Rosyjski sąd chce zakazać Koranu za „ekstremizm” - zdjęcie
07.10.13, 07:16fot. FreeDigitalPhotos

Rosyjski sąd chce zakazać Koranu za „ekstremizm”

12

Według noworosyjskiej prokuratury, rosyjski przekład Koranu pióra E. Kuliewa zawiera treści o możliwym ekstremistycznym znaczeniu. W świętej księdze islamu, takiej, jaka dostępna jest w rosyjskim przekładzie E. R. Kuliewa, znajdują się zdaniem sądu negatywnie nacechowane opinie na temat osób lub grup osób, wyrażone ze względu na ich przynależność religijną. Mają padać tam też tezy o wyższości jednych ludzi nad innymi ze względu na przekonania religijne. Sąd dopatrzył się też miejsc, w których Koran pozytywnie wyraża się o wrogości względem niektórych niemuzułmańskich grup wyznaniowych. Rosjanie uważają ponadto, że księga zachęca do wrogich i brutalnych aktów przeciw wyznawcom innych religii niż islam.

To wszystko, jak mówił prokurator Noworosyjska, jest rozpowszechnianiem ekstremistycznych materiałów i może prowadzić do wzrostu przestępczości, który zagrozi narodowemu bezpieczeństwu.

Gdy tylko decyzja sądu wejdzie w życie, kilka egzemplarzy Koranu zostanie wysłanych do Ministerstwa Sprawiedliwości, by przekład Kuliewa został wpisany na narodową listę książek ekstremistycznych.

Wiele muzułmańskich organizacji ostrzega, że ewentualny zakaz rozpowszechniania powyższego przekładu Koranu może wywołać znaczne zamieszki nie tylko w Rosji, ale na całym świecie. Muzułmanie przedstawili też listownie całą sprawę prezydentnowi Władimirowi Putinowi, domagając się odwołania decyzji sądu o zakazie przekładu Kuliewa.

Pac/tundratabloids.com/reuters

Komentarze (12):

anonim2013.10.7 7:24
Nie rozumiem. Z tego co wiem, Koran jest Księgą Świętą tylko po arabsku. Przekłady Koranu, nie są Koranem.
anonim2013.10.7 8:00
Dziwne to, ale jeśli chodzi o zamieszki to Rosji one niestraszne.
anonim2013.10.7 8:28
Jasne stanowisko , bez nie domówień !
anonim2013.10.7 8:50
Rosjanie wiedzą przed czym się bronić. Tęczowi nie mają w Rosji lekko, teraz przyszedł czas na islamistów.
anonim2013.10.7 9:19
Nie cieszcie się, bo to jest jedynie PRÓBA na zlecenie iluminatów. Następni w kolejce jesteśmy my. W stanach katolicyzm jest oficjalnie przez armię USA określony mianem terroryzmu i ekstremizmu. Na drugim miejscu są ewangelicy, a dalej Al-kaida, Hezbollah, wierzący Żydzi itp. Jeśli w Rosji, to przejdzie, to w drugim kroku nastąpi delegalizacja chrześcijaństwa. Ale nie przejmujcie się, przecież Bergoglio mówi, że w kościele należy mniej mówić o homoseksualizmie, aborcji itp, a zamiast ostrzegać świat chrześcijański przed planowanym zamachem na jego wolność, głosi tolerancję zbawienie dla wszystkich. Pozdrawiam myślących. Ps. nadal mam nadzieję, że Bergoglio w końcu zacznie działać dla dobra Kościoła, a przestanie robić PR oraz mącić ludziom w głowach. Oby ta nadzieja nie była zwodnicza!
anonim2013.10.7 9:22
Może sami muzułmanie coś zrobią ze swoimi współwyznawcami,. To może być dla nich ostrzeżenie. Rosja to nie zachód tak łatwo się nie podda!
anonim2013.10.7 9:28
hehe lepszy okrutny car niż głupia demokracja ciekawa strategia Putina - walka z gejostwem i zagrożeniem islamskim zobaczymy jakie będą jej owoce może za 10 lat trzeba będzie sobie przypomnieć cyrylicę i szukać krewnych na wschodzie?
anonim2013.10.7 9:45
mikolodz - rozbawiłeś mnie swoim "pozdrawiam myślących". Zanim określisz się jako myślącego, przypomnij sobie skąd łyknąłeś te brednie które napisałeś, pewnie z jakiejś strony internetowej głoszącej "prawdę" złożoną ze światowych żydo-masońskich spisków.
anonim2013.10.7 9:46
[email protected] Rozpowszechniasz, nieprawdę jakoby Papierz Franciszek głosił : "zbawienie dla wszystkich" . Panie Mikołaju z Łodzi są dwie możliwości albo małpio kopiuje pan czyjeś błędne opinie lub ma pan problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. INFORMUJĘ : papież mówił o "odkupieniu" , które owszem dotyczy wszystkich (ofiara Chrystusowa ogarnia cały świat - także pana) a nie jak pan sugeruje o "zbawieniu", które może być dla wszystkich (tutaj oczywiście są potrzebne spełnione określone warunki). Jest także trzecia możliwość iż jesteś pan kłamcą, który z premedytacją dezawuuje Ojca świętego . Takie postawy są niegodziwe.
anonim2013.10.7 10:16
Mądrzy ci Rosjanie. Islamu nie chcą wpuścić, homoherezję tępią. Nawet kino dawnego ZSRR można bez obaw puszczać dzieciom - przemocy i golizny tam nie będzie. Tak sobie myślę: źle nam w sojuszu z Rosjanami było?
anonim2013.10.7 10:49
@LazarzPrawdziwy - tęsknisz za czasami gdy donosicielstwo było na porządku dziennym? Nie pamiętasz już co się działo za tego 'sojuszu'?? Ilu żołnierzy AK zamordowano za 'zdradę'?? Ile osób zostało bestialsko zamordowanych za opór wobec WROGIEJ ideologii? Ile strzałów w tył głowy wykonano na Rakowieckiej w Warszawie?? Ile osób zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach? Czyżbyś był tak głupi czy po prostu dostałeś michę ryżu i teraz łazisz po forach i rzygasz?????
anonim2013.10.7 11:22
W tym przypadku brawo dla Rosji. Unio Europejska idźcie tą samą drogą!