Przewodniczący PE David Sassoli zajmie się sprawą Barley. Czy straci stanowisko? - zdjęcie
06.10.20, 17:44fot. yt/phoenix/flickr.com, parlament europejski

Przewodniczący PE David Sassoli zajmie się sprawą Barley. Czy straci stanowisko?

15

Prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS i szef frakcji EKR po posiedzeniu Konferencji Przewodniczących poinformował, że przedstawił sprawę skandalicznych słów Katarina Barley przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Davidowi Sassoli, który ma zająć się tą sprawą.

W rozmowie z PAP prof. Legutko powiedział:

- Przedstawiłem sprawę na posiedzeniu Konferencji Przewodniczących. Przewodniczący PE David Sassoli powiedział, że przyjrzy się sprawie bliżej, tłumacząc się brakiem czasu i nawałem pracy. Wydaje mi się, że poleci zbadanie transkryptu wywiadu pani Barley i zapewne porozmawia z nią samą. Jeśli mu się uda nakłonić panią wiceprzewodniczącą do przeprosin, to sprawa zostanie zamknięta

Prof. Legutko uważa, że Barley liczy na to, że będzie broniona przez grupy polityczne rządzące PE. Legutko nie wyklucza też, że sprawa może trafić na sesję plenarną PE.

Z kolei europosłowie PiS w liście do  przewodniczącego Parlamentu Europejskiego napisali w tej sprawie:

- W tym wywiadzie pani Barley, mówiąc w kontekście Polski i Węgier, powiedziała: „Wir müssen ihn aushungern finanziell”. Słowo aushungern, oznaczające „zagłodzić”, jest nie tylko niestosowane lub bezmyślne: jest to podżegająca i prowokacyjna zniewaga wobec dwóch narodów, które zostały wygłodzone w żywej pamięci. Określenie „finanziell” nie może też umniejszyć szoku, z jakim jej oświadczenie spotkało się w Polsce, na Węgrzech i gdzie indziej

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń PAP, przewodniczący PE Sassoli traktuje sprawę bardzo poważnie i ma nakłaniać Barley do przeprosin.

Na razie niemiecka wiceprzewodnicząca odmówiła przeprosin. Ale czy same przeprosiny będą wystarczające? Europoseł PiS Ryszard Czarnecki stracił stanowisko za jedynie krytykę Róży Thun. W tym przypadku słowa Barley są dużo bardziej i szkodliwe i skandaliczne.

Czas pokaże, czy PE i UE nadal posługują się podwójnymi standardami.

 

mp/pap/fronda.pl

Komentarze (15):

ala2020.10.22 11:39
Barley powinna stracić stanowisko za takie wypowiedzi. Pan Czarnecki też utracił stanowisko, a nic specjalnego nie powiedział. Powiedział o Thun szczerą prawdę!
wyborca2020.10.7 10:57
Nikt nic ,nikomu nie zrobi.Takie osoby jak Jurova,Timmermans,Barlex.Boni,kopacz ,Pitera Thun...sa pod specjalna ochrona w Brukseli.Czym sa bardziej antypolski ,tym lepiej tam im sie powodzi. Gdybysmy byli mocniejsi finansowo i mieli madrzejsza i polska opozycje,to mozna byloby pojsc droga anglikow. Bruksela i lewactwo zniszcza nas .jeszcze pare lat.
Polak2020.10.7 6:13
Kiedy niemieckie pod-zwierzęta oddadzą Arkonę, rdzenie polską ziemię?
JPIII2020.10.6 19:58
Barley ma rację. Ja bym też tak zrobił. W niebie się najedzą.
Karol2020.10.7 0:22
Niemka jaka jest Bestia ==== aby mówić o zagłodzeniu Polaków ----Niemcy już buty czyszczą Arbom ---
Przerażające2020.10.6 19:44
Jakaś szmata kpi z 3 milionów Polaków i 3 milionów Żydów zamordowanych przez wiodącą nację w UE. Wcześniej nazywali swoje ofiary podludźmi teraz nazywają homofobami.
Jakub2020.10.6 21:08
Zostaw też trochę pomordowanych Polaków sowieckiej (rosyjskiej) swołoczy pędzlu.
Jakub2020.10.6 19:29
Nareszcie nasi przedstawiciele przestali przed nami wylewać swoje poglądy na szkodzące Polsce wypowiedzi urzędników UE a przedstawili je w źródle ich powstania. Godne pochwały otrzeźwienie. Nas, wyborców interesuje nade wszystko to co nasi przedstawiciele powiedzą oszczercom a nie nam (przed nami mogą się pochwalić, że to i to powiedzieli oficjalnie temu i temu). Natomiast cenne byłoby inicjowanie protestów obywateli polskich w/s wypowiedzi niektórych prominentów EU dotyczących ich faktycznie kłamliwych wypowiedzi na temat naszego Kraju. Protesty te powinny być wysyłane imiennie do oszczerców albo grup urzędników łamiących prawo np. w/s bezprawnego (podobno niezgodnego z obowiązującymi traktatami) ich stanowiska wobec tzw. "praworządności" w Polsce i na Węgrzech. Taki list zbiorowy powinno się też wysłać do ambasador USA w Polsce i do sekretarza stanu USA. Podobnie porozsyłać ambasadorom listu 50-ciu i ich przełożonym. To lepsze niż wystękiwanie w polskich mediach jacy to uni som złe.
ryszard2020.10.6 19:08
To farsa. Ci panowie (europosłowie) siedzą tam po to aby (za ciężkie pieniądze) okazywali choć tyle odwagi ile wymaga minimum człowieczeństwa i patriotyzmu. Tymczasem zamiast zarzutu szerzenia faszyzmu starczyło im tej odwagi aby "po posiedzeniu" przedstawili sprawę przewodniczącemu, który ma mieć się zająć sprawą i oni żeby mieli z głowy. Trudno znaleźć słowa aby ten bohaterski czyn skomentować.
Anonim2020.10.6 18:58
a
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.6 18:46
PiSdowate kundle mogą co najwyżej Pani Barley buty lizać!
Karol2020.10.6 19:05
Niemcy chsą Polaków zagłodzić --co zrobią z Żydami --- bo narazie Niemcy buty czyszczą ARABOM ==
Tyncowe gacie2020.10.6 18:22
Ona prawie hajlowala, nawyk pozostał i myślenie też.
ala2020.10.22 11:43
A. Camis-"bakcyl dżumy nie umiera nigdy"- mówi Ci to coś?
Karol2020.10.6 18:02
Niemka mówi zagłodzić Polaków mówi tez o Żydach ==zagłodzić jak w 1939 roku ===