Przetarg na 2 mln zł na panele solarne ,,pod lupą'' CBA - zdjęcie
15.05.21, 18:40fot. pixabay.com/cba.gov.pl

Przetarg na 2 mln zł na panele solarne ,,pod lupą'' CBA

2

Kontrola zamówienia publicznego na montaż paneli solarnych w Gminie Ciechanowiec została zakończona zawiadomieniem do prokuratury.

Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Gminy Ciechanowiec. Postępowanie trwało od 14 września 2020 r. do 5 marca 2021 r. Kontrolerzy badali przetarg przeprowadzony w 2018 roku na montaż paneli solarnych do podgrzewu cwu w Gminie Ciechanowiec. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł. Przedsięwzięcie było dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 

Według ustaleń kontroli, Gmina Ciechanowiec dopuściła się naruszenia prawa zamówień publicznych, które polegało na preferowaniu urządzeń technicznych konkretnego producenta. Powyższe doprowadziło do nieuzasadnionego ograniczenia konkurencji.

W efekcie kontroli Biuro skierowało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Następnie sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Łomży. Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Łomży. O naruszeniu dyscypliny finansów publicznych poinformowano także Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Prokuratura Okręgowa w Łomży po zapoznaniu się z materiałami zebranymi przez Delegaturę CBA w Białymstoku wszczęła śledztwo w przedmiotowej sprawie i powierzyła jego prowadzenie CBA.

 

mp/cba.gov.pl

Komentarze (2):

Sex Randka2021.05.15 19:40
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - w ww.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
6969692021.05.15 20:42
Do takich ogłoszeń dodaje się zdjęcie - to warunek sine qua non :)