Rekonstrukcja rządu: Już dziś prezydent dokona zmian w składzie Rady Ministrów - zdjęcie
05.10.20, 08:40Fot. Adam Guz / KPRM via Flickr, CC 0

Rekonstrukcja rządu: Już dziś prezydent dokona zmian w składzie Rady Ministrów

1

Już dziś o godzinie 15 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego.

Nominację z rąk prezydenta otrzyma między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W nowym rządzie będzie on pełnił funkcję wicepremiera.

Skład nowej Rady Ministrów premier Morawiecki przedstawił w ubiegłym tygodniu. Zmniejszona zostaje liczba ministerstw – z 20 do 14. Część resortów będzie zlikwidowana, a zakres kompetencji podzielony na nowe lub istniejące resortu.

Prezydent powoła między innymi prof. Przemysława Czarnka na stanowisko szefa resortu edukacji i nauki. Jarosław Gowin odbierze zaś nominację na stanowisko wicepremiera a także ministra rozwoju, pracy i technologii.

dam/PAP,Fronda.pl

 

Komentarze (1):

Agnieszka2020.10.5 11:18
Czarnek podobno podejrzewa u siebie koronowirusa, Ostatnio miał kontakt z Michałem Moskalem, który ma kontakt z Jarosławem Kaczyńskim, który został wicepremierem. No to oby wam koronowirus nie zrekonstruował tego rządu... A ja zgodnie z obietnicą rozpoczynam aż do skutku nowennę pompejańską o rozwalenie tej władzy, która woli rządy Michasia Moskala i zniszczenie polskiego bezpieczeństwa żywnościowego i wszelakiego niż naprawianie i ratowanie polskiego rolnictwa przez najlepszego fachowca w byłym rządzie, największego patriotę i przyzwoitego człowieka czyli najlepszego ministra rolnictwa pana Ardanowskiego. Oby rządy Michała Moskala skończyły się dla was taką klęska, żeby już nikt nigdy nie pomyślał nawet o takim traktowaniu Polaków jak wy - oddający nas pod władzę pustego gówniarza i miernych klakierów przy wyniszczaniu mądrych, dobrych, fachowych patriotów z siłą i charyzmą.