Prymas Wyszyński jako Powstaniec – nowy film braci Syków  - zdjęcie
04.08.20, 12:28Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja)

Prymas Wyszyński jako Powstaniec – nowy film braci Syków

6

Jednym z mniej znanych okresów z życia Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego jest okres wojny i Powstania Warszawskiego, kiedy to ks. Stefan Wyszyński pełnił funkcję kapelana Armii Krajowej, działając pod pseudonimem Radwan III. Na szczęście wkrótce może się to zmienić, bo wojenne losy Prymasa Polakom przybliży nowy film braci Syków: „Powstanie Kardynała”.

W czasie prac nad scenariuszem nowego filmu, konsultantom historycznym udało się dotrzeć do nieznanych dokumentów dotyczących Prymasa. W związku z tym odkryciem wczoraj twórcy filmu podpisali wniosek do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, z prośbą o uhonorowanie duchownego:

- „Wnioskujemy o podniesienie stopnia wojskowego Wyszyńskiego oraz wsparcie inicjatywy wyboru kard. Wyszyńskiego jako jednego z patronów 2021 r. w związku z przypadającą 40. rocznicą jego śmierci i 120. rocznicą urodzin Prymasa Tysiąclecia” – poinformowali producenci.

Film „Powstanie Kardynała” ma skupić się na wojennych latach życia kard. Stefana Wyszyńskiego, ukazując go nie tylko jako wybitnego duchownego, ale również jako żołnierza, powstańca i patriotę. Ukazana zostanie w nim postać Radwana III, kapłana, który twarzą w twarz zmierzył się z okrucieństwem II wojny światowej i narażając własne życie, niósł pomoc swoim rodakom.

„Powstanie Kardynała” będzie połączeniem filmu fabularnego i dokumentalnego:

- „Na widzów czeka spektakularna filmowa realizacja fabularno-dokumentalna” – zapowiadają twórcy.

kak/Onet.pl

Komentarze (6):

hahahhahaha!!!!!2020.08.5 9:42
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAk!!! jeszcze se wyszynskiego wezcie!!!!! PASUJE IDELANIE DO RESZTY WASZYCH KOMUCHOW!!!!!! brawo!!!!!!!!
Michał2020.08.4 18:50
Postać Wyszyńskiego budzi we mnie odrazę. Paskudny człowiek. Świetnie nadaje się na błogosławionego a nawet świętego KK
Darek2020.08.4 17:46
Najciekawszym okresem jest nazistowska przeszłość Wyszyńskiego do 1939 roku. Potem zdrada Polski i układ z komunistami, gdzie Wyszyński przehandlował z sowietami wolność i godność w zamian za nieruchomości dla Watykanu na tzw. ziemiach odzyskanych. Tego zdrajcę należałoby pośmiertnie pozbawić obywatelstwa i tyle.
JanP2020.08.4 14:42
Nie mieliście innego zdjęcia? Niektórzy mogą mieć nieciekawe skojarzenia.
glodnemu2020.08.4 14:59
chleb na mysli
Piotr2020.08.4 13:33
Ostateczny raport Podkomisji Antoniego Macierewicza. Gorąco polecamy :-) https://www.tvradom.com/wiadomosci/615,raport-podkomisji-ds-ponownego-zbadania-wypadku-lotniczego-z-10042010