Rosyjscy komuniści będą wspierać wartości chrześcijańskie? - zdjęcie
12.04.12, 20:04

Rosyjscy komuniści będą wspierać wartości chrześcijańskie?

3

Rosyjscy komuniści będą wspierać Cerkiew Prawosławną. Posłowie partii komunistycznej i „Sprawiedliwej Rosji” zainicjowali w Dumie Państwowej powstanie międzyfrakcyjnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich. Deputowani uznali, że to właśnie Cerkiew odegrała najważniejszą rolę w kształtowaniu historycznych i kulturowych tradycji narodów Federacji Rosyjskiej.

 

Powołanie grupy parlamentarnej nie jest przypadkowe. Dzień wcześniej o wsparcie dla misji Cerkwi apelował, na spotkaniu w Dumie Państwowej, prezydent elekt Władimir Putin. -„Musimy podjąć nowe, zdecydowane kroki dla ochrony i rozwoju narodu. Jeśli nie odbudujemy podstawowych wartości moralnych to żadne działania społeczno - gospodarcze nie dadzą trwałych rezultatów” - oświadczył na spotkaniu z posłami Putin. 

 

Według inicjatora powstania międzyparlamentarnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich, komunistycznego posła Siergieja Gawriłowa - politycy powinni wspólnie z duchowieństwem prawosławnym przeciwdziałać: rozpowszechnianiu ideologii totalitarnych, sekciarstwa, agresywnego liberalizmu, narkomanii, alkoholizmu i hazardu. 

 
JW/IAR/KRESY.PL

Komentarze (3):

anonim2012.04.12 23:00
<p>Komunistyczny poseł do Dumy inicjuje międzyparlamentarną grupę do spraw ochrony wartości chrześcijańskich, a na dodatek wzywa do przeciwdziałania rozpowszechnianiu ideologii totalitarnych - czyżby cierpiał na rozdwojenie jaźni? To brzmi tak, jakby alkoholik pogrążony w odmętach nałogu stanął na czele grupy promującej abstynencję. Poseł Gawriłow jest komunistą, tzn. świadomym marksistowsko-leninowsko-stalinowskiej bazy, ale broni chrześcijaństwa - tylko przyklasnąć. A na dokładkę zdjęcie starego dziadygi z ryjem Lokomotywy Dziej&oacute;w. Śmiałbym się, gdyby wiadomość ta była śmieszna.</p>
anonim2012.04.12 23:34
<p>Wladek wysadz w powietrze jeszcze jeden samolot z prezydentem</p> <p>to wtedy odbudujesz podstawowe wartosci</p>
anonim2012.04.12 23:49
<p>Вот, скотины, что-то затевают, но что именно - неизвестно...</p>