Putin, Poroszenko, Mubarak są już w raju. Podatkowym... - zdjęcie
04.04.16, 07:24

Putin, Poroszenko, Mubarak są już w raju. Podatkowym...

1

Dokumenty, które wyciekły z międzynarodowej firmy prawniczej Mossack Fonseca, pokazują ogromną skalę wykorzystywania przez elity finansowe i polityczne świata rajów podatkowych do unikania podatków i ukrywania majątków.
 
 

Wśród klientów Mossack Fonseca jest 143 polityków i ich bliskich, w tym dwunastu byłych i obecnych szefów państw i rządów. Dokumenty wskazują, między innymi, na Władimira Putina jako posiadacza aktywów w rajach podatkowych, wycenianych na 2 miliardy dolarów.

Wśród innych polityków są: Nawaz Sharif, premier Pakistanu, były premier Iraku Ayad Allawi, Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy, Alla Mubarak, syn byłego dyktatora Egiptu i premier Islandii.

Bliscy znajomi prezydenta Rosji Władimira Putina wyprowadzili w tajemniczych okolicznościach z kraju, za pośrednictwem fikcyjnych firm, ponad 2 mld dolarów - poinformował dziennik "Sueddeutsche Zeitung" powołując się informacje z kancelarii prawnej Mossack Fonseca w Panamie.

Ze śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarzy ukraińskiej telewizji Hromadskie wynika, że Petro Poroszenko mija się z prawda co do swego majątku. Będący właścicielem koncernu cukierniczego prezydent Ukrainy deklarował, że przekazał zarządzanie swoją firmą funduszowi powierniczemu. Tymczasem ma firmy zarejestrowane w rajach podatkowych.

bjad/Polskie Radio - IAR

Komentarze (1):

anonim2016.04.4 17:43
A Orban? O nim zapomnieliście wspomnieć?