Przewodniczący OKW założył kontrowersyjną koszulkę. Został odwołany - zdjęcie
12.07.20, 19:06Fot. via: Facebook - Antek Maciarenko

Przewodniczący OKW założył kontrowersyjną koszulkę. Został odwołany

4

Członek Obwodowej Komisji Wyborczej na Warszewie w Szczecinie kolejny raz przyszedł do lokalu wyborczego w koszulce z napisem „konstytucja”, kojarzonej z kontrowersyjnym ruchem Komitet Obrony Demokracji. Decyzją komisarza wyborczego w Szczecinie mężczyzna został w trybie natychmiastowym odwołany ze swojej funkcji przewodniczącego OKW.

Łukasz Olejnik, przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 168 z siedzibą w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie, przyszedł dziś do lokalu wyborczego w koszulce z napisem „Konstytucja”. W sprawie interweniował Ruch Kontroli Wyborów. Mężczyzna ten w takiej samej koszulce przyszedł na głosowanie w I turze wyborów. Wówczas to pozostały skład komisji domagał się usunięcia go z funkcji przewodniczącego. Tym razem taka decyzja zapadła.

Decyzję o odwołaniu podjął sędzia Jacek Szreder. W chwili otrzymania decyzji dotychczasowy przewodniczący będzie musiał natychmiast opuścić Komisję. Jako podstawę do odwołania podano art. 184 paragraf 1. kodeksu wyborczego, mówiący o „nierzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków” oraz paragraf 2. kodeksu wyborczego, mówiący o „antagonizowaniu członków komisji i stawianiu pod znakiem zapytania wspólnego liczenia głosów”.

kak/niezależna.pl

Komentarze (4):

Mejer2020.07.12 20:17
Kto takich ludzi dobiera?, gówno ma we łbie- to jesgo sprawa ale nikt go nie zwalnia z profesjonalizmu.
Nie dlatego że "założył koszulkę"2020.07.12 19:58
a dlatego że nie zgodził się jej zdjąć. Ale byście mieli używanie, gdyby stało się inaczej: https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26122602,dwa-incydenty-wyborcze-w-szczecinie-czlowiek-obwodowej-komisji.html
tymczasem w prawdziwym świecie2020.07.12 19:14
Ponad tydzień temu w Zakładach Mięsnych Sokołów w Jarosławiu wykryto pierwsze zakażenia koronawirusem. W piątek potwierdzonego koronawirusa miało 59 pracowników zakładów, a w niedzielę już 100. Wynik dodatni w tym ognisku potwierdzono u 120 osób, ale 20 chorych to osoby spoza firmy, które miały kontakt z zakażonymi pracownikami. Zakłady Mięsne Sokołów w Jarosławiu zatrudniają 1074 pracowników.
Aga Dziedzic🌈💘2020.07.12 19:33
Dodam jedynie, że mój kiosyk Róchu "u Stacha" oferuje szeroki wybór filmików, ale zrezygnowaliśmy z hamerykańskich, w zamian mamy klasykę radziecką i oczywiście wiadomości, w tym wyborcze, wszystkie goovno warte. Zajrzyj, mamy tyż porno, radzieckie oczywiście jak "Pravda" i "Izviestia".