Rosja to bankrut moralny i ekonomiczny - zdjęcie
05.02.16, 08:35

Rosja to bankrut moralny i ekonomiczny

1

Rosja straciła blisko 600 miliardów dolarów w związku z zachodnimi sankcjami i spadkiem cen ropy. Do takiego wniosku doszli eksperci dziennika „Wiedmosti”. Gazeta dodaje, że w najbliższym czasie Rosjanie nie powinni oczekiwać poprawy sytuacji.

Z wyliczeń ekonomistów: Jewsieja Gurwicza i Ilii Prilepskowo wynika, że w ciągu dwóch lat Rosja straciła z powodu zachodnich sankcji prawie 170 miliardów dolarów. Natomiast o 400 miliardów dolarów zmniejszyły się wpływy do rosyjskiego budżetu w związku ze spadkiem cen ropy na światowych giełdach.

Eksperci dodają, że tempo rozwoju rosyjskiej gospodarki spadło aż trzykrotnie w stosunku do poprzednich lat, na co ich zdaniem, ma również wpływ ucieczka zagranicznego kapitału i brak zainteresowania ze strony inwestorów.

Kryzys finansowy odczuwają już od dawna także przeciętni obywatele. Systematycznie rosną ceny podstawowych produktów, usług komunalnych i paliwa. Przy tym chwiejny i utrzymujący się na niskim poziomie kurs rubla szkodzi sektorowi bankowemu.

tg/IAR

Komentarze (1):

anonim2016.02.5 13:26
jeżeli to faktycznie prawda te dane statystyczne to jest to wina oligarchizmu jaki tam panuje, mając tyle gazu, ropy i innych bogactw naturalnych temu Państwu (mocartstwu) zagrozić mogą jedynie wewnętrzne zgrzyty albo sąsiad Chiny, nikt inny ... całe te propagandowe dywagacje świat zachodniego to tylko pobożne życzenia nie mające pokrycia w rzeczywistości który jest być może bardziej zepsuty moralnie niż kraje opozycyjne ...