- W PKO BP skupimy się w najbliższej perspektywie na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej - oświadczył Jan Emeryk Rościszewski powołany na prezesa PKO Banku Polskiego. Zapowiedział on także dalszą kontynuację cyfryzacji banku.

Jak informował w ubiegłym roku PAP, „PKO Bank Polski zwyciężył w rankingu Finnoscore 2020 i został europejskim liderem cyfrowej bankowości”.

Polski bank został wysoko oceniony w kategoriach: bankowość online, media społecznościowe, aplikacja mobilna oraz strategia w zakresie innowacji.

Ranking został przeprowadzony wśród 200 banków z Europy i Ameryki Północnej. Bardzo wysoko ocenione zostały: bankowość online, media społecznościowe, aplikacja mobilna, komunikacja omnikanałowa oraz strategia w zakresie innowacji. Na uznanie PKO BO jako lidera w tym zestawieniu to zasługa m.in. „realizowanej przez bank strategii, która bazuje na transformacji cyfrowej”.

Jak podkreślono w komunikacie opublikowanym przez PKO BP, transformacja cyfrowa "systematycznie zmienia Grupę PKO Banku Polskiego w zwinną organizację wyposażoną w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne". Efektem tej transformacji jest to, że obecnie prawie trzy czwarte klientów korzysta z usług banku za pośrednictwem kanałów zdalnych - podano.

Jak dalej podaje PAP, bankowość cyfrowa w PKO Banku Polskim jest bardzo mocno wspierana przez aplikację mobilną IKO, „która dwa lata z rzędu, dzięki wysokim ocenom użytkowników, została uznana za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie” - czytamy.

Obecne z IKO korzysta już ponad 5 mln użytkowników i tylko w 2020 roku systemu banku odnotowały 1 mld 150 mln logowań do systemu. Całościowo od marca 2013, tj. od uruchomienia IKO było już ponad 2,9 mld logowań.

 

mp/pap