Reżim Łukaszenki zaostrza kurs wobec demonstrantów - zdjęcie
11.09.20, 18:30Fot. screenshot - Facebook (Biełsat po polsku)

Reżim Łukaszenki zaostrza kurs wobec demonstrantów

2

Władze Białorusi zapowiedziały zaostrzenie kursu wobec demonstrującego społeczeństwa. Do mediów wpływa coraz więcej nagrań z brutalnych interwencji białoruskich służb. Na jednym z nich funkcjonariusze zatrzymują młodą kobietę przed sądem w Mińsku, którą siłą wciągają do samochodu.

W ostatnich tygodniach białoruskie służby w czasie protestów zatrzymywały przede wszystkim mężczyzn, którzy byli później bestialsko bici w więzieniach. Teraz jednak coraz częściej zatrzymywane są również kobiety. Wczoraj aresztowano osiem kobiet protestujących w obronie Maryji Kalesnikawej.

Nowy prokurator generalny Andrej Szwied zapowiada zaostrzenie kursu wobec demonstrującego społeczeństwa:

- „Prokuratura ma teraz jedno podstawowe zadanie: zachowanie suwerenności i niepodległości naszego kraju. Ostatnie słowo należy do prokuratury. Musimy zapewnić bezpieczeństwo i porządek. Wszelkie przejawy przemocy i ekstremizmu będą duszone w zarodku. Będziemy mieć do tego podejście profilaktyczne”.

Na Białorusi wciąż trwają protesty wobec sfałszowanych wyborów prezydenckich. Obywatele Białorusi i społeczność międzynarodowa domagają się nowych, wolnych i przeprowadzonych pod kontrolą międzynarodowych instytucji wyborów.

Dziś w Lublinie spotkali się przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy dyskutowali o sytuacji na Białorusi. Po spotkaniu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że V4 stoi na stanowisku konieczności powtórzenia wyborów na Białorusi i wezwał tamtejsze władze do natychmiastowego zaprzestania przemocy oraz zwolnienia więźniów politycznych.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (2):

o. Rydzyk2020.09.11 19:25
Jako ksiądz i uczeń Chrystusa bardzo wysoko oceniam działalność Rzecznika Praw Dziecka, pana Pawlaka. Mam nadzieję, że zrobi wreszcie porządek z tymi dziećmi, które nas podstępnie wciągają do swoich wyuzdanych praktyk seksualnych.
Randka juz dzis2020.09.11 19:01
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną z internetem. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. Zajrzyj tu: [email protected] . . . I slowo od naszego sponsora: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia.