Rosja uciekła ze spotkania, ,,trzaskając drzwiami'' po tym jak Zgromadzenie Parlamentarne OBWE przyjęło pilną rezolucję w sprawie Krymu i Donbasu - zdjęcie
08.07.21, 17:19fot. yt/wion

Rosja uciekła ze spotkania, ,,trzaskając drzwiami'' po tym jak Zgromadzenie Parlamentarne OBWE przyjęło pilną rezolucję w sprawie Krymu i Donbasu

26

Zgromadzenie Parlamentarne OBWE na posiedzeniu 6 lipca przyjęło pilną rezolucję, która potępia trwającą rosyjską okupację Krymu i Szczególnych Rejonów Obwodów Donieckiego i Ługańskiego (ORDŁO).

Poinformował o tym na Facebooku Nikita Poturajew, szef ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z partii Sługa Ludu.

Podkreślił, że rezolucja została przyjęta pomimo „zaciekłego oporu delegacji rosyjskiej i delegacji krajów będących pod wpływem Federacji Rosyjskiej”.

Rezolucja, zainicjowana przez Ukrainę, zdecydowanie potępia trwającą okupację Krymu i Szczególnych Rejonów Obwodów Donieckiego i Ługańskiego, zbrodnie wojenne władz rosyjskich, sił zbrojnych i najemników na tymczasowo okupowanych terytoriach ukraińskich – podkreślił Poturajew.

Napisał, że rezolucja potępia rosyjskie próby zablokowania Cieśniny Kerczeńskiej i Morza Azowskiego, łamanie praw człowieka na okupowanym Krymie i ORDŁO, militaryzację ukraińskiego półwyspu oraz wydawanie rosyjskich paszportów mieszkańcom okupowanych terytoriów.

Przyjmując rezolucję w sprawie Ukrainy, Zgromadzenie Parlamentarne OBWE po raz kolejny wystąpiło z żądaniem, aby Rosja – właśnie jako inicjator i strona konfliktu z Ukrainą, właśnie jako państwo agresor i państwo okupujące – natychmiast wyzwoliła okupowane terytoria Ukrainy i zaprzestała masowe i zuchwałe naruszenia przepisów międzynarodowych”

powiedział deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, szef ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE.

MSZ Ukrainy zwróciło uwagę, że przyjęcie tej rezolucji jest wyrazem jedności społeczności międzynarodowej w potępieniu rosyjskiej agresji na Ukrainie.

Jest to ważny wkład w międzynarodowe wysiłki na rzecz przezwyciężenia kryzysu bezpieczeństwa europejskiego spowodowanego zbrojną agresją Rosji przeciwko Ukrainie. Dokument przyczynia się do realizacji wcześniejszych rezolucji Zgromadzenia i ustala, że ​​agresja Rosji na Ukrainę rażąco narusza podstawowe zasady OBWE”

zaznaczył minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.


Jagiellonia.org

Komentarze (26):

Brawo PiS !2021.07.10 12:09
Nie zapominajmy , iż w najbliższym otoczeniu Putina jest bardzo wielu żydowskich oligarchów .
heniek2021.07.9 11:59
poniżej to trol
oficer LWP2021.07.9 10:00
tylko oficerowie propagandy PIS-u z Frondy udają, że "wierzą" w tą ukraińską propagandę, że ok 70% Rosjan żyjących na Krymie nie chciało do Rosji gdzie otrzymali lepszy standard życia, gdzie żydowscy oligarchowie na Krymie ciągle ich okradali (Kołomyjski), chcieli nieterminowych wypłat emerytur, z 18 tys żołnierzy Ukrainy, którzy stacjonowali na Krymie 16 tys dobrowolnie przeszło do armii rosyjskiej z zachowaniem stopnia i otrzymując wyższe uposażenie niż mieli na Ukrainie, a ok 1,5 wróciło na Ukrainę a reszta poszła do rezerwy, Krym jako republika autonomiczna miał swoją konstytucję, która przewidywała referendum o przynależności (ciekawe, że frondowskie politruki o tym głupiemu polskiemu gojowi nie napiszą, odrywając Kosowo od Serbii zrobiono to minimo tego, że konstytucja tego nie przewidywała), za jakich idiotów trzeba traktować swoich czytelników aby wmawiać im, że rosyjscy mieszkańcy Krymu chcieli do biedy i bandyterki, swoją drogą sługusy zażydzonego reżimu PIS nigdy (PIS i Duda) nie potępili mordu na 40 osobach w Odessie, którego dokonali ci bandyci ukraińscy (po mimo filmów), których nie udało się do dzisiaj odnaleźć a od tego mordu ci ukraińscy mordercy i bandyci są najlepszymi przyjaciółmi zażydzonego PIS i koszernego Dudy, Kaczyński się nawet cieszył jak na ukraińskim Majdanie Prawy Sektor krzyczał "śmierć Lachom" a za to, że Ukraińcy chcą mordować Polaków Duda dał im 4 mld zł m
Maciej Piwowar2021.07.9 8:55
Czyli PARLAMENT OBWE wydał WYROK NA KRYM i Obwody ŁUGAŃSKI i DONIECKI. BO Rosja już do Stołu NIE Siądzie.I nie zdziwię się jak W/w obwody zostaną OFICJALNIE przyłączone do Rosji.BRAWO ROSJA.
realia PIS2021.07.9 10:09
to jest tak samo jak obłąkaniec pisowski Morawiecki zablokował z cymbałami bałtyckimi porozumienie UE-Rosja dając wolną rękę Niemcom, Francji, Dani czy Hiszpanii aby z pominięciem Unii mogli sobie zawrzeć porozumienia dwustronne i tradycyjnie "zwycięski" PIS umocnił się w trzymaniu ręki w nocniku gdzie dolano więcej guana
Maciej Piwowar2021.07.9 10:20
@reali w 100% Zgadzam się ,masz racje.
POdPIS2021.07.9 7:48
To są skutki picia wódki .W pijanym zwidzie Chruszczow domalował swoim ziomalom Krym który zawsze należał do Tatarów i Rosjan. Donbas też zajmowali w większości Rosjanie których Ukraińcy chcieli potraktować jak Polaków na Wołyniu w czasie okupacji niemieckiej.
Anonim2021.07.9 6:08
Jakie to kraje są pod wpływem Federacji Rosyjskiej? Wypadałoby podać. I kto trzasnął tymi drzwiami? Putin? Pieskow? Ławrow? Co to za artykuł?
oficer LWP2021.07.9 10:10
poziom oficerów propagandy PIS-u z Frondy
Anonim2021.07.9 6:05
Mogą i kolejne 50 lat przyjmować rezolucje i uchwały. Krym pozostanie rosyjski.
Prawda2021.07.8 22:46
Rosja to Ksiestwo Moskiewskie ---reszte to ziemie Zrabowane i oddadza w 21 wieku --Chiny juz od południa Syberie zaludniają gdzie od wieków mieszkali Chińczyki ==== a Ukraina to bufor dla Polski --------=====Bandyta Ruski z Banderowcem Ukraińskim muszą się === Mordowac mają we Krwi Mordy --
Maciej Piwowar2021.07.9 8:59
@ Prawda a może tak ,,Polska" to księstwo Mieszka I ,bo Mazowsze ,Pomorze,Wiślanie ,to ZIEMIE OKUPOWANE przez Piastów.
czukcza2021.07.9 10:12
idąc twoją logiką USA to kraj powstały na zrabowaniu ziem Indianom więc powinni natychmiast je oddać,
katolik2021.07.8 20:20
LUDZIE nie sa juz wazne inne tematy, nazisci SSPIS specjalnie zajmują społeczenstwo idiotyzmami-- JEST WOJNA- albo nazisci albo Naród przeżyje--- STAŃMY wszyscy masowo do modlitwy, w grupach, przy figurach, przy Kościołach!! Episkopat zdradził wiernych i swoich Księży.
Przestań udawać "katolika"!2021.07.9 0:08
Przecież wiemy, ze ten sam tekst wstawiasz pod każdym artykułem! Wiemy, że jesteś Lechem Keller, w dodatku żydowskim ateistą! ... Nie rżnij głupka! Komu ten kit chcesz sprzedać!?? Za słaby jesteś!
Taka prawda2021.07.8 19:34
Prawda jest taka ze upadliny banderowsko majdanowskiej swołoczy nigdy nie było to było nasze i cześć ruskich i tatarów kozaków itd nawet turasów
Prawda2021.07.8 19:13
Rosja i tak zostanie podzielona na 3 panstwa ===Chin nigdy nie zapomną Rosji za Wojne w 1969 roku nad rzeką Usuri zgineło tysiące Chińczyków ====
Kruk2021.07.8 19:32
TAK TAK WY UPOWSKIE SUCZE SYNY A WY BANDEROWSKIE KU... BĘDZIECIE PODZIELENI NA 2 CZĘŚCI POLSKĄ I RUSKIMI ALBO TATARSKIMI ZBIRAMI CZY KOMU TAM YEBAĆ WAS BANDEROWSKIE CIOTY
pytam2021.07.9 10:31
który Chińczyk Ciebie o tym zapewniał i dlaczego tylko Ciebie?
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.8 18:32
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.8 18:19
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
ŁŻESZ !!! Bluźnisz przeciw Stwórcy!2021.07.8 18:23
Jedynie pozostaje pytanie; czy bluźnisz dlatego, że jesteś menda Łukaszenki-Putina, czy po prostu idiotą - ignorantem! Tak czy inaczej, to TY BĘDZIESZ SĄDZONY!
Anonim2021.07.8 18:33
a w domu wszyscy zdrowi?
"anonimie"??? Pytasz o domowników?2021.07.9 0:14
A jak u ciebie w domu ?... Ty nikogo nie masz w domu i nigdy nie miałeś!.. Jesteś samotnym starcem, ponad 70-letnim. Wolałeś, Lesiu, wybrać sobie do życia "homo- nie wiadomo"! Nieprawdaż?
Anonim2021.07.8 17:56
Nie możliwe - Rosja nie ucieka, Rosja oddala się z dużą predkością!
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.8 17:43
11-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.