Rekonstrukcyjna 'giełda' nazwisk. SE: To niemal 'pewniaki'! - zdjęcie
31.05.19, 16:29Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Rekonstrukcyjna 'giełda' nazwisk. SE: To niemal 'pewniaki'!

8

Nie ustają spekulacje na temat zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Zmiany w rządzie są konieczne ze względu na to, że wielu ministrów i wiceministrów w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wywalczyło mandaty. 

"Super Express" wymienił nazwiska prawdopodobnych przyszłych ministrów. Jak podkreśla tabloid, są to "niemal pewniaki" do objęcia stanowisk. Mowa o Elżbiecie Witek, Stanisławie Szwedzie, Sebastianie Kalecie oraz Marianie Banasiu. 

Według informacji dziennika, rekonstrukcja gabinetu Mateusza Morawieckiego miałaby być większa niż to początkowo planowano. Obejmie bowiem nie tylko tych członków rządu, którzy przeniosą się do Strasburga. Z rządu ma odejść także kilkoro kolejnych ministrów. Nazwiska ich następców miał już poznać prezydent Andrzej Duda. Jak podaje "SE", rekonstrukcja miałaby dokonać się już 4 czerwca. 

Elżbieta Witek miałaby zastąpić Joachima Brudzińskiego w MSWiA, choć możliwy jest również scenariusz, w którym zajęłaby miejsce obecnej rzecznik PiS, Beaty Mazurek. 

Na miejsce Patryka Jakiego miałby wejść Sebastian Kaleta. Na giełdzie nazwisk pojawia się też prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Z nieoficjalnych ustaleń "Super Expressu" wynika, że mógłby on objąć stanowisko ministra w nowo utworzonym resorcie przemysłu, któremu podlegałyby m.in. wszystkie energetyczne spółki Skarbu Państwa. Elżbietę Rafalską, według dziennika, może zastąpić Stanisław Szwed, a Teresę Czerwińską- Marian Banaś,  szef Krajowej Administracji Skarbowej.

yenn/SE.pl, Fronda.pl


Komentarze (8):

Urszula2019.06.1 10:24
Z tej całej plejady nieznanych mi ludzi słyszałam jedynie o Witek. Ma zostać szefową MSWiA choć nic nie umie, a jej jedyną "zaletą" są koleżeńskie układy z Szydło. Pani premier z PO też nagrodziła swoją koleżankę niezłą fuchą tylko dlatego, że ta była jej koleżanką. No i czym różnią się te 2 partie? PiS = PO
Waldi2019.06.1 11:10
Tym, że większości Polaków (oprócz żyjących i potomków SB, WSI, PZPR) żyje się lepiej, że już ich nie biją na marszach, że nie strzelają do protestujących, tak jak w Jastrzębiu w styczniu 2015, czują się wolni i bezpieczni i obywatelami
Urszula2019.06.1 16:50
Co ma piernik do wiatraka? Co ma wspólnego potomek po członku PZPR czy innym takim z sytuacją życiową polaków (celowo przez małe "p") Kaczyński jest potomkiem współpracownika UB o pseudonimie "Irka". Wiedział o tym? :D Strzelasz na oślep, gościu i trafiasz niechcący w swojego idola.
babcia2019.06.1 6:40
a kogo nakzał przyjąc naczelny lokaj starszych w wierze jacy sa jego obowiazkowi ministrowie czyzby juz przekazywano orlen jako rekompesate 447
Waldi2019.06.1 11:06
Nie szalej kacapski Konfideracie.
Matylda z Wadowic2019.05.31 16:55
https://oko.press/telewizja-republika-przeprasza-agnieszke-holland-za-ubeckie-insynuacje-i-wplaca-na-oko-press/
AN2019.05.31 18:57
Przeprasza, bo nadzwyczajna kasta wydała taki wyrok. Nadzwyczajna kasta popiera i ubeków, i ich sympatyków, wiadomo nie od dziś i ich nie skrzywdzi, choćby prawda i racja była po innej stronie. A kim był ojciec Agnieszki Holland i co to była za rodzina, można sobie przeczytać w internecie.
Cogito ergo sum2019.05.31 16:51
I to wszystko przechodzi PO koło nosa. Mogą tylko popatrzeć przez szybę. Takie oczyszczenie jest im potrzebne bo już stali się zawodową władzą i wyborcy nie byli im potrzebni