RPD mocno o słowach o. Rydzyka: Pokusa nie tłumaczy przestępstwa - zdjęcie
07.12.20, 14:29fot. yt/telewizja republika

RPD mocno o słowach o. Rydzyka: Pokusa nie tłumaczy przestępstwa

38

- Pokusa nie tłumaczy przestępstwa. Nic nie usprawiedliwia krzywdzenia dzieci – napisał na Twitterze Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak odnosząc się do słów o. Tadeusza Rydzyna na temat bp Edwarda Janiaka.

Rzecznik Praw Dziecka odniósł się w ten sposób do słów o. Tadeusza Rydzyka, który podczas sobotniej homilii wygłoszonej w 29. rocznicę powstania Radia Maryja.

Biskupa Edwarda Janiaka, założyciel katolickiego radia określił jako "współczesnego męczennika". Ta wypowiedź uruchomiła lawinę komentarzy. Odniósł się też do niej RPD Mikołaj Pawlak, który na Twitterze napisał:

- Pokusa nie tłumaczy przestępstwa. Nic nie usprawiedliwia krzywdzenia dzieci. Każdy, kto popełnia przestępstwo, musi ponieść karę. Pedofilia to ohydna zbrodnia, niezależnie od tego, kto jest sprawcą

mp/twitter

Komentarze (38):

Klara2020.12.8 8:10
A ochrona jeszcze gorsza. A czyniono to w Episkopacie /Kard. Gulbinowicz i inni/
moly2020.12.8 3:31
Myslal myslal i wymyslil. Wszyscy to od dawno wiedza oprocz roznego rodzaju mlotow
Glaudiusman2020.12.7 20:29
Nie można skazywać kogoś bez wysłuchania podejrzanego. A z Kardynałem Gulbinowiczem co zrobiono? Wyrok haniebny przyszedł, jak Kardynał był już nieprzytomny i nie mógł się bronić. Coś ohydnego, tak atakować Kardynała. Precz.
buk homar obczyzna - Hatefulshit-Woleński2020.12.7 19:31
Wiersze wybrane: " Naszpapież Ratzinger von Hitlerjugend ale jak to przecież na koszulce widzimy zwycięstwo Jezusiczka nad diobłem który to klęczy przed Jezusiczkiem i ma zlożone ręce do modlitwy przecież to oczywista oczywistość jak można tego nie widzieć ?!!!" - - - - JAKI POETA TAKIE WIERSZE.
buk homar obczyzna - Hatefulshit-Woleński2020.12.7 19:30
Wybrane cytaty: "Matko Boska Czarnobylska widzisz i nie je bniesz ????"
buk homar obczyzna - Hatefulshit-Woleński2020.12.7 19:30
Wybrane cytaty: "Religijne WOJNY o to że jeden chce pić krew Jezusiczka".
Po 11 ...2020.12.7 18:51
Ojciec Tadeusz jest najwyższym autorytetem. Jak to możliwe, że jeden z jego piesków, niejaki RPD ośmiela się Go obszczekiwać? Wywalić na zbity tego Pawlaka. Niech się nauczy swojego miejsca w szeregu.
Beno2020.12.7 18:49
Ten od praw dzieci, pewnie wie dużo o wypadkach pedofili. A jak wie, niech ściga. A niestety nie robi nic. Do dymisji. Po drugie nigdzie w wypowiedzi O. Rydzyka nie ma, że broni pedofilów. lub że niby chce ich ukrywać.
Anonim2020.12.7 18:46
Może warto przypomnieć, że nie ma dobra wyższego w takich wypadkach niż prawda, tylko ona wyzwala.
jle_ffm2020.12.7 18:11
Kompromitacja zupełna RPD. Do dymisji
Anonim2020.12.7 17:18
To dlaczegos pan tak ladnie brawo bil po przemowie muchomora
włóż pan/i okulary2020.12.7 18:27
Należy obejrzeć prawdziwą reakcję RPD, a nie zmanipulowane wiadomości.Rydzyk skandalicznie sie wypowiedział, ale RPD mu nie klaskał
Beno2020.12.7 18:52
Skandaliczne to są protesty "strajku kobiet". Załóż okulary, a ich słuchawki, bo pewnieś ślepy i głuchy. Co było skandalicznego w wypowiedzi O. Rydzyka? Znajdź przynajmniej jedno zdanie. A jak nie to morda w kubeł.
ateusz2020.12.7 16:43
Ciekawe, że Rydzyk zawsze ma coś do powiedzenia w obronie sprawców, ale nigdy nawet słówka o ofiarach. Prawdziwy uczeń Chrystusa.
Wstąp do nas, wdepnij w göwno ...2020.12.7 15:58
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB. Wraz z gownami żydowskimi niemal zawładnęli tym forum.
rebeliant-Radziszewski-matis89-Walter2020.12.7 15:57
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę
rebeliant2020.12.7 15:25
A ja w ogóle uważam, że gwałt, to zbrodnia, która powinna być karana od dożywocia wzwyż. Co się dzieje z tą rwą krystianem w. którego ofiara popełniła samobójstwo (daj jej Boże pomstę na swym kacie, niech z jej ręki go d...a zaboli) ? W więzieniach to samo - dlaczego dopuszcza się do tego, że sk...el miałby jeszcze decydować kto ma być na jakim szczeblu w jakiejś tam hierarchii ? Więzienia powinny być przekształcone w obozy pracy przymusowej z jednoosobowymi celami na zasadzie: wykonujesz pracę przymusową to dostajesz jeść, buntujesz się nie ma papu (no tak jest i na wolności). Dalej: zmuszanie kobiet do prostytucji - dlaczego sprawcy nie idą na dożywocie bezwzględne, gdzie nie ma możliwości przepustki ? A z drugiej strony robi się z ludzi rozbrojoną degrengoladę. Sama pedofilia w kościele to tylko kawałek całości bandyckiego procederu - i ja myślę, że jest wynikiem walki gołej d...y z batem. Bandyctwo powinno być brane permanentnie za ryj przez policję. Dzielnicowy zaganiający ludzi do roboty też być powinien. To z czasów PRL było słuszne i dobre. To jest pierwsza linia obrony przed bandyctwem wszelkiej maści.
Ja2020.12.7 15:09
Przecież pan Rzecznik Praw Dziecka był w sobotę w Toruniu i na żywo słuchał rydzyka. Wtedy bił brawo! Dlaczego wtedy nie zareagował - to był jego OBOWIĄZEK! Myślę, że za to powinien być usunięty z tego stanowiska. Dopiero dzisiaj się wypowiedział, bo zrobiło się o tym głośno w Polsce! Wszyscy politycy, którzy tam byli powinni zostać pozbawieni swoich funkcji za to, że nie zareagowali!!! Czy w niedzielę 13 grudnia podczas manifestacji ta sprawa zostanie poruszona? NA PEWNO!!!!
rebeliant-Radziszewski-matis89-Walter2020.12.7 15:03
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Wstąp do nas, wdepnij w göwno ...2020.12.7 15:02
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB. Wraz z gownami żydowskimi niemal zawładnęli tym forum.
Maria Błaszczyk2020.12.7 15:01
No to co pan tam robił, panie "rzeczniku praw dziecka"? Poglądy ojca Rydzyka nt. gwałcenia dzieci przez księży są znane. To nie jest żaden wypadek. Wielebny bronił już publicznie chociażby abp. Józefa Wesołowskiego. Firmuje pan to usprawiedliwianie własną twarzą, a potem wysyła tłita, że to niby nie tak. Właśnie tak. Bronicie tej zgniłej zdemoralizowanej instytucji, bo dzięki niej wygrywacie wybory. A dzieci? No cóż, dzieci nie głosują.
Anonim2020.12.7 14:57
"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"
rebeliant2020.12.7 15:09
Ale kto ma ciężkie winy niech przyjmie do swojej świadomości, że ofierze wolno wymierzyć mu pomstę. Pomsta nie jest potępieniem wiecznym, ale przywraca godność ofierze. Wywijanie słowami "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" można schować do sejfu, skoro używane jest na każdą okazję. Przypomnę, że w Biblii opisywana jest sytuacja, gdzie pokaleczona kobieta ma zostać zabita przez przenajświętszych bogiem błyszczących mężóf stanu. Nie róbmy z wyrafinowanych sk...li kobiety, która w przytłoczeniu tym światem sama sobie zadawała rany.
Anonim2020.12.7 15:20
Rebeliant "jaką miarą mierzysz taką i tobie odmierzą"
rebeliant2020.12.7 15:26
A podaj przykład takiej miary.
Anonim2020.12.7 16:05
Sam je podałeś w swoim poście - pomsta.
rebeliant2020.12.7 16:21
A zatem odmierzę i ja, a zatem odmierzą i ci, którzy krzywd swoich nie przyjmują, a chcą je zwrócić do sprawców osobiście. Nie potępić na wieki i palić ogniem w nieskończoność. Wystarczy, aby po ryju dostał ten co bił, wystarczy, aby oszust był robiony w bambuko, wystarczy, aby złodziej był okradany. Tu nie ma wielkich mecyj. To jest zbawcza receptura ratująca zarówno sprawców od podstępnego i szyderczego przedarcia się na niebiańską chmurkę, jak również część terapii dla pokrzywdzonych, która przybliża do przebaczenia.
rebeliant2020.12.7 14:52
Mało tego - oni mają jeszcze w swych szeregach rottwailerków, którzy z ambon drą ryja do ofiar gwałtów: "a jeśli wy nie przebaczycie tak jak ja przebaczyłem, to piekło was spali na wieki" A ja przypomnę, że Jezus nie poniósł krzywdy gwałtu - ani w dzieciństwie, ani w więzieniu - więc wnioskiem z tego oraz z tego "tak jak ja przebaczyłem" jest jedno: za ten czyn krzywda wraca do sprawcy i to z rąk tego gorszego, czyli z rąk ofiary (gorszego, bo każdy kto dokonuje napaści na druga osobę uważa ją tym samym za gorszą - nie ma większego aktu uznania kogoś za gorszego niż napaść, a już ta seksualna uuu... to już dno den).
rebeliant2020.12.7 15:12
Widzę, że każdy się boi poruszać wskazane przeze mnie kwestie i zasłania się minusowaniem. Dla mnie te minusy są jak plusy razy miliard.
Anonim2020.12.7 14:50
Przestań chłopie p.......ć . Nie używam wulgaryzmów na co dzień , ale czasem już nie da się wytrzymać i trzeba zakląć . Co wszystko wyjaśnia .
x2020.12.7 14:48
Jak to jest, że politycy PiS, jak widzą tęczę, to od razu chcą uprawiać seks z mężczyznami, a biznesmen z Torunia, jak widzi dziecko, to go kusi, żeby zgwałcić? Nie myśleliście, żeby się leczyć?
Wal sie trollu2020.12.7 17:45
Pierwszy do leczenia to wy! Dodaj jeszcze dwa x do nicka i jesteś git.
Iza2020.12.7 14:46
On tam był i oklaskiwał Rydzyka. Idiotę zgrywa, czy naprawdę jest kretynem?
Anonim2020.12.7 14:41
Zazdroszczą Dyrektorowi Rydzykowi stworzonego kompleksu medialnego i szkolnego? Nie ma co zazdrościć, tylko zakasać rękawy, i do roboty. Pokażcie czerwone mendy, że potraficie więcej?
JanP2020.12.7 14:39
Klaskał ale się nie cieszył. Co za ludzka menda. I takie coś jest Rzecznikiem Praw Dziecka.
Marek2020.12.7 14:36
wystraszył się bo widać jak ładnie rydzykowi klaskał, a teraz siś boi. Szmata nie człowiek. I to coś jest rzecznikiem praw dziecka. Powinieneś stamtąd wyjść a nie bić brawo głąbie.
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 14:33
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
A2020.12.7 14:32
No i co teraz?