Rafał Ziemkiewicz: Żydzi wyzyskiwali zniewolonych polskich chłopów  - zdjęcie
11.07.20, 07:29

Rafał Ziemkiewicz: Żydzi wyzyskiwali zniewolonych polskich chłopów

29

Najnowsza książka Rafała Ziemkiewicza „Cham niezbuntowany” (wydana przez wydawnictwo Fabryka Słów) jeszcze przed swoją publikacją wywołała wściekłość lewicowców, filosemitów i Żydów. Nie ma w tym nic dziwnego. Autor, znany z obrony interesów narodu polskiego (co jest sprzeczne z żydowskim interesem), w swojej najnowszej pracy, nie przejmując się dogmatami politycznej poprawności, przybliżył czytelnikom mało znaną kwestię tego, jak Żydzi wyzyskiwali na przestrzeni wieków zniewolonych polskich chłopów.

W opinii pisarza dziś ukrywa się prawdę historyczną o żydowskich zbrodniach na polskim ludzie i kreuje się nieprawdziwie pozytywny wizerunek Żydów w naszym kraju. Polski ludowy antysemityzm, w opinii pisarza, wynikał z krzywd, jakie polscy włościanie doznali od Żydów. Według Ziemkiewicza, antysemityzm ten był nienawiścią „słabych […] przeciwko tym, którzy ich krzywdzili, uniemożliwiali awans i rozwój, nie dawali żyć i realizować należnych im ludzkich praw”.

Zdaniem Ziemkiewicza w I Rzeczpospolitej Żydzi gnębili chłopów, a o cierpieniach polskich mieszkańców wsi uciskanych przez Żydów pisał między innymi Stanisław Staszic (i, o czym Ziemkiewicz nie wspomina, wyzysk chłopów dokonywany przez Żydów potępiali w listach pasterskich przez wieki polscy biskupi).

Autor pracy „Cham niezbuntowany” ubolewa, że w dyskursie o polskim antysemityzmie tematem tabu są socjologiczne przyczyny tego antysemityzmu — czyli to, że Żydzi brali aktywny udział w wyzyskiwaniu i klasowym zniewalaniu 90% mieszkańców Polski.

W opinii publicysty Żydzi, którzy się asymilowali, dalej pogardzali polskimi chłopami, nie przyjmując polskiego katolickiego paternalizmu (czyli postawy ojcowskiej opieki) obecnej wśród szlachty. Żydom, też i tym zaangażowanym w lewicowe organizacje, obca była aryjska solidarność robotnicza.

Realia tego, jak Żydzi wyzyskiwali polskich włościan, przejawiały się, w opinii pisarza, między innymi tym, że chłopi Żydom swoje plony sprzedawali za grosze, a żydowscy pośrednicy te kupione za grosze płody rolne sprzedawali polskim konsumentom po zawyżonych cenach. Kiedy chłopi chcieli ominąć żydowskich pośredników, zarabiać więcej i sprzedawać konsumentom taniej, to Żydzi ich prześladowali, bijąc, a nawet zabijając chłopów, łamiących żydowski monopol na handel.

Zdaniem Ziemkiewicza żydowscy handlarze nie dosyć, że sprzedawali drogo, to i nieuczciwie, chętnie zadłużając klientów, by za grosze przejmować ich majątki. Uprawianie przez Żydów lichwy ograniczyli dopiero zaborcy. Ukróciło to przejmowanie za bezcen majątków Polaków zadłużonych u Żydów. Pozbawieni podstaw edukacji ekonomicznej, bezbronni wobec wyzyskiwaczy, polscy chłopi oszukiwani, manipulowani i wykorzystywanie przez Żydów, swoje majątki tracili niezwykle szybko. Żydzi doskonale wykorzystywali analfabetyzm i brak wykształcenia, naiwność, polskich mieszkańców wsi.

W opinii pisarza formą samoobrony narodowej przed żydowskim wyzyskiem było powstanie katolickiej spółdzielczości. Samoorganizacja polskich włościan była zdaniem Żydów formą niedopuszczalnego antysemityzmu.

Rafał Ziemkiewicz na kartach swojej pracy głosi, że dzięki nieuczciwym zyskom, Żydzi szybko wykupywali własność w miastach, które z katolickich stawały się żydowskimi miejscowościami.

W opinii Ziemkiewicza tradycja żydowskiej pogardy dla polskich chłopów żywa jest do dziś. W przekazie kulturowym Żydzi ukazywani są jako „oświeceni i bez skazy, Polscy jako ciemni i podli”. W sztuce i dyskursie publicznym panuje antypolonizm i rasistowski filosemityzm, wyrażający się w ordynarnej klasowej i rasowej pogardzie dla Polaków.

Ziemkiewicz uważa, że parobkami chciwych Żydów z USA, szerzących nienawiść do Polaków i Polski, są w Polsce oświecone ''elity'' żywiące klasową nienawiść i pogardę dla prostych Polaków. Elity III RP, by zachować swoje nienależne sobie przywileje, przed Zachodem szkalują lud polski mianem antysemitów – szkalowanie na zachodzie Polski i Polaków daje ''elitom'' z Polski wymierne zyski na Zachodzie.

Jan Bodakowski

Komentarze (29):

Darek2020.07.12 20:14
W kultowej komedii Stanisława Barei "Brunet wieczorową porą" w scenie rozgrywającej się w muzeum, nauczycielka prezentując uczniom eksponat-butelkę mówiła: "To jest butelka z XVII wieku, do której dziedzic nalewał wódkę i rozpijał tą wódką pańszczyźnianych chłopów". Ziemkiewicz chce zastąpić Bareję - idzie mu całkiem nieźle.
Marek2020.07.12 6:35
Z powodu jednego Żyda, polski naród jest wyzyskiwany od 1050 lat.
bal2020.07.11 19:38
O jej,, to czemu szlachta i Kościół ich nie bronili ?
Ninel2020.07.11 21:30
Dlaczego? Bo to Żydzi byli silniejszą stroną, i nie podlegali sądownictwu ani prawu.
Antoni2020.07.11 16:51
Wszystkie strony frondy po otwarciu nie ustawiają się centralnie na monitorze, lewa część strony jest zakryta i nie można odczytać co jest napisane. Może ktoś by się tym zajął bo nie wiem jak to zgłosić administratorowi.
Olo2020.07.11 16:26
Lichwa była kiedyś karana śmiercią , za lichwę i zbrodnie żmijowców przeganiano z całej europy , wystarczy przeczytać co Lincoln o nich pisał .
Marian2020.07.11 14:28
Przyczyn niechęci (antysemityzmu) niech żydzi poszukają u siebie.Gdziekolwiek sie osiedlili zaraz zostali przez miejscowych znienawidzeni. Chyba jakaś przyczyna musiała być.
miski2020.07.11 14:10
A pańszczyznę to kto wprowadził i wyzyskiwał chłopów ? A u plebana to kto robił za darmo?
katolicka deratycja Polski2020.07.11 14:16
Czy komunisci potrafia NIE klamac ? Czy komunisci potrafia NIE mordowac ? Czy komunisci potrafia NIE rabowac ?
Ninel2020.07.11 21:33
Pańszyzna to był bardzo niski podatek. Teraz nie robimy za darmo na "plebana", za to robimy dużo wiecej za darmo na Sektę LGBT i lewackie bojówki.
Anonim2020.07.11 13:51
Podejrzewam, że nie tylko chłopów i nie tylko w Polsce. Najpierw deprawujemy, alkohol, narkotyki, konkubiny, prostytutki, błyskotki, eliksiry życia i wiecznej młodości. Potem pożyczamy pieniądze na wysoki procent, następnie przejmujemy włości! I zniewalamy!
Foster2020.07.11 10:50
Bzdury plecie.
żydzi powinni zapłacić odszkodowania2020.07.11 9:51
dość hucpy i bezczelności z tupetem
Skąd wy macie pieniądze na takie rzeczy?2020.07.11 8:59
To są bardzo drogie książki, Bodakowski. Bardzo drogie: "Gwałcili, mordowali, wyrywali złote zęby, rozbijali o ściany główki malutkich dzieci. To nie zbrodnie nazistów, nie dzieło bolszewików, nie rajd band UPA. To Polacy rozprawiali się z żydowskimi sąsiadami na przełomie czerwca i lipca 1941 roku. Niemcy nie musieli ich nawet nadzorować. Ani specjalnie zachęcać." https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/
Ciekawy2020.07.11 10:26
Piszesz o zbrodniach odwetowych Polaków na około 500 Żydach denuncjatorach i współpracownikach z Sowietami. To była wojna. Ale może policzmy ilu Polaków zamordowali Żydzi i przyczynili się do ich śmierci we współpracy komunistami w czasie wojny i tylko w okresie stalinowskim po wyzwoleniu. Wiele razy po 500.
Maria Błaszczyk2020.07.11 12:30
Wojna? Człowieku, tam były dzieci. Co kończy dywagacje na temat, co to było. Z pewnością nie "wojna". Dzieci wojen nie prowadzą.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.11 14:14
Bolszewiczka Blaszczyk pojawia sie zawsze ,gdzie trzeba opluc Polske,i naklamac. Zydzi maja na rekach krew milionow Polakow,przeciez nawet w Wehrmachcie ich bylo stopiecdziesiat tysiecy ! A o Armii Czerwonej to nawet taki autorytet jak Szewach Weiss mowi,ze to byla armia zydowska i stawia sie jej pomniki w Izraelu !
Marian2020.07.11 14:31
@ Maria Blaszczyk. Żydowskie dzieci też biegały z donosami na Polaków do NKWD.
Ninel2020.07.11 21:21
Szkoda że nie masz za grosz współczucia dla polskich dzieci wywiezionych na śmierć przez Armię Czerwoną kierowaną przez lokalnych żydowskich kolaborantów w okolicach Jedwabnego, a kolejka wozów wywożących ludzi na śmierć liczyła setki wypakowanych ludźmi, pojazdów. Nie widziałem ANI JEDNEGO lewaka, który by przeznaczył polskim dzieciom mordowanym masowo przez skomunizowanych "sąsiadów" wiadomego pochodzenia choć 1/100 tej uwagi, jaką mają dla Żydów zabitych rzekomo przez Polaków. Wiadomo, śmierć Polaka to sprawa biologiczna, śmierć jak śmierć, niczym się nie różni od zastrzelenia psa, ale śmierć "sąsiada" to już wyższa metafizyka, spotkanie z Bogiem.
oficer LWP2020.07.12 15:29
Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011
Ninel2020.07.11 21:24
Dzieci wojen nie prowadzą? No wiesz, trudno o większą głupotę. Dzieci to najokrutniejsi egzekutorzy, murzyni z afryki dobrze o tym wiedzą. A i Stalin posiadał na stanie batalion 12-letnich zabójców do specjalnych zadań.
Ninel2020.07.11 21:13
Oczywiście łżesz, bo doskonale wiadomo, że w Jedwabnym Polacy nie zabili ani jednego Żyda, bo zrobili to bronią maszynowa Niemcy.
Olo2020.07.12 7:00
Za co został skazany w szwabi niejaki sharp z einzengruppen komando !
Anonim2020.07.11 7:38
Teraz robi to PiS .... ogłupił i wyborczo wykorzystał zniewolonych polskich chłopów.
Anonim2020.07.11 7:49
Lesiu czyli rozumiem, że przeciwnicy PiS-u przychylają Polakom nieba? Pewnie zwłaszcza w warszawskich kamienicach...
Anonim2020.07.11 7:51
Ps. No i pewnie też w Gdańsku w ramach Amber Gold po prostu kwitła filantropia...
Po 11 ...2020.07.11 9:58
Sam SKOK Wołomin to prawie 2 miliardy ukradzione, a Amber Gold to 0,8 miliarda. Ale nawet komisji śledczej nie widać. Tak PiS kryje swoich i nawala w poprzedników.
Ninel2020.07.11 21:26
Skok Wołomin to przecież paśnik WSI czyli właściciela "oPOzycji". PiS nie może ich pokonać, bo przecież Wooolne Sąąądy.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.11 14:21
Komunisci zawsze mowili jak Judasze ,ze sa za robotnikami i za Ludem. Robotnicy wiec sie zbuntowali,byla Solidarnosc, i sprawili Komunie manto. Dlatego zatem komunisci nienawidza PIS-u ,bo on jest rzeczywiscie za LUDEM,i za prostymi ludzmi,wykorzystywanymi i i wyzyskiwanymi.