Rząd zaostrzy kary za pedofilię. A kiedy kara śmierci dla zwyrodnialców? - zdjęcie
14.05.19, 11:10screenshot twitter - KPRM

Rząd zaostrzy kary za pedofilię. A kiedy kara śmierci dla zwyrodnialców?

22

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu przyjął nowelizację Kodeksu Karnego, który zakłada m.in. podwyższenie górnej granicy kar za pedofilię z 25 do 30 lat. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił:

Zwyrodniałe, obrzydliwe, okrutne i bestialskie przestępstwo, zachowanie społeczne - na czele z pedofilią - będzie bardzo surowo napiętnowane, jeszcze dużo bardziej surowo, niż jest obecnie w Kodeksie karnym”.

Dodał, że przestępstwo pedofilskie nie powinno znać instytucji zawieszenia kary. Zaznaczył, że odpowiedzialność muszą ponosić osoby, które są opiekunami w różnego rodzaju instytucjach, począwszy od tych świeckich, a skończywszy na Kościele.

W trakcie wspólnej konferencji prasowej z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro podkreślał, że już w zeszłym roku dyskutował z nim kwestie związane z nowelizacją KK:

W szczególności o zaostrzeniu kary za najbardziej okrutne, bestialskie potraktowanie ofiar przez zbrodniarzy i o nieuchronności kary”.

Dodał, że u podstaw prac nad nowelizacją legła potrzeba oraz „[…] konieczność ochrony prawno-karnej w zakresie czynów godzących w tak fundamentalne dobra prawne, jak życie, zdrowie, wolności seksualne czy własność”.

Premier zaznaczył, że nie może dochodzić do sytuacji, w których istnieje rozdział między surowością kary a jej nieuchronnością. Dodał, że „znakiem firmowym PiS” jest „sprawiedliwa kara, sprawiedliwe podejście do czynów przestępczych”.

Minister Ziobro dodał, że podwyższony zostaje wiek prawno-karnej ochrony dzieci z 15 do 16 lat, a za gwałt na osobie poniżej 16 roku życia grozić będzie kara od 5 do 30 lat więzienia. W przypadku gdy chodzi o osobę, która opiekowała się osobą małoletnią, dolna granica podwyższona zostaje do 8 lat.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (22):

Foster2019.05.14 20:29
Panie Ziobro najpierw niech Pan wprowadzi tych pedofilów do Rejestru, bo żadnego z pokazanych w filmie Sekielskiego w tym Rejestrze nie można znaleźć - dlaczego ?. Jak można oczekiwać, aby proboszcz zapraszający na rekolekcję księdza, albo dyrektor Szkoły zatrudniający księdza katechetę, samodzielnie sprawdził go w Rejestrze.Jak ich z jakichś powodów w tym Rejestrze nie ma.
Kaska2019.05.14 19:27
ewidentnym molestowaniem seksualnym i propagowaniem pedofilii przez pseudo doktorów np Dariusza Radomskiego na takich konferencjach: Seks On Przecież dużo osób niepełnosprawnych to wieczne dzieci.One tez powinny być chronione....... Dziennikarze,zajmijcie się żydowską Fundacją Avalon, która jak widać promuje pedofilie za pośrednictwem lewackich mediów!
Fundacja Avalon2019.05.21 15:49
SEKS ON to konferencja o seksualności i rodzicielstwie Osób z Niepełnosprawnością Ruchową, zorganizowana, by pokazać, że osoby, których sprawność fizyczna nie jest pełna mają prawo do życia w szczęśliwych związkach, zakładania rodziny i posiadania potomstwa. Wydarzenie jest skierowane do Osób dorosłych z Niepełnosprawnością Ruchową, czyli takich które nie są ubezwłasnowolnione. Podczas konferencji poruszono tematykę z zakresu medycyny, praw pacjenta, rodzicielstwa i opieki nad dzieckiem oraz seksualności. Podczas wydarzenia gościli rodzice z niepełnosprawnością ruchową opowiadający o niedostosowaniu usług medycznych i wyzwaniach dotyczących opieki nad dzieckiem. Spłaszczanie seksualności i rodzicielstwa do pedofilii i molestowania jest zachowaniem obraźliwym. Podobnie jak nazywanie osób z niepełnosprawnością ruchową „wiecznymi dziećmi”. Prosimy o nie wysuwanie oskarżeń w stronę organizatora bez podstaw merytorycznych.
Jarosz2019.05.14 19:10
Prawa nie trzeba wcale zaostrzać. Prawo już jest. Należy je tylko stosować.
KrólowaMonstrancja2019.05.14 13:35
W kraju gdzie homoseksualista=pedofil te słowa są niepokojące.
Saki faki2019.05.14 13:31
Że co? Że komuch piotrowicz nie będzie mógł pedofila sobie bronić?
Maria Blaszczyk2019.05.14 13:27
Ale czy zbadano, czy to ma jakiś sens? Czy tak sobie przed wyborami zakrzyknięto "podwyższymy kary" - a problem w ogóle nie w tym leży (obstawiałabym to drugie, opierając to na moim doświadczeniu pracy z dziećmi krzywdzonymi; główna część problemu to brak wiedzy ofiar na temat własnych praw, bagatelizująca reakcja otoczenia, zastraszanie ofiar i sygnalistów i dawanie kar w zawieszeniu - co przecież jest tylko możliwością, a nie koniecznoscią). Oczywiście mogę się tu mylić, ale chcę zobaczyć, na czym rządzący opierają przekoanie, że to jest właściwa droga.
Jarek2019.05.15 6:35
Czystym populizmem przed wyborami
Mateusz2019.05.14 12:33
I bardzo dobrze, mam nadzieje, że to prawo będzie obowiązywało każdego zwyrodnialca.
Andrzej Malik2019.05.14 11:43
"Papież Franciszek zmienił paragraf Katechizmu Kościoła Katolickiego na temat kary śmierci. Stwierdza on obecnie, że „Kościół w świetle Ewangelii naucza, że kara śmierci jest niedopuszczalna, ponieważ jest zamachem na nienaruszalność i godność osoby, i z determinacją angażuje się na rzecz jej zniesienia na całym świecie”. " Puknijcie się w te pusty łby.
Kasia2019.05.14 11:41
A czy przy tej okazji, w kraju tak waznym dla Maryi i Jezusa nie mozemy okazac Im naszej Milosci wprowadzajac karanie obdywania seksu do chwili uzyskania Bozego Wezla Malzenskiego?? To by rozwiazalo wiele problemow a my Polacy dalibysmy swiatu wyraz swej wiernosci nauczaniom Jezusa.......... Moz e jakas akcja poparcia i zlozyc taki projekt obywatelski?
ja2019.05.14 11:44
Ale poza tym, to w domu wszyscy zdrowi? :D
man woman albo gender2019.05.15 11:23
Maszt od tej twojej żaglówki złamał się i uderzył cię w głowę?
Kijma Dwakońce2019.05.14 11:41
U to niedługo po wprowadzeniu tego prawa, partia Wiosna przestanie istnieć. Fajnie środowisko LGBT sama sobie założyło sznur na szyję.
michu2019.05.14 11:36
Żeby tylko socjaliści (he he) nie byli zawiedzeni ;). Jak to możliwe żeby duchownym katolickim nie można było nic udowodnić? Za Stalina nie do pomyślenia i świadkowie byli i sądownictwo niezależne i media wszystko ;). A teraz co?? Cały postępowy świat wie, że jak jest jakieś zło no to w KK ;). Faszystów w lasach ( jeszcze wafle ze swastykami mają bo urodziny Adolfa kanclerza Pol (in) czy czegoś podobnego) pełno i na plebaniach a tu co?? ;)
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 11:26
Nie o zaostrzanie kar chodzi kretynie, lecz o wejście policji i prokuratury do przybytków katosekty i wyprowadzanie biskupów i innnych arcybiszkoptów w kajdanach
M.M.K2019.05.14 23:27
Co ja widzę? Nie zapomniałeś o was? Odezwał się gej, który pewnie nie ma sobie nic do zarzucenia? Tak? Nic nie masz za "kołnierzem?! Lepiej o kimś pisać? Was jest dużo, najpierw się was zamknie, nareszcie będzie spokój na 30 lat ! I w końcu z tego portalu znikniecie ! Albo się opamiętacie !
Świecki hetero 2019.05.14 11:25
Będą przetasowania teraz w kuriach i na plebaniach. Na inne parafie przenosiny, co bardziej gorące kasztany wyślą na misje zagraniczne, trzeba będzie zachachmęcić trochę, bo media, wrogowie Kościoła, będą węszyć. Wiele musi się zmienić, żeby zostało po staremu:)
Janek2019.05.14 11:20
Dobrze, że zmienia się prawo, ale dlaczego stało się dopiero pod naciskiem opinii publicznej, i to zarówno PO jak i PiS do tej pory nie reagowali, kogo się bali?
ja2019.05.14 11:26
Księży.
polak2019.05.14 11:18
na pewno RPO-szustów , będzie przeciw bo tak nakażą mu z PełO .n pedały i timermmans
Moja Faja.2019.05.14 11:32
Nie jest problemem, że kary są niskie. Problemem jest - że sutannowych ani nie ścigano - ani nie karano - wcale!!!!! To przestępstwo ścigane z urzędu. Niech rząd wskaże ilu gwałcicieli w sutannach ujawniono w efekcie pracy operacyjnej policji - w całym trzydziestoleciu. Za PRL-u ujawniano setki - ale nie karano - przerabiano na TW SB.