Raport o stanie Sił Zbrojnych RP. Alarmujący! - zdjęcie
14.11.19, 12:151. Warszawska Brygada Pancerna, fot. via Wikipedia

Raport o stanie Sił Zbrojnych RP. Alarmujący!

74

Obecne zdolności Sił Zbrojnych RP są mniejsze niż w roku 1995 - informuje opublikowany właśnie w internecie raport Fundacji Ad Arma pt. "Fotoplastykon. Siły Zbrojne RP w liczbach", będący próbą przedstawienia realnych zdolności oraz gotowości bojowej Wojska Polskiego. Jego wnioski są alarmujące dla bezpieczeństwa oraz suwerenności Polski.

W przeddzień zakończonych właśnie obchodów święta niepodległości, szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że: "Wojsko Polskie jest coraz liczniejsze, wyposażane w nowoczesny sprzęt, świetnie wyszkolone". Czy jest tak w rzeczywistości?

Na obecną sytuację Polski w szerszej perspektywie spojrzeli eksperci Fundacji Ad Arma, którzy podjęli się podsumowania ostatnich 24 lat funkcjonowania Sił Zbrojnych RP - od 1995 do 2019 roku.

"Rozpoczynamy dyskusję na ten temat w szerokim zakresie i wzywamy do podjęcia natychmiastowych, realnych działań, zamiast karmienia Polaków propagandowymi sloganami" - mówi Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma.

Raport "Fotoplastykon. Siły Zbrojne RP w liczbach" to pierwsza tego typu publikacja w Polsce, która w swojego rodzaju "stopklatkach" prezentuje zdolności Wojska Polskiego w roku 1995, 2010 i 2019. Po przeanalizowaniu obszernego materiału eksperci Fundacji Ad Arma stawiają wniosek, że obecne zdolności Sił Zbrojnych RP są mniejsze niż w roku 1995.

"Siły Zbrojne RP z 2019 roku nie byłyby w stanie równać się z Siłami Zbrojnymi RP z 1995 roku. Co więcej, regres wydaje się być celowy, zaplanowany i kontrolowany z zagranicy, tak aby uniemożliwić powstanie nad Wisłą liczących się struktur obronnych oraz niezależnego przemysłu zbrojeniowego" - komentuje główne tezy raportu Jacek Hoga.

Ponadto, raport odpowiada na takie pytania jak:

- Jaki jest obecny poziom gotowości bojowej polskich żołnierzy w porównaniu do lat ubiegłych?

- Ile lat ma sprzęt używany obecnie w Wojsku Polskim i jak realnie wyglądają plany jego modernizacji?

- Jak się mają obietnice i deklaracje polityków i wyższych oficerów do faktycznego stanu obronności Polski?

Raport porusza także kwestie niedoszłych reform wojskowych, niewykorzystanych możliwości polskiego przemysłu obronnego, niedostatecznego wyszkolenia żołnierzy oraz uzależnienia działalności i logistyki Wojska Polskiego od innych krajów.

"Wiemy, że raport spotkał się już z zainteresowaniem części osób odpowiedzialnych za najważniejsze decyzje w tej sprawie. Czy wyciągną z tego odpowiednie wnioski? O tym każdy może przekonać się sam. Oddajemy tę publikację wszystkim Polakom, aby samodzielnie wyrobili sobie opinię na temat realnych zdolności oraz gotowości bojowej Wojska Polskiego a następnie porównali ją z przekazem medialnym, który dominuje w naszym kraju" - dodaje prezes Fundacji Ad Arma.

Raport "Fotoplastykon. Siły Zbrojne RP w liczbach" można pobrać za darmo na stronie  https://adarma.pl/2019/11/12/fotoplastykon-do-sciagniecia-za-darmo/


Fundacja Ad Arma

Komentarze (74):

Jaro2019.11.16 16:33
Gdy czytam ponizsze komenty to sie zastanawiam czy naprawde tu tyle trolli czy ludzie totalnie bez pojecia. A redakcja frondy, staliscie sie tuba opozycji?
kuyg2019.11.15 11:04
PO likwidowało armię. Robił to Klich (szef pacyfistycznej organizacji kiedyś), i Siemoniak. Smoleńsk, Mirosławiec,czołgi. SLD Rośki wzięło, brali F-16 następni. Tusk likwidował wraz z Millerem przemysł stoczniowy, a wcześniej polski przemysł ogółem od czasów Balcerowicza i Lewandowskiego. Niemoc w zakupach dla armii i chaos i spadek liczebności trwają wciąż. Wyśmiewany Macierewicz przecisnął Grota. Misiewicze w MONie i oportuniści,obca agentura sabotują rozwój obronności od dawna. To jakiś cyrk band kolesiów na karuzeli. Czytam na defence24 komenty i połowa tam mądrzejsza od decydentów brzuchaczy. Jesteśmy osłabieni obronnie bardzo i nikt na górze za zdradę nie beknął. Żrą tylko polską kasę, rwą sukno Rzeczpospolitej. Sabotaż i ordynarna zdradę widać już gołym okiem, gdy porównać to z wyraźnie zaplanowanymi zakupami Czech czy Litwy oraz patrząc jak tam stany osobowe powiększają, i jak ministrowie promują wyroby przemysłu na targach.
Patryk RuSS2019.11.15 8:24
my młodzierz POlska dziekujemy panu JArosławowi Kaczyńskiemu za darmową naukę i możliwość rozwoju
Kamila2019.11.14 23:50
Przecież za Rządów Tuska, bardzo ładnie naszą Armię rozbroił! Zakup sprzętu był mu niepotrzebny, żołnierze w wojsku też ! Likwidował lotniska wojskowe, wiem że w Mińsku Mazow. w Białej Podl. Likwidował jednostki wojskowe, zmniejszał ilość żołnierzy w wojsku. Wiele innych rzeczy ......itd . Jemu było nic nie potrzebne ! Był na usługach Markeli i nie tylko !
Tadi2019.11.14 23:13
To od F16 były wtedy lepsze samoloty ? Nie słuchajcie ruskich troli a Fronda jeszcze ich firmuje. O zgrozo , chyba przestanę ją czytać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reytan2019.11.14 22:07
Ad ArmaTO KUPA GNOJU I GLUPOTY. W1995 roku to byly armie jeszcze z zimnej wojny. Obecnie takze armia rosyjska i amerykanska sa okolo DZIESIEC RAZY mniejsze. Take to glupie,ze nawet trudno sie smiac !
Zbigle2019.11.14 21:18
Pragnę nadmienić, że w 1995 armia była jeszcze z poboru. Olbrzym na glinianych nogach.
Marek2019.11.14 21:04
Sieją defetyzm. A partyzantka Antoniego? Nawet Śmigły Rydz przed wojną nie organizował AK. Do głowy mu nie przyszło, że wróg zaleje Polskę i będzie potrzebna partyzantka. Antoni natomiast wie.
ian2019.11.14 20:00
genarlismusie płaszczak to jak to z tą twoją potężna armiją jest?
stan2019.11.14 17:06
Jasne, że mniejsze niż w latach 90. Weszliśmy do UE i niepotrzebne były siły zbrojne, bo UE miała nas obronić? Ale proszę napisać jak wygląda obecna sytuacja w porównaniu z 2008-2015? Dlaczego nie jojczyliście, gdy Siemoniak zakupował w Izraelu broń bez naboi (których nigdzie nie produkowano do tej broni)?
anonim2019.11.14 17:00
Maria Blaszczyk 14.11.19 13:15 Kochana Frondo, toż to jakiś wyłom w linii ideologicznej portalu... Niby odbiorcy większości mediów byli świadomi faktu systematycznego rozbrajania Polski przez PiS, ale jak to udźwigną czytelnicy Frondy? I co teraz będzie? Ano dalej warszawskie g....o będzie, które, jak widać Zabłysłej mocno szkodzi na zwoje mózgowe.
Maria Blaszczyk2019.11.14 19:02
Część, Mateuszku. Już myślałam, że coś Ci się stało. Mój najwierniejszy wielbiciel - choć zaloty nieco końskie - zanikł na tak długo. Miło mi Cię widzieć.
anonim2019.11.14 16:57
No właśnie, jak Fotoplastykon biorą się za ocenianie poziomu armii, to ręce opadają. W 1995 r był jeszcze pobór powszechny, i demografia większa, więc siłą rzeczy liczebny stan armii, był dużo wyższy. Co ciekawe wtedy żołnierze mieli przestarzały sprzęt, jak i wyposażenie np kałachy liczące 30, 40 lat. Więc, jak, ktoś chce na siłe szukać sensacji to niech szuka.
Olej2019.11.14 15:25
Warto by było się pochylić nad tą rzeczoną analizą porównawczą – ilościowo sprzętową W Iraku za Saddama kraj ten posiadał ogromne ilości sprzętu porównywalnego z tym sprzed 20 lat, o którym pisze analiza o stanie polskiej armii. Jak wiadomo wszem i wobec wiemy co się z tym sprzętem działo w konfrontacji z uzbrojeniem amerykańskim. Co zostało z tych setek, produkcji sowieckiej, czołgów. Dlatego też ładowanie ogromnych pieniędzy w archaiczne uzbrojenie nie ma sensu gdyż w konfrontacji z uzbrojeniem sowieckim nowego typu – zmodernizowanym po naszej armii zostanie to co po irackiej. Wyzwaniem jest liczebność armii, jej mobilność i wszechstronność uzbrojenia poszczególnego żołnierza. Wzorem jest model szwajcarski lub fiński. Słowem; każdy żołnierz musi być wyposażony w środki bojowe o dużej skuteczności mogące tłuc wszystko co się rusza w powietrzu i na ziemi. Do tego potrzeba pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy oraz najnowocześniejszych technologii. Faktem jest bezspornym, że zmiany jakościowe i ilościowe w polskiej armii są zbyt rozciągnięte w czasie i za powolne. Krytukując obecną władzę trzeba pamiętać o 30 latach rozkładu wojska polskiego. Likwidacji całych jednostek wojskowych, likwidacji koszar i mienia wojskowego, na którym robiono gigantyczne interesy. Kasacja sprzętu, wyprzedaż karabinów i uzbrojenia. Nie zrobił tego PiS tylko poprzednie ekipy władzy. Wszak główny architekt polskiej polityki zagranicznej tow. Geremek uznał, że Europie nie grozi wojna przez najbliższe dziesięciolecia, że żyjemy w najbezpieczniejszym okresie naszych dziejów. Skutki takiego myślenia mamy obecnie. Stoimy obecnie przed dylematem; jeść masło z chlebkiem czy budować armaty i jeść suchy chlebek ? Psioczą wszyscy jednakże czy tak samo ochoczo sławili by władzę gdyby zamiast 500 + było 500 tys. karabinów + ? Jesteśmy państwem biednym, dopiero co łapiemy oddech po ponad 50 latach cywilizacyjnego zacofania. Zewsząd mamy wrogów, tak wewnętrznych jak zewnętrznych. Ogromną agenturę i wrogą państwu propagandę. Jak wobec takiej sytuacji przekierować środki z budżetu państwa na zbrojenia ? Błędem polityki PiS jest nieinformowanie społeczeństwa o stanie zagrożenia państwa. Przekaz do ludzi powinien iść non stop, mamy zagrożoną suwerenność i niepodległość, musimy się zjednoczyć i zmobilizować do wspólnego działania i poświęceń. Powinna być przywrócona powszechna służba wojskowa i szkolenie wszystkich od 18 do 50 roku życia. Powinniśmy być społeczeństwem zmilitaryzowanym ! Abyśmy przetrwali jako naród.
diki2019.11.14 18:21
i też jestem za przywróceniem poboru ..ale intensywne szkolenie od 3 do 6 miesięcy .. nie dłużej..
Przeciw kretynom2019.11.14 14:52
Już dawno nie czytałem takich bzdur...
T.2019.11.14 14:45
Polska armia była najmocniejsza za czasów PRL. Może i nas nie szanowali, ale przynajmniej się Nas bali. I nie zmieni tego żadne szczekanie zatwardziałych pislamistów. Żadne zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Obecnie Wojsko Polskie jest w stałym rozkładzie od 1990r. Polskie wojsko nie ma za praktycznie żadnych zdolności ofensywnych i defensywnych. Jesteśmy ślepi, głusi i nie wiemy w którą stronę mamy iść. Brak nam nowoczesnych środków do obrony przeciw rakietowej, brak obrony przeciwlotniczej, Nasze lotnictwo zostanie unicestwione w pierwszych sekundach nowej wojny. Brak pocisków zdolnych spenetrować i zniszczyć rosyjskie czołgi, Nasza marynarka wojenna to muzeum, w cyberprzestrzeni Nasze bezpieczeństwo nie istnieje, wystarczy atak na elektrownie i cały kraj stoi. Najlepsze jednostki pancerne są przeniesione na wschodnia granicę gdzie są w zasięgu rosyjskich rakiet. I co nam szykuje PIS? bohaterską obronę granic jak w 39? nie oddamy nawet guzika od munduru? Zlikwidowano pobór, mamy pisdowatą młodzież która zes#a się gdy usłyszą huk wystrzału albo będą robić selfiki na facebooka. WOT to głównie dzieciaki, którym wmawia się że coś potrafią. Wszelakie przetargi dla wojska to jeden wielki chaos który trwa latami, już teraz brak nam śmigłowców- jakichkolwiek: wielozadaniowych, transportowych, szturmowych. To co mamy to już nie nadawało się do walki w latach mojej służby, a służyłem w armii przez 10 lat łącznie z misjami. Żołnierze zawodowi wydają niekiedy własne pieniądze na indywidualny sprzęt - kamizelki, pasy, ładownice itp. O zgrozo dalej na wyposażeniu wojsko ma szelki dusicielki!
Tadeusz 2019.11.14 14:49
Problem jest taki, że PISowskiemu ludu tego nie wytłumaczysz. Propaganda mówi, że jest dobrze a ty pewnie zmyślasz bo kościoła nie lubisz. Dlatego ten kraj nigdy nie będzie taki jak mógłby być.
T.2019.11.14 15:00
Ale ja jestem katolikiem, wierzącym i praktykującym. Wiara wyciągnęła mnie z otchłani i pewnego wpakowania sobie kuli w łeb. Pisze o wojsku bo byłem tam, widziałem to od środka.
Tadeusz 2019.11.14 15:10
Chodzi mi o to że jak piszesz nie po linii partii, nie o sukcesach to ludzie zamiast się zastanowić, że może masz rację, wolą zwyzywać cię a problem zostaje nierozwiązany. PS. zgadzam się w 100% z Tobą.
obcas2019.11.14 14:23
A co to za fundacja. Ponoć płacą rublami. To co rubel moze powiedzieć o WP dobrego.
Tadeusz 2019.11.14 14:45
Piszą, że w 2004r mieliśmy 1005 czołgów a teraz mamy 653 sztuki. W 2004r mieliśmy 1070 sztuk artylerii a teraz mamy 775 sztuk. Czyli jesteśmy słabsi ale ty swoje wiesz bo widziałeś paradę w TV. Lepiej wmawiać ludziom, że jesteśmy mocni wtedy nie będzie trzeba inwestować w WP a Putin da ci kilka rubelków.
rdaneel2019.11.14 20:14
Pomówienia, wszędzie pomówienia. Najważniejsze to unurzać przeciwnika gównem w którym się siedzi po uszy...
Karol2019.11.14 13:53
Widac sorosz rzucil groszem,bo lewackie wszy ruszyly z bazgraniem ! Zapomnieli debile jak po-psl owcy dozbrajali wojsko w tablice Mendelejewa ?! Jablka wpierdzielac sklerotyki !
aaa2019.11.14 13:46
za to utrzymujemy 5000 amerykanów na wczasach w Polsce.
PreczZAmerykańskimiŻołdakamiNaTerytoriumPolski2019.11.14 13:42
PiSocjaliści katoliccy wolą płacić państwowe miliardy żołdakom z USA, niż wydać je na powiększenie, dozbrojenie i unowocześnienie polskich sił zbrojnych. Żołdak amerykański ma za pieniądze obronić polskiego partyzanta rekonstrukcyjnego w demobilowych dekoracjach przed rosyjskim żołnierzem. Ta strategia to oczywista zdrada stanu.
Alojzy Cedzidło2019.11.14 13:36
,,Oddajemy publikację wszystkim Polakom aby mogli wyrobić sobie opinię na temat (..........)"- pisze Fundacja Ad Arma .Fajne . Dlaczego prześladuje mnie przekonanie,że zakończenie tego apelu jest zakamuflowanym ,,aby mogli wyrobić sobie opinię o PiS-e"Many sobie wyrobić opinię , czyli uwierzyć nie w dane rządowe a w dane Fundacji. I proszę już poskutkowało . Te kilkanaście komentarzy już jest zgodne z intencjami Fundacji. .Wiem , wiem piszę głupoty . Ale jak można pisać inaczej jak się ma negatywne dane , nie udokumentowanej opinii nie będąc dodatkowo" uczonym wszechnauk," jak np ... E ee tam . Tych co wyżej . Przed godz.13:35
Maria Blaszczyk2019.11.14 14:00
Ależ panie Alojzy, w tym raporcie nie ma nic nowego. On i tak nie mówi o wszystkim, chociażby pomija sprawę pozbycia się większości dowództwa, zwłaszcza tego wyszkolonego za grube pieniądze zagranicą, z doświadczeniem bojowym i we współpracy z NATO, awansowania nowych dowódców ze stopni majorów i kapitanów do generałów w ekspresowym tempie, o korpusie oficerów młodszych zasilanym przez cywilów o właściwych poglądach drogą na skróty przez WOT. Ten raport też nie wspomina o panach Misiewiczach, Kownackich i Kotasach... I o wielu innych rzeczach.
Alojzy Cedzidło2019.11.14 23:19
Póżna pora ... Aby nie przeciągać .. Pisze Pani ,,wyszkoleni za grube pieniądze ".. A gdzież to ich szkolili za te grube ... No gdzie ? Podobno w Wyższej Uczelni im. Dzierżyńskiego w Moskwie. Z tego powodu przez lata NATO nam nie ufało.No i co to Pani ma za wiedzę ,,wojskową " o Misiewiczach ,Kownackich ,Kotasach . A o Rokossowskim nic.
Maria Blaszczyk2019.11.16 0:11
A może by pan tak sprawdził? Po pierwsze NATO im ufało i przez lata z nami współpracowało. Skończyło się to dopiero po wprowadzeniu ludiz powiązanych z rosyjskim wywiadem przez pana ministra Macierewicza do MON. No ale pan nie ma obyczaju sprawdzać. Zrobie to dla pana. Szef Sztabu Generalnego Mieczysław Gocuł - Land Force Command and Staff College w Kanadzie. Generał dywizji Piotr Patalong - kurs Pathfinder, kurs Ranger, kurs instruktorsko-spadochronowy w USA, a także kurs operacyjny w Nederlandse Defensie Academie, studia podyplomowe polityki obronnej w Royal College of Defence Studies w Londynie. Pułkownik Piotr Gąstał - Kurs Taktycznych Jednostek Antyterrorystycznych Kurs Oficerów Wojsk Specjalnych w Fort Bragg, Kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Podyplomowej Szkole MW w Monterey, Kurs Połączonych Operacji Specjalnych NATO w Oberammergau, Kurs Połączonego Wsparcia Ogniowego - US Air Force w Spangdahlem oraz Zaawansowany Kurs Operacji Specjalnych w Tampie. Admirał Marian Ambroziak - Studia Dowódczo – Sztabowe w Bracknell Generał dywizji Jerzy Gut - National Defense University Z wojska odeszło 8393 oficerów, w Sztabie Generalnym zmiany objęły 90 proc. stanowisk dowódczych, a w Dowództwie Generalnym 82 proc. Odeszli praktycznie wszyscy, którzy brali udział w operacjach w afganistanie i w Iraku. Ci, którzy mieli długie rzędy baretek od NATOwskich medali, którzy latami z NATO współpracowali. A jakąż to wiedzę wojskową można mieć o panach "Misiewiczach ,Kownackich ,Kotasach"? Z tymi panami problem polega na tym, że jeden z nich doprowadzł do czystek wśród oficerów, a dwaj pozostali podważyli zaufanie NATO do Polski. Jakby co - to nie ja postawiłam tam te spacje... To jest skopiowane z pańskiej odpowiedzi... Przysięgam.
diki2019.11.17 8:08
odpowiedź wyżej (bo tu wąsko) http://faktysmolensk.niezniknelo.pl/files/pliki/raport/Zalacznik_nr_4_-_Technika_lotnicza_i_jej_eksploatacja.pdf a na końcu raportu jest mapka "trajektorii lotu" (strona 695/694 ostatnia) z zaznaczeniem uderzenia w "pancerną brzozę" i jeszcze dodam że parabola odjścia ma dwa minima (sic) funkcja y=a*X_kwadrat /2 + b*x + c przy dodatnim "a" może mieć tylko jedno minimum... podstawówka.. a- przyspieszenie w pionie, b - prędkość_pionowa_początkowa c - wysokość_początkowa dodatnie przyśpieszenie (czyli wyjście ze zniżania) zaczyna się długo przed brzozą (wykres przeciążeń pionowych) i jeszcze sobie pani doczyta wysokość punktu TAWS-38 (z amerykańskiego załącznika) 36 m nad ziemią.. i został ten punk przez komisje olany .. takie bagno zwolenników Milerowych pancernej-brzozy a pani przeczy co w raporcie milera pisze (sic) w sumie słusznie bo to jest taki zbiór bzdur i kłamstw technicznych ze na trzeźwo nie da się tego zdzierżyć może po skrzynce wódki (ale nie polecam), a większość uczelni techniczny (jej pracowników) stchórzyła przed obnażeniem tak prostych kłamstw.. ale nie wszyscy http://konferencjasmolenska.pl/ czy teraz pani widzi w jakim byliśmy PO-bagnie a i teraz PO takie słabe nie jest i się odgryza jak wściekły pies .. (przed sprawiedliwością) bo ma tyle na sumieniu...
Tadeusz 2019.11.14 14:35
PIS obiecywał ale nic nie zrobił. Naopowiadał bajeczek a czynów brak. Gdzie 1000 dronów? 400 Homarów? okręty podwodne? helikoptery? ppk? mustangi? Patrioty? nowe spike? uzbrojone do rośków? gdzie nowoczesna amunicja do artylerii i czołgów? Gdzie wszytkie obiecywane rzeczy?
Realista2019.11.14 13:27
Uli tekturowy czołg to właśnie obraz stanu nas ej armii
Tadeusz 2019.11.14 13:17
Wojsko było w złym stanie ale za PO coś przynajmniej kupili. Rośki i Leoski inaczej dalej mielibyśmy T72. Za PISu wojsko niszczone jest przez kolesiostwo i korupcje. np. malowanie hełmów z lat 70tych za 200zł za sztukę zamiast kopić nowe kevlarowe za 500zł/szt. Zakłady zbrojeniowe kupują drogie drewniane skrzynie na amunicje u zewnętrznych firm choć same mają zakłady stolarnie u siebie. To są drobnostki ale takich rzeczy jest masa. Zakupy sprzętu od samochodów po ppk wszystko idzie przez posredników i oni dzielą się z władzą i generalicją. Prosty lud karmi się propagandą ale leżymy i kwiczymy. W razie czego uciekną samolotami VIP i będą krzyczeć o zdradzie. Winni za to są wyborcy PISu, którzy mają gdzieś Polskę i obronność ważne aby złodziei z PO opluć. Jak przed zaborami. Państwo z dykty. Martwicie się o nienarodzone dzieci ale te co się narodziły mają wdychać trujące powietrze i umierać na raka za 30 lat. Waże aby napchać sobie kieszenie.
Maria Blaszczyk2019.11.14 13:47
Za PO wojsko było w złym i pogarszającym się stanie, ale to był akurat kryzys. Musieli na czyms oszczędzać. A wyborcy PiS chyba nie zdają sobie z tego sprawy. Nie sądzę, by robili to świadomie.
lelek2019.11.14 14:49
Kiedy rządzi PO to zawsze na świecie jest kryzys. Kiedy rządzi PiS to jest sprzyjająca koniunktura. Niech więc rządzą ci, którzy są większymi farciarzami. Skoro los nie sprzyja PO, niech nie rwie się do władzy.
Maria Blaszczyk2019.11.14 15:04
A może by zrobić tak, by nie rządzili ani jedni ani drudzy? Po pierwsze nie bardzo się różnią. Ja mam pewną trudność z odróżnianiem pana ministra Sikorskiego z PiS od pana ministra Sikorskiego z PO, czy też pana ministra Gowina z PO od tego sprzymierzonego z PiS, panowie Kazimierzowie Mariowie Ujazdowscy z PiS i PO też mi się mylą. Tak ogólnie to bym chciała jakiś rząd żyjący w XXI wieku, a nie awanturki o to, czy mamy wiek XIX czy XX. Do tego jedni mają pecha do okoliczności zewnętrznych, a drudzy wszystko psują. To może by tak pozbyć się jednych i drugich?
diki2019.11.14 18:17
a ja bym chciał być Piękny Młody i Bogaty.. tyle warta ta dyskusja... po pierwsze - w wojsku wiele rzeczy jest tajnych ...pewnie generałowie pomiędzy sobą dyskutują ale nigdy nie będą tego robić publicznie... - wojsko było zwijane...to przez 4 lata się szybko nie odbuduje... pomysł WOT bardzo dobry.. wojska USA w Polsce też ...kupujemy czas na dozbrojenie.. itp.. problem to obrona rakietowa i lotnicza.. a na wschodzie powinny być dwie brygady a nie jedna (a za PO nie było żadnej) ... ale to tylko przybliżenia.. możesz się wdawać w gierki personalne ale to bezcelowe.. liczy się zmniejszanie deficytu i wzrost dochodu ... i na razie idzie PiS-owi na 4 + bo za PO szło na 2- masz pomysł aby z 4+ poprawić na 5+ to napisz.. bo jak na razie twoje wpisy to bzdety
Maria Blaszczyk2019.11.14 19:00
Ale co ma wspólnego tajność z wymianą kadr, w tempie ekspresowym i na osoby awansujące o kilkanaście stopni w dwa lata? Pomysł z WOT wręcz przepyszny. Uprzejmie zapraszamy do niego partię Zmiana i ludzi z Falangi, tych miłych panów obfotografujących sie z "ukraińskimi separatystami" po punktach kontrolnych. A potem przetransferujemy ich sobie do wojska do korpusu oficerskiego. Iście genialny plan. A jeśli chodzi o PiS, to popierwsze nic nie poprawił, a w każdym razie nie wiele, tylko korzysta z koniunktury i sztuczek księgowych. Ale nie to jest mój główny zarzut. Tylko niszczenie wszystkiego. Stosunków z sojusznikami, sądownictwa, oświaty, służy zdrowia, policji, systemu emerytalnego, wojska, srodowiska, kultury, prasy, więzi społecznych, klubów sportowych i wielu, wielu innych rzeczy. Chwalenie się zmniejszeniem deficytu, gdy ludzie umierają w izbach przyjęć, cały demokratyczny świat patrzy na nasz kraj z przerażeniem i obrzydzeniem, a dzieci mają zajęcia po trzy klasy w jednej sali gimnastycznej, jest po prostu nieludzkie.
diki2019.11.14 19:37
możesz sypać jadem i manipulować a to niby wojsko, sadownictwo, prasa system emerytalny, kluby, policja był i wiele innych były takie cudowne PO ? np. ZUS ? mniejsze bezrobocie więcej KASY do ZUS to się pytam co to jest źle ? chyba źle jest w twojej głowie ...sic.. policja ? za PO robiła prowokacje na pochodach , akcja widelec, nawet zrobili nalot na redakcje.. a za PiS ?ludzie biją im brawo.. bo wreszcie nie uprawiają instrumentalnie polityki a ganiają przestępców (bo od tego mają być) z USA mamy najlepsze stosunki ..za PO ? 17 września Prezydent Obama wypowiedział umowę o rakietach patriot.. bo w odróżnieniu od gazet dla "gamoniów" czyta twarde tajne raporty i wie wiedział co się w Smoleńsku stało... Lewicowa Europa ? Francja nas zdradziła Anglia w sumie też ... co Niemcy wyrabiali podczas 2 wojny ? szkoda pisać , są tylko dlatego bogatsze bo miały szczęście że nie weszły do bolszewickiej strefy wpływu.. czy ta kraje mogą być autorytetem w czymkolwiek tylko z racji tego że są bogatsze.. ? ? ? w czasie 2 wojny światowej zachowały się haniebnie a teraz pedałują na lewo.. tak więc stosunki mają być twarde a nie dobre.. za PO niby były dobre bo mogły w Polsce uprawiać karuzele VAT a teraz nie bardzo... to są niby złe.. ale złe to ty masz intencje skoro tyle kłamiesz ... w izbach pracują ci sami ludzie za każdych rządów ... argument nie trafiony.. czyli jak zwykle manipulacja.. Polityka O była taka aby cześć szpitali doprowadzić to plajty i sprzedać znajomym za "czapkę gruszek " co nie wiedziałaś ? nawet sami o tym mówili w nagraniach deficyt ? to najważniejszy argument bo się firmą zarządza dobrze albo średni albo źle.. i tylko twarde dane to pokazują obiektywnie ... ale wiadoma ty wolisz uśmiechniętego złodzieja w TVN obstawionego swoimi PO-sądami.. niż kogoś uczciwego opluwanego kłamliwym hejtem ... jak to mówią rozum na miarę jednokomórkowego pantofelka ...twoje kłamstwa i manipulacje na nikim wrażenia nie robią.. i pozdrów PO-Sikorskiego od Laski ... i coś tam dalej..
Maria Blaszczyk2019.11.14 20:27
A jak się sypie jadem? Nawet nie wiedziałam, że umiem... Nie były cudowne - gdzie ja coś takiego napisałam? - ale to jeszcze nie powód, by je zniszczyć kompletnie. A co jest źle z ZUS? Dopiero co, ze 2 tygodnie temu widzieliśmy wszyscy prognozy ZUS. Więc pytanie wydaje mi się bezzasadne https://www.zus.pl/documents/10182/167761/Prognoza+FUS+do+2060+roku/40081ba6-175c-4b44-80f7-b4580542cff8 Mniejsze bezrobocie jest oczywiście korzystne - ale nie jest korzystna sytuacja, gdyz już obecnie ponad 1/5 Polaków to emeryci - a do tego PiS się wydatnie przyczynił, jak zapewne pamiętasz. NAlotów na redakcje ile było? Tak detalicznie? A pamiętasz, z jakiego powodu? Ano takiego, że rosyjskie służby przeprowadziły dużą intrygę polityczną w Polsce... Rozumiem, że Ci nie przeszkadza, jak polską polityką zarządza nieprzyjazne nam mocarstwo - ale wiele osób uważa, że należało zrobić wszystko, by odzyskać kontrolę nad sytuacją. To się z różnych powodów nie udało, ale warto było spróbować chyba. Natomiast zabawny jest ten zarzut w kontekście nalotów na organizacje kobiece...Co zaś do akcji Widelec - no coż, pewnie demolowanie miasta nalezy prtzyjmować z pokorą, choć jako rdzenna warszawianka jestem tym zmęczona i akcję Widelec rozumiem... Czy te kraje mogą być autorytetem? No pewnie mogą pod wieloma względami. Np. stosunku do uchodźców. Czy mniejszości. Czy prawa. Widzisz, jak dają kupę kasy na autostrady czy oczyszczalnie - to jest OK, tylko że one dały ją pod pewnymi warunkami. A Polska te warunki złamała. Co do karuzeli VAT raczysz żartować, prawda? To za rządów PiS karuzela VATowska została urządzona pod bokiem pana ministra. Przedtem jednak takich zjawisk nie było, przy wszystkich patologiach Platformy. https://bezprawnik.pl/mafia-vatowska-w-skarbowce/ Pan prezydent Obama z tarczy wycofał się w 2009 roku, na miłość boską... https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/180278,Obama-rezygnuje-z-tarczy O szpitalach najswyraźniej nie masz pojęcia. Otóż pracuje w nich po prostu znacznie mniej ludzi. I jest ich znacznie mniej. Miesięcznie w Polsce zamyka się parę oddziałów szpitalnych. Z braku obsad. I to PiS, a nie PO, kazał lekarzom "jechać". Nie wiem nic o uśmiechniętym złodzieju w TVN, bo nie posiadam telewizora. Ale wolałam sytuację, gdy np. w mojej branży w Warszawie było 5 oddziałów pracujących na ostro niz jak teraz są 2. Bo skutek jest taki, że dzieciaki umierają... https://www.money.pl/gospodarka/sluzba-zdrowia-oddzialy-sa-zamykane-bo-nie-ma-kto-pracowac-6433519046456961a.html
diki2019.11.14 21:52
(część -1) widzisz ..cały czas manipulujesz ... bo opisujesz procesy o cyklu 20 letnim i więcej.. brak lekarzy ? zgadza się tylko ten proces trwa od 20 lat nawet przed wejścia do UE.. to się pytam co ? zrobimy łapankę na ulicy damy dyplom i poprawimy liczbę lekarzy o 300% w jeden dzień ? a jak nie poprawimy to wina PiS ? naprawdę inteligencją nie grzeszysz.. ZUS to samo dobrze że są prognozy ..a co by było za PO ? jeszcze gorzej... nie chce robić "wycieczek osobistych" ale czy to wina PiS-u że ktoś jest starym kawalerem .?.czy starą panną ? wolne żarty.. w Niemczech dają 1000+ u nas dają 500+ aby ograniczyć eksport siły roboczej ....czyli obywateli ... nierozgarnięty Rostowski z PO twierdził że "piniędzy niema i nie będzie" tak wycofał się w 2009 bo zrobił reset z Rosją i czyli dał jej wolna rękę i USA wyszło na tym jak "Zabłocki na mydle" i widział co oznacza remont NATO-wskich rządowych samolotów NAT w Rosji ...a ty nie wiesz ...(sic) ... (Donald nie wiedział ? (sic)) a może nie rozumiesz czego USA wstrzymało sprzedaż Turcji F-35 ? to ci wyjaśnię bo kupili ruskie radary (system S400) i se Rosja mogły by przetestować "niewykrywalność" ...taka to jest ta "miłość boska" czyli brak rozumu... TVN czy GW cały czas pracują na rosyjskie zlecenie bo kłamią z premedytacją brak wpisu na przykłady np. jak PiS złożył protesty wyborcze to GW pisała że zamach stanu...jak PO zrobiło to samo to jest "cool" ? na szczęście ludzie się już uodpornili nalot to zrobiła Polska policja na zlecenie Rosjan aby wstrzymać informację o znalezieniu śladów trotylu... na TU-154M ...ale i stara prokuratura nie wprost potwierdziła i nowe badania to potwierdzają...obecność TNT... ale Polacy się mieli o tym nie dowiedzieć ? widelec .. przetrzymanie gościa parę lat.. a zarzutów nie dostał ...jest w "porzo" ? a czy za PiS były demolki ? (trzy pochody) bo za PO prowokacje był i tłuczenie przez policjantów (w cywili) zwykłych uczestników ...przytoczyć nagrania ? nawet sami się PO przyznali do prowokacyjnego spalenia ruskiej Budki ...
Maria Blaszczyk2019.11.14 22:55
Ja wypisuję bzdety? A może tak byś sprawdził tę liczbę lekarzy. W roku 1990 mieliśmy 81,6 lekarzy,gdy Polska wchodziła do UE lekarzy było mniej więcej 110 tys, gdy w 214 roku odchodziła PO - jakieś 133 tys, Więc chyba jednak nie ja wypisuję bzdey. Informacja o marżach jest z kolei taką potwarzą, że rzygać się chce.. I nie, w ZUS za PO nie było gorzej, tylko lepiej. Bo, jak zapewne pamiętasz, PO zrobiła to samo co prawie cały rozwinięty świat - podniosła wiek emerytalny. Co zdecydowanie polepszało prognozy... Do "zamachu stanu" daj link - czytuję Wyborczą dość starannie i nie zauważyłam "zamachu stanu" - ale to się mogło zdarzyć, czasem się czegoś nie doczyta. Chyba że było tak jak z liczbą lekarzy... Jakich śladów trotylu? W redakcji "Wprost"? Żadnego TNT żadne badania nie wykazały. Dodatkowo wystarczy przeczytać ten zapis nagrania z kokpitu, by wiedzieć, co się stało. Czy za PiS były demolki? Ano były, tylko nie wiem, co to ma do rzeczy. Da się też przytoczyć akty agresji policji za PiS, z przykładem zakatowania pana Stachowiaka na czele. Przytoczyć nagrania? Tylko że ci, co bili za PO byli ukarani. Ci od Stachowiaka mają się świetnie. I tak... do ruskiej budki się przyznali... A jak ja się przyznam do zamordowania Rasputina. to co? Poważnie to potraktujesz? No ale chyba we wrześniu umorzono kolejne śledztwo, nie wiem już które, w tej sprawie. To trochę tak jak szukanie trotylu. Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go, prawda? Jeden głupi żart będziecie do końca świata poddawać śledztwom, a za każdym razem wyjdzie to samo...
diki2019.11.16 9:48
co do lekarzy a ile poszło na emeryturę ? PiS zwiększył i to bardzo miejsca na studia medyczne (najdroższe) ale pierwsi lekarze (z podniesionej puli) wejdą w życie zawodowe dopiero za 7 lat i później (specjalizacje) i też nie wiadomo ile na zachód ucieknie bo może tam będą jeszcze lepsze warunki … musi pani zrozumieć Niemcy dostały plan Marszala miały gospodarkę wolnorynkowa (strefa USA) a nam Ruscy wywieźli cały przemysł do gołej ziemi i zastosowali czerwoną gospodarkę (skutki znamy) to jest przepaść finansowa (a reperacji od Niemiec żeśmy nie dostali) a o ukradzionym kapitale który z Argentyny wrócił do Niemiec to nawet nie chce mi się wspominać znowu się pani czepia procesów o cyklu 20 letnim … z ZUS-em jest taki problem że jak przez 8 lat ukradli jeden Budżet 300 mld , nadal „eksportowano” siłę robocza na zachód , i ich dzieci by tam zostały.. no to trzeba był podnieść wiek … ale się trend odwrócił bo rządzi PiS i jak zwykle to nie jest temat na 4 lata ale jest to proces cykl 20 letni i więcej .. NIE DA SIĘ OBRONIC GOSPODARCZEJJ POLITYKI PO to jak zawracanie Wisły kijem w stronę kłamstwa i złodziejstwa.. O Zamchu wyborczym mówili politycy PO … GW też „grzeje” ale nie czytam od 30 lat.. kilka egzemplarzy sobotnich kupiłem kiedyś ale tylko dlatego bo był film Co do Stachowiaka to nie znam szczegółów ale Wrocław to bastion PO , mam tez znajomego w służbach … jak się rzuca silny niepoczytalny 100 kilogramowy facet (w sile wieku) to sprawa nie jest taka oczywista.. wiec proszę ode mnie nie wymagać stanowiska w tej sprawie oczywiści jak ktoś złamał prawo to potępiam …
diki2019.11.16 9:49
Invitro naturalnej płodności nie przywraca … (są metody że się w 60-80 % da przywróć się np. naprotechnologia) więc jeżeli w tych 20 % się nie da to jest jakiś poważniejszy powód.. Najistotniejszy problem to jest taki : za kogo pani uważa pozostałe zmrożone rodzeństwo… ? Bo owszem gdyby to było jeden do jeden , to pomimo dużego ryzyka niepoprawności zdrowotnej i genetycznej potomka taka metoda mogła by być … ale wtedy prawdopodobieństwo sukcesu spada do paru procent może do 3% i nikt by tego nie robił .. jeżeli uważa pani że pozostałe zamrożone rodzeństwo to nie ludzie z godnością to jesteśmy z „innych światów” i dalsza dyskusja na ten temat sensu nie ma… to jest istota problemu… bo musi pani udowodnić że z zapłodnionej zygoty wyjdzie np. żaba a nie człowiek.. (bo nowy zapis genetyczny (różny od dawców(choć podobny) będzie taki sam do końca życia i po śmierci… dopóki da się odczytać ) i tyle w temacie … i może pani jeszcze wykuć (zjeść) 10 grubaśnych książek i co z tego ? tych faktów się nie zmieni.. Proszę panią tak się składa ze raport Milea zał. 4 przeczytałem … Raport Milera : na wysokości 5 do 6 m nad ziemią lewe skrzydło samolotu miał kontakt z brzozą na skutek czego końcówka lewego skrzydła (ostatnie 6 m) odpadło i leży 50-60 m za brzozą Nie do końca dosłownie ale tak twierdzi Raport Milera .. a link z filmu to jest właśnie to miejsce.. http://faktysmolensk.niezniknelo.pl/files/pliki/raport/Zalacznik_nr_4_-_Technika_lotnicza_i_jej_eksploatacja.pdf tabela ze strony (bezwzględnie) 280/695 wszyscy o tym wiedzą ..a pani nie wiedza już mnie z lekka irytuje.. i tabela 278/696 tam jeszcze dodają ze po czasie 1,7s lotu to jest po 136 metrach lotu miał przechył 90 stopni (sic) co już się Milerowcy-Brzozowi wstydzą własnych „wyników” ? tak więc pani się bardzo kompromituje ..ale źródła przytoczyłem proszę poczytać o Banasiu https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1929360,1,dziwne-losy-kamienicy-mariana-banasia-i-jej-mieszkancow.read daj już sobie spokój… za opiekę legalnie (i za życia przekazującego) przyjął od starszego człowieka kamienice i jakiś dom która to kamienice miasto Kraków zwróciło temu człowiekowi .. weś se już odpuść… gdyby były dowody że Banaś się z opieki sie nie wywiązał to jakieś „paliwo” by było do „bicia piany” to jest „aferka” jak Loty Kuchcińskiego .. latali wszyscy(i Po i PiS bo mogli ) i ja tam afery nie widzę że wiceprezydent wziął żonę na pokład… jak by wziął kochankę to by był coś
diki2019.11.14 21:56
(część - 2) może i lekarzom mało płacą ale też mam o nich kiepską opinie ... bo jest dużo prostych zagrożeń a lekarze milczą i tylko się liczy marża z obrotu wypisanych recept... nie biją na alarm : 1 - w sprawi smogu dopiero PiS wziął się za piece...(kopciuchy) 2 - nie bija na alarm z zagrożenia pól elektromagnetycznych komórki GSM 3 - nie bija na alarm jaki "syf" dodaje się do zwykłej żywności ale pierwsi w przepisywaniu nadmiarowych leków i brania za to prowizji ...i za autopsji mogę przytoczyć .. nie tyle chodzi o sukcesy medycyny bo są ... ale o codzienny dzień lekarze to w 80% to dno ..."trzepią kasę" leki wystawiają "na pałę" bez badań ale istotę problemu mają (nie powiem gdzie) tak więc ci współczuje że jesteś lekarzem i życzę sił do zmiany tego bagna... ale nie powierzchownego (leczenia objawów) ale co jest skutkiem ... najprostrzy przykład lekarz minister za PO twierdził że "inwitro leczy" ty też ? tak twierdzisz ? a jesteś z "warszawki" i głosowałaś na "Trzasia" ? sic... a co tam że się krowa napije wody z Wisły ...no nie ? ale marże za przepisane leki na odtrucie wezmę...i Trzasiowi kadencje przedłużę.. wiadomo lekarze i warszawka ...taka inteligencja.. pozdrów ( nie pozdrów) ofiary mafii kradzenia kamienic i pochwal Trzasia za popieranie złodziei ... "pedałować" będzie a wiadomo ze są to środowiska z największym problemem HiV ale co tam ...marża za leki co HiV-nie leczą będzie jak w banku...? tak nirwna ...następne wcielenie będzie lepsze ?
Maria Blaszczyk2019.11.14 23:08
Nie. PiS zahamował wymianę pieców. w pierwszym roku funkcjonowania programu "Czyste powietrze" rząd przeznaczył na niego 1,5 miliarda. O dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska starało się 80 tys. podmiotów, dostało ją... 20 tys. Najmniej właśnie na wymianę pieców. W najmocniej zanieczyszczonych województwach: małopolskim i śląskim, nie podpisano ani jednej umowy! Najwyższą liczbę wniosków podpisano w województwie kujawsko-pomorskim - 58, a w całym kraju łącznie 147. W całym kraju złożono 25 742 wnioski. W tym tempie moze skończą za życia moich dzieci. A może i nie. Tak. In vitro leczy. Niepłodność. Polega ona na tym, że nie można mieć biologicznych dzieci. IVF sprawia, że można - w 1/3 przypadków. Obecnie nie mieszkam w Warszawie, więc nie głosowałam na żadnego trzasia. Ale jakbym głosowała - to w pierwszej kolejności zagłosowałabym na wyklętego przez PiS, przepotężnego pana Śpiewaka. A kamienice to okradali głównie PiSowcy. Ostatnio - czyścicielem kamienic okazał się również pan kryształowy Banaś. Również za PiS toczono ścieki do Wisły - wiesz? Ten kolektor to zrobiono 7 lat temu. Za pana prezydenta Kaczyńskiego do Wisły wlewano znacznie więcej ścieków - ale co tam, jak chce się dowalić PO... W trudnej mnie roli stawiasz - ja nie cierpię PO. Uważam, ze się za bardzo od PiS nie różnią. Ale jednak - pewne małe różnice są. W większości - na korzyść PO.
diki2019.11.15 10:37
i to jest np.ten problem do poprawy... ale też jest problem manualny nie ma tyle firm aby to zrobić szybko ..jak czekam na wymianę pieca (za własna kasę) już 2 miesiące...takie jest obłożenie firm... a druga kwestia,,, to urzędnicy na ogół z nadania PO .. Invtro nie leczy ...jest metodą sztucznego zapłodnienie... wyleczyć oznacza przywrócić stan pierwotny (jakiejś funkcjonalności) więc jak masz na takim definicyjnym poziomie problem ...to z inteligencją nie tęgo ....ponadto za każdego procesu pozostaje od 5 do 10 osób zamrożonego rodzeństwa przez lekarzy uznanych jako gorsze (czyli odpad) czy te rodzeństwo przyjmie inna kobieta na swoje łono...czy czekamy aż się lodówka zepsuje ? manipulacje ciągle uprawiasz ..Banaś był prawnym opiekunem żołnierza AK i to prawo uzyskał za jego życia...w przeciwieństwie do mafii co przejmowała pełnomocnictwa od 130 latków a "cudowny" sąd nie raczył sprawdzić czy ci 130 latkowie żyją... a cła "hryja" polega na tym że swojemu przybranemu synowi wydzierżawił kamienice za tanio ? ...od i cała afera... ? dlaczego tak lubisz ciągle kłamać...? wiesz decyzja projekt i cykl budowy to 7-10 lat ile rządził Kaczyński 3 lata.. to była faza decyzji i szukania środków.. za projekt i wykonani już odpowiada Bufetowa z PO ... popełniono dwa błędy rura pod wisła kosztowała prawie 1 miliard za co można był wybudować drugą tradycyjna oczyszczalnie na drugim brzegu ... a główna oczyszczalnia ma zły projekt .. zamiast być tradycyjna... ma odzysk gazu co zakłóca naturalny cykl oczyszczania i trzeba był zastosować spalarnie która jak wiadomo nie działa (ale nie wiadomo od kiedy (może od zawsze)) ze zbyt krótkimi kominami... problem jest taki że na takie inwestycje daje się od 25 do 30 lat gwarancji .a tu nie ma gwarancji , nie ma już firmy (wykonawcy) a taka awaria obydwu przepustów to skandal 7 lat temu ? Hania już rok nie rządzi a rządziła trzy kadencje Lech Kaczyński był prezydentem raptem od 2002 do 2005 dlaczego ciągle kłamiesz i manipulujesz... może już wypada zrobić odwyk od TVN ? złodziejstwo VAT zdrada o świcie podoba ci się bardziej ? masz w tym interes ? na to to już rady nie ma...
Maria Blaszczyk2019.11.15 15:42
Ja tam pisałam o zgodach. A nie o firmach. "wyleczyć oznacza przywrócić stan pierwotny (jakiejś funkcjonalności)"? Toż to nowa definicja... Koniec z diabetologią. Suplementacja insuliny nie jest przywróceniem funcji pierwotne. Koniec z amputacjami - masz gangrenę, to zdychaj. Koniec z bipassami - zatkały Ci się naczynia wieńcowe - jaka chciałbyś trumnę? Doprawdy, rewolucyjne podejście do medycyny... Do tego musisz chyba polszczyznę zmienić bo póki co leczenie definiowane jest inaczej. https://sjp.pl/leczy%C4%87 A ja nie pisałam o tej kamienicy żołnierza AK, co nigdy nie był w AK, za to miał na sumieniu napad. Tylko o tej obok. Bo to ją pan kryształowy Marian wyczyścił. Pan Kaczyński nie prowadził projektu tego kolektora, w całości został przeprowadzony przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. I to akurat nie jest zarzut, tylko stwierdzenie faktu. Choć czasów pana prezydenta KAczyńśkiego nie można nazwać rządami - on nie rządził, wstrzymał wszystko, z jednym wyjątkiem tego zabawnego Muzeum. Nic nie budowano, a nawet ludzie miesiącami pensji nie dostawali. Ale to nie Twój problem, prawda? To nie Tobie wstrzymano zabójczy dochód np. w MOPSie od stycznia do września. Kolektor uległ awarii, to niedobrze. Ale bez przesady. Trzeba go naprawić i tyle. JAk dopiero co w Jarosławcu rządzonym przez PiS zrzucano ścieki do rzeki, to jakoś nikomu nie przeszkadzało. A pisałam Ci, ze nie mogę zrobić odwyku od TVN. Ostatni raz widziałam go jakieś 2 dekady temu, leciała wtedy pierwsza edycja Big Brothera, obejrzałam to i po dzień dzisiejszy nie doszłam do siebie. Nie mam telewizora. I nie, żadnego interesu nie mam. Czysty patriotyzm mną kieruje i niechęć do łgarstw i manipulacji. To Ty piszesz o TVNie, którego prznigdy nie oglądam, że prezydent Obama wycofał się z tarczy przeciwrakietowej w związku ze Smoleńskiej, choć zrobił to ponad pół roku przedtem, manipulujesz w kwestii kamienic pana Banasia, i wypisujesz bzdury o lekarzach i trotylach, choć najwyraźniej pojęcia o tym nie masz najmniejszego...
diki2019.11.15 17:33
„Pozbyć się niechcianej cechy” (czyli nawet nie czytając tej definicji napisałem poprawnie „przywrócić pierwotny stan…” , invitro nie przywraca płodności , widać że jednak miałem racje z inteligencja u ciebie nie tęgo , pani lekarz , przecież nie twierdze że wspomaganie.. taki czy inne nie jest nie potrzebna , ale niektóre nie leczą .. co nie oznacz potępienia.. tak jak pacjent przed śmiercią, ma środki (leki) umorzenie bólu .. ma to sens , ale to już nie leczy … niczyja to wina, ja mówię o logice, a pani poprzez to „zakuwanie” straciła elementarną logikę myślenia.. po co ten dalszy słowotok medyczny ? po nic… bo nie na temat.. brak elementarnej inteligencji …dyskusyjnej… Tak samo jak u PO-minstra-zdrowia… O Banasiu masz tu https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wiemy-komu-i-za-ile-marian-bana%C5%9B-sprzeda%C5%82-swoj%C4%85-kamienic%C4%99/ar-AAIAU6M zaniżył wynajem pasierbowi który kamienicy jednak nie kupił.. może Banaś zrobił błąd że nie podpisał przedwstępnego aktu notarialnego.. od i cała afera.. Daruj sobie tego Bnansia … a tu masz ciekawsze… https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,07112019,44938086 w latach 2002-2005 kadencji Kaczyńskiego robiono dopiero projekt finansowy (skąd wziąć kasę) a nie inżynierski.. a dalszy słwotok sobie daruj… tu masz o aferze czajka : https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,10102019,40317399 jestem osoba techniczną ale nawet minie zaskoczyło ? (zatkało) położenie rur plastikowych o średnicy 1,5 do 2 metrów łączonych co 3 metry na „zatrzask” ledwie i puścić muł pod dużym ciśnieniem to trzeba być PO-debilem a nie zwykłym inżynierem… ale co ci będę tłumaczył … taaaaa zepsuło się to „trza” naprawić.. taaaaa.. a inspekcji nie można był zrobić bo zalali miękkim betonem… to już trzeba być nad-PO-debilem… Obama wycofał się wcześnie … ale wiedział (FBI)co gdzie wyremontowali TU-154M i co się święci A tu o pancernej brzozy https://www.youtube.com/watch?v=kRocwcd5IqY obejrzyj 10 razy brak nawet 1 grama dowodu aby 80 tonowy TU-154M o rozpiętości skrzydeł 38,5m przeleciał na wysokości 5 m na ziemią na ciągu startowym z pochyleniem 15 stopni w górę czyli strugi silników 15 stopni w dół … nie gniewaj się ale chyba jedna oglądasz TVN.. a jak to lekarz kujonem jest wielkim ..ale myślenie twoje zostało wyłączone chyba do zera… przez to zakuwanie… ? ? ? każdy kto twierdzi że tam na wysokości 5 m nad ziemią przeleciał ten samolot to chyba ma zaburzenia orientacji w przestrzeni …pani dr. Czy da się to leczyć ?
Maria Blaszczyk2019.11.15 23:43
Wciskanie się w te wąskie kolumnuy, by pisać, że płodność to zdolność do rozmnażania, czyli in vitro ją w oczywisty sposób przywraca, jest doprawdy jałowym zadaniem. Podobnie jak tłumaczenie, że nie pisałam o tej kaminicy, co pan Banaś robił przekręt podatkowy czyli przy Kracickiego 26 w Krakowie, tylko o tej przy Krasickiego 24... Co tgo pan Banaś nabył ją ze wkładką mięsną, której się następnie pozbył... Pancerna brzoza to wymysł tych, co nie przeczytali raportu . Ale niektórzy ani tego raportu nie przeczytali, ani wypowiadając sie o liczbie lekarzy, nie sprawdza nawet danych GUS, a nawet wiedzą, czy ja TVN oglądam, nie iwdząc mnie w życiu na oczy, czyni z tej dyskusji grę z gołebiem w szachy...
Reytan2019.11.14 21:57
Blaszczyk to jak zwykle ubecka swinia z polska krwia na szponach.UWaga
Maria Blaszczyk2019.11.14 22:17
Zbigniewie, rozbawiłeś mnie. Świnia z czymkolwiek na szponach? Za poziom absurdu tym razem 5 punktów.
diki2019.11.15 8:18
tak jak widzisz ..argumentów zabrakło ino minusiki ...PiS można oceniać na 4 do 4+ PO na 2- masz coś sensownego żeby był zamiast 4 na 5 to napisz... bo głodne kawałki o niczym to bezsens... chcesz bronic PO ? to za nich oddaj kasę co ukradli w VAT .."cirk-abałt" 200-300 mld PLN .. to samo się tyczy nowo kreowanego "Po-mężusia-stanu" Pana Grodzkiego ...już "już" bym uwierzył w te "głodne kawałki" ale ukradzionej kasy nie ma, złodzieje w senacie ..z twardą ochroną przez sądy (wywiad z Neumanem) .. podział zaczęła PO chyba w 2006-7 r... mohery, szarańcza , katolicy to "świnie w chlewie.." ciamajdany, czy Pan PO-"mężuś-stanu" Grodzki za to przeprosi, kasę ukradzioną oddał ? czy się rozliczyła za "PO-zdradę o świcie" ? tak więc ludzie widzą tą "moralność kalego" ale PO-Pani Maria nie widzi ...taka strukturalna PO-ślepota ? prpoonuje od lustra oczy nie odrywać...może coś pani wreszcie dojrzy... głębiej ...poza fryzurą...
Japa2019.11.15 19:23
Dojrzy ?Ha ha ha ha ha . Marzycielu Tylko zaś honoru nie wymagaj . .
Maria Blaszczyk2019.11.14 13:15
Kochana Frondo, toż to jakiś wyłom w linii ideologicznej portalu... Niby odbiorcy większości mediów byli świadomi faktu systematycznego rozbrajania Polski przez PiS, ale jak to udźwigną czytelnicy Frondy? I co teraz będzie?
Marek212019.11.14 13:29
Widać Fronda powoli przesuwa się ku Konfederacji. Skutek nieuchwalenia zakazu aborcji. Co prawda wątpliwe że Konfederacja po dojściu do władzy zechce sama skonsumować to śmierdzące jajo polskiej polityki, ale dopóki nie rządzi może mówić co chce. Ona pokaże PiS-owi co to znaczy opozycja totalna...
Katolik2019.11.14 12:45
W Polsce mamy ponad 90% Katolików. Nie potrzebujemy żadnej armii, nawet WOT. Wystarczy jedna kampania w stylu "Różaniec do granic" i szturm modlitewny wszystkich Polaków-Katolików, a żaden wróg nam nie straszny. W końcu któż jak Bóg?
2019.11.14 13:35
Powiedzieć że w Polsce mamy 90% katolików, to jak powiedzieć że mam milion dolarów, tylko że takich z Monopoly :)
Urszula2019.11.14 12:29
PiS stopniowo rozwala Polskę. Świadczy to o wyjątkowej tępocie i zaślepieniu pisowskiego elektoratu. Pewnie trzeba zabrać 500+ to może wtedy nie tyle zmądrzeją co nie będą mieli na grilla i wódzię. I to ich ruszy.
Kordian2019.11.14 14:10
Ula , zamiast gadać brednie idź do kuchni i pozmywaj gary bo syf masz totalny.
Otto2019.11.14 12:28
Ruskie onuce z pis wykończyły polskie wojsko :) Tow. targalski do dzieła :)
stan2019.11.14 17:10
Polskie wojsko wykończył psychiatra Klim i kierowca Siemoniak jako ministrowie MON oraz afery WSI.
kapral2019.11.14 17:53
I Komoruski!
katolicki czosnek2019.11.14 12:23
Legiony Maryi Obronią w każdej chwili
Marek212019.11.14 12:24
Rycerze Chrystusa mają już pelerynki. Reszta to bedka.
Polonus2019.11.14 20:23
Rodzinie ubecka emeryture zabrali czosnek???
JONASIK2019.11.14 12:19
A ja myślę, że polskie rodziny wzmocnione +500, dadzą sobie radę z każdym agresorem. Nie ma większej siły niż katolicka rodzina, jej modlitwa, kultura, moralność i etyka.
Marek212019.11.14 12:23
Jak Polska Rodzina moralnością przyłoży Specnazowi przez łeb, to się wróg nogami nakryje.
Marian2019.11.14 13:03
A w czy ten Specnaz jest lepszy od Gromu.
ktoś tam 2019.11.14 12:28
Tak to jest jak się wypowiadają "specjaliści" od duchowości. Której istnienie oczywiście negują. O ile pamiętam tacy "specjaliści" wypowiadali się z wielkim "znawstwem" w Sodomie i Gomorze.
Marek212019.11.14 12:18
Wina Tuska! PiS przecież nigdy nie rządził i za nic nie odpowiada! A Macierewicz to drugi Napoleon, tyle że zamiast Tulonu od razu miał Waterloo.
Cool2019.11.14 19:56
Ojj ryszawy bardzo się POstarał ... oj bardzo! ... myślę, że jest w ścisłej czołówce "niszczycieli" Polskiej Armii!
Cool2019.11.14 12:16
Państwo z tektury.