.15 13:45
Jakby Adam i Ewa nie mieli wolej woli danej od Boga, to Bóg nie musiał by im nic zakazywać ,bo po co ,dał im wolną wolę i mimo ,że Bóg ostrzegał ,że to jest złe ulegli pokusie.To nie szatan dał im wolą wolę, szatan wykorzystał to,że ją mają.
Darek2020.09.15 14:02
Skoro nie odróżniali dobra od zła to jaką niby mieli wolna wolę? Wolna wola to z definicji to możliwość wyboru w sposób świadomy i nieprzymuszony, w przypadku braku świadomości co jest dobre a co złe, czyli przed zjedzeniem z drzewa poznania wolna wola nie może zaistnieć. To przecież oczywiste. Wolna wolą i moralnością ofiarował ludziom dopiero Szatan, czyniąc te bezwolne małpy w Edenie ludzkimi. Uprawnionym zatem jest nazywanie Szatana naszym Stwórcą, od niego bowiem pochodzi wszystko, co w nas ludzkie - moralność, dobro, rozum, kultura i wszystko co nas odróżnia od zwierząt.
gogogo2020.09.15 14:27
Owszem dał im wolną wolę, a tym samym zapędził do roboty. Nauczył też zabijac i nienawidzić. Po grzechu pierworodnym ludzie poznali swoją wartość i do czego są zdolni. Nauki szatana to były to pierwsze nauki lewackie i pierwsze poszukiwania raju na ziemi. Oczywiście raju już bez Boga.
Darek2020.09.15 14:40
Do roboty to też ludzi Bóg zapędził, wygnał z raju, zesłał ból i cierpienie, jako karę za stanie się moralnymi. Gdzie niby Szatan czyni coś podobnego, bo na pewno nie w Biblii, zgodnie z Biblią to akurat sprawka Boga, w zasadzie Jahwe.
Anonim2020.09.15 19:42
Szatan nieżle namącił ci w głowie i ma ubaw z ciebie. O to mu właśnie chodzi,żeby ludzie myśleli jak ty. Ogarnij się człowieku,póki masz jeszcze czas. .
Anonim2020.09.15 22:07
Przeczytaj Biblię to może zrozumiesz o czym Darek pisze. Przedstawił ci same suche fakty z Twojej świętej księgi przecież. Chcesz się z tekstem Biblii kłócić? To co już przestała być dla Ciebie prawdą objawioną? A może szatan Biblię też napisał?
Darek2020.09.15 14:46
Gdzie niby wyczytałeś że Szatan uczy ludzi zabijać czy nienawidzić? PRzecież to także są nauki Boga, nie szatana. Nakaz zabijania i nienawiści to słowa bezpośrednio pochodzące od Boga. Szatan nigdy niczego takiego nie robił. Szatan ani nigdy nikogo nie zabił, ani zabijać nie kazał. Zawsze do mordowania, nienawiści namawia Bóg. Kiedy Mojżesz któremu Bóg kazał mordować oszczędził kobiety i dzieci Bóg się na niego strasznie pogniewał, że nie zamordował niewinnych dzieci zgodnie z boskim przykazaniem. Bóg dokonuje masakr, rzezi, Szatan nie krzywdzi nigdy nikogo, ani jednej istoty.
Anonim2020.09.15 13:54
Nie pisałem tego o Adamie i Ewie tylko o tobie, ty masz możliwość wierzyć ,masz wolną wolę i możesz poszukiwać Boga jeżeli tylko zechcesz ,a możesz też pluć na Kosciół i katolików i na Bogaj ak to robisz i Bóg ci tego nie zabrania ,bo dał ci wolą wolę .
Darek2020.09.15 14:04
Wiara nie ma nic wspólnego z wolną wolą ani wyborem przecież. Podobnie zresztą jak Kościół nie ma nic wspólnego z Bogiem, więc o czym ty bredzisz?
Anonim2020.09.15 12:51
Ludzie Marku , to ludzie opętani nienawiścią .Podobni są do tych tu co piszą i próbują zabijać nas słowem ,bo nie mogą inaczej ,ale to ten sam typ nienawistych ludzi.
Anonim2020.09.15 12:06
To się nazywa ambiwalencja uczuć, z jednej strony radość, że pół tysiąca debili mniej, z drugiej zabili ich inni debile, którym nie można kibicować. Jak żyć panie premierze, jak żyć?
B-ba2020.09.15 12:13
Zamilcz łajdaku!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 11:59
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie wkurzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
jula2020.09.15 11:54
Rwandzie, Pakistanie, krajach Afryki, kościołach Europy. I cisza, wcale nie z szacunku dla ofiar.
Gość2020.09.15 11:54
Przecież chrześcijanie mają takie same prawa w Etiopii! Muzułmanie też nie mogą czytać Biblii i głosić słowa bożego. Poza tym, gdyby chrześcijanie się z tym tak nie obnosili, mieliby spokój. Sam znam jednego etiopskiego chrześcijanina, który odcina się od tych wszystkich obrzędów i tzw. ideologii Kościoła.
jula2020.09.15 11:55
Nie bredź nad ofiarami rzezi.
Gość2020.09.15 12:07
Może takie zobrazowanie problemu otworzy niektóre zakute łby.
Wy, katolicy, co tak krzyczycie…2020.09.15 11:53
macie okazję pojechać do Etiopii i pomóc braciom w wierze.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 11:49
miłosierny bogu na to pozwolił? i do tych katoli co tak drą PiSdy o prześladowaniu kościoła w polsce bo ktoś powiesił dziecięce buciki na bramie plebani lub pokolorował obrazek matki boskiej, wyślijcie swoje świadectwa prześladowań chrześcijanom z etiopii!
An.2020.09.15 11:56
Naprawdę, nie musisz nienawidzić, zrobią Ci się wrzody na żołądku, albo dostaniesz raka.
Roman2020.09.15 12:05
Nienawiść jest ta sama, tylko w innym miejscu są ustanowione granice bezkarności. Pewnie gdybyś żył w Etiopii, mordowałbyś chrześcijan, a tak to możesz tylko zamęczać nas swoimi męczącymi wypocinami.
Agata2020.09.15 12:14
Ach, Roman, Roman, w czym lepsza była ona? Czy cię zauroczyła jej noga gipsem obłożona?
Jan Radziszewski2020.09.15 14:06
o tym że głupim kretynem jesteś dałeś mnóstwo dowodów podobnie jak twój cezar Lucyfer /J 19,15) dlatego podobnie jak on do PIEKŁA wpadniesz!