Ruch Narodowy idzie do PE. Wystartuje Bosak, Winnicki, Zawisza, Tumanowicz i Kowalski - zdjęcie
07.01.14, 17:09Ruch Narodowy (fot. archiwum fronda.pl)

Ruch Narodowy idzie do PE. Wystartuje Bosak, Winnicki, Zawisza, Tumanowicz i Kowalski

14

Na czele sztabu wyborczego stanie Krzysztof Bosak, który zapowiedział, że Ruch Narodowy wystawi kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Wkrótce zostanie także zaprezentowany program wyborczy. Narodowcy nie ukrywają jednak, że przede wszystkim zajmą się walką o polski interes narodowy na każdym polu.

Program narodowców ma się opierać na pięciu filarach. Po pierwsze chodzi o polską narrację historyczną na forum unijnym, w tym walkę z hasłami o "polskich obozach śmierci" w czasie II wojny światowej. Będzie też walka z ideologią gender, pakietem klimatycznym i unijnym federalizmem. Narodowcy chcą się też upomnieć o prawa Polaków na Litwie oraz lepsze warunki dla naszej emigracji zarobkowej.

Jak poinformowano na konferencji, kampania wyborcza zostanie sfinansowana z dobrowolnych składek. Na czele list wyborczych znajdą się Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Artur Zawisza, Witold Tumanowicz i Marian Kowalski. Wspólnie z Ruchem ma wystartować Unia Polityki Realnej.

MBW/Polskieradio.pl/IAR

Komentarze (14):

anonim2014.01.7 17:25
buhahahahaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!
anonim2014.01.7 17:47
Brawo!! Mam nadzieję ze wam się uda panowie. Jestescie nasza jedyną nadzieją!!!
anonim2014.01.7 17:57
BHO!
anonim2014.01.7 18:21
"zdrada, kaska" - co za głupie komentarze. RN jest siłą polityczną więc to kompletnie logiczny krok by kandydować do PE. Może nie uda się tym razem ale sukces jest tylko kwestią konsekwencji i długotrwałego działania.
anonim2014.01.7 18:30
Niech startują. Mają do tego prawo.
anonim2014.01.7 19:12
Ruch narodowy? Czemu nie? Ale nie z tymi ludźmi... Z tego co pamiętam Niemcy raczyli zaliczyć Polaków do kategorii "Untermenschen" (podludzi, jakby ktoś miał problemy ze zrozumieniem). Gdy pomyślę, że ludzie, którzy radośnie wymachiwali łapkami w geście zadziwiająco podobnym do pozdrowienia zarezerwowanego swego czasu dla niemieckiego "Herrenvolk" bredzą teraz o polskim interesie narodowym, rzygać mi się chce. W ideach nawiązujących do myśli Dmowskiego widzę duży potencjał. I sporo sensu. Ale jak na razie dla mnie ten "Ruch Narodowy" firmowany przez panów Winnickiego, Zawiszę czy Bosaka to raczej narodowy skandal. Przynajmniej do czasu, do kiedy na jego czele stoją indywidua lubujące się w "zamawianiu pięciu piw".
anonim2014.01.7 19:38
Mają mój głos!
anonim2014.01.7 19:45
Ruch Narodowy ma szanse tylko i wyłącznie do PE. Z punktu widzenia pragmatycznego powinni się połączyć z korwinistami, a z punktu ideologicznego nie powinni łączyć się z korwinistami.
anonim2014.01.7 19:51
Nareszcie jakaś autentyczna alternatywa dla tego całego tałatajstwa siedzącego w Sejmie i brylującego we wszystkich możliwych mediach.
anonim2014.01.7 20:53
Każdemu kto próbuje rozbić układ mafijny należy się głos.
anonim2014.01.7 22:22
Co łączy dawnych partyjniaków chodzących do kościoła, "kadry" PSL i tych narodowców pchających się do PE? Kto zgadnie? ...
anonim2014.01.7 22:46
No wreszcie będzie można na nich głosować. Popieram ich w 100%.
anonim2014.01.8 2:33
Czytam Wasze komentarze i przy części łapię się za głowę. Jestem narodowcem, bliżej mi do ONR niż do jakiejkolwiek innej organizacji, uważam salut rzymski za pozdrowienie które przekazują sobie przyjaciele mówiąc przy tym Czołem Wielkiej Polsce, szanuję nasze symbole Narodowe, naszą wiarę, Bóg Honor Ojczyzna to jest moje hasło wyborcze. A teraz o starcie do eurokołchozu, ten system narzuciła nam cała ta polityczna elyta, teraz krzyczą że narodowcy idą do koryta, przypinają łatkę faszystów i lamentują co to będzie? Wcześniej mówili "a to sobie róbcie te wasze marsze, tyle tylko możecie". Jestem zdziwiony Waszym podejściem do Nas, Narodowców, czego się nas boicie, że postawimy na głowie ten system, a postawimy! Uprzedzę głosy, nie mam 18 lat, a mam za sobą wiele lat pracy, także nie tłumaczcie mi że przed 89 było lepiej. Wytłumaczcie mi proszę to wolcie aby dalej Nas Polaków tłamszono i opluwano! A dlaczego od razu takie zarzuty że po kasę idą? Pokażcie mi inny sposób w tym zas.... systemie zdobycia władzy i zaprowadzenia porządku? Czy Ci którzy dzisiaj dają nam takie "dobre rady" znają kalendarz wyborczy jaki narzuca system? To proszę weźcie się palnijcie gumowym młoteczkiem i zacznijcie myśleć. Chętnie podyskutuję na jewsbuku. CWP!
anonim2014.02.10 1:13
Powodzenia panowie, żeby się Wam udało. Prędzej dostaną się do PE niż do polskiego sejmu. Na wybory w Polsce mobilizacja jest znacznie większa. Wystarczy popatrzeć na frekwencję. Obudź się Polsko!!!