Ryszard Czarnecki: Podatek od paliw kopalnych to uderzenie pałką w Polskę - zdjęcie
27.06.19, 14:30screenshot Youtube - Polskie Radio

Ryszard Czarnecki: Podatek od paliw kopalnych to uderzenie pałką w Polskę

19

- To było badaniem bojem, a nie konkretna propozycja. Sugestia dotyczy obłożenie podatkiem paliw i węgla. W tle jest walka o ekologię, ale uderzy w kraje nowej UE, które siłą rzeczy miały mniej czasu na wprowadzenie standardów ekologicznych - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

W Hadze odbyło się spotkanie, o którym w mediach w ogóle nie było mowy, a które może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej. Komisja Europejska przedstawiła pomysł nowego unijnego podatku od paliw i węgla, a także od biletów lotniczych, który może być bardzo groźny dla Polski.

- W ewidentny sposób może to zaowocować wzrostem cen biletów lotniczych. Część mniejszych linii lotniczych nie wytrzyma konkurencji z gigantami jak Lufthansa, Air France czy KLM. Pośrednio może to również uderzyć w LOT. Jednak z punktu widzenia interesu ekonomicznego Polski ważniejsza jest próba wprowadzenia podatku od węgla. To uderzenie pałką w Polskę jako w kraj, który na węglu cały czas stoi - tłumaczył Ryszard Czarnecki.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że w tej sprawie Polska użyje prawa weta. - Traktujemy to jako próbę ustawiania naszego regionu Europy do kąta. Rośnie konkurencyjność Polski, Rumunii, Węgier. Stajemy się coraz bardziej zagrożeniem ekonomicznym w sensie wzrostu gospodarczego. Polska jest liderem pod względem wzrostu PKB. Mamy prognozy wzrostu trzykrotnie większym niż średnia UE. Obawiają się nas, stąd próby ograniczenia rozwoju. Ekologia jest jednym z kijów bejsbolowych, którego próbuje się użyć. Nie możemy dać sobie tego narzucić - powiedział europoseł PiS.

Całej rozmowy wysłuchać można tutaj

Polskieradio24.pl

Komentarze (19):

Wszyscy umrzemy2019.06.28 11:33
Nie wprowadzenie podatku od paliw kopalnych i ignorancja naszego rządu w sprawie drastycznej zmiany polityki energetycznej, to uderzenie pałką w życie ludzkości i w przyszłe pokolenia.
Jan Radziszewski2019.06.27 22:28
dla miłośników UE znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg
Blanka2019.06.27 23:04
Bóg dał sie omotać PiSowi i w politykę poszedł. No co to sie porobiło. :D
Jan Radziszewski2019.06.28 5:22
Czy Pan nie zapowiedział upadku UE za czasów rządu PO PSL Czy myślisz że żydzi i tzw judasze naszej ery Masoni do piekła może nie trafią i to nie dalej niż za 8 lat + a ty z miłości do Donalda Tuska jednego z dziesięciu króli Antychrysta Antonio T do nich dołączysz
anonim2019.06.27 20:23
Ze wszystkich demoludów Polska nie potrafi się do standardów ekologicznych dostosować.Gdybyśmy spalali tylko swój węgiel nie było by najgorzej,ale my sporo węgla sprowadzamy z zagranicy.Z Rosji także.
WęglowyPrymitywnySyfNarodowy2019.06.27 18:38
PiSowska gospodarka socjalistyczna jest oparta na węglu, jak za Gierka. Pekaesy na węgiel, karawany na węgiel, furmanki na węgiel, drewniane helikoptery polsko-ukraińskie na węgiel, hulajnogi na węgiel, satelity na węgiel, Nawet zakonny doktor Rydzyk wydobywa wodę geotermalną i podgrzewa ją w kotle opalanym węglem. Od czasów Gierka jednak coś się zmieniło. Wydobycie węgla w Polsce jest najdroższe na świecie.
Hi, hi ... nic do śmichu 2019.06.27 15:38
@rozbawiony Informuję cię, że to nie PIS zainwestował w węgiel ruski, ale indywidualni imbecyle, jeszcze więksi od ciebie licząc na szybki zysk. Nazywa to się wolny rynek towariszcz rozbawiony-pozbawiony fundamentalnej wiedzy.
rozbawiony2019.06.27 15:10
Pisia mafia zainwestowała w węgiel z Donbasu to nawet jeśli by Polska miała zbankrutować to oni musza zarobić
Jack Em2019.06.27 14:57
Wystarczy podziękować stęchłej komuszej unii jewropejskiej , wyjść z tego makabrycznego kabaretu lewków i nie stękać , jęczeć
REALISTA2019.06.27 15:11
Możesz na własne życzenie się zagazować debilu ale mów za siebie
Jack Em2019.06.27 22:02
Ty idioto możesz wyjechać do tego raju i związać się z murzynem ... tak PO jewropejsku .
Jan Radziszewski2019.06.27 22:35
znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg
Jestem Stachu i wycieram doopska niemieckie2019.06.27 14:52
Jestem Stachu i wycieram doopska niemieckie. Hi, hi ... nic do śmichu
Hi, hi ...2019.06.27 14:38
Nie "w Polskę" a w lunatyczną politykę energetyczną i środowiskową waszego pisowskiego rządu. Lać mocno i patrzeć czy równo puchnie.
ardo2019.06.27 14:49
Idź popłacz do moskwy.
koko2019.06.27 14:49
A co zrobił poprzedni Rząd przez 8 lat. Bądź jedynie po prostu UCZCIWY w swoich wpisach.
wacula2019.06.27 16:46
A za poprzedniego rządu paliwo było po 3,50 nie jak dzisiaj za kaczoprezesa po 5,50 .Szef rządu najwyraźniej zapomniał, że na ostateczna cenę litra paliwa, w ponad 50 proc. składają się daniny na rzecz Skarbu Państwa.
Maciek Arczyński2019.06.27 14:55
Znasz to: "Rząd się sam wyżywi" Uderzy nie w rząd taki czy inny tłuku, tylko w zwykłych Polaków. I czy to będzie PiS, PO, Biedroń, PSL, Kukiz15, Konfederacja, czy cokolwiek innego to oni w ramach władzy przeżyją, ktokolwiek matole będzie sprawował władzę. Oberwą ci na dole jełopie. Debilu, dobrobytu, bogactwa nie buduje się przez parę lat tylko przez dekady. Gospodarka to nie totolotek co to ma bingo i jest tylko to tysiące różnych zależności i powiązań nie tylko wewnętrznych ale także zewnętrznych. Ale niestety takie debile jak Ty nie rozumieją tego. Takim ja Ty to się wydaje, że wystarczy wydać taki czy inny przepis i już wszyscy w okolicy będą przed nim skakać z gałęzi na gałąź bo typowy Pan Hi, hi... coś sobie uradził. Ale mondruj się dalej. Zdaje się, że trzeba abyśmy dostali porządnie po d... żeby wreszcie mondrale zaczęli myśleć. Dobrze, że jestem już dostatecznie stary by nie planować przyszłości prócz dołu na cmentarzu. Dzięki Ci Panie Boże, że to już - biorąc pod uwagę statystykę - bliżej niż dalej. Przynajmniej takich tempaków nie będę musiał oglądać/czytać/wysłuchiwać.
Jan Radziszewski2019.06.27 22:32
widać po wypowiedzi że już robactwo piekielne szare komórki tj rozum ci zeżarło podobnie jak Leninowi Syfilis tj Kiła zamieniła je w zielonuj galaretu ! ha ha ha