Rosyjska ludobójcza zbrodnia w podkijowskiej Buczy odbiła się na całym świecie bardzo szerokim echem. Źródła ukraińskie informują, że w Mariupolu Rosjanie nie chcą dopuścić do podobnej sytuacji i bardzo starannie zacierają ślady własnych zbrodni wojennych.
Jak poinformowała na Telegramie rada miejska Mariupola, Rosjanie ustawili w tym mieście mobilne krematoria, by zniszczyć dowody popełnionych przez siebie w tym mieście masakr na ludności cywilnej.
„Zabójcy zacierają ślady. W Mariupolu rozpoczęły działalność rosyjskie mobilne krematoria. Po szerokim międzynarodowym rozgłosie ludobójstwa w Buczy, najwyższe kierownictwo Federacji Rosyjskiej nakazało zniszczenie wszelkich dowodów zbrodni jej armii w Mariupolu” – czytamy w komunikacie rady miasta.
ren/Telegram, PAP
