"Za ten rok zaufania z całego serca wszystkim dziękuję!"- napisał wczoraj na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Mija dokładnie rok od objęcia przez ówczesnego ministra i wicepremiera urzędu Prezesa Rady Ministrów. 

Jak premier Morawiecki jest oceniany przez Polaków? Sprawdziła to sondażownia IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej". 42,1 procent respondentów ocenia szefa rządu pozytywnie, przeciwnego zdania jest 46,8 proc. badanych. W ocenie dziennika "Rzeczpospolita", Mateusz Morawiecki może mówić o umiarkowanym sukcesie. 

Gazeta podkreśla spadek notowań wicepremier Beaty Szydło. Polityk uzyskała 36,4 proc. pozytywnych wskazań i 49 proc. negatywnych, co oznacza, że w porównaniu z poprzednim badaniem ubyło jej 9 proc. pozytywnych ocen, zaś w przypadku negatywnych- odnotowała wzrost na poziomie 6,5 proc. 

Według dziennika, w rządzie są również ministrowie, których oceny są coraz bardziej pozytywne. Takim politykiem jest szef resortu sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, a także: wicepremier Jarosław Gowin, choć obaj ministtowie odnotowują wciąż przewagę ocen negatywnych. 

"Kiedy rok temu objąłem stanowisko Prezesa Rady Ministrów wiedziałem, że przed nami zadania ambitne, ale i trudne. Dziś widzę, jak długą drogę Polska już przebyła, lecz mam świadomość, jak wiele wyzwań czeka nas w przyszłości. Za ten rok zaufania z całego serca wszystkim dziękuję!"- podsumował na Twitterze premier Morawiecki.

yenn/Rp.pl, Fronda.pl