Rosjanie wpatrzeni w Putina jak dawniej Niemcy w Hitlera - zdjęcie
19.03.14, 20:10Łukasz Warzecha, fot. Radio Wnet

Rosjanie wpatrzeni w Putina jak dawniej Niemcy w Hitlera

6

„Po Anschlussie Krymu (...) Rosjanie z mojego punktu widzenia stają w podobnej sytuacji co kiedyś Niemcy, bezkrytycznie wpatrzeni w Führera” – stwierdził Łukasz Warzecha na łamach portalu wpolityce.pl.

Uznał, że zarówno działania Putina jak i reakcja Zachodu przypominają lata 30. XX wieku. Wówczas niemieckie społeczeństwo było „w ogromnej większości fanatycznie oddane chorej i agresywnej idei”. Dziś, twierdzi Warzecha, w podobny sposób można spojrzeć na Rosjan.

„Koncert w Moskwie z okazji Anschlussu Krymu był zorganizowany przez władze, ale przecież nie zganiano na niego ludzi siłą i nikt, trzymając im pistolet przy głowie, nie kazał im się cieszyć” – napisał publicysta. „Zdecydowana większość Rosjan nie widzi problemu (...) ani z zamordyzmem Putina, ani z rozbiorem Ukrainy” – dodał.

Jego zdaniem nikt poza całkowitym marginesem społeczeństwa nie kwestionuje przywództwa obecnego prezydenta. Rosja to według Warzechy „po prostu Azja, gdzie władca musi trzymać lud za mordę, inaczej nie zyska sobie szacunku. A lud uwielbia być za mordę trzymany”.

Rosjanie są współwinni temu, co sięstało na Ukrainie. „I tego, co jeszcze bandycki reżim, rządzący w Moskwie, nam gotuje” – uznał na koniec.

pac/wpolityce.pl

Komentarze (6):

anonim2014.03.19 20:30
Karjalan, twoje komentarze dowodzą jakiegoś delirium. Przecież nikt na trzeźwo by tego nie wymyślił. Jesteś podszyty nienawiścią jak nie przymierzając Rosjanie. Uważaj, tam tęczowi mają równo przechlapane !
anonim2014.03.19 20:35
"Rosjanie są współwinni temu, co sięstało na Ukrainie. „I tego, co jeszcze bandycki reżim, rządzący w Moskwie, nam gotuje” – uznał na koniec." Mim zdaniem większą winę za to co Putin zrobił w Rosji ponosi zachodnia Europa i USA. Bo kiedy Putin niszczył demokrację - zamykając wolne media (zastraszanie dziennikarzy, nawet zamachy), dławił jakiekolwiek opozycyjne ruchy (partie) i protesty, to wszystkim przywódcom to nie przeszkadzało. Spotykali się z dyktatorem, poklepywali go z uśmiechem, nawet Igrzyska mu dali do organizacji, bo taki "fajny" chłop z niego. Teraz faktycznie większość Rosjan popiera Putina bo nie ma ALTERNATYWY, opozycja zniszczona (Kasparow wyjechał na zachód), a media to propaganda władzy. Teraz już za późno, wszyscy mogli myśleć wcześniej o tym, że w Rosji nie ma wolności tylko jest dyktatura, która prędzej czy później mocno odbije się w Europie. Dokładnie tak samo jak było z Hitlerem, nikt nie ruszył palcem jak Hitler dławił opozycje i media. Przyglądali się temu myśląc, że Hitlera uda się Igrzyskami przekupić. Analogi jest bardzo dużo, a najgroźniejsza to ta, że Putin dokładnie tak samo rozprawił się z przeciwnikami we własnym kraju jak Hitler, a inni przywódcy nic z tym nie robili przyglądając się biernie. Teraz już za późno, Putin zniszczył demokracje, Rosjanie popierają swego "cara", tak samo jak było za późno kiedy całe Niemcy popierały fuhrera.
anonim2014.03.19 20:37
A co się dziwisz Ruskim ? A u nas wierni Jaruzelskiemu do dziś tańczą jak im zagra.
anonim2014.03.19 20:41
No, to mamy dwie III Rzesze. Amerykański publicysta dr Paul Craig Roberts to samo sądzi o Ameryce: "“Świat musi zrozumieć, że neokonserwatywny rząd USA to Trzecia Rzesza na sterydach. To złowroga siła bez poczucia sprawiedliwości, bez respektu dla prawdy, prawa i ludzkiego życia. Wystarczy zapytać mieszkańców Iraku, Afganistanu, Libii, Palestyny, Pakistanu, Jemenu, Somalii, Libanu, Hondurasu, Wenezueli, Kuby, Iranu. Nawet żyjący złudzeniem zachodni Ukraińcy wkrótce się o tym przekonają. Obama osobiście zadeklarował, że USA to wyjątkowy naród. To neokonserwatywna wersja deklaracji Hitlera o wyjątkowości narodu niemieckiego ponad wszystkich. Jedyna różnica pomiędzy USA a narodowo-socjalistycznymi Niemcami jest taka, że Waszyngton dysponuje o wiele silniejszymi strukturami państwa policyjnego i bronią nuklearną.” [Two Steps Forward, One Step Back, 17.03.14] “Wyjątkowy, niezastąpiony, arogancki, zadufany w sobie rząd USA nie musi pytać nikogo o nic. Waszyngton przemawia nie tylko we własnym imieniu. Waszyngton reprezentuje kraj wybrany przez historię (i neokonserwatystów), aby przemawiać nie tylko w swoim imieniu, ale w imieniu całego świata. Cokolwiek Waszyngton powie, jest prawdą. Cokolwiek Waszyngton zrobi, jest zgodne z prawem, tak jego wewnętrznym, jak i międzynarodowym. Kiedy Waszyngton dokonuje inwazji na obce kraje i niszczy je, wysyła drony i rakiety, zabija uczestników wesel, pogrzebów i dziecięcych gier, jest to uskutecznianie praw człowieka i przynoszenie ludziom demokracji. Kiedy taki kraj próbuje bronić swej suwerenności i integralności terytorialnej, ogłasza się, że jest to państwo zaangażowane w terroryzm, ma powiązania z Al Kaidą, gwałci prawa człowieka i tłumi demokrację.” [World War 1 All Over Again, 14.03.14] Za Adam Śmiech jednodniowka.pl
anonim2014.03.20 9:18
Permisywizm polityków,brak rozeznania (czyt.głupota) obywateli,mimo że większość umie czytać.Niedługo setna rocznica rewolucji bolszewickiej,aż trudno sobie wyobrazić gdzie byliby dziś Niemcy gdyby obowiązywała III Rzesza,gdzie są Rosjanie wszyscy widzimy.
anonim2014.03.20 10:21
Polska powinna mieć broń atomową, do obrony. Poniżej petycja: http://www.petycje.pl/petycja/10407/bron_atomowa_w_polsce.html