Dziś wieczorem na stadionie PGE Narodowy biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Węgier. Będzie to mecz szczególny, ponieważ mija prawie 100 lat od pierwszego meczu reprezentacji Polski z Węgrami. Z tej okazji powstał wyjątkowy spot, który udostępnił premier Mateusz Morawiecki.

- „Dzisiaj wieczorem na stadionie PGE Narodowy wyjątkowy mecz z Węgrami w eliminacjach Mistrzostw Świata. Cieszy się wielkim zainteresowaniem w obu krajach, także dlatego, że ma piękne historyczne tło - odbędzie się niemal 100 lat po tym, jak nasze reprezentacje zagrały ze sobą po raz pierwszy”

- przypomniał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

- „Dla Biało-Czerwonych mecz w Budapeszcie w grudniu 1921 roku był pierwszym oficjalnym meczem w historii. Stąd Inicjatywa filmu "Przyjaźń łączy nas od zawsze, piłka nożna od 100 lat”, w którym wykorzystano wspólne sportowe emocje oraz specjalny zabieg kompresji czasowej, bo w relacji komentatora w spocie akcje konstruują zawodnicy, którzy grali w meczu sprzed stu lat - tacy jak Tadeusz Synowiec, Józef Kałuża czy Vilmos Kertész, ale pod bramką dogrywają do gwiazd dzisiejszych reprezentacji Polski i Węgier. Nie mogę się doczekać tego meczu i domyślam się, że u Orbán Viktor emocje także są duże”

- podkreślił.

Udostępniony przez szefa rządu spot został przygotowany przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka kurier.plus oraz Niepodległa.

kak/Facebook