Rodzice dzieci powyżej 8. roku życia dostaną zasiłki - zdjęcie
12.03.20, 15:10Fot. screen Rmf FM

Rodzice dzieci powyżej 8. roku życia dostaną zasiłki

2

Zapis specustawy związanej z chorobami zakaźnymi, który mówi o objęciu zasiłkami rodziców, którzy ze względu na zamknięcie placówek oświatowych muszą zostać z dziećmi w domu, zostanie zmieniony. Jak powiedziała dzisiaj minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, w nowelizacji specustawy znajdzie się zapis, dzięki któremu zasiłkami takimi zostaną objęci również rodzice dzieci starszych niż 8 lat. Zapisy noweli mają zostać zapowiedziane na początku przyszłego tygodnia.

Minister Emilewicz zapewniła też, że w Polsce nie zabraknie żywności i apelowała o racjonalne zachowanie w sklepach.

-„Z całą pewnością gwarantujemy państwu, że nie ma żadnych powodów ani podstaw do tego, by obawiać się, że sklepy zostaną zamknięte lub nie będą zaopatrzone” – mówiła.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaapelował natomiast do pracodawców, aby w miarę możliwości wdrażali pracę zdalną.

-„Zwracamy się do pracodawców z apelem o to, żeby zgodnie z obowiązującymi przepisami - część tych przepisów obowiązuje od dawna, część została wprowadzona dzięki specustawie - maksymalnie wdrożyć zdalną pracę” – powiedział Michał Dworczyk.

Podkreślił, że takie rozwiązania wprowadza się też w administracji rządowej. W samej kancelarii premiera, jak powiedział, już 55 proc. pracowników pracuje zdalnie.

kak/ PAP

Komentarze (2):

StopHisterii2020.03.12 22:51
Emilka jaka ty mądra i piękna jesteś! Kocham cię!
Michał Jan2020.03.12 15:42
Okazało się, że dzieci powyżej 8 lat wymagają nieustannej opieki i nie mogą same przebywać w domu. Proponuję spec-ustawę zakazującą prowadzenia do szkoły dzieci powyżej 10 lat za rączkę. Oczywiście na czas "zarazy". Potem będzie można.