-„ Startujemy 17.10 - przez epidemię nie spotkamy się na żywo, ale możesz wziąć w udział w inauguracji online” – napisał Rafał Trzaskowski zapowiadając inaugurację swojego nowego ruchu obywatelskiego.

Kiedy politycy Platformy Obywatelskiej wciąż zarzucają partii rządzącej, że zamiast zajmować się walką z pandemią, ta rzekomo zajmuje się wyłącznie sprawami partii, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiada start swojego nowego ruchu. Pierwotnie miał on zostać zainaugurowany 5. września, jednak plany te pokrzyżowała kolejna awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków. Dziś wiceszef Platformy podał nową datę. Start „Nowej Solidarności” zaplanowano na 17. października.

Za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej już w ubiegły weekend ruszyły zapisy do nowego ruchu obywatelskiego Rafała Trzaskowskiego:

- „Ponad 4 tys. zgłoszeń w raptem 3 dni. Dziękuję!” – napisał prezydent Warszawy na Twitterze.

- „Startujemy 17.10 - przez epidemię nie spotkamy się na żywo, ale możesz wziąć w udział w inauguracji online” – poinformował.

Trzaskowski podkreśla, że czas epidemii jest trudnym momentem na start nowej inicjatywy, jednak przekonuje, że wierzy w swój projekt.

- „Pomimo tego, że z każdej strony słyszymy, że przecież emocje po kampanii wyborczej już dawno opadły, Wy po raz kolejny pokazujecie swoje ogromne zaangażowanie. Pomimo tego, że musieliście czekać, bo naprawdę, uwierzcie mi, nie było dobrego momentu na start. Czasem zaskakują nas okoliczności. Trwa epidemia. Ale ruszamy. Nie będzie łatwo, bo startujemy w trudnej rzeczywistości, gdzie każdy z nas mierzy się ze skutkami koronawirusa. Czasy są trudne, ale startujemy już niebawem - 17 października!” – napisał polityk na Facebooku.

 

Ponad 4 tys. w zaledwie trzy dni! Tylu z Was już teraz dołączyło do ruchu, a przecież dopiero w najbliższą sobotę...

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Wtorek, 13 października 2020

kak/Facebook, Twitter