Rabin i muzułmanin będą towarzyszyć papieżowi - zdjęcie
04.05.14, 07:59

Rabin i muzułmanin będą towarzyszyć papieżowi

5

Według włoskiej gazety „La Stampa” Watykan potwierdził, że w podróży do Ziemi Świętej papieżowi będzie towarzyszyć rabin oraz duchowny muzułmański. Będą to Abraham Skorka, rektor połodniowoamerykańskiego seminarium dla rabinów, oraz Omar Abhoud, były sekretarz generalny islamskiego centrum kultury z Buenos Aires.

Obaj duchowni będą oficjalnymi członkami papieskiej delegacji do Ziemi Świętej. Franciszek zna obu mężczyzn jeszcze z czasów sprawowania urzędu arcybiskupa Buenos Aires. Angażował się wraz z nimi w projekty na rzecz dialogu międzyreligijnego.

To pierwszy raz, gdy papieżowi podczas wyjazdu do Ziemi Świętej będą towarzyszyć przedstawiciele innych religii Abrahamowych. Komentatorzy oceniają, że obecność Skorki i Abhouda jest ważnym znakiem Ojca Świętego na rzecz dialogu między chrześcijaństwem, judaizmem i islamem. Może być to także pewna próba symbolicznego pojednania stron konfliktu bliskowschodniego.

Podróż odbędzie się w dniach 24 – 26 maja. W programie są wizyty w Jerozolimie, w Betlejem oraz w stolicy Jordanii, Ammanie.

Pac/kathpress.co.at

Komentarze (5):

anonim2014.05.4 10:50
Podobno gwoździem programu będzie ucałowanie Pisma Świętego przez duchownego muzułmańskiego.
anonim2014.05.4 14:22
Imiennik obecnego papieża św. Franciszek z Asyżu poszedł z V wyprawą krzyżową nawracać muzułmanów swoim słowem. Był bezkompromisowy i oddany Chrystusowi. Na dworze sułtana nie prowadził dialogu międzyreligijnego, a okazał się męstwem i chciał nawrócić sułtana
anonim2014.05.4 23:16
Ilustracja nie uwzględnia religii żydowskiej. Zastanawiające. Z Bogiem.
anonim2014.05.5 1:57
verus1 napisał: " Czyli nie będzie działalności apostolskiej? " *** Prawdopodobnie ta wizyta będzie miała również wymiar polityczny. Wskazywały by na to słowa: "obecność Skorki i Abhouda jest ważnym znakiem Ojca Świętego na rzecz dialogu między chrześcijaństwem, judaizmem i islamem. Może być to także pewna próba symbolicznego pojednania stron konfliktu bliskowschodniego." Nie wszystkie wizyty papieża muszą być w sensie dosłownym apostolskie.
anonim2014.05.5 14:04
Oby owoce wizyty były duże, ale trzeba wspomóc Papieża modlitwą.